Stajnie na Śląsku

[quote author=Evson link=topic=1780.msg2322919#msg2322919 date=1427318014]
Czy w woj. Śląskim jest jakas stajnia typowo dla kaszlaków i z super opieką (tak bym mogla tam konia zostawic) ???


Evson moja koleżanka ma niedużą stajnię w Ustroniu i min. kaszlaka w pensjonacie, którego próby przeniesienia w inne miejsce zawsze kończą się fiaskiem (tj. kaszlem). Kaszlak u niej nie kaszle w ogóle, wiec właściciel już przestał próbować szukać stajni bardziej pod siebie.
Zależy czego oczekujesz. Ja tam akurat znalazłam dla konia miejsce na ziemi i zostawiłam w dzierżawę "na zawsze". Ani koń, ani ja nie żałujemy i choć czasem mi się za nim tęskni, to wiem, że Portek ma tam swój koński raj.
[/quote]

U Magdy warunki są na pewno bardzo dobre, aczkolwiek brak zaplecza jeździeckiego i jeśli ktoś trenuje to raczej nie będzie tej stajni brał pod uwagę.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
26 marca 2015 17:07
Dlatego napisałam, że zależy czego Evson oczekuje od stajni. Zostawić kaszlaka i nie musieć się zamartwiać - jak najbardziej, postawić kaszlaka i ambitnie na nim trenować - łoj, to gorzej.
kasztankaija   Love you more and more and more.
27 marca 2015 08:36
Czy ktoś poleci mi weta z woj. śląskiego, który byłby w stanie zrobić bronchoskopię?
Na Śląsk dojeżdża Blanka Wysocka z Wawy.
Z tego co wiem nawet dziś chyba będzie w tych rejonach 😉
Na Śląsk dojeżdża Blanka Wysocka z Wawy.
Z tego co wiem nawet dziś chyba będzie w tych rejonach 😉

Albo jutro 😉, ale z tego co widze bardzo czesto jest w tych rejonach, Katowice, Krakow. Wbrew pozorom nie jest taka droga jakby sie mogło wydawać 👍
Albo jutro 😉

"Wbrew pozorom nie jest taka droga jakby sie mogło wydawać"

Powiem tak: za wizytę dr Wysockiej wraz z endoskopią, dojazdem oraz z lekami i badaniami laboratoryjnymi zapłaciłam mniej niż za 2 wizyty lokalnych wetów, którzy jedynie osłuchali konia i obejrzeli go wizualnie 😉
Warto zaznaczyć, że dr Wysocka przesyła wyniki badań wraz z opisem stanu konia i zaleceniami oraz leczeniem - i nie trzeba się o nie prosić - z czym ja osobiście zawsze mam problem. Lekarze jak robią badania to wyniki przekazują telefonicznie, ale doproszenie się o "papierek" to długotrwała walka 😉

Tak więc ja POLECAM jak najbardziej :kwiatek:
ancyk0991, a jaki jest koszt takiej endoskopii? Możesz na pw :kwiatek:
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
29 marca 2015 15:45
Cześć!
Do tej pory jeździłam konno tylko w wakacje (na obozach), ale szukam jakiejś fajnej stadniny do jazdy w roku szkolnym. Jeżdżę rekreacyjnie 🏇, zaczynam galop, ale kieruję się (lub mam zamiar się kierować 🙂😉 raczej na skoki. Chciałabym jeździć u instruktorów, którzy ciekawie prowadzą lekcje i radzą coś więcej poza pięty w dół i plecy proste (ogólnie, żeby dużo wynieść z lekcji). Szukam stajni z dobrą atmosferą, w pobliżu południa Katowic, Mikołowa czy Tychów. Znacie jakieś dobre? A co sądzicie o:
-stajni Montana (Mikołów)
-stajni Padok (Katowice)
-stajni na Królówce (Orzesze)?
Jeździliście w nich? Jakie są Wasze opinie? Polecicie mi inne?
Hej,

Czy wiecie coś o stajni Tarant koło Górki Siewierskiej?
Bedę wdzięczna za informacje czy ta stajnie istnieje, czy prowadzi pensjonat i jakie są wasze wrażenia🙂
granada, ostatnio kilka razy przejeżdżałam tamtędy w drodze na lotnisko i ... koni to tam nie widać. jakaś hala/ hangar postawiona jest na miejscu ujeżdżalni i chyba jakiś inny biznes tam działa, na pewno nie konie.
Poszukuję stajni w okolicach Siewierza, Dąbrowy Górniczej,  Będzina. Zależy mi na  dużej ujeżdżalni z przeszkodami ( najlepiej kwarcowej  ale jak nie to trudno) , w miarę fajnych terenów do galopu, co do pastwisk to nie wymagam szału, byleby koń miał gdzie wyjść, no i  im mniej rekreacji tym lepiej. Znacie taką stajnię gdzie można postawić  swojego konia? Za wszelkie info będę wdzięczna.
Znam, ale nie w tych okolicach 😉 Ciut dalej
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 marca 2015 16:23
Mnie do głowy przychodzi tylko Jaworzno.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
01 kwietnia 2015 07:47
Czy ktoś coś wie o stajniach:
- Gota
- Montana
- areta
- krajka
- omega
- Profit
- stajnia na królówce
- padok
???
Chodzi o poziom jazd rekreacyjnych, instruktorów i koni 🏇.
Znacie jakieś stajnie w okolicach katowic-tychów-mikołowa, które polecacie?
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
01 kwietnia 2015 07:53
aha, i jeszcze wesoła stajenka 😀
cóż za oszałamiająca nazwa 🤣
Stajnia Montana już nie prowadzi jak, a Krajka to Grand, bo są nowi właściciele.  Grand ma w miare okey instruktorów, ale konie z leksza masakra jak dla rekreantów, bo żeby ruszyć konia trzeba mieć naprawdę porządną łydkę i zależy jak się załapiesz, w grupie jest max 3 osoby, jak ja jeździłam to nie dość, że na hali to jeszcze 2 lonże tam weszły, trochę kiepsko, ale byłam raz, także dużo nie powiem. Profit ogólnie podobno ma dobre opinie, tak jak na królówce. O reszcie stajni niestety opinii nie znam :/
desire   Druhu nieoceniony...
02 kwietnia 2015 10:18
patatajka🙂, moja znajoma jeździ regularnie w wesołej i bardzo sobie chwali 🙂 z zdjęć to widze, że jazdy to bardziej indywidualne tam są niż grupowe. O Omedze też słyszałam, że ok 🙂  W Proficie różnie z końmi, bo  sie zmieniają, ale ogólnie na duży plus.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
02 kwietnia 2015 20:05
Dzięki za info 😉. A czy ktoś zna jakąś przydomową stajnię, w której można jeździć? (W okolicach Katowic, Mikołowa, Tychów) Możecie pisać na pw, żeby nie robić reklamy 🙂.
Ma ktoś jakieś informacje na temat Stajni Husaria? Jak uczą, jak ogólnie tam jest itp.?  😉
Husarię polecam 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 kwietnia 2015 18:03
Też polecam 🙂
Hej, miał ktoś może do czynienia z Stajnią Serock?
Jest to dla mnie bardzo pilne, więc osoby które miały jakikolwiek kontakt z tym ośrodkiem proszę o wiadomość na priv  🙂
Z góry bardzo wszystkim dziękuję 🙂
http://stajniaserock.zabookuj.eu/konie
czy ktos wie czy w Udorzu stanęła już nowa hala?
Hej
wie ktoś coś moze o nowej stajni w Kisielowie koło Skoczowa ?  :kwiatek:
Poszukuję stajni w promienu do 20-25 km od Katowic, cena pensjonatu do 750 zł. Moje wymagania - przyjmuje ogiery, oświetlony plac albo hala, czyste boksy, możliwość wyjazdu w teren, dobre pastwiska. Znajdzie się coś? Byłam już w Lukasynie, Leo, Stolarzowicach ale albo nie przyjmują ogierów albo warunki nieciekawe...Najlepiej gdyby to byla taka typowo pensjonatowa stajnia gdzie nie jest prowadzona szkółka jeździecka albo inna forma rekreacji konnej dla dzieci.
W zasadzie Lukasyny nie znam za dobrze, a reszta pewnie zapchana po brzegi 🙂. W Leo w sumie nie ma się do czego przyczepić, o czym świadczą kolejki do pensjonatu.
edit: A Profit w Orzeszu ? Nie wiem czy w tej odległości coś będzie.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
13 kwietnia 2015 19:32
Mirinda94, w Mikołowie (Kamionce) są wolne boksy. Otrzymałam tylko takie informacje: karmienie 3x dziennie, ścielone dziennie, konie codziennie padokowane, całodobowa opieka, boksy angielskie, cena 600zł.
Po więcej informacji musiałabyś się kierować bezpośrednio do właścicielki. Dane kontaktowe na pw.
xxKooniexx poszło pw.

lussi do Orzesza mi niestety za daleko, nie mam prawa jazdy więc jestem zdana na komunikację miejską i życzliwość mojego faceta.
Rozumiem. W takim razie KJ Vena (Rogoźnik) również odpada.. właśnie sobie o niej przypomniałam, niedawno mieli wolne miejsca. Jest jeszcze stajnia na Jamnej w Mikołowie, nie wiem niestety jak z przyjmowaniem ogierów i wolnymi miejscami, no i z tego co wiem mają rekreację.
Z nowych stajnie to jeszcze podobno Preria w Zbrosławicach jest fajna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się