Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 marca 2015 07:56
Bedzie lepszy tyleczek! Sama mowisz, ze wracacie po kontuzji to teraz moze byc juz tylko lepiej 😀 "nic w przyrodzie nie ginie" to to z brzucha przeskoczy Wam na zadek i bedzie idealnie  😁

xequus
taka magia?! dla mnie bomba, będziemy szli w tym kierunku 😉
aczkolwiek na razie po 7 minut kłusa na stronę i po kilka kółek galopu trochę utrudniają sprawę 😉
30 minut stępa za to dłuży się w nieskończoność i siwy ma już dość łopatek, ustępowań, zwrotów na zadzie, cofań i prób wyduszenia z niego trawersów  😀iabeł:
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2015 17:51
my pozdrawiamy z lenistwa padokowego 🙂

planuję odpalić młodego w przerwie swiątecznej 🏇

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 marca 2015 18:10
galopada_ a coś mu było? Czy brak czasu z Twojej strony?  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2015 18:15
xequus, jestem na studiach. Konie (odpukać) zdrowe. Nie mam kasy na trzymanie dwóch koni w pensjonacie w mieście, więc moje dwa ogony mają 9 miesięcy wakacji w roku 😁 Jestem w domu co 2 tygodnie, a że Młody już nie jest taki młody, to mam nadzieję, że jak go teraz przez tydzień rozjeżdżę to co 2 tyg będę mogła się powozić po ujeżdżalni trochę i mnie nie wysadzi w kosmos 😉))))
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 marca 2015 18:21
A to ja myślę, że on ma się jak w raju z taką ilością wolnego i ani mu w głowie dawać Ci powody do przemyśleń, czy nie musi się więcej ruszać, więc będzie grzeczny jak aniołek  😁
Dziewczyny. Macie jakies zdjęcia waszych wielkokoni jak miały dwa lata? Mój dwu latek niczym nie przypomina dwu lewniego konia, ciągle wygląda jak źrebak z przebudowanym zadem i grubymi stawami. Bardzo grubymi. Nie wiem czy mam maszkarę czy będzie wielkokoniem.
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2015 19:53
tajnaa, prosze bardzo (trochę średnie to zdjęcie przez derkę). do 2 lat brakowało mu chyba 2msc



zaraz poszukam czegoś lepszego 😉

edit. mam. tutaj ma 2 lata i tydzień



xequus- różnica ogromna  😀
galopada_- czemu ja byłam święcie przekonana, że masz jednego wielkoluda??  😁  😉
Tajnaa- Armani w wieku dwa lata z hakiem,  był niższy jak ja (160cm).  😉
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2015 20:01
siwaaa, mam jednego wielkoloda ciałem i jednego wielkoluda duchem 😉 tylko ten drugi nie za wiele odrósł od ziemii 😉
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 marca 2015 20:06
xequus, aaa widzisz 😉 Fakt, teraz to aż żałuję że go nie górę hehe 😁
A Farys owszem, daje czadu i to równo teraz. Jak tylko wiosnę poczuł to od razu koń torpeda heh
galopada_, ale Twój jak dorosły koń wygląda. Mój to ciągle źrebak.
Wysoki nie jest, ze 150-155 ma.
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2015 20:14
tajnaa, zakładasz ze bedzie wielkoniem? 😉 mój miał wtedy jakies 166, bo był delikatnie wyższy ode mnie 😁
Patrząc na zad i wielkość stawów to tak. Mierzyłam go też "miarą cygańską" i wyszło, że ponad 170 będzie miał.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2015 20:48
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 marca 2015 20:57
tajnaa pocieszę Cię albo dobiję 😉 mój nawet jak miał prawie 4 lata to nadal wyglądał jak maszkara, wielka maszkara  👀... boże jak ja go wtedy nie lubiłam i mi się nie podobał 😉 a kilka lat później go kupiłam...  😜 ale z tego co mi wiadomo jako 2 latek już był dość duży jak na swój wiek



Mi się zdaje, że mój "wystrzeli" jak po jajkach dostanie.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2015 21:38
Mój wystrzelił dopiero jako 3 latek i tak w górę poszedł że aż mi strasznie schudł.
mój jako 2,5 latek miał juz 176, ale bardzo proporcjonalny był, dośc krótki,  teraz trochę się wydłużył i niestety dalej urósł  😵
niektórzy pytali sie czy nie ma spuchniętych nadgarstków, bo miał dość spore, nadal ma duże stawy

[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/v/t1.0-9/q82/s720x720/543808_608871225821725_654364539_n.jpg?oh=49f5202bfda498c0c6a1820fa6d35ebc&oe=55A91000[/img]
tajnaa, Twój koń ma dość krótkie nogi (przynajmniej z tego zdjęcia 🙂 ), skoro teraz ma 155cm to wątpię że śmignie te 20cm jeszcze, o których mówisz. Patrząc na długość nóg w porównaniu do całej reszty to byłby mocno śmieszny 😉
Ale tak jak mówię, na tym zdjęciu, które wstawiłaś.
Długość nóg ma raczej normalną, bo właśnie mierząc go od stawu pęcinowego do łokcia i przerzucając tę miarę od łokcia w górę wyszedł mi wielkokoń. Ale może będę miała taką karykaturkę. Okaże się.
Wrzucam go "łysego" pod lepszym kątem.
wydaje mi się, że nia ma aż takiej różnicy, żeby cygańska tak ci dziwnie wychodziła
może nie tak ją robisz? mnie się wydaje, że linka ma iść po ciele, więc to co zmierzysz od pęciny do łokcia potem przykładasz od łokcia w górę po skórze, a nie pionowo do góry

może stąd ta róznica?
Teraz nie pamiętam jak ją robiłam. W niedzielę sprawdzę. Dzięki 🙂
E: No zainrygowałyście mnie długością nóg i teraz wszystkei zdjęcia przeglądam. Chrząstki nasadowe kości ramieniowej zamykają się w 3 roku, więc do tego czasu jeszcze kości rosną. Odezwę się za rok 😀
tajnaa Mi się wydaje, że to zależy od konia... Młody Precelka miał chyba 164 cm w wieku 4 lat, a jako 5 latek już ponad 170 cm.

Muszę go zmierzyć jak będę w stajni.
Ja mam ponad 170. On tu miał rok i 3 miesiące.
tajnaa, dlatego napisalam, że na tamtym zdjęciu nie wygląda 🙂 Tutaj całkiem inaczej.
On na każdym zdjęciu inaczej wygląda 😉
Niuńka zdjęcia nie mam, ale tu jest zdjęcie jego córki w wieku dwóch lat.  😀

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 marca 2015 07:32
Jaka laleczka piekna!  😍
Śliczna, prawda?  🙂 To tu jeszcze en face:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się