Ogłowia

Drogie Panie, czy mogłybyście mi pomóc i podesłać parę zdjęć ogłowi pokazowych, wyglądem zbliżonych do hiszpańskich? Chodzi mi o ogłowia naprawdę "mega wypasione", że tak się wyrażę 😉 Przekopałam już pół Google Grafika, ale niestety nie znalazłam wiele - chodzi mi konkretnie o ogłowia mające nie zdobione paski policzkowe i inne, a o ogłowia, które mają bogato zdobione, duże nachrapniki/naczółki, zakrywające dużą część kości nosowej konia.
Jakiś czas temu widziałam gdzieś na facebooku zdjęcie siwego konia w czarnym, zdobionym ogłowiu ze skórzanymi elementami zakrywającymi cały przód głowy, od punktu pomiędzy oczami do nosa (wyglądało to trcohę jak pancerz płytowy, ale z czarnej skóry), niestety teraz szukam i szukam i nie mogę go odnaleźć - zdjęcie bardzo charakterystyczne, często się przewija tu i tam, może ktoś kojarzy? 🙂

Byłabym przeogromnie wdzięczna za pomoc! 🙂

Dla przykładu załączam zdjęcie autorstwa Gosi Mąkosy (mam nadzieję, że nie miałaby nic przeciwko  :kwiatek: ).
anai dziękuję bardzo, właśnie o coś w ten deseń mi chodziło  :kwiatek:

Najbardziej zbliżone do poszukiwanego jest to c:
nocta, przegladnij sobie oglowia Teresy Burton, Goog
le albo FB wypluje 🙂
Pytanie za 100, ktoś się orientuje co to za ogłowie? Albo gdzie można kupić podobny naczółek?
anai - dlatego właśnie nie wiem, który rozmiar nachrapnika będzie pasował. Będę musiała pewnie oba przymierzyć, ale zacznę chyba od coba.
xxagaxx - w moim akurat podgardle jest normalne 😉 Ale Ty masz chyba kolor new market, co? http://x-horse.com/equipe__oglowie_emporio_bre07-10460i Ja mam red brown. Za to długość naczółka jest ok 🙂 To jest z linii emporio czy premium?
Karutek, nie mam pojęcia co to za ogłowie, ale czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, co ten koń ma z pyskiem? Co mu wystaje pod nachrapnikiem ?
anai wydaje mi się, że to po prostu efekt mocno zapiętego nachrapnika i działania kiełzna, które naciągnęło kącik pyska konia, tak że się wybrzuszył. Na innych zdjęciach tej pary, pysk tego konia wygląda zupełnie normalnie:
anai, koń po prostu zrobił taką samą minę jak jeździec 🤣
budyń, dobre 😉
Też szybko przejrzałam zdjęcia tego konia, obstawiam raczej próbę przełożenia języka. Ale pierwszy raz widzę to na zdjęciu uchwycone 😉
anai, chyba, że ma takie pulchniutkie poliki - i przy mocniejszym "zaciągnięciu" wędzidła po prostu tak się brzydko uwypuklają. Ja z moim muszę bardzo uważać, bo też jak się skośnik zapnie to lubią mu się poliki chomikowe zrobić.
Angeel, no właśnie to jest brown? Normalnie ciemnobrązowe :P a seria chyba emporio bo dość tanie było :P
Tak wyglądało po jednym moczeniu:



i oczywiście podgardle poprawione przez p. Marka. Trochę teraz żałuje że sprzedałam. Fajna skóra.

Edit. A już wiem co mnie wkurzało. Ten dolny pasek od nachrapnika miał regulację dwustronną. I akurat zapięcie mi wypadało tak trochę za blisko końskich warg ;D

Angeel mogłabyś wstawić jakieś poglądowe zdjęcie tego koloru red brown na żywo?  :kwiatek:
Zastanawiam sie nad ogłowiem w tym kolorze ale nie wiem czy to dokładnie taki odcień brązu jak szukam.
wichrovelove - To drugie zdjęcie Ktosiny lepiej oddaje kolor ogłowia. Ja mogę zrobić zdjęcie jakieś najszybciej we wtorek jak będę w stajni 🙂
xxagaxx - o kurcze, na tym zdjęciu z poprzedniej strony co wstawiłaś i tym drugim wygląda na zupełnie inny kolor! :P Na Edwarda nachrapnik full był w sam raz? Widzę, że paski na samą górę zapięte? To chyba ja powinnam w coba celować.
Angeel, ja tak mam w większości ogłowi że paski prawie na górze w meksykanach. Podobnie mam we wszystkich hooksach. Paski też pan Marek mi skrócił żeby nie wisiały. Za to w obwodzie był powiedziałabym ok. Naczółek przedłużony 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 kwietnia 2015 23:15
Na innych zdjęciach tej pary, pysk tego konia wygląda zupełnie normalnie:


Szkoda tylko, że wrzuciłaś zdjęcie zupełnie innego konia 😁 (w innym ogłowiu i nachrapniku - na zdjęciu Anai jest angielski, na Twoim meksykański 😁
mils   ig: milen.ju
04 kwietnia 2015 23:23
Strucelka patrząc po odmianie, to po prostu ogłowie jest inne. 😉
co do przekładania języka to bardziej wygląda jakby wyciągał sobie coś z zębów :p
Kończąc  temat tego konia,  to jeździec  ma bogatą  mimike,  na tym drugim  zdjęciu  sam  wywala język,  już  się  koniowi  nie dziwię  😉
Szukam fajnego ogłowia z nachrapnikiem hanowerskim dla gniadosza z dużą odmianą na głowie, więc raczej delikatnego, bez dużej ilości ozdób, najlepiej z profilowaną potylicą... póki co najlepszym typem wydaje się hanower z BR, ale może ktoś z Was widział i potrafi polecić coś zdatnego? Zależy mi na dobrej jakości. Z góry dzięki za wszelkie pomysły  :kwiatek:
A widział ktoś może ogłowie w takim typie ? Głównie chodzi mi o nachrapnik i skośnik. O to, że skośnik nie jest z nim bezpośrednio połączony
Volarpia, jeśli używasz skośnika to nie jest to dobre rozwiązanie. Jak ja chciałam takie kupić to mi odradzono. Ponoć łatwo się psuje/niszczy i wyciąga.
Hooks miał takie ogłowia (linki)
Mi p. Marek też zrobił wersję że mogę dopiąć skośnik, a tak to wcale nie widać szlufki 😉

http://www.hooks.se/produkt/aachentrans-hunter-claridge-houser/44278/44282/

http://www.hooks.se/produkt/aachentrans-culmore-claridge-houser/50218/50219/

http://www.hooks.se/produkt/aachentrans-freston-claridge-houser/56813/56820/
te takie przyczepiaczki można bardzo łatwo zrobić, zalezy od modelu - nawet nic szyć nie trzeba 😉

to tuhttp://www2.ca.uky.edu/horsediscovery/images/selection/selection7.jpg  to trok, pasek (np ze starego oglowia czy innego skosnika) - celem jest te odsuniecie od nachrapnika - taki pasek  dystansowy przy okazji 😉
xxagaxx Chodzi mi o troszkę coś innego, ale dzięki za chęci  :kwiatek:
darolga   L'amore è cieco
05 kwietnia 2015 13:15
Volarpia - jeśli szukasz takiego nachrapnika nie ze względów wizualnych/odpinanego skośnika, ale z uwagi na położenie skośnika - czyli niżej, pod mniejszym kątem, nie skośnie, tylko bardziej pionowo - czyli jakby niezależnie od nachrapnika, to takie fajne rozwiązanie ma np. Dy'on

darolga Dziękuje bardzo  :kwiatek: Czy widziałeś też może inne ogłowia tego typu ?
darolga   L'amore è cieco
05 kwietnia 2015 14:36
Tak z pamięci to Silver Crown, CWD miało jakieś takie rozwiązanie też chyba, możliwe, że Hooks.

Tu wspomniane pierwsze



http://www.tailoredequestrian.com/horse/nosebands/silver-crown-x-nose-black.html
skośnik jest całkiem odpinany, więc dość uniwersalny - można przepiąć do innych ogłowii.

No i Busse zrobił podróbkę na wzór powyższych:

http://www.busse-reitsport.de/en/produktdetail.php?HA_ArtNr=124011&WGR=BHK
darolga - Dziękuje Ci bardzo  :kwiatek: Silver Crown boskie jest, chyba się zaopatrzę jak już konia wybiorę  😁
Ma może któraś to ogłowie Schockemohle i powie mi czy warte jest swojej ceny? 🙂 Albo możecie mi polecić ogłowie z bardzo dobrej skóry, z dość szerokim nachrapnikiem i ozdobnym naczółkiem? Sama myślałam nad Otto Schumacherem albo PS of Sweden, ale w tym przypadku nie jestem przekonana do braku podgardla 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się