kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Rudzik Dziękuję bardzo!  :kwiatek:
Czym jest ,,elewacja" w szkoleniu koni? Postawą ciała? Już któryś raz obija mi się o uszy, a do końca nie wiem o co chodzi.
Met   moje spore
29 marca 2015 13:12
Haffek, miałam taki sam problem z niezmiernie długą kucką. Podobnie jak u Rudzik - pomogło wyrobienie równowagi poprzez regularną pracę. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze 🙂
Mgła, wyniesienie, wyniosła sylwetka, "pod górkę".
Nie wiem gdzie o to zapytać, ale gdzie można zrobić sobie taką odznakę? Coś w ogóle więcej wie na temat tych dziwnych odznak?
[url=http://pzj.pl/node/program-jeżdżę-bezpiecznie]http://pzj.pl/node/program-jeżdżę-bezpiecznie[/url]
Witam
Mam takie pytanie jak sprawdzić czy siodło ma cała terlicę? Czy wystarczy je "obmacać'  czy coś się nie ugina, nie trzeszczy. Czy są jeszcze jakieś inne testy?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
30 marca 2015 13:50
Nie wiem gdzie o to zapytać, ale gdzie można zrobić sobie taką odznakę? Coś w ogóle więcej wie na temat tych dziwnych odznak?
[url=http://pzj.pl/node/program-jeżdżę-bezpiecznie]http://pzj.pl/node/program-jeżdżę-bezpiecznie[/url]


Trzeba wykupić sobie polisę ubezpieczeniową i odpowiedziec na jedno z banalnych pytań np. wymień trzy podstawowe chody konia. Na pewno na cavaliadzie była możliwość zrobienia takiej "odznaki".
Nie wiem gdzie o to zapytać, ale gdzie można zrobić sobie taką odznakę? Coś w ogóle więcej wie na temat tych dziwnych odznak?
[url=http://pzj.pl/node/program-jeżdżę-bezpiecznie]http://pzj.pl/node/program-jeżdżę-bezpiecznie[/url]


ej no to już jest jakiś cyrk!
a ja mam pytanie, a po co w ogóle ta odznaka? chyba tylko po to, żeby nabijać kieszeń PZJ! bo czy ta odznaka coś daje (poza obowiązkiem ubezpieczenia)? chyba nic, bo odznaki BOJ SOJ i ZOJ coś jednak dają (można jechać na zawodu, albo łatwiej o licencje szkoleniowca), a taka odznaka nie daje nic!
dziwne ostatnio zagrywki ma pzj    🤔
E. to zwykła akcja. Wiadomo, że Ci co startują się ubezpieczają, bo muszą, ale takie osoby co sobie po prostu jeżdżą na swoim koni i nic po za tym niekoniecznie czują potrzebę ubezpieczenia siebie 😉 to ma przyciągnąć ludzi do tego by zabezpieczali się w pewien sposób i tyle 🙂 Takie jakby Ty dasz pieniądze na szczytny cel, a ja Ci dam np. Nalepke serduszko i tyle.
LatentPony dzięki 🙂 myślałam, że trzeba gdzieś pojechać i coś pokazać, ale w takim razie to nic nie trzeba robić 🙂
ech, może to i ja mam już uczylenie, na różne akcje typu właśnie odznki, bo widze ostatnio wysyp różnych "odznak", które jak się potem okazuje i tak nic nie daja
tak, jak hcociażby "jeżdżę konno"
więc czasem zastanaiwia mnie działanie pzj
może dla dzieci to jakaś frajda, mnie to już nie bawi.
a może po prostu trzeba jakoś inaczej podejść do tematu?  iwesz, teraz jak czytam dokładniej, to widze, że nie chodzi o samo odznakę, a o cały program "jeżdżę bezpieczniej". więc może to (program) jest godne uwagi, ale rozdawanie kolejnych odznak...  😵
tytus, mam takie zdjęcia instruktażowe:







Po prostu zginasz terlicę i słuchasz, czy nie wydaje dziwnych źwięków, czy nie ugina się "zbyt łatwo", możesz też poprosić kogoś, by pomacał
dzięki ikarina. :kwiatek: Jaszcze jedno pytanie siodło na siedzisku (mniej więcej tam gdzie przylegają kości kulszowe) ma "fałdy" skory gdzieś czytałam że to może być uszkodzona terlica( nie jest testowałam sposobem ikariny) mam teoria że siodło jest uklepane, wyjeżdżone stąd "namiar' luźnej skóry dobrze myślę
Takie fałdy skóry mogą powstać, kiedy kładzie się na siodle mokry popręg.
Mi pokazywano, żeby zrobić tak jak na pierwszym zdjęciu i przycisnąć do uda trzymając za tylny łęk. W moim starym siodle terlica była pęknięta albo złamana i przy takim ruchu skóra na siedzisku brzydko się marszczyła.
Wiecie może jak się nazywa środek odkazajacy o charakterystycznej fioletowo- czerwonej barwie?
Pamiętam, że był w stajni, teraz mój pies ma tym przemywana ranę a ja znowu zapomniałam zapytać weta jak to się nazywa  🙄
Chodzi Ci może o jodynę? 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 marca 2015 20:09
Fioletowo-czerwony to jest raczej nadmanganian potasu. Jodyna żółto-brazowa
Strzyga wyprzedziłaś mnie 🙂
tereska może i tak nie zmam całej historii siodła
Chess u mnie jest tak cały czas ponaciągałam je dziś wygoda na to że terlica cala
Dziękuje wszystkim za pomoc :kwiatek:

widzexxcie może chodzi o nadmanganiam potasu takie granulki/proszek do wody im wiecej wsypiesz tym ciemniejsza barwa a
Jodyna jest bardziej brązowa i pozostawia kolor na skórze.
Ten środek przypominał mi denaturat tylko wpadajacy w czerwień. I nie zostawia koloru. Dodam jeszcze, że dla pieska dostalam to w proszku/granulkach do rozpuszczania w wodzie.
strzyga i Tytus Dziękuję, tak to to.
Strzyga o fakt, pardon  :kwiatek:
To powiedzcie mi - tzw "purple spray" to piochtanina w sprayu czy jeszcze co innego? Bo używam wieki wieków i sama nie wiem, co to jest 😁
mila   głęboka rekreacja
30 marca 2015 20:26
może pioktanina?
może pioktanina?


ło matko, autokorekta  😵 😂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
30 marca 2015 20:47
Czy na odznace jest jakaś mowa o siodłach w części praktycznej? Konkretnie chodzi mi o to, czy mogę na brązie i srebrze pojechać część ujeżdżeniową w siodle ujeżdżeniowym, a skokową w siodle skokowym?
Ile jest (tak pi razy oko) czasu pomiędzy częściami? Od razu po czworoboku proszą na parkur, czy jest chwila na przesiodłanie konia i skoczenie czegoś na rozprężalni?

Dziecko jeszcze nie zdawało w życiu nic jeździeckiego oprócz kursu IRR i się motam w tym wszystkim...  😵

Na brąz na 90% nie będę ciągnąć swojego konia, więc pytanie bardziej z ciekawości, ale za przepisowe 3 miesiące od brązu chcę zrobić srebro i tu już bym jechała na swoim. Problem w tym, że mam dwa siodła - albo ujeżdżeniowe, albo typową skokówkę i nie wiem czy jechać całość w skokówce czy będzie czas na przesiodłanie?
Z serii: problemy blondynki...  😀
Ja jechałam ujeżdżenie na boj w skokówce, nie czepiali się. Ale jak jedna osoba chciała przesiodłać konia to nie było problemu 😉.  Od razu po ujeżdżeniu masz skoki, czyli już przed czworobokiem powinnaś poskakać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 marca 2015 20:55
Dramuta12, skakanie przed czworobokiem to trochę dziwna praktyka o_O
Strzyga, a jak się chcesz rozgrzać? Zaraz po czworoboku masz skoki. Nikt nie będzie czekał aż sobie poskaczesz na rozprężalni i wrócisz na część skokową  🙄.
Dramuta12, oj nie zawsze, ja miałam i na boj i soj przerwę między czworobokiem i skokami 🙂
No to najwyraźniej różnie bywa. Pisałam ze swojego doświadczenia 😉. Najlepiej sprawdzić jak inni zdają. No, chyba że jest się pierwszym 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się