Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Dziewczyny pomocy,
mam walizkę 53x38x 23 cm  z tym, że te 23 cm to głębokość razem z kieszeniami, które można "upchnąć". Tym bardziej, że nie zabieram dużo rzeczy. Walizka jest sztywna, ale te kieszenie można wcisnąć niby, tylko na czas mierzenia. Ujdzie to???
Lecę Ryanair.
Wg mnie ujdzie. Ja zawsze mam wieksza niz wymiary przewiduja torbe i dwa razy wpychalam w ten ich stojaczek 😉 weszla, nic nie wystawalo, wiec przeszlam kontrole pozytywnie 🙂
Mam strasznego stresa z tymi wymiarami. Mam niby drugą walizkę, ale ona z kolei na wysokość przekracza, bo ma kosmicznie wielkie kółka. Obie walizki są pożyczone od ludzi, którzy latają Ryanairem i Wizzem w miarę często, ale żadna z nich podobno nigdy nie była mierzona przez obsługę.  🤔
Ja tez od 5 lat latam regularnie i sprawdzana walizke mialam tylko dwa razy.. Za kazdym razem po stronie angielskiej, nigdy w PL. Raz przesadzam wracajac z PL i mialam spora za duza walizke i 5kg za duzo - udalo sie bez kontroli na szczescie. Nic sie nie stresuj, jak kieszonki da sie wepchnac to nawet przy kontroli nie powinni robic problemu 🙂
Mi raz nie udało się upchnąć i zapłaciłam 30eu /w Rzymie/-Ryanair
Właśnie lecę we wtorek i na wszelki wypadek kupiłam mniejszą 😕
Mam podobny problem bo moja torba po wypełnieniu ma 22-23 cm, ale jest miękka i na upartego da się ścisnąć, poza tym nie przewiduję pełnego wypełniania jej...mam nadzieję że ujdzie 😉
Spokojnie, jak nagle się okaże, że jest za duża minimalnie, to powyjmujesz jakieś objętościowo spore drobiazgi i poupychasz w kieszeniach kurtki/płaszcza 😉 ja jak zwątpiłam to w kolejce już tej ostatniej poprzekładałam dysk, leki i kosmetyki do bluzy i płaszcza (już po kontroli bezpieczeństwa). Chociaż o takie minimalne różnice to jeszcze nigdy mi się nie czepiali 😉
Wiozłam wczoraj 6 pompek w pudełkach (pompki do wody, do fontanny). Mina pani patrzącej na nie "zeskanowane" bezcenna. Wyglądały jak niezła wybuchowa konstrukcja (pozwijane kable)
Graba.   je ne sais pas
21 marca 2015 17:12
Nie wiecie czy jak kupie bilet w easyjet to czy bagaz rejestrowany mogę dokupic później?
Cariotka   płomienna pasja
30 marca 2015 20:11
można przez internet najtaniej. Nie wiem ile wcześniej ale wiem że można bo ja dokupowałam później.
Ja dziś byłam po walizkę i teraz sama nie wiem jaki rozmiar wybrać...do wizzaira mam torbę taką na ramię bo oni podręczny nie płatny mają bardzo mały, dość duży ma easyjet a ryainair ma niby to 50x40x20 i wyhaczyłam fajną walizkę tylko że ma 56x44x23 i boję się że za którymś razem nie przejdzie 😁
jeszcze znalazłam taką 20' i nie wiem czy będzie dobra? 20' to jakie wymiary?
Jak bardzo są restrykcyjni w Wizzairze? Mam walizeczkę na mały bagaż podręczny, ale przekracza ona wymiary na wysokość o jakiejś 3 cm (może być 42, a moja ma jakieś 45). Czy kółka też się liczą do wymiarów? Moja mama niby z tą walizką już podróżowała, ale nie wydaje mi się, żeby to przeszło...
Jeszcze jedno pytanie, na dole biletu mam napisany jakiś numer sektora  🤔 i z bratem mamy dwa różne, a przecież miejsca w Wizzairze chyba nigdy nie były numerowane? Czego to dotyczy?
slojma   I was born with a silver spoon!
30 marca 2015 21:40
Bardzo restrykcyjni gdy nie masz oznaczenia ze doplacilas do wiekszego podrecznego sprawdzaja zawsze przynajmniej na trasie londyn-warszawa I odwrotnie. Miejsc nie ma przydzielanych.
Cariotka   płomienna pasja
30 marca 2015 21:42
na trasie katowice- londyn nie sprawdzali mi.
Bardzo restrykcyjni gdy nie masz oznaczenia ze doplacilas do wiekszego podrecznego sprawdzaja zawsze przynajmniej na trasie londyn-warszawa I odwrotnie. Miejsc nie ma przydzielanych.

Właśnie to mały podręczny... Wychodzi na to, że bezpieczniej będzie wziąć torbę sportową na ramię, którą w razie co można wcisnąć w te stojaki, bo i tak nie będzie ona zbyt wypełniona.
slojma   I was born with a silver spoon!
30 marca 2015 22:02
Na pewno bedzie bezpeczniej. Po co sie stresowac I w razie czegos placic extra.
Są 3 rodzaje bagażu w Wizz'erze.
Small
Large (max do 10kg)
Big.

Za small się nic nie płaci, za large tak samo ale nie mozna przewyższyć 10kg, i big wykupiony na 30kg.
Od kiedy za large się nie płaci? 🤔
Kto chce lecieć z Doncaster/Sheffield do Polski w tym tygodniu to niech zrezygnuje! Dzisiaj odwołany został mój lot bo samolot wylądować nie mógł przez pogodę. Wszystkie loty są teraz utrudnione. Zwłaszcza te do Polski.

Próbuje podejście 2gie dzisiaj i wylot z Liverpoolu o 21.00.... mam nadzieję, że płakać znowu nie będę... trzymajcie Proszę kciuki.
flosia, albo mylisz Ryanair z Wizzair, albo będziesz płacić za walizkę 😉 w W6 niepłatny jest tylko najmniejszy bagaż, walizka podręczna do 10kg - już płatna 🙂
Cariotka   płomienna pasja
31 marca 2015 13:03
W easyjet są dwa rodzaje nieodpłatnego bagażu podręcznego.  Mały i duży.
Tak, pomyliłam się...
nie uważacie, że tytuł wątku jest odrobinę bez sensu? czy tylko Ryanair to tania linia lotnicza? 😉
Kto chce lecieć z Doncaster/Sheffield do Polski w tym tygodniu to niech zrezygnuje! Dzisiaj odwołany został mój lot bo samolot wylądować nie mógł przez pogodę. Wszystkie loty są teraz utrudnione. Zwłaszcza te do Polski.

Próbuje podejście 2gie dzisiaj i wylot z Liverpoolu o 21.00.... mam nadzieję, że płakać znowu nie będę... trzymajcie Proszę kciuki.


O nie! Ja lecę w czwartek do Doncaster, oby wszystko poszło zgodnie z planem....
nopebow niestety pogoda jest taka, że samoloty w całym West Yorkshire mają problemy z lądowaniem...

I te wichury idą na Polskę wiec tutaj jak się spokojnie nawet wyleci to w Polsce lotnisko do lądowania mogą zmienić..

Tragedia.. zwłaszcza, że mam hotel zarezerwowany razem z usługami mi to wszystko przepadnie.. 🙁
Dlatego nienawidzę planować przed.. 🙁
Ja za 2 dni Londyn, obawiam się znowu warunków do wylotu na lotnisku w Gdańsku, w zasadzie od listopada każdy mój wylot jest opóźniony (pogoda) :/ już przestaje mnie to dziwić...
flosia, we Wro na razie wylądowały / lądują (choć niektóre trochę opóźnione) wszystkie loty poza tym z Doncaster/Sheffield. Przy czym ciągle ma status "opóźniony".

Te wiatry mają powoli ustawać, niby we Wro planują, że do jutra wieczorem mają trwać. Także może się wszystko uspokoi.
Przyleciałam wczoraj z Liverpoolu do Warszawy...
Przy starcie samolot tak pionowo się wybił, że myślałam, że walniemy... a przy lądowaniu tak nosiło, że aż światło gaslo i się zapalalo... łzy miałam w oczach. Nigdy więcej lotów w taką pogodę...
Stres do tej pory mam.

Właśnie całe te wichury z UK do Polski centralnie przychodzą.
Doncaster wczoraj odwołał całkiem 4 loty.
W Gdańsku przy lądowaniu straż pożarna aż czuwa..
może na stresy pomoże Wam filmik, który wczoraj wrzuciłam w innym wątku:

zobaczcie z jakich sytuacji piloci potrafią wyjśc, więc usiądźcie i się zrelaksujcie 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
12 kwietnia 2015 18:38
Wizzair niby wprowadzil miejsca rezerwowane jasne fajnie tylko musisz za nie placic 😤
slojma, dlatego nikt ich nie rezerwuje i później ludzie lecą na złamanie karku do samolotu, żeby zająć dobre miejsca... już wolę ten system, który jest w ryanie. Dostajesz z góry przydzielone miejsce, wiesz gdzie masz iść i przynajmniej nie ma takiej pędzącej dziczy 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się