kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Mi się ostatnio spodobało zdjęcie:
[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/11082628_874137745983683_550601563951403513_n.jpg?oh=222b4a9cb757af8f907bcf07f5ef8a90&oe=5574F017&__gda__=1437533738_1e0df6812cfb4de67b39d8eba7cad23a[/img]

z ogłoszenia o treści: "Zajeżdżanie młodych koni, trening koni, trening koni problematycznych"


Kuszą, kuszą  🤣 🤣
tuch bo to takie arabskie jest przecież, nie? Nogami macha, ogon w górze...  🤣
Dokładnie jak pisze widzexxcie zazwyczaj obstawiam, że osoba umieszczająca takie zdjęcia w ogłoszeniu, które ma wypromować konia nie widzi nic w nim złego.

W ogłoszeniu powinny znaleźć się najlepsze wyselekcjonowane zdjecia konia przedstawiające go w dobrym świetle. A jeśli to są te najlepsze to ciekawe jak wygląda reszta...

Takie zdjęcia to wypadek przy pracy no ale cóż... dla niektórych widocznie cel 🤣

Champion  ujeżdzeniowy  😎

halo, o jeny 😉 Dlaczego odbierasz to ja to atak? Ty uważasz, że czarna jest ok, ja uważam, że czarna w rękach żółtodzioba to nie jest dobry pomysł (sama wsiadłam kilka razy z tym, pod okiem trenerki i wiem, że poprawna jazda z czarną nie jest łatwa) i to tyle. Ty masz swoje zdanie, ja swoje, żaden atak 😉
Libeerte, to wyraź swoje zdanie do zadającej pytanie. Ja cię nie pytałam o opinię.
Libeerte trochę więcej pokory.
mój młody 4latek ma ogon jak źrebak 😀 powiedzcie, że jeszcze mu urośnie (?)
że mu jeszcze urośnie 😁
martinaa zależy jaka rasa i maść 🙂
Bo np. tarantowi i srokaczowi raczej nie urośnie
Jak zadbasz to powinien się zmienić.
no.  kąpiele raz na jakiś czas w konskim szamponie

widzexxcie dzięki  :kwiatek:
młody wygląda po prostu śmiesznie :p ogon sięga co najwyżej guza piętowego/stawu skokowego i w dodatku jest baaardzo "źrębięcy". Słyszałam też teorię, że mu ten ogon nie rośnie bo mu inne konie go skubią, ale nie zauważyłam niczego takiego 🙂
ps. Wspólczuje jak mu ten ogon nie urośnie... nie będzie miał jak skutecznie odganiać się przed owadami. A pewnie będzie ich od groma w lato :o
martinaa u nas już są robale. Komary gigantyczne i ledwie obudzone pszczoły.

Powodzenia bo to nie łatwa praca.
Możesz zastosować jakichś odżywek, nawet ludzkich jeśli nie uczula konia.
Zrebiecy znaczy taki puszysty? Czy taki cienki
martinaa, a grzywę też ma mizerną? W jakim stanie są kopyta?
dokładnie wygląda to tak:

kopyta ma dobre. Grzywa na zdjęciu już jakiś czas po obcięciu, zaczęła odrastać dość szybko.

ogromne zdjęcie!  🤬
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 marca 2015 11:48
martinaa, co Ty, urośnie! Masz zarzewie kupy ogona, tylko pilnuj minerałów, najlepiej pastwisko,będzie czad :-).

halo, ja Cię proszę, nie nerwujsja i pisz jak najwięcej  rad :kwiatek:.
martinaa urośnie i będzie pięknym gęstym ogonemv 🙂
Moja w tym momencie ma połowę objętości twojego a było jeszcze gorzej. Tyle że jednak mojej jest dłuższy za stawy skokowe.
naovika, najpierw zwolnić tempo - i nie za mordę. Gdy tempo będzie ok, gdy pojedyncze drągi będzie chodził (serpentyną?) w rozluźnieniu a problem nadal będzie na kilku drążkach to... czarna wodza?


Dzięki Halo.

Reszty nie skomentuję bo uważam to za bezcelowe.

Pozdrawiam serdecznie 
Martinaa- a Ty masz dlugo tego konia? Bo ogon to wyglada, jakby mu kto obcial.
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 marca 2015 15:46
Albo obzarl.
Mam problem u kucyka z zaglapowaniem na dobrą nogę na prawo. Czy to pod siodłem, czy na lonży. Uparcia robi zagalopkę na lewą nogę. Na lonży jeśli go trochę w tym galopie mocniej podgonie to zmieni nogę na poprawną, ale czasami nie zmieni zadu. Przyczyny zdrowotne wykluczone. Jakie ćwiczenia mogą pomóc wskazać kucykowi galop na poprawną nogę?
Poprawne ustawienie.
Mam ją wygiętą poprawnie, głowa delikatnie skierowana do środka. Na pewno nie na zewnątrz. Próbowałam na mniejszej wolcie, z poprawnym wygięciem a mimo to wychodziła na złą nogę.
Tyle, że do zagalopowania się konia nie wygina... Pewnie dajesz koniowi złe sygnały. Ciężko przez internet ocenić, jak nie można tego zagalopowania zobaczyć
Chodziło mi o to, że koń nie idzie prosty jak kłoda. Czyli najlepiej by było jakbym nagrała filmik z zagalopowania?
Może chodzi o to, że pewnie wyginając konia zaburzasz jego równowagę i uniemożliwiasz mu poprawne zagalopowanie. Wstawienie filmiku byłoby cool
Robiłam to na różne sposoby. I bez lonży, na luzie, gdzie koń biegł sam, zachęcając do wygięcia do wewnątrz, z ciasnej wolty. Postaram się nagrać filmik i wrzucić 🙂
Moze przy wygieciu do srodka wypada zad do zewnatrz.
Postaram się nagrać filmik, to najlepiej zobrazuje sytuacje 🙂
Haffek, no, koń sam z siebie bez przyczyny nie będzie miał problemów z zagalopowaniem na dobrą nogę. Albo mu w tym mocno utrudniasz (np. sama jesteś krzywa, obciążasz mocniej jedną stronę, źle używasz pomocy), albo coś mu jest - i to weterynarz czasami nie zauważy, bo to może być jakiś maly siniak, mała nierówność, lepiej zawołać fizjo albo chiropraktyka, który jest bardziej opcykany w tych sprawach. No i ewentualnie dyskomfort w nogach/kopytach - koń unika obciążenia jednej z nóg - może jest nierówno podkuty? Albo ma ropę w kopycie? Albo - krzywe, źle dobrane siodło, źle dobrany sprzęt. Mimo wszystko obstawiam  dwa pierwsze punkty.
Na pastwisku galopuje na obie nogi. Podkuta nie jest, niedługo przyjeżdża kowal może on zauważy coś niepokojącego. Być może weterynarz coś przegapił, nie wiem. Kobyłka jest charakterna, nie zawsze chce robić to o co się ją poprosi. Może jest to jej gorsza strona i nie chce tak galopować bo jest jej niewygodnie i tyle. Jeśli sytuacja po wizycie kowala się nie zmieni, będę myślała co robić dalej.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 marca 2015 10:07
jeśli mogę nieśmiało coś doradzić, bo sama borykam się z tym problemem u kuca. Nasz nie ma wyrobionej równowagi na lewo, dlatego jest problem z galopem, krzyżuje, a gdy uda się już zagalopować z dobrej nogi to kładzie się na łydkę i gubi oparcie na zewnętrznej wodzy, a nawet sam przechodzi do kłusa. Kluczem jest po pierwsze rozluźnienie konia, po drugie dobre ustawienie na lewo i ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie. Im więcej zagalopowań, tym lepiej mu to wychodzi, choć do ideału brakuje jeszcze dużo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się