Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

smarcik w pralce 😉
Dziewczyny czy rzuciły wam się w oczy w Bershce w waszym mieście czarne koturny, zamszowe ze skórzanym paseczkiem z boku w rozmiarze 37? Kosztują 99 zł. Na stronie już ich nie ma, a u mnie pozostały same 36 lub 39 🙁
Graba.   je ne sais pas
02 kwietnia 2015 15:02
nie wiecie czemu buty, które są na billboardach w reklamie deichmanna są niewidoczne na stronie? kupował ktoś już któreś z tych nike za 139zl?
Pomocy  :kwiatek: laickie pytanie ale jest  😁 jeżeli mam długość stopy 24,5 to powinnam kupować buty z taką samą długością wkładki czy 25 cm? Zawsze brałam 39 (to jest wkładka zwykle 24,5 chyba ) bo przy mierzeniu były takie akuratne,  ale teraz  zastanawiam się czy czasem to nie było powodem, że niektóre buciory mnie obcierały 🤔 dzisiaj mierzyłam superstary 40 bo 39 nie było i zdawały się być okej,  chciałam zamówić przez neta i teraz się głowie czy 39 nie będą jednak leżały lepiej.
Dobrze jest wziąć wkładki kilka milimetrów dłuższe, niż długość stopy. Tak właśnie do 0,5cm.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 kwietnia 2015 18:13
chomcia superstary mają niesamowicie pomieszaną rozmiarówkę w zależności od modelu - ja przerobiłam od 38 i 2/3 do 41 i 1/3 i wszystkie były dobre  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 kwietnia 2015 19:27
Ja mam 25cm i kupuje buty na długość 25cm. Nie dłuższe. Buty i tak się rozczłapią, więc z 0,5cm za dużych zrobią się o wiele większe.
chomcia, 24,5 i rozmiar 39? Mam stopię 25,5 i większość moich butów to właśnie 39. Buty różnych firm. Ale może te rozmiarówki się faktycznie bardzo mocno różnią.
Powinno się kupować buty o wkładce takiej długości, jak stopa. O ile np. w trampkach, adidasach czy innych płaskich butach większy rozmiar nie będzie mocno przeszkadzał, tak np. obcasy, balerinki etc mogą Ci wypadać. Jeszcze zależy od kształtu buta, ale generalnie lepiej mieć buty wymierzone na swoją nogę, a nie większe. Może być, że za duże buty Cię obcierały. Wiem co mówię: w okolicach gimnazjum miałam okres człapania w trochę za dużych butach, bo wydawało mi się, że tak powinno być, a dopiero później mnie oświeciło (jak przerzuciłam się z glanów na obcasy 😁 raz przecierpiałam jedno wyjście w za dużych obcasach.... 😁 ).
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: maxy też mam 39,5 z wkładka 24,5 no ale to nie reguła widać  😉 cóż będę musiała się pomęczyć,  po sklepach połazić i pomierzyć, nie lubię  😁
Dziewczyny, pierzecie adidasy w pralce?
Dziewczyny, pierzecie adidasy w pralce?

Tych do biegania nie powinno się prać w pralce, tracą swoje właściwości amortyzacyjne.
Info bezpośrednio od dystrybutora.
Serio? Ćwiczę w nich i mam wrażenie, że dobrze by im zrobiło pranie...
Jak już jesteśmy przy temacie prania. Mam Air Maxy, całe czarne, z różnych materiałów: zamsz, skóra i coś jakby eko skóra? Wrzucać je do pralki czy lepiej nie?  :kwiatek:
Kupiłam i zastanawiam się wiocha czy nie?



estena   Wariat nad wariaty.
04 kwietnia 2015 17:55
Bawarka to Ryłko?    😉
Serio? Ćwiczę w nich i mam wrażenie, że dobrze by im zrobiło pranie...
serio, możesz sobie zepsuć amortyzację. Wypralabym ręcznie.
estena nie, Biedronka  😀
estena   Wariat nad wariaty.
04 kwietnia 2015 21:19
Swego czasu Ryłko miało takie w swojej kolekcji,  do mnie osobiście nie przemawiały te buty,  ale wbrew pozorom dobrze się sprzedawały  😉
[quote author=szepcik link=topic=8215.msg2329590#msg2329590 date=1428077083]
Serio? Ćwiczę w nich i mam wrażenie, że dobrze by im zrobiło pranie...
serio, możesz sobie zepsuć amortyzację. Wypralabym ręcznie.
[/quote]

Ok, myślałam, że w ogóle pranie nie polecane 😉
ma ktoś rozeznanie w rozmiarówce Reebok? przymierzam się do kupna classic leather, na eleven-store.pl są najtaniej, ale w rozmarówce juniorskiej. i tu pojawia się pytanie, czy faktycznie przy tej samej długości wkładki rozmiar wypada o jeden numer (właściwie o pół) mniejszy niż w damskiej? zgłupiałam i nie wiem, czy kierowac się cm, czy rozmiarem 🤔wirek: i czy buty junior nie różnią się niczym od damskich? 😁
O to jest dobre pytanie bo rozkminiam nad tym samym 🙂 teoretycznie mam długość 23,5 cm i to jest 37 przeważnie a w reebokach 36,5
Martita   Martita & Orestes Company
07 kwietnia 2015 20:34
Pomocy!
Szukam butów do czarnej koronkowej sukienki na wesele. Koniecznie na płaskim i w jakimś kolorze, byle nie czarne i czerwone. Myślałam o balerinkach z zapięciem wokół kostki, ale nic nie znalazłam.
Jakieś sugestie?
Sukienka taka

Cariotka   płomienna pasja
07 kwietnia 2015 22:15
Polecam 🙂
Mega wygodne. Są jeszcze inne kolory.
http://www.clarks.co.uk/p/26108389
teoretycznie mam długość 23,5 cm i to jest 37 przeważnie a w reebokach 36,5

haha, to samo! i się waham, no bo jak to 36,5 😁
estena nie, Biedronka  😀


mi sie podobają. Mam złote baletki - najpierw myślałam, że to obciach. Teraz bardzo je lubię ;-)
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 kwietnia 2015 08:19
Ktoś zna/ ma? Solidne toto? Szukam czegoś sportowego na co dzień, te kropki mnie urzekły, cena trochę mniej...

http://allegro.pl/nike-wmns-genicco-print-705283-016-38-40-5-rozne-i5214798816.html
Cariotka   płomienna pasja
08 kwietnia 2015 18:30
maleństwo jak na Nike wcale nie takie drogie i zastanawiałabym się czy nie są to podróbki. Mam 3 pary ników wmnsów i są super! nawet trampki są bardzo wytrzymałe.

Fundusze nie pozwalają póki co na 2 pary i nie wiem które będą bardziej przydatne
http://www.emuaustralia.com/uk/New-Arrivals/Taria/W11069.html?dwvar_W11069_colourName=SILVER
http://www.uggaustralia.co.uk/tomi-scallop/1008492.html?dwvar_1008492_color=JLL
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 kwietnia 2015 18:52
Cariotka, hmm, patrzyłam poza allegro i ceny nie różnią się aż tak dramatycznie, więc może nie podróby...? Ha, jak na Nike może i nie, ale jak na maleństwo całkiem kosztowne 😉 Ale kuszą, a poza moimi mega wygodnymi mokasynami z Ecco nie mam co na giry wrzucic na wiosnę...
Dzięki za odpowiedź anyway 🙂
Cariotka   płomienna pasja
08 kwietnia 2015 18:58
maleństwo no za takie adidaski nie pozorne to wiem że dużo ale kupuj bo i ładne są i nie będziesz żałować  😉 ja takich jeszcze u Nikogo nie widziałam i w sklepach też nie. A właśnie takie buty mi się najbardziej podobają...takie niespotykane.
[quote author=alnama link=topic=8215.msg2331873#msg2331873 date=1428434245]
teoretycznie mam długość 23,5 cm i to jest 37 przeważnie a w reebokach 36,5

haha, to samo! i się waham, no bo jak to 36,5 😁
[/quote]

losieq zamówiłam 36,5 - jak dojdą to napiszę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się