Daw-Mag

Kurcze, ja już miałam w swojej "karierze" parę Daw-Magów i z żadnym się nie robiło coś takiego jak pokazujecie na zdjęciach. Rzeczywiście wygląda okropnie 😲 Nie wiem jakich puślisk używacie, ja mam jakieś zwykłe Daw-Magowe które kupiłam w komplecie razem z siodłem i (tutaj BARDZO polecam) puśliska miękkie z Horze. Znajoma ma puśliska którymi możnaby chleb kroić i jej siodło (chyba D-M Millenium) rzeczywiście wygląda nieciekawie.

Ja złego słowa na firmę nie powiem bo posiadałam lub dalej posiadam ponad 20 różnych produktów tej firmy i z żadnym nie było kłopotów. A cioram sprzęt solidnie - codziennie co najmniej jeden koń, a zdarza się że 3-4. Jak trzeba było poszerzać łęk albo zrobić nietypowy nachrapnik to nie było najmniejszego problemu 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
02 kwietnia 2015 13:51
epk no nie wiem jak to wytłumaczyć. Tak jakby farba zeszła  😉 nie mam jak wstawić zdjęć, bo piszę z telefonu. Muszę zdjęcia wysłać do sklepu.
masówka z czasem oczekiwania pół roku. Myślę że wszystko zależy jak kto dba. My mamy już 9 ms a śladów prawie żadnych, dopchaliśmy  po uklepaniu jak trzeba i śmiga, tak samo popręg i puśliska, śladów prawie żadnych mimo że popręg kupiłam używany, po każdej jeździe przetarty żeby pot się nie wżerał i jest mięciutki bez najmniejszej skazy


Robią masowo siodła i dlatego tak długo na nie czekasz, bo mają dużo takich samych zamówień. Na siodło od Daw Maga osobiście czekałam 3,5 miesiąca w sezonie zamówień. Jak robiłam siodło prywatnie u rymarza czekałam na nie 3 tygodnie. Daw Mag po 3 miesiącach użytkowania wyglądał jak stare siodło. Tybinka bardzo powycierana. Obecne siodło, robione u rymarza, mam 6 miesięcy i wygląda cały czas jak nowe. Oba siodła były smarowane tym samym smarem i dopieszczone jak się tylko dało. Osobiście bardzo dbam o sprzęt i mam na tym punkcie fioła 🙂

Możliwe, że miałaś szczęście i nie trafiłaś na bubla 🙂
Dlatego uwielbiam rymarza u którego je zamawiałam :kwiatek:. Ale chyba faktycznie nie czekaliśmy tak długo
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
04 kwietnia 2015 16:21
Dziewczyny co oznacza S wybite jako pierwsze na siodle DAw_MAG?

S 17,5'' M
Jeżeli siodło testowe było wysiedziane, wyjeżdżone, a nowe które dostałaś nowe, to raczej różnica w usadzaniu nie dziwi.
A nie myślałyście wtedy o reklamacji? Co jak co ale płacenie +2,5 tys za jakieś badziewie to nie bardzo


Ja jeżdżę czasami w 3-4 Daw-Magach GP, więc model ten sam, a w każdym siedzi mi się inaczej.

Moje GP ma w tej chwili 6 miesięcy (mam brązowe, w dwóch odcieniach) i niestety też jest trochę powycierane od puśliska (tak jak ktoś już tu wspomniał - przód-tył), zaczynają się tam robić jaśniejsze miejsca. Do tego pod przystułami na samej dolnej krawędzi siodła też się wyciera nieładnie :/ A smarować staram się często, bo bardzo skrzypi podczas jazdy :P Dodam, że mam puśliska z miękkiej skóry i siodło w najdroższej wersji z (ponoć) najlepszej jakości skóry.

zkonmiprzezzycie - oznacza, że to siodło skokowe.
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
04 kwietnia 2015 17:27
Angeel dziękuję, już się bałam że to długość tybinki
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 kwietnia 2015 08:22
Czy ktoś jeździ w siodle skokowym CH&W? Jak ono się sprawuje po jakimś czasie? Prosiłabym o zdjęcie na koniu i j jeźdźcem w siodle.
Ja słyszałam złe opinie o tym siodle sama je przymierzalam na konia i jakos do mnie nie przemówiło. Lepsze grane prix albo mirage
(tutaj BARDZO polecam) puśliska miękkie z Horze. 


Mirinda94, czy mogłabyś napisać, które dokładnie masz na myśli? 🙂 Jestem obecnie na etapie poszukiwania puślisk, które nie uszkodzą mi siodła.

Posiadam siodło DM już kilka lat, jestem jego drugą właścicielką. Swojego czasu korzystałam z niego codziennie na kilku koniach, potem przez dłuższy czas leżało nieużywane, obecnie ponownie w rozruchu - użytkowane na jednym koniu. Po tej przerwie jedynie koszmarnie skrzypiało na kilku pierwszych jazdach. Co najistotniejsze, kompletnie nic nie dzieje się ze skórą, brak jakichkolwiek przetarć etc. Smaruje je średnio raz na miesiąc. Jestem zaskoczona zdjęciami, które tutaj wrzuciłyście...
Ja też od niedawna jestem posiadaczką Daw-Mag GP nówki sztuki i trochę mnie to skrzypienie przeraziło, ale rozumiem że po kilku jazdach przejdzie ?  😉
Poza tym jestem bardzo zadowolona, potrzebowałam siodla na trochę wyższych panelach bo kobyłka ma płaski grzebiet i większość siodeł lądowała jej na łopatkach w półowie jazdy i nie bylo problemu żeby mi takie zrobić.  Skorzystałam z usług sklepu X-Horse poleconego na volcie i też na duży plus. Siodełko fajne, miękkie i co najważniejsze dopasowane do konia.
Dziewczyny co oznacza S wybite jako pierwsze na siodle DAw_MAG?
S 17,5'' M


S to skokowe. Później siedzisko i szerokość łęku.
W modelach wszechstronnych czy rajdówkach na początku jest VS.
wiecie co, ale mnie zaskoczylyscie z tymi slabymi opiniami?
ja mam 8 siodel daw maga w uzytkowaniu rekreacyjnym w tej chwili, w tym 6 siodel rajdowych i jedno, ktore ma juz prawie 15 lat, jest poprzecierane od puslisk....?
z resztą slady od puslisk są powodem do zlej opini o firmie? moze macie tansze wersje, z badziewnej skóry zwyczajnie?
np rajdowki w wersji standard tybinki mają z gównianej skóry (sa najtansze) , ale wersja troche drozsza, exclusive juz ma dobra gatunkowo skore na tybinkach , a jeszcze lepszą na siedzisku i poduchach..
Ja też od niedawna jestem posiadaczką Daw-Mag GP nówki sztuki i trochę mnie to skrzypienie przeraziło, ale rozumiem że po kilku jazdach przejdzie ?  😉
Poza tym jestem bardzo zadowolona, potrzebowałam siodla na trochę wyższych panelach bo kobyłka ma płaski grzebiet i większość siodeł lądowała jej na łopatkach w półowie jazdy i nie bylo problemu żeby mi takie zrobić.  Skorzystałam z usług sklepu X-Horse poleconego na volcie i też na duży plus. Siodełko fajne, miękkie i co najważniejsze dopasowane do konia.


U mnie nie przeszło nigdy  😁 Ale idzie się do tego przyzwyczić 😉
Moje półroczne dalej skrzypi, ratuje je jedynie intensywne smarowanie puślisk i miejsc, gdzie tybinka styka się z puśliskiem.
Też mamy chyba z 5 DM w rekreacji, są ciurane dzień w dzień od dobrych kilku(nastu) lat i wszystkie żyją w świetnym stanie, mimo "średniej" konserwacji 😉
Angeel, OBIBOK a macie w użyciu nowsze daw-magi? Bo ja osobiście uważam, że obecna produkcja jest o wiele gorsza niż ta kilka la temu, więc mnie nie dziwi, że chwalicie stare siodła 😉 Te stare trzymają się rewelacyjnie w porównaniu do nowych.
No właśnie te stare żyją w szkółce i mają się świetnie. Natomiast mój prywatny GP ma pół roku i się przeciera i skrzypi mocno 🙁
A nasze stare szkolkowe sa w ekstra stanie a prywatne nowe z najtańszej skóry w niczym im nie ustępuje.
Ale kurde może jakies zbiorowe pisemko żeby się ogarneli skoro jest tak źle jak mówicie?
Myślę że problemem jest skóra ta exsclusive, super, de lux ...
Starsze siodła, szkółkowe są głównie ze skóry standard.
Mam takie w skórze standard krajowej - skóra miękka - trochę grubsza, ale jednocześnie bardzo wytrzymała.
Moje siodło zaliczyło kilka upadków na beton, a ostatnio nie dopięłam popręgu koń się spłoszył - upadło na beton i kobył po nim przeszedł - jest tylko małe obtarcie na skórze którego nie widać.
Skóry z których teraz robią są delikatniejsze i o wiele łatwiej o uszkodzenia i przetarcia.
Ta najtańsza też jest krajowa? Wydawalo mi się że wszystkie sa zagraniczne a różnią się tylko miejscem z którego sa wycięte (z którego miejsca na ciele)
no wlasnie ja rozmawialam z daw magiem w grudniu na targach, o siodlach eco , ktore kiedys robili, ale juz nie robią. mowili ze nawet nie sygnowali swoją nazwa tych siodel bo badziew byl. ze skory krajowej. w tej chwili, wg tego co mowil mi wlasciciel, robia tylko z zagranicznych skór.
najmlodsza daw mag rajdówka ma 3 lata i jest swietnie zrobiona, kumpela kupila pare miesiecy temu kolejna ale jezdzi raz na miesiac , przez godzinke ,wiec sie to siodlo do stytystyk nie nadaje  😁
A to nasze po ok 9 ms regularneg użytkowania



I dlatego porównujac moje zdjęcie i foto Nasturcja-Renata, nie zgadzam się ze zdaniem figaro2046, że są to normalne ślady użytkowania (ta obdrapana farba u nasturcji)
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 kwietnia 2015 06:48
wstawie zdjecia mojego miesiecznego siodła jak dorwę kompa  😉 Sami ocenicie czy to są "normalne" ślady użytkowania. Zwłaszcza, że siodło mało nie kosztowało
Jezeli chodzi o tybinki to już wrzucilas 😀
Czy ktokolwiek posiada zdjecie robocze tego nowego modelu daw-maga - classic? zwlaszcza klocki mnie interesuja 🙂
drabcio, to były zdjęcia mojego siodła...

Byłam ostatnio w stajni i siodło oglądałam. Nie widać tych uszkodzeń, jak się przejedzie po nich ręką to też nie czuć różnicy np w szorstkości skóry. No nic, będę obserwować dalej.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 kwietnia 2015 08:44
no właśnie to nie były moje zdjęcia  😉
Bo pisałam wcześniej - to nie są żadne uszkodzenia. To ściera się konserwacja, wierzchnia warstwa lakieru - takie zabezpieczenie. I po nasmarowaniu siodła skóra różnie przyjmuje smar - w tych miejscach, gdzie się starło to przyjmuje już lepiej i się wchłania (matowe miejsca), tam gdzie nie, to pozostaje błyszcząca - bo smar nie ma jak się wchłonąć w skórę. I dlatego po wyschnięciu tego nie widać.
Kupowałam kilka siodeł nówek - za spoooro większą kasę niż Daw-Mag i każde tak miało. Więcej, przy Prestigu akurat to uprzedzano mnie, że na początku będzie się bardzo źle wchłaniać smar, że mu się ta konserwacja zetrzeć - to był stary model Prestiga, robiony z innych skór jeszcze i faktycznie tak było. Smar zaczął się równo wchłaniać po jakiś 3 miesiącach.
O widzisz, to też ważna informacja, o której nie wiedziałam. 🙂 dziękuję :kwiatek:
Wybaczcie, wczoraj przeglądałam i byłam pewna że wrzucała je  nasturcja, coś mi widać przeskoczyło na ekranie  :kwiatek:
epk to znaczy że w tym moim nie było tego lakieru i bylo niezakonserwowane?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się