Rynek Polskich Koni

http://rynekpolskichkoni.pl/ Kolejny pomysł naszego kochanego PZHK

Mnie póki co rozwaliło to:

Czy korzystanie z serwisu ogłoszeniowego jest darmowe?

W okresie początkowym działania serwisu, każdy Użytkownik serwisu może dodać ogłoszenie bezpłatnie. Po zakończeniu okresu promocyjnego jedynie hodowcy koni, którzy są Członkami Związków zrzeszonych w PZHK i mają opłaconą składką członkowską za ubiegły lub dany rok kalendarzowy, będą mieli dalej możliwość bezpłatnego korzystania z serwisu, a pozostałe osoby będą musiały dokonać płatności za dodanie ogłoszenia.
Przeglądanie ofert zamieszczonych w serwisie jest i będzie bezpłatne dla wszystkich użytkowników sieci.

A jest tam jeszcze kilka innych ciekawych informacji.

Moim skromnym zdaniem wszystkie dyskusje o promocji polskich koni przy tym co wyczynia PZHK to kpina z hodowców koni.
W innych krajach to związki są dla hodowców a w naszym kraju to hodowca jest dojną krową dla związków przez które jest dobijany.
Teraz zrobili po najprostszej lini oporu te stronę i jeszcze chcą ja zrobić częściowo płatną no cóż kolejna kpina z hodowców i właścicieli koni.
Wybacz, ale nie za bardzo rozumiem pretensji i chyba nie tylko ja, bo mija pół miesiąca i temat nie ma żadnych odpowiedzi...

Z tego co wynika z przytoczonego fragmentu, to hodowcy, którzy należą do PZHK, czyli w jakimś stopniu się z nim identyfikują, dostają dostęp do bezpłatnego narzędzia i to jest złe? Czy wiesz ile wynosi średnia składka członkowska w OZHK/WZHK, że tak wielkim problem jest opłata za korzystanie z serwisu, jeśli tym Członkiem się nie jest? Jak ktoś nie chce płacić za pojedyncze ogłoszenia, to przecież może zostać członkiem za naprawdę śmieszną opłatą i wtedy doda do serwisu tyle ogłoszeń ile dusza zapragnie... Robienie z igły widły. Czego by się nie zrobiło to jest złe i nie dobre...

Z alledrogo ludzie korzystają i nie płaczą, a tu nagle problem... 🙂

Powinno się stworzyć grafikę w, chyba dobrze znanym, stylu: "Nie pytaj co Związek może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty możesz zrobić dla Związku..." 😀
hmm ale to chyba związek jest dla hodowców a nie hodowcy dla związku a celem związku jest miedzy innymi promocja i wspieranie polskiej hodowli czego ja jakoś nie widzę a jak coś się robi to lepiej robić to dobrze albo wcale.

To własnie takie myślenie ze to nie związek jest dla hodowców powoduje takie postawy ludzi tam pracujących a myślę ze wielu z forumowiczów miało takie czy inne ciekawe przygody w PZHK
W PZHK czy OZHK/WZHK?

Poza tym serwis działa dobrze - ogłoszenia się pojawiają, z dnia na dzień jest ich co raz więcej... ja nadal nie widzę problemu.
Trojan-praktycznie każdy hodowca jest członkiem OZHK. Natomiast zapomniano o koniach ras czystych bo one nie są w bazie PZHK (chyba że są uznane do hodowli w półkrwi).
Bardziej bym stawiała na działanie zamierzone, niż pominięcie...
Po pierwsze: skąd by wziąć dane tych koni i ich właścicieli, których PZHK nie jest administratorem, a na tym opiera się ten serwis...? Czytając regulamin wyraźnie widać, że Związek myślał najbardziej o swoich Członkach i to z myślą o nich to narzędzie zostało zaprojektowane (w końcu powinno się "swoich" faworyzować). I dla mnie nie jest to nic dziwnego...  👀
Po drugie: ktoś może powiedzieć, dla chcącego nic trudnego - można zarejestrować konia w bazie PZHK (nie wiąże się to przecież ze zmianą nr paszportu czy jego wymianą, bo paszport ma koń jeden, nawet jak pochodzi z zagranicy) i wtedy dopiero go dodać do serwisu...  Płatnością tu bym się nie martwiła, bo w regulaminie jest też mowa o członkach Związków Rasowych... Tylko pytanie, które się nasuwa, to czy komuś będzie się chciało? 😀iabeł: Myślę, że jeśli serwis zdobyłby większą popularność, to warto wtedy takiego konia zarejestrować - w innym przypadku osobiście bym tego nie robiła... 🙂
Tak ale trzeba pamiętać ze poza hodowcami są osoby które nie prowadzą hodowli a konie mają i nie należą do związku co nie znaczy ze związek nie ma z nich pieniędzy bo bez nich nie ma hodowli i taka jest prawda.

Robienie takiego częściowo płatnego i do tego dość prostego portalu przy obecnie już prosperujących to niestety nie próba promocji koni a marnowanie pieniędzy bo to sytuacji na rynku nie zmieni dlatego ja oczekiwałbym rzeczywistej promocji koni by promować jeździectwo w naszym kraju niż takich pseudo-promocji
Hmmmm... a czy olx przy zamieszczeniu któregos z kolei ogłoszenia nie jest tez płatne? Jesli strona ma byc prowadzona dobrze, rzetelnie, ktos wklada w to swoj czas, to czemu nie brac za to pieniedzy? Strona jest czytelna, miła dla oka, myślę, że za rok będzie tam bardzo dużo ogłoszeń i to głównie od hodowców a nie z pseudohodowli.
dziwi mnie, ze związek jest jak zwykle 100 lat za murzynami i dopiero teraz stworzył taką stronke (tak jak z bazą koni na stronie pzhk - tez powstala kilka lat temu, po tym jak powstala juz np bazakoni.pl)
Hmmmm... a czy olx przy zamieszczeniu któregos z kolei ogłoszenia nie jest tez płatne?

Nie
No akurat konie nie, ale cała reszta jest płatna.
Poprawiam, bo cos pokićkałam :P
No, ale OLX jest paskudne wizualnie. Tak jak allegro.

Duże zagraniczne serwisy są płatne, u nas w PL, za wyróżnione ogłoszenia też się płaci (bazakoni, allekonie). Ja w takiej płatności nie widzę nic złego. Natomiast portal mi się niespecjalnie podoba - wydaje się być mało nowoczesny. Zupełnie nie wiem dlaczego w wyszukiwarce podstawowej uwzględniono osły. Chyba wygodniej byłoby gdyby znalazła się tam po prostu wyszukiwarka ras?
No widzisz i mi chodzi o to ze PZHK robi częściowo płatny portal o marnej jakości czyli po najprostszej lini oporu i trochę późno ale oki jak już na coś takiego wydali kase to mogli wydać kase na promocje strony za granicą bądź współprace z zagranicznymi portalami w takich wypadkach nie powiedział bym złego słowa bo widać było by ze coś robią a tak to sory ale promocji koni polskiej hodowli nie widzę a uwierz ze wolałbym ją widzieć
Można było to chociaż powiązać z bazą rodowodową, która istnieje i stworzyć taki PL horsetelex.
myślę, że za rok będzie tam bardzo dużo ogłoszeń i to głównie od hodowców a nie z pseudohodowli.
dziwi mnie, ze związek jest jak zwykle 100 lat za murzynami i dopiero teraz stworzył taką stronke (tak jak z bazą koni na stronie pzhk - tez powstala kilka lat temu, po tym jak powstala juz np bazakoni.pl)


moim zdaniem pomysł i koncepcja świetna, z płatnością czy jej brakiem również, ponieważ "faworyzuje" konie od hodowców, a nie handlarzy

gorzej, że i handlarz jak zapłaci składkę to stajnie się "hodowcą"
Ilu handlarzy sprzedaje konie zarejestrowane na siebie? 😀iabeł: Czy ktokolwiek sprawdzał to? 👀 Przecież im żal kasy na takie zgłoszenie, mimo że ustawowo jest taki obowiązek... Choć pamiętajmy, że przecież paszport nie jest dowodem własności konia o czym warto wiedzieć - umowa...
http://hij.com.pl/rynek-polskich-koni/
artykuł dot serwisu, jak powinien działać.
Bardzo pożyteczna strona, dobrze ,że PZHK się obudziło. Pomijam fakt estetyki, bo to kwestia gustu, mi akurat się podoba. Strona jest łatwa w obsłudze i funkcjonalna, dla mnie ok. Bardzo się cieszę ,że są ograniczenia cenowe, w końcu coś się ruszyło w obronie własnego hodowcy.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się