Latanie

majek   zwykle sobie żartuję
27 lipca 2011 10:03
Mój mąż marzył o lataniu. Ma fazę na samoloty ultralekkie. Zafundowałam mu `przefrunkę` nad Warszawą i okolicą naszego domu na urodziny właśnie takim samolotem...
Oczywiście był zachwycony, Fajne było to, że oprócz startu i lądowania mógł sam sterować samolotem (i zrobił dzięki temu chyba 7 zdjęć)

Ja staram się go namówić na coś innego... Typu szybowiec (mamy kilkoro znajomych) albo motolotnię, bo to  bardziej w strefie naszych możliwości finansowych.

Kto z Was lata?
Czym? Gdzie?
Jakieś wskazówki? wrażenia? Kluby, które polecacie?
Fajne foty?
Mój tata ma motolotnię 2-osobową. Loty całkiem przyjemne, ale jest dosyć chłodno (wysokość, pęd, wszystko odkryte).
Nauka tylko i wyłącznie pod okiem instruktora, bo można sobie niezłe kuku zrobić.
Plusem jest to, że wystartować można ze 100 metrowego pasa płaskiej powierzchni. Ja odbywałam loty na wysokości 300-400m, ale powyżej 500 też da radę. Jako iż mieszkamy na wsi, niedaleko Wisły, widoki są pięęęęęęęęękne. Zdecydowanie polecam każdemu 🙂
Prawdopodobnie w przyszłym roku będziemy mieć jeszcze wiatrakowca, więc zdam relację 😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
17 września 2014 06:27
majek, odkopuje i zapraszam w przyszłym roku do Giżycka i Kętrzyna na Mazury AirShow. Od kilku lat jestem na pokazach i podziwiam. W tym roku wg mnie najlepsze były nasze Orliki dające pokaz samolotami Iskra. Oraz czeska formacja pod dowództwem kobiety o imieniu Radka.
W pokazach uczestniczyły również śmigłowce bojowe MI-24, samolot transportowy HERCULES,  wiatrakowce, śmigłowiec ratunkowy Sokół w pozorowanej akcji na wodzie, samoloty ultralekkie i wiele innych. O pokazach mogę mówić godzinami. Fantastyczne przeżycie.
Napewno Orliki na Iskrach?  😉
Ja zafascynowana jestem grupą Red Arrows którzy w Blackpool miesiąc temu zrobili nieziemski pokaz.
Również tą grupę widuje się dość często w Polsce 🙂

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
17 września 2014 20:45
Maltanka, nad Gizyckiem tak, komentował jakiś major który z nimi pojawił się na pokazach. Zaraz zapytam jeszcze dla pewności na Fb Mazury AirShow. Ale o tych samolotach tak mówił i o tej cudnej 7 w powietrzu.

Edit. Dostałam potwierdzenie, że faktycznie na samolotach TS-11 Iskra.
dragonnia, to nie Orliki, a Biało-Czerwone Iskry. Orliki latają na PZL-130 Orlik.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
18 września 2014 06:22
ewuś, a widzisz, to mnie wprowadzono w błąd. Dzięki za wyjaśnienie. Grunt, że teraz wiadomo o kogo chodzi i na czym latają. W każdym razie Panowie pokazali super przelot. A przy okazji, była jeszcze Czeska grupa Red Bull Team (4 samoloty),  którzy występowali również w Gdyni i 3 osobowa grupa z Jordanii. Przeglądam zdjęcia i przypomniało mi się.
Tak czy siak dzięki tym pokazom zaczęłam pomału rozpoznawać latadla. Ale jeszcze sporo nauki przede mną. Narazie najłatwiej rozpoznaje śmigłowce. Nawet teraz jak piszemy, wyszło, że od sierpnia chodziłam w przekonaniu co do Iskier. A tu fokus :-) Juz nie mogę doczekać się kolejnych pokazów.
Swoją drogą to nawet nie sądziłam,  że w wieku 33 lat zainteresują mnie samoloty. :-) Dziewczyny jeśli macie ochotę mi pomóc poszerzyć nowe zainteresowanie to będę wdzięczna, nawet nie sądziłam, że na forum jest już wątek o lataniu, a gdy szukajka wyrzuciła mi go to się ucieszyłam.
Ja mogę podrzucić stronę http://www.flightradar24.com/ Pokazuje wszystkie większe samoloty i linię, reg itp.
dragonnia, jeżeli zainteresowało Cię lotnictwo, to warto wybrać się w przyszłym roku na Air Show w Radomiu. To największe pokazy lotnicze w Polsce i zawsze jest co pooglądać.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
19 września 2014 06:25
Maltanka, dziękuję, od wczoraj z wypiekami na twarzy zapoznaje się z tematem.
ewuś, no właśnie, Panowie chyba nawet stacjonuja tam, wierzę, że pokaz
jest mega. Jak wszystko się poukładać to nie zaprzeczam, że się pojawię.
Biało - Czerwone Iskry stacjonują w Dęblinie (kiedyś czasowo stacjonowali w Radomiu na czas remontu lotniska w Dęblinie), a Orliki faktycznie stacjonują w Radomiu. Poza polskimi zespołami przylatują naprawdę fantastyczne zagraniczne zespoły. No i pokazy samolotów wojskowych też są niczego sobie 😉
dragonnia, samoloty to poza końmi moja druga miłość 😉 szczerze polecam forum lotnictwo.net.pl.
Jutro i w niedzielę Nato Days w Ostrawie (czechy). Ktoś się wybiera? (my owszem 😉 )
ohhh, dlaczego ja nie zauważyłam tego wątku wcześniej!

  Kocham lotnictwo i wszystko co z nim związane. Zaraził mnie tą pasją kilka lat temu mój były chłopak ( a teraz przyjaciel) - absolutny fan samolotów. Sam od 16 roku życia latał na szybowcach.
  Od szybowców zaczynałam ale kompletnie mnie to nie kręciło - wole jak coś ma silnik ( a najlepiej odrzutowy - nie ma nic piękniejszego od ryku F16  :kocham🙂. Grzesiek zaczął robic licencję pilota a ja dzielnie uczyłam się razem z nim. Wiosną tego roku kupił własne dwa skrzydła więc dużo czasu spędzamy na lotnisku.
Mam już za sobą pierwsze loty póki co jako drugi pilot i " wokół komina" bo bez licencji więcej nie mogę ale pochłonęło mnie to kompletnie!!
Zdecydowanie jeśli tylko finanse pozwolą to licencja turystyczna pilota będzie na liście marzeń do spełnienia!

A to zabawka - francuska Socata ms 982:




Jak tylko ogarnę, to wstawię filmiki z lotów.

Hexulo, to we Wroclawiu? 🙂
Pod Wrocławiem, lotnisko w Mirosławicach 🙂
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
04 października 2014 20:37
Hexa, zazdroszczę. Ja raczkuje ale intensywnie zgłębiam wiedzę.
To jak dziewczyny, przenosimy się tutaj?
W ogóle własnie znalazłam takiego groupona: [url=[[a]]http://www.groupon.pl/oferty/slask-extra/aeroklub-slaski-2/59315716?keyw=aeroklub%20%C5%9Bl%C4%85ski&crea=66631760664&netw=g&adpos=1t1&nlp=1&utm_campaign=PL_DT_SEA_GGL_TXT_TTT_SR_CBP_CH1_NBR_k[[a]]*aeroklub%20%C5%9Bl%C4%85ski_m*e_c*66631760664_d*PL-RTC-Root-slask-extra_g*RTC-Aeroklub-%C5%9Al%C4%85ski-59315716-EXACT_s*122&utm_source=Google&utm_medium=cpc]klik[/url] Jak juz gdzie pisałam Aeroklub ślaski mam pod nosem. Chyba się skusze i zobaczę czy to dla mnie, bo szkolenie/ zrobienie licencji od kilku miesięcy bardzo mi chodzi po głowie...
wendetta, dowiedz się najpierw w aeroklubie o cenę u nich (czasem "oferty" wcale nie są takie super) i o warunki: kumpela kupiła jakiś bon prezentowy mężowi i okazało się, że ze względów urzędniczych :/ nie daje się go zrealizować, klubowi brakowało jakiegoś papierka z zezwoleniem na loty komercyjne. Tu może być wszystko bezproblemowo, ale z doświadczenia radzę Ci sprawdzić przed zakupem.

BTW, mąż kumpeli na loty załapał się gdzie indziej i w tym roku będzie kończył drugi etap szkolenia szybowcowego - spełnia marzenia! 🙂
AN, dziękuję za radę 🙂
w sumie na groupon nie muszę się łaszczyć. Mam tak blisko, że w sumie w każdej chwili mogę podjechać, zapytać, rozeznać, popatrzeć... na razie czytam, czytam i uczę się, w ogóle rozeznaję w sytuacji co i jak, czym się poszczególne licencje różnią itp.

i oglądam filmiki na YT
😉 (tu już pasażerskie)
wendetta, mój taki TOP filmik z pasażerskim samolotem to zdecydowanie ten 🙂 czyli co można zrobić z 787 kiedy za sterami siedzi ktoś szalony.  😜
Olson, uwielbiam oglądać manewr touch and go 😜
rozumiem, że to jakiś lot próbny/ popisowy na pusto? pasażerowie chyba by nie dali rady nerwowo... chociaż ja bym dużo dała, żeby miec możliwość wzięcia udziału w takim locie 😜
swoją drogą jestem ciekawa na co stać takiego 4-silnikowego kolosa typu airbus a380. idę poszukać!

edit.
coś znalazłam
Te dźwięki 😜
btw Olson, brałaś udział kiedyś w jakims airshow z samolotami pasażerskimi? oczywiście jako widz
wendetta, pod filmikiem z tym B787 pisze, że za sterami były pilot F18 - ile w tym prawdy, to już nie wiem 😉 ale było na pewno ciekawie.

hmm, byłam jedynie na Air Show Red Bull w Gdyni - gościnnie występował nasz Dreamliner, ale bez szału 😉
Moim marzeniem jest zobaczenie Air Show na Le Bourget  😍

Tak w ogóle to uwielbiam czytać blogi pilotów i podglądać lotnictwo od strony kokpitu.
Maltanka, jeśli mogę spytać - kogo konkretnie blogi czytasz? 🙂
Mogę podać ci linki:KLIK KLIK KLIK KLIK KLIK. Niestety wpisy pojawiają się raz na długi czas  😕

Maltanka, ech, myślałam, że może coś nowego 🙂 Piotrka (AllOver) znam osobiście, to jeden z fajniejszych ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie lotnictwa (co doskonale widać w jego relacjach)  😜
Właśnie jak już napisałam, pomyślałam, że pewnie wszystkie te blogi znasz, a już napewno ten pierwszy. Z resztą kto by go nie znał  🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się