Taranty

edzia69   Kolorowe jest piękne!
25 marca 2015 11:04
Michałów kastruje homozygotyczne ogiery i używa heterozygotycznych, "bo ładne".
emptyline   Big Milk Straciatella
26 marca 2015 09:43
amazonka no i właśnie o to mi chodzi. To żadna ciekawostka dla kogoś kto ma chociaż podstawowe pojęcie o genetyce. Hodowcy powinni takie miec...
emptyline ale dla osób z forum, którzy nie hodują tarantów może to być ciekawostka. Dlatego tutaj o tym wspomniałam. Jako ciekawostkę w hodowli tarantów. A Ty się przyczepiłaś do tego nie wiem czemu.  Lepiej widać nie pisać nic i niech wątek spada na dalsze strony.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 marca 2015 11:03
Amazonko ja tam się cieszę, że o tym napisałaś, bo to wiele mówi o tym dlaczego mamy w Polsce takie słabej jakości taranty pomimo, że państwowa stadnina hoduje je jak napisałaś od 50 i więcej lat. Na podobnej zasadzie "popłynęli" hodowcy knabstrupów, którzy "weissegeborene" czyli białourodzone , teraz nazywana few spots eliminowali z hodowli. Użycie takiego ogiera nawet z jednomaścistą klaczą gwarantuje bowiem urodzenie taranta. Używając takiego rozpłodnika na dobrych klaczach małopolskich/angloarabskich czy innych pozwoliłoby bowiem na uzyskanie od razu taranta z każdego urodzenia i to znacznie lepszego niż tego otrzymanego z tarantowatych matek z tej stadniny, kręcących się wciąż w tej samej puli genetycznej. Jest kilka stadnin poza granicami naszego kraju, które w przemyślany sposób używając naszych zresztą ogierów uzyskało kolorowe konie ze świetnymi rodowodami, uzyskało ogiery homozygotyczne tarantowate, srokate, cremello gwarantujące urodzenie kolorowego potomka i przy okazji całkiem niezłego sportowca. Jeden z polskich tarantów uzyskał uznanie w Oldenburgu.
Chcieć to móc tylko trzeba chcieć się uczyć, a nie kurczowo trzymać stołka.
Edzia napiszesz ktory tarant uznany w old???
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 marca 2015 11:30
Na pewno hodowli Pana  Krzyżoszczaka, znajdę info to podrzucę.
Niedawno na wycieczce spotkałam takie dwie piękne tarantki  🙂
Tegoroczny karotarantowaty ogierek po og. Lenon L (Dream On x Fürst Piccolo) od klaczy Biała Dama (Lord Alexander x Oskar). Na zdjęciach ma 11 dni. W jego rodowodzie są m. in.: De Niro, Florestan czy Landgraf I. Hodowca: Paweł Mazurek









Więcej zdjęć na stronie hodowcy w galerii.

Ale cudowny  😍
fajny  😀
Czy tarant po jednym rodzicu tarantowatym, a drugim bez koni kolorowych w rodowodzie może być homozygotą? Bo w ogłoszeniu któryś raz widzę i się zaczęłam zastanawiać.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
11 lipca 2015 17:54
Jeżeli tarant był źle opisany a dziadkowie byli tarantowaci to może być homozygotą.
Raczej hanower tarantem nie byl 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 lipca 2015 08:06
No to piszący ogłoszenie wciska kit w takim razie.
Dzieki
Czesc 🙂
Czy ma ktos zdjecia potomstwa po ogierze drink mlp ? :kwiatek:
Dorzucam parę kropek 🙂
A mój brat na tarantowatym koniu zaszedł kiedyś całkiem daleko w skokach przez przeszkody 😀 Ale dokładnych informacji nie podam, bo właśnie wtedy odkryłem jaka zawiść panuje w koniarskim środowisku i zrozumiałem że dla mnie istnieje tylko polno-leśna rekreacja 🏇
Taki ogier tarant by się przydał w PL 🙂
https://www.facebook.com/189495001083804/videos/529360537097247/
edzia69   Kolorowe jest piękne!
03 sierpnia 2015 15:10
edzia Czy kryjesz jeszcze jakieś duże klacze??? Dalej hodujesz taranty?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
04 sierpnia 2015 16:05
W tym roku nie kryłam, tak mam duże klacze-4 tarantki i Nilinę sp po Liban. Tak mi się marzy pokryć ją tym Sebastianem.
Edzia co będziesz kryła przegalopuj siwym po błocie i tarant jak malowany. Szkoda zachodu z tą całą hodowlą.  🏇
edzia69   Kolorowe jest piękne!
05 sierpnia 2015 22:46
To nasz podstawowy sposób na produkcję tarantów.
Szkoda zachodu z tą całą hodowlą.  🏇


Zależy co się kryje, ja jestem dumna ze swojego taranta . Szkoda, że wyjechał z Polski .
Jeśli chodzi o taranty z talentem to ja polecam naszego stajennego ogiera, tyle że kuca felińskiego 😉 Praktycznie zawsze przekazuje maść , a skacze z łatwością 130 cm. Przy okazji na zbyciu mamy jego 2,5 letniego syna (2 zdjęcie) , który talent też odziedziczył no i kropki 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 października 2015 13:15
Co to za ogier kf, no i jako leopard będzie przekazywał maść w 50 %.
Co myślicie o nim ?
http://olx.pl/oferta/ogier-tarantowaty-3-5-roku-CID103-IDbsfkw.html#fb5d87a8b0

Rozglądam się za czymś bardziej szlachetnym, ale nie wiem czemu ten mnie uwiódł  😍
Troszkę mi się skojarzył z tarantowatym fryzem  😀
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 października 2015 13:52
Serio taki koń Ci się podoba? 😲. Idę się zastrzelić.
Tu masz ogiera z matki fryziej po holenderskim apaloosie.
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-0/s370x247/12109012_708778425919149_6838885481439985287_n.jpg?oh=d6c168a710ff9323e5f80b531d637e1a&oe=56C40998[/img]
Serio mi się On podoba i może nawet bym była skłonna go kupić ( chodź nie za taką cenę  🏇 )
Mógł by się fajnie wyrobić
Kurczę nie chciałam nikogo zmuszać do samobójstwa tym postem  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się