kącik skoków

mils   ig: milen.ju
01 kwietnia 2015 19:14
Happiowa na ZR w konkursach towarzyskich normalnie startowałam. Ze 2 razy bez licencji, potem już z licencją. Nikt nigdy problemów nie robił, ale zaznaczę, że startowałam u Robsona, a tam to wiadomo jak bywa z pilnowaniem papierów. 😉
Happiowa, w konkursach towarzyskich przy ZR i w autoryzowanych zawodach towarzyskich możesz startować czy masz licencję czy nie.
Happiowa   córka grabarza
01 kwietnia 2015 19:51
świetnie, dziękuję bardzo  :kwiatek:
Gdzie w Warszawie (oprócz aro) można przejechać się na parkury otwarte?
Chyba w Heartlandzie coś organizują
Gdzie w Warszawie (oprócz aro) można przejechać się na parkury otwarte?


W Warce są 18 kwietnia (wiem, że to nie Warszawa, ale stosunkowo blisko).
Nasze podskoki 🙂 Młody zaczyna się przyzwyczajać, ja też  😅





Mam pytanko o Ligę Mazowsza. Widzę propozycje do zawód w Podkowie i L jest open - często się zdarza na tych zawodach? Zamierzam właśnie L sobie jeździć w tym sezonie w Lidze i może nie muszę się rejestrować 😁 ?
Dzionka raczej są małe szanse na L-ki open, na Kozielskiej już tylko LL, w poprzednich latach open też było zazwyczaj tylko do LL 😉
Miranda, ech, zbyt piękne by to było żeby mogło być  prawdziwe 😉 Dzięki
Pialotta armara dzięki 🙂
Ale nie rozumiem dlaczego w 3 stajniach robią parkury otwarte w ten sam weekend  😲
Mam dla was straszny filmik, bo kręcony z wiercącego się konia, z dzisiejszego treningu 🙂 Było fatal - prędkość światła i wypłoch co minutę, każdy w innym miejscu placu. A to dlatego, że zaliczyliśmy dziś pierwsze skoki na zewnątrz od jesieni! Potem szło nam lepiej, ale na filmach widać głównie kłąb konia mojego operatora kamery plus machnięcia telefonem w różne strony świata, więc wam daruję 😉 W niedzielę zawody, OTWARTE - zginę 😁
Dzionka Będzie dobrze, trzeba pozytywnie myśleć  😉 
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
08 kwietnia 2015 23:39
Dzionka , będzie śmiesznie. Ja w tym sezonie skakałam 3 raz w tym ostatnio tak





jadę L  😁
Brzasku, nie wiem gdzie ten nienack jest, wiec jak masz daleko, ale nie wybierasz sie na bezoglowiowe zawody do Wroclawia?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 kwietnia 2015 06:36
Dzionka ty się wcale nie przejmuj. Wczoraj skakałam pierwszy raz na dworze.  Nie dość, że kobylka co chwila szukała czegoś do płoszenia się,  to przyzwyczajona po hali, że trzeba jechać ruszyłam na parkur. Na dworze koń sam od siebie tempa dodał, plus moja jazda to trener się pytał czy jadę konkurs szybkości  😉
Brzask, aż ci pozazdrościłam konia, na którym da się tak skakać i nie odfrunąć 🙂 Pościgamy się więc w tym L 😁
monia, ano 😉

Constantia, no to witam w klubie 🙂 Mój koń na zawodach dostaje powera jeszcze bardziej, więc naprawdę się boję co to będzie. Szczególnie w LL, bo na L już się trochę wycofuje i zaczyna słuchać, ale na tych niższych - zapomnij.
Dzionka, Brzask, jedziecie na zawody do Podkowy? Powinnam wpaść towarzysko, więc mogę pofocić 😉
gabb., tak, do Podkowy 🙂 Pofoć! Rozpoznasz nas 🙂?
Dzionka znam ten ból  🙄 ja muszę szybko jakieś wędzidło mocniejsze pożyczyć, bo nie widzę siebie póki co na tych pierwszych zawodach  😁 powodzenia!
Dzionka, mam nadzieję, że rozpoznam 😁
baffinka, ja za to na speedzie załatwiam nachrapnik hanowerski, bo łatwiej mi się Dzionka na nim prowadzi niż na grubym szwedzie 😁 A kiedy wy jedziecie i co?

gabb., to podejdź do nas, chętnie cię poznam w końcu 🙂
Dzionka my dopiero za dwa tygodnie, więc mam sporo czasu, żeby ją wymęczyć  (albo ona mnie) 😂 Jedziemy LL i L- regionalne, więc jak znam gospodarza toru... - będzie wymiarowo i z wszystkimi płotkami 😵  A my ostatni raz na wyjeździe byłyśmy w czerwcu. Będzie cudna porażka  😀
baffinka, ee daj spokój 🙂 Moje ostatnie zawody to licencja w listopadzie - ta, gdzie koń mi wyłamał, a potem się spłoszył i poniósł mnie przez cały parkur 😀 Sędzia jakoś przestał komentować przejazd do mikrofonu 😉 Powodzenia!


To faktycznie jest wysokosc na srebrna odznake? Wygląda jakoś bardzo nisko...
SOJ: Część skokowa – pokonanie 6 przeszkód o wysokości 80 cm (w tym jedna kombinacja podwójna), ustawionych wg określonego schematu (Kuce – wysokość przeszkód zgodna z kategorią kuca – ale maksymalnie 70 cm).
Tyle to wiem w  teorii, ale na oko nie umiem ocenić;p Zastanawiam się czy faktycznie 80 to taka mała wysokość jak widać na tym filmie . Mierząc miarką w domu przy ścianie wydaje mi się że jest wyżej, a podczas jazdy skaczę w ciemno, nie używając miarki.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 kwietnia 2015 14:46
Zorilla , Warszawa więc trochę daleko ale myślę o tym intensywnie, szczególnie że, mam mam jeszcze jednego konia na którym mogłabym jechać.


Ulalala, tak, to jest dokładnie wysokość srebrnej, nawet chyba stoi ociupinkę wyżej. Na rozpisce ustawienia srebra jest dokładny układ i wymiary przeszkód, niektóre są ciut niższe. 80 cm to tak przeciętnie sięgają do najszerszej części uda, 90 do stawów biodrowych, 100 - do pasa. Takiej osoby ok. 170-.
baffinka, ee daj spokój 🙂 Moje ostatnie zawody to licencja w listopadzie - ta, gdzie koń mi wyłamał, a potem się spłoszył i poniósł mnie przez cały parkur 😀 Sędzia jakoś przestał komentować przejazd do mikrofonu 😉 Powodzenia!


spoko, tym razem mój przestanie komentować  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się