Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

A jak z rozmiarówką Busse wypada? Mam klacz która wypada tak między rozmiarami- ok. 140... Chociaż w przypadku derki siatkowej to pewnie lepiej jak będzie ciut większa?
Bo Caball to wiem że mi zrobi co tam będę chciała...
Livia   ...z innego świata
03 kwietnia 2015 09:51
martkagd, nie, na padok mamy derkę siatkową z Decathlonu 🙂

rochnar, mój nosi normalnie 155 i Busse też taką mamy.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 kwietnia 2015 10:18
Czy jakaś siatkowa do jazdy przetrwa włócznie się po lasach? Wszystko się wydaje takie delikatne :/
Livia   ...z innego świata
03 kwietnia 2015 11:18
To zależy co w tym lesie robisz. Ja jeżdżę w 99% po lesie - głównie ścieżkami, tylko parę miejsc mam "gałęziowo-crossowych", derka się trzyma trzeci rok.
http://www.decathlon.pl/derka-przeciw-owadom-beowa-id_8324976.html
Dobrze rozumiem że ta derka jest dosyć pancerna? Mój zwierz uwielbia się bawić i tarzać  😵
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 kwietnia 2015 11:36
Averis   Czarny charakter
03 kwietnia 2015 11:58
Odysowa, jest super 🙂
Livia   ...z innego świata
03 kwietnia 2015 12:10
Na_biegunach, mam ten pierwszy model: http://kariwo.pl/pl_PL/p/BUSSE-Derka-siatkowa-do-jazdy-MOSKITO/268 🙂

Odysowa, mój koń chodzi w tej derce w sezonie 24/7 i jako jedyna przetrwała te kilka miesięcy w całości. Z czystym sumieniem mogę ją polecić 🙂
Averis   Czarny charakter
03 kwietnia 2015 12:45
Czy ta derka z Caballa do jazdy pozwala na przykład na żucie z ręki? Mój koń ma sporą szyję i nie chcialabym, żeby coś go przyduszało.
Kaptur jest naprawdę długi, materiał miękki, kaptur jest dopinany do derki i tam jest regulacja więc zawsze można zostawić zapas
Dziewczyny, pomocy  😵. Chciałabym zabezpieczyć skutecznie Chorała przeciw kleszczom, ale nie bardzo mam pomysł jak to zrobić. Co roku gdy pojawią się owady pryskany jest czarną absorbiną, ale efekt szczerze mówiąc jeśli chodzi o meszki i gzy obserwuję piąte przez dziesiąte  🙄...

Czy środki tego typu działają? Polegające na zakropleniu niewielkiej ilości w danych odstępach czasu?
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11045456_839661706082616_8728548593412625796_n.jpg?oh=ee3d18bf5bce7bac58794e9e092e434d&oe=55B6CE2C&__gda__=1433440677_1cb2f9caf0fc17517882f6d1da5887bf[/img]

Dotychczas się nie spotkałam, ale zapytać nie zaszkodzi- czy są może dostępne obroże przeciwkleszczowe dla koni? Które można by było wszyć np w kantar- nie narażając wyjątkowo zdolnego konia na podduszenie się przy zaczepieniu 🙇 .

Nie mam pomysłów, z psami jest tak fajnie- obroże przeciwkleszczowe, Fiprexy itp. A u koni tylko absorbiny i inne psikacze  🙁
Ja używam już od dwóch sezonów preparatu firmy Absorbine. Bardziej wydajny w formie koncentratu, który rozcieńczam z wodą i psikam nim wejścia do boksów (mam stajnie angielską). Świetny jest również w formie rozpylacza. Jedna butelka prawie litrowa (946ml) starcza mi na jeden sezon dla 2 koni + psikam również ramy drzwi do stajni. Na konia nakładam gąbką.
Cena może do małych nie należy, ale warto  🤣
w zeszłym roku używałam kotherine i penta do boksów, genialnie się sprawdziło. W boksach angielskich nie było ani sztuki muchy. Mam zrobiony zapas i w tym roku też robię oprysk.

Za to sprawdził się "muchex" na konia. muchy ciągle siadały, ale dużo mniej, gzy trzymały się z daleka. Nie wiem skąd taka zależność, ale zauważyłam, że muchy dużo bardziej się garną do kucyków i KZ niż do koni szlachetnych.
Livia   ...z innego świata
05 kwietnia 2015 14:43
Naturalsi, moja koleżanka raz miała taka obrożę na kleszcze, ale niestety okazała się totalnie nieskuteczna... A szkoda, bo kleszczy też u nas sporo.

Isabelle, ja muchexa też stosowałam, ale niestety bez żadnego efektu u nas.
Też słyszałam, że obroże nieskuteczne. Czosnkiem mi wszystkie plują, a na komary chociaż działał. W zeszłym roku psikałam endure z farnamu i nawet skutecznie, ale w tym roku już chyba się badziewie uodparnia, bo po 5 minutach mogłam liczyć chmary muszysk. Kupiłam też środek z decathlonu, ale on tak słodko pachnie, że część robali przylatuje jak psiknę. Te meszki najgorsze.. obie z kobyłą puchniemy po ugryzieniach 🤔 pamiętam, że działał u nas autan na komary tropikalne, co prawda krótko no i po spoceniu konia gorzej, ale muchy uciekały wszystkie. Tylko ten duszący zapach, troche bałam się konia tym traktować.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
14 kwietnia 2015 10:07
Masło kokosowe jest genialne po ugryzieniach meszek I po posmarowaniu też jakby mniej siadają 🙂
Livia, a wtarłaś mocno i wieczorem?
bo i dystrybutor i ja :P zauważyliśmy dużą zależność czasu i sposobu aplikacji w stosunku do czasu i skuteczności działania.
no idziala tak na 2-3 dzien dopiero...

tak czy siak robactwo troche podlatuje, siada niektóre (tez zależy jakie wygłodniałe, ale mneij duzo niż na konie nie wtarte) ale kleczczy nie ma żadnych.

dodatkowo mozna rozcieńzonym spryskac - działa krótko (kilka ładnych h przynajmniej), ale mocno
Livia   ...z innego świata
20 kwietnia 2015 10:48
horse_art, raz po południu miał wtarte (i od razu do boksu, żeby na słońcu nie stał), drugim razem właśnie jakoś wieczorem. Nie pamiętam już jak wcierałam, ale efektu nie było niestety żadnego.
Livia, kicha 🙁
na kleszcze też nie działało? 🙁

a, wiecie bo to jest robalobójcze, a nie odganiające (no ale odganie tez... bez szału ale troche widze - szału to w ogóle nic nie robi 🙁 )
robal siada i zdycha - od razu (jak na mokre) albo po czasie.
dzieki temu, jak duzo zwierzat tym traktowane i przez długi czas - zmniejsza się populacja robactwa.
i faktycznie tak to działa.
U was też jest już tyle meszek? :/ Nie da się stępować, koń wywija łbem, ja zresztą też, bo dziadostwo leci od razu do twarzy. Smaruję mu pysk Endure, ale nic to nie daje. Spróbuję jeszcze jakieś olejki waniliowe i ten roll-on mugga, choć pewnie i tak pewnie czeka mnie przyzwyczajenie konia do maski. Tylko mam obawy, że jak mu wleci mucha pod to, to chyba mnie na placu rozsmaruje :P
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 kwietnia 2015 08:42
budyń ja jeżdżę w masce padokowej już od tygodnia, bo konina dostaje szału w stępie, mi też siadają na twarzy i we włosach. A po ukąszeniach mają bąble wielkości małych winogron. Co polecacie na ślady po ukąszeniach, żeby łagodzić stany zapalne?
Gillian   four letter word
25 kwietnia 2015 10:26
budyń, kup maskę z elastycznymi wstawkami, dopasowuje się do głowy i nic nie ma prawa wlecieć pod spód 🙂

Moje konie doprowadzają mnie do szału. Dostały derki siatkowe na padok, porozbierały się w kilka minut i do stajni bo muchy gryzą. Poszły w siatkach na łbie, to samo. Siatki na drzewie a konie w boksach. Psikadła nic nie dają a te lemingi nie dają sobie pomóc :/ najlepiej stać w stajni i jeść siano. Wrrrr.
Gillian, skąd ja to znam. Mój łoś dosteje ataku histerii jak mu te wszystkie latające potwory fruwają koło głowy, oczu itd., ale siatka na łbie to mu przeszkadza.
U mnie tez sie pobudzilo cholerstwo ale poki co Farnam Tri Tec daje rade. Zostal mi z zeszlego sezonu jeszcze i jest spoko, popsikalam w srode i wczoraj jeszcze byl spokoj.
U mnie jeszcze nic nie lata oprócz zwykłych much. Czyżby szykował się armagedon w lecie?
Gillian, ooo, nie wiedziałam, że są takie dopasowane. Wydawało mi się, że caball, to szczyt możliwości przylegania do końskiego pyska. Dzięki.
U mnie dzisiaj nawet spokój, mimo gorąca jakoś tego badziewia latało mniej... Albo koń już zrezygnował z walki :P Albo może to smród mojego offa na nie podziałał.
Ehh.. Początek sezonu a ja mam dość. Dzisiaj naliczyłam ponad 13 kleszczy TYLKO w okolicach wymienia, nie mówiąc o reszcie ciała. Ręce opadają  😵

Co powinno być bardziej skuteczne na to paskudztwo? Muchex czy Farnam Endure? A może macie coś innego co jest skuteczne w szczególności na kleszcze? Błagam, doradźcie coś, bo mi konie żywcem zjedzą  🙄
U nas również pojawił się problem z owadami. Klacz źrebna została tak pocieta na wymieniu, że aż pojawiły się kropelki krwi. Czym można posmarować same wymie, żeby go jeszcze dodatkowo nie podrażnić i jakoś odstraszyć to robactwo? Proszę o jakieś skuteczne sposoby  :kwiatek:
wie ktoś może czy derki siatkowe w "zebrę" rzeczywiście dają extra ochronę ze względu na wzór ?  👀 jeśli tak to która firma produkuje najtrwalszą derke"zebrę"?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się