PSY

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
29 marca 2015 18:44
do TOZu
tet, Ale rozmawiamy o suchej karmie, tak?
zuza   mój nałóg
29 marca 2015 19:39
Mój dostaje dwa razy tyle ile zalecana dawka przez producenta ( sucha karma) ale może dlatego,że młody to tego wcale nie widać.
Chyba zależy też indywidualnie od psa.No i Eryk właściwie non stop w ruchu.Na pewno sporo spala.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
29 marca 2015 19:46
tet, Ale rozmawiamy o suchej karmie, tak?


tak 🙂
tylko taka karma ma znana wartosc kaloryczna. Barf moze jest i swietny ale jeszcze bardziej wymyka sie tabelkom.
tet, dzięki
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 marca 2015 21:05
Moja dostaje porcje dla 20kg psa (waży 14kg) suchej + puszkę wg swojej wagi i jest masakrycznie chuda. Nadal brak mi pomysłów jak ją trochę podpaść
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
29 marca 2015 21:07
to ja pokaż
😉
Daj ją na tydzień do mojej mamy  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 marca 2015 21:13
Tylko takie mam zdjęcia na teraz. W lato dużo fajniej wyglądała (zdjęcie na dworze)

najgorszy jest ten kościsty tyłek i wystające żebra  😵 wmawiamy sobie, że może ma coś z charta
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
29 marca 2015 21:15
CuLuLa, tu masz sredniej wielkosci psa, takiego własnie do kolana.
W wieku 2 lat, waga 21-22 kg, dokładnie nie pamietam


i ten sam, jako 8 latek, z wagą 23 kg


urody to mu nie przybyło 🙂
safie, widzę, że te nase Nutki nawet trochę podobne są do siebie 🙂 Moja Nuta jak jadła suchą karmę to tez dostawała dawkę 2razy większą niż powinna plus puszkę i był ciągle szczupak z niej, ba, nawet chudła. Najładniej wygląda na Barfie, przybyło jej 1,5kg, ale samych mięsni - teraz mi się bardzo podoba 🙂
safie, ma sylwetkę podobną do mojej, tylko bez mięśni. Nie wygląda na chorą i zabiedzoną 😉
Ja karmię więcej niż tet, ale na oko i w sumie nie wiem już ile :P Przed większym wysiłkiem daję trochę więcej. I tak są wiecznie głodne, Kudłatej wiecznie obcinam, Żółtej wiecznie dodaję jakoś hula 😉
tet,

Oto i szanowny pan
Zdjęcie pożyczyłam ze strony schroniska.

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
30 marca 2015 08:52
gabaryty cattle doga 🙂
takiemu to gora 25 kg raczej wyatarczy.
abre   tulibudibu
30 marca 2015 09:33
Patrząc po łapach i niskim zawieszeniu przypomina moją sukę.
Oba moje psy dostają aktualnie po ok 200 g Orijen dziennie i jest to jeszcze za dużo. Suka waży ok. 30, pies 20 kg (pies jest znacznie energiczniejszy, do tego nerwowy). Oba są za grube i nadal po trochu schodzę z dawką żywieniową 😉
Do tego zaczynamy marsze skoro ja znowu zaczęłam się normalnie poruszać 🙂
Jak adopcja dojdzie do skutku to oczywiście wejdziemy u weta na wagę...wtedy wszystko będzie jasne ile to mamy za dużo w bioderkach. Tylko czy mogę od razu zmniejszyć mu karmę do tych 250g czy lepiej robić to powoli?
abre   tulibudibu
30 marca 2015 10:04
CuLuLa, lepiej powoli. Raz, że kwestie zdrowotne, dwa - samopoczucie. To i tak będą dla niego trudne dni, szkoda, żeby chodził wtedy głodny. Nie piszę o aptekarskim zmniejszaniu ale drastyczne obcinanie żarcia nie będzie dobre.
ok, rozumiem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 marca 2015 10:55
Kleik, powiedz jeszcze, że tak samo głośna? Barf u nas nie wchodzi w grę. Rodzice nie ogarną, a i miejsca w zamrażalniku brak  Aktualnie ma karmę Shaggy i puszki lukullus. Suchego dostaje 200g (według producenta to porcja dla 20 kg psa) i połowę puszki ( według producenta jedna jest na psa 10kg)

honey , chora ani zabiedzona nie jest, ale jakby z 1-2kg przybrała to bym nie płakała. Może za jakiś czas zaczniemy wspólnie biegać to trochę mięśni na dupce dostanie.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
30 marca 2015 11:13
Może charta w niej nie ma, a może gdzieś daleko jest. Ale to taka budowa, wygląda zdrowo, nie przejmowałabym się. Jak znajdę wrzucę artykuł o wpływie deficytów żywieniowych na dysplazję. Pomijając oczywisty fakt, ze zwierzę z nadwagą przeciąża stawy, braki i lekkie niedożywienie w okresie wzrostu i w dorosłym zyciu dają psu zdrowie.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 marca 2015 13:21
tet , to kamień z serca. Cały czas słyszę, że jest za chuda  😵 Artykuł chętnie przeczytam.

edit: zrobiłam jeszcze zdjęcie z góry i całej Nuci 🙂
safie jeśli cię to uspokoi, to moim zdaniem wygląda ok. moja suka tak by wyglądała, gdyby nie miała długich kłaków, które to wszystko przykrywają. twoja mogłaby trochę zakryć żebra, to byłoby ideolo. ale nie ma tragedii i moim zdaniem lepsze to niż nadwaga. jedyne co by mnie zastanowiło, to duża ilość żarcia nieprzekładająca się na zwiększenie wagi. chyba badanie krwi by się przydało.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
30 marca 2015 20:34
Naprawdę charcio wygląda.
Pytam z ciekawości: Czy akcja "żółta wstążka" przyjęła się w Polsce?
http://kocialkowo.blogspot.com/2015/03/co-oznacza-zota-wstazka-przywiazana-do.html
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 marca 2015 21:06
Jak to mój tata mawia "Nutka wielu ojców ma". Już się w niej wszystkiego doszukaliśmy z wykluczeniem dogów, pudli i kaukaza.
Krew chyba właśnie przebadamy.  :kwiatek:
nigdy nie widziałam psa z taką wstążką
[quote author=Cień na śniegu link=topic=32.msg2326705#msg2326705 date=1427745619]
Pytam z ciekawości: Czy akcja "żółta wstążka" przyjęła się w Polsce?
http://kocialkowo.blogspot.com/2015/03/co-oznacza-zota-wstazka-przywiazana-do.html
[/quote]

Chyba nie, mam przywiązaną do smyczy od dawna i jeszcze nikt nie ogarnął i tak podchodzą "przywitać pieski" i tak.  🙄
Pytanie grzecznościowe:
Jak oduczać 10-cio tygodniowego szczeniaka (owczarka niemieckiego) gryzienia?
😀
(Mam swoje zdanie na ten temat, ale pytam grzecznościowo.)
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
31 marca 2015 06:55
To tak, jakby chciec niemowle oduczyc wierzgania nogami. Szczenieta gryza. I potem przestaja grysc. Musi miec dostep do roznych gryzakow, kosci. Trzeba przekierowywac chec lapania za rece i nogi na zabawki, szmatki, szarpaki. W necie nt jest mnistwo. Polecam ksiazke Mrzewinskiej "Zwykly niezwykly przyjaciel", o szczeniakach wlasnie.
Dokładnie! Szczeniaki to gryźce z natury 😀

Tak poza tym to zapraszam na bloga, wrzuciłam przepiękne portrety moich psów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się