Kuce - wszystko o

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 marca 2015 21:34
Właśnie wrócilam ze stajni =/ W czwartek spojrzę jak nie zapomnę.


Balbina jest najbardziej charakterystyczna:


A na Arturze to ja czasem na torze dzikie galopy uskuteczniam 😀
Strzyga Oba kuce piękne, ale srokacz  😍 😍 😍
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2015 20:29
pampera, kuców u mnie dostatek, ale siwe przeważają, srokacz tylko jeden.
heh, moj Frugo za bardzo się rozbestwił, doszedł mi koń na pensjonat, i wzięliśmy go na lonże, a ten mały wariat uciekł i leci do tego biednego konia, rży, i leci dzikim galopem, ten 160 cm w kłebie, ponad i się kucyka bał, ale złapałam dziada, sytuacja opanowana, wstawiłam do stajni,a  kucyk tak po ścianie dęba stawał że wybił metalowe kratowe okno razem z pustakiem, i jeszcze ten pustak spadł na niego, , na szczęscie nic mu się nie stało, a ściana załatana, ale mam już dość dziada,
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2015 07:01
karla158 roboty więcej dziadowi poszukaj 😉
My w przerwie między jednym wyjazdem, a drugim coś tam usiłujemy podziałać. W poniedziałek ogoliłam kuca 😜 i teraz jest nam łatwiej działać.
Przed goleniem


i po

Dworcika   Fantasmagoria
20 marca 2015 08:42
emptyline, wyżej wstawiałam zdjęcia mojego chrześniaka w takim wintecowym siodełku. Zostało jedno zdjęcie, na którym niewiele widać, ale jak chcesz to podeślę Ci inne zdjęcia na PW.
Moim zdaniem obecnie zdecydowany numer jeden w temacie siodeł kucykowych. Młody ma 2,5 roku i siedział w nim stabilnie. Starsze dzieciaki spokojnie w tym pojeżdżą, pogalopują, pewnie i poskaczą, bo to bardziej minisiodło niż gapa.

A tu inny kucyk, który ostatnio został w Kidsa zaopatrzony:
lusia722, jestem fanem Twojego 😍!

jakiś czas temu, na nieafiliowanych zawodach ujeżdżeniowych, zobaczyłam takiego grzywiastego i ze szczotami cudnego poniacza/coba (on już jest tu po jednym czworoboku na dworzu w deszczowej pogodzie):
lusia722 a jak wygląda u Was sprawa z derkowaniem? Bo chciałabym ogolić swojego hucuła, ale mój nocuje na padoku...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2015 12:27
Pampera nie rozumiem pytania. Stoi w derce i na padok też chodzi w derce, tyle że innej. Jak jest cieplej ma lżejsze,  a jak mu zimno to zakładam coś pod spód.  Tak samo jak z dużym koniem.
Jak nocuje na padoku to ja bym nie goliła.
czeggra1 dziękujemy. Piękny tinker/cob i ta grzywa 😜
lusia  to twoje ...Cudo 😍
no musze coś mu poszukać,  jednak ogier to ogier ;P
a drugim kucolem już zaczynamy ostro treningi 🙂
Dworcika - co to jest dokładnie za siodło? Zastanawiam się nad takim, ale właśnie do jazdy (z galopami i skokami) a nie do oprowadzanek (chociaż też 🙂😉. Na kuce żadne siodło nie pasuje 🙁 Załamac się można....
esef , to jest takie siodło:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/reitkissen,-wintec-shetty-sattel-reserviert/300063726-139-2743?ref=search

Jak byś kiedyś była we Wrocławiu, mogę Ci pożyczyć, sprawdzisz sobie.
A mnie się marzy potomek A New Stara I, własności Gestuet Mieleszko  🙂 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
25 marca 2015 23:59
Zygzak, bardzo mi się podoba! Ile ma w kłębie?
lusia722, do schrupania ten Twój kuco. Grzeczny podczas golenia?

Ja wstawiam mojego, w sumie dawno go nie było.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2015 00:15
karla158 :kwiatek:
emptyline Przegrzeczny, stał jak zaczarowany i ogoliłam go w niecałe 20min. Całusek jest przepiękny i jaki cudny kantar.
Zygzak piękny bułek, taka miniatura dużego konia.
Zygzak  co to za cudeńko ?:P 
Zygzak - piekne! jesteś z lublina? to pewnie kf? 😀
Chciałam zacząć hodować kf, miałam dwie bdb klacze (już mam jedną bo drugą sprzedałam) ale w naszym rejonie nie ma ogierów (jest jeden ale trochę mały jak dla mnie, a na własnego nie mam warunków). A na lubelszczyźnie pełno  slicznych kf-ów.

W ogóle to im jestem starsza tym bardziej podobają mi się kuce 🙂 Wszystkie tutaj są takie piękne, jakoś duże konie tak na mnie nie działają... 🙂


wybaczcie, że tak późno, ale dopiero z pracy wróciłam 🙂
emtyline w kłębie ma ok 142/143 tak "na oko" nie był przy mnie mierzony, więc dokładnie nie wiem, muszę go zmierzyć 🙂 a Twój kropek jak zwykle cudny 😍
lusia722 właśnie hodowla dąży do tego aby te kuce tak wyglądały 😉 jest to młoda hodowla - nie to co walijczyki, ale miejmy nadzieje idzie w dobrym kierunku 😀
karla158 to kuc feliński z matczynej hodowli na felinie 🙂 ogier Tel Awiw kf (Grafit kf - Tereska ak po Nowator oo) 🙂

esef jestem z Lublina i owszem kf 🙂 z felina w dodatku 🙂 ja z kucami z felina od lat związana 🙂 w avatarze mam mojego pierwszego podopiecznego, moją kucową miłość Mielno, który aktualnie w dzierżawie pod Wrocławiem kryje 🙂 a Ty skąd jesteś, że tak mało felinów u Ciebie? 🙂
Do Nas do stajni też niebawem wpadnie siodełko Wintec Kids 😀
Mam nadzieję, że na najmniejszej będzie leżeć...
Myślicie, że te gapy na szerokich w plecach ale nieco już wykłębionych kucykach też jakoś dają radę? Mielismy gape jakiejś badziewnej firmy to była tak ostra z przodu i z tyłu że tylko płaskiego konia nie urażała...
Zygzak tak pytałam, bo meeega podobny do koników biłgorajskich, wgl wszystkie te kf to są identycznie jak biłgorajki, 
Ja niedaleko wrocławia! Nie znalazłam go, napisz mi koniecznie więcej o nim zwłaszcza wzrost!!!

Ja mam jedną KF-ke, Kenie po Marinero.  😍 Ale rozważam krycie arabokoniczki, trochę większej, jasnobułanej.
BlueHorse, gapa wintecowa jest super 🙂 używam jej na felinkę z plecami mega szerokimi, a ostatnio wsadziłam na mojego Pamira, 160, szeroki, ale kucykowych pleców to on nie ma zdecydowanie 😁 + wykłębiony i z podkładką jakąś dawało rade bez problemu i wręcz dobrze mu się pracowało w tym 🙂
No mam nadzieje, że będzie pasować na nasze kucyki bo mam już dość pracy na nich w siodłach 17... Dobrze tyle, że nasz stary  Prestige i Kiffer są naprawdę małe rozmiarowo...
esef skrobię pw 😉
esef niedaleko Świdnicy i Strzegomia jest Milano kf, wzrost 128 cm.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=775931469192924&set=pcb.775932615859476&type=1&theater
karla158 identyczne może nie ale podobne bardzo owszem, w końcu to młoda rasa a koniki polskie były pierwszą rasą, która wzięła udział w tworzeniu nowej rasy, która ostatecznie to kuce felińskie 🙂 najpierw były arabokoniki (oo + kn) później z tego połączenia kombinowali dalej z krzyżowaniem walijczyków, małopolaków, gdzieś tam też szetlandów i powstały feliny, które niedawno otrzymały miano rasy 😉 miejmy nadzieję, że z czasem będą bardziej przypominać konie szlachetne niż kn czy biłgoraje - do tego dąży hodowla 🙂
Milano kojarze, ale za mały dla mnie (celuję powyżej 135). Ten jasnobułany (Mielno?) jest IDEALNY. Pokręcę się za nim jak przyjdzie pora..
tymczasem horroru siodłowego ciąg dalszy. Mam 2 siodła typowo dziecięce, ze dwa 16,5 cala zwykłe, reszta większe. Na kucyki nie pasuje NIC. Każde jedno siodło się na nich podnosi tyłem. Już wiem, że muszę zainwestować w tyle podogoni ile mam kucyków, na razie kombinuję z jednym podogoniem.... I to dużym, od szorów hehe 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 marca 2015 21:20
Mój kucyk chodzi na ogół w 17, bo i pan trener i ja takie mamy.
Dzisiaj miał okazję powozić się w 15,5  😀 i o dziwo leżało nie najgorzej.
esef tak ten nasz to Mielno 😉 ale on nie bułany w papierach ino siwy 🙂 ale siwiał z bułanego, zresztą większość felinów u nas ma coś z bułanka 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się