co na prezent?

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 listopada 2014 14:04
Mój ojciec kolekcjonuje flagi, w związku z tym poszukuję jakiś ciekawych historycznych - ale nie koniecznie flag. W wymiarach mniej więcej 70cm/100cm, chętnie jakiś inny materiał niż poliester, ale nie koniecznie. Ktoś coś?
Ewentualnie flagi takich państw jak: Szwecja, Oceania, Kambodża, Mongolia, Hongkong? Albo flagi rdzennych ludów np. Aborygeni?
kujka   new better life mode: on
17 listopada 2014 14:07
arivle, jak chcesz, to moge sie dowiedziec gdzie w pracy kupujemy flagi (afrykanskie, azjatyckie, kaukaz...). Ale niestety raczej poliester.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 listopada 2014 14:14
kujka, będę bardzo zobowiązana! Ważniejszy od materiału jest dla mnie nie za duży rozmiar, bo na przykład znalazłam flagę Kambodży, ale tylko w rozmiarze 90/150 i to już trochę za dużo - nie zmieści się do kolekcji 🙁 Idealne są 70/110cm
Potrzebuję pomocy - nie wiem, co kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Nie chcę tandetnych zbieraczy kurzu ani albumów ze zdjęciami. Imprezę organizują sami, więc kolacja w restauracji odpada, a karnet na masaż leży nadal niewykorzystany. Macie jakieś ciekawe pomysły?
Bilety do teatru, wypad za miasto(często można trafić na ciekawe grouponowe oferty)?

Z masażem to ja się wcale nie dziwię, że został niewykorzystany. Często jest taki problem, że nie wszyscy się widzą w takiej, dość specyficznej sytuacji  😉 Ja bym na masaż była pierwsza, ale moja mama na ten przykład nigdy w życiu...
Poszukuję bardziej gadżetów niż prezentów, może ktoś podpowie gdzie szukać (najlepiej przez neta, chociaż dziś wybieram się m.in. do Ikei i home&you, może coś wypatrzę). No więc mają to być drobne upominki, możliwie tanio. Potrzebuję czegoś z motywem/nawiązującego do:
1. Nożyczek/fryzjerstwa
2. Marilyn Monroe
3. Rowerów
4. Włoch/kuchni włoskiej
5. Wina
6. Robienia drinków
7. Ew. psów
Ktoś coś? 👀 chodzi o coś naprawdę symbolicznego, kwestia dość pilna :kwiatek:
Co do Marilyn Monroe to przychodzi mi do głowy jedynie zdjęcie na ścianę, co do robienia drinków może shaker?
Z motywem Marylin jest sporo w Pakamerze chociażby, od kolczyków poprzez koszulki i inne:
http://www.pakamera.pl/search.php?query=marylin

jak szukam po "nożyczkach", też coś wyskakuje 😉
[[a]]http://www.pakamera.pl/search.php?query=no%C5%BCyczki[[a]]
Prezent dla 2-latka. Z zaznaczeniem, że nie chodzi mi o żadne zabawki itp., tylko coś ze zdjęciem/zdjęciami. Misia ze swoim portretem już ma, chciałabym teraz też coś innego niż wywołanie zdjęcia w ramkę. Myślałam nad czmś takim, żeby z każdego roku życia było zdjęcie, żeby było widać jak się zmienia, ale nie wiem jak to logistycznie zrobić, żeby właśnie nie były wszystkie w osobnych ramkach, a poza tym ciężko by pewnie było ciągnąć to do końca życia. Pomożecie coś? :kwiatek:
Są takie ramki na kilka zdjęć, sklep Gadżetex ma w swojej ofercie kilka wg mnie ciekawych,
np. taką obrotową:
http://www.gadzetex.pl/sklep-prezenty-ramka-obrotowa-kostka-czarna-p-123.html

albo taką na 24 zdjęcia:
http://www.gadzetex.pl/sklep-gadzetami-ramka-zdjecia-p-2419.html

albo (z droższych) to wręcz latającą w powietrzu 🙂
http://www.gadzetex.pl/sklep-prezenty-ramka-latajaca-powietrzu-elite-p-68.html
Dzięki! Ta na 24 zdjęcia jest super.
Może ktoś ma ochotę podarować komuś prezent w postaci Pasjonującej jazdy Peugeotem na torze wyścigowym w Poznaniu ?
Niestety nie mogę wykorzystać tego prezentu a data ważności ucieka...

Hej !

Mam dylemat - co kupić na prezent z okazji ślubu cywilnego? Uroczystość składa się z dwóch części - najpierw ślub później obiad - ja będę tylko na ślubie.

Doradzicie coś?  :kwiatek:
Potrzebuję zamówić tort na ok. 15-20 osób w kształcie Zygzaka MqQueen. Polecacie jakąś osobę lub cukiernię z Warszawy, która by się tego podjęła?

D+A, leci pw 🙂
...moi dziadkowie za tydzień mają imprezę z okazji 60-lecia ślubu. .....czy wręcza się prezenty z takiej okazji czy bukiet kwiatów? kompletnie nie wiem, nie mam żadnych pomysłów...
Z tego co zauważyłam na rocznicę ślubu wręcza się tak zwane prezenty ślubne: zestawy sztućców, narzuty na łóżka, pościele, misy do owoców itp..
Kurcze, to są ludzie około 80tki... nie maja gdzie składować takich rzeczy chyba... ale dzięki za pomysły... chyba, że dam bukiet kwiatów w jakims super wazonie...
Też fajny pomysł  🙂
Nie wiem co lubią Twoi dziadkowie, ale ja moim dziadkom, gdyby nie mieli miejsca na takie rzeczy ślubne, dała bym np dziadkowi jakiś elegancki zestaw cygar, a babci biżuterię lub ciekawą książkę. Ale to już bardziej indywidualne prezenty i konkretnie pod moich dziadków bo wiem, ze to lubią  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 lipca 2015 20:56
Mamuśki, potrzebuję waszej rady!

Niedługo prawdopodobnie będę się widzieć z moją bardzo bliską kumpelą, która miesiąc temu urodziła. Co w takim przypadku najlepiej nadaje się na prezent dla maluszka i mamy? Młoda ma nieco ponad miesiąc. A ja szczerze mówiąc w dzieciowych prezentach jestem zielona.

Chciałabym małej kupić coś praktycznego, co starczyloby na dłużej. 🙂
Teraz ja przychodzę po pomoc. 😉

W pracy mamy tradycję, że kupujemy sobie prezenty na urodziny. Przypadło mi zadanie kupienia prezentu dla stażystki, która ma urodziny w najbliższą niedzielę. Znamy się niecały miesiąc, nie mamy za bardzo czasu pogadać, żeby wybadać co lubi, czego nie, itp. Wiem o niej tyle, że z wykształcenia jest anglistką, u nas uczy się marketingu, a prywatnie prowadzi blog o kosmetykach i ma ogólnie duże pojęcie o naturalnej pielęgnacji i zdrowym odżywianiu. O, i w ten weekend wyszła za mąż. 😀 A problem polega na tym, że prezent musi być "zabawny", więc wszelkie zestawy kosmetyków odpadają. Budżet do 100 zł. Prezent musi mieć opcję szybkiej wysyłki albo musi być dostępny w sieciówkach typu Empik, itp. Pomocy! :kwiatek:
A po prostu bon do Empiku? 🙂 Ktory mozna jakos smiesznie zapakowac?
Niestety odpada. Taka głupia tradycja wymyślona przez szefostwo, że za tą zebraną stówkę kupujemy sobie nikomu nie potrzebne gadżety. 😵
Może idź do sklepu typu Castorama i kup jej jakieś takie typowo męskie narzędzia? Taki młot wielki etc.?
Żeby sobie mogła budować przyszłość? Zapakuj w ogromny czarny kaster.
W razie czego mąż zużyje. Albo komuś odda?
Albo.... zamiast kosmetyków taki wypaśny zestaw do sprzątania? Mop wiadro środki? Żeby się wczuła w rolę żony?
(ja bym się w sumie ucieszyła)
Tania, niestety w pierwotnych konsultacjach takie rzeczy odpadły.Bo g
Aktualnie myślimy o jakimś zabawnym zaparzaczu herbaty i zestawie herbat do tego. Może uda się powoli przełamać głupią tradycję i przejść na nieco bardziej praktyczne prezenty. Gdyby to miał być prezent za 30 zł to ok, ale wydawać 100 na coś, co potem każdy chowa w piwnicy lub wyrzuca? Dla mnie bezsens.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 listopada 2015 13:13
Potrzebuję coś kupić przyjaciółce na prezent. W sumie to dwa prezenty, jeden jakiś większy na który się zrzucamy, a drugi taki typowo ode mnie. Jest końska, ale niekoniecznie chcemy prezent koński i tu pojawia się problem. W zeszłym roku dostała ode mnie bransoletkę z serduszkiem. heeeeeeelp
Hermes neutralnymi prezentemi jakimi lubię obdarowywać szczegòlnie kobitki jest biżuteria z bursztynem (zawsze elegancka i na topie, niekoniecznie droga  😉 )

Edit. a moźe naczòłek zaprojektowany przez Was lub sesję zdjęciową z qniem.

Czy ktoś poradzi jaki zegarek casio kupę za ok 200zł w typie militarnym (wodoszczelnych z kompasem)
Hermes, koniecznie musisz kupowac? Jeśli masz czas i ochotę, co powiesz na prezent DIY? Jakieś zrobione własnoręcznie mydełko albo świeczka, zwykły biały kubek ozdobiony markerem do płyt?  😉
Frans, przejdź się do sklepu, tam Ci dobrze doradzą 🙂 Ja kiedyś kupiłam całkiem porządny za jakieś 130zł, ale nie pamiętam modelu niestety.
Nie myslałam, że tu trafię, a jednak. Mimo, że niedawno byłam w ciąży to zupełnie nie wiem, co kupić koleżance z jej okazji. Dodam, że ciąża wyczekana laaatami więc uzbrojeni są we wszystko niemal po zęby, a dodatkowo bratu jej urodziła się dziewczynka niedawno i będą mieli meeega pakę od nich.

Mają książki, poduchy do spania, karmienia, wózek, łóżeczka, zabawki, karuzele, ubranek stos. Ona dla siebie ma pełen zestaw kosmetyków i tak dumam i dumam chwilę i jakoś nic konkretnego mi nie wpada do głowy. A impreza u niej już w sobotę. Poratujcie jakimiś pomysłami, obojętnie - dla niej, dla dwojga, dla trojga 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się