COPD

Tak, miałam na myśli te mieszanki z ziemią, wilgotne  🙂 Zdarzyło Ci się, że zamarzł przy dużych mrozach, albo stwardniał?



Nie, bo kupuję ten, który wysłałam Ci na PW i on jest suchy. Torf trzeba przechowywać pod dachem, żeby nie zamókł, bo zimą faktycznie może przymarznąć, ale temu końskiemu też się to zdarza jak balot namoknie. No i przy zakupie ogrodniczego torfu trzeba uważać, żeby nie naciąć się na mieszankę tylko kupić czysty torf kwaśny ph 3,5-4.
Tak z innej beczki, dzisiaj był u mnie wet i dla kaszlaka polecił jakieś kapsułki HIGH CUPS jednak teraz nie moge znaleźć ich nigdzie w internecie, wie ktos coś o tym ?
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi na poprzedniej stronie. Dzis kon wydolnościowo super (zresztą nie ma z tym problemu) na treningu, widać ze czuje sie dobrze, mam nadzieje ze uda nam sie jakos trzymać w ryzach tą chorobe. Natomiast mam problem z przestawieniem na trociny bo nie mam wylewki w boksie tylko (chyba) klepisko i to boks przystosowany do głębokiej ściółki.
Na razie ogarniamy na spokojnie temat przeprowadzki, bardzo bardzo mi szkoda bo nigdzie nie znajde warunków do treningu i opieki takiej jak tu. No ale zdrowie konia najwazniejsze.
Natomiast mój kon który jest absolutnie wszystkożerny wypiął się teraz... na wszystko  🤔 na moczone siano i moczony owies, a ja tylko musze czuwać pod żłobem i wybierac resztki zeby nie zakisły.. No nie je księciunio. Ktos tak miał?

P.S. Wie ktos moze od której mają otwarty sklep dla kaszlaków w lędzinach?
Evson - mój nie dojada moczonej paszy jak stajennemu się za dużo wody poleje  😉 Jak jest wilgotna, ale nie cieknie z niej to zjada. Może za mocno moczysz? Siano moczone podaję w mniejszych ilościach i częściej. Mój takiego co cały dzień leży tez nie zjada zbyt chętnie, robi się zwiędnięte i łatwiej je wymieszać ze ściółką  🙂
tulipan właśnie stajenny przelewa chyba a ten francuski piesek tego nie tknie  😎 musze znowu dac instrukcje, oni sie wykonczą ze mną, a stajennych mam przesuper  💘 No i jestem raz dziennie wiec nie wiem jak zrobic z tym sianem, kurcze mam zagwozdke  🤔
A propos moczonego siana może kogoś natchnie moja metoda odciekania i podawania 😀 Otóż wykorzystałam do tego popękane kasty, które wcześniej służyły do wody na padokach/pastwiskach. Takie czarne z castoramy, duże. Miałam dwie takie duże pęknięte w 2-2 miejscach aż do dna, ale jako wytrawny zbieracz wszystkiego nie wyrzuciłam ich, i słusznie. Teraz siano moczone w wannie przekładam do takiej kasty, ustawiam na nierówności pęknięciem w dół i wszystko sobie ładnie odcieka, a potem całą kastę wstawiam do boksu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 marca 2015 21:21
Hihi chyba mam takie popękane, jakby ktoś Z Poznania chciał ;-).
Ostatnio dostałam od weta preparat Estrivital(nazwa może się odrobinę różnić- bo wyrzuciłam opakowanie i nie pamiętam), teraz chciałabym kupić kolejne, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może ktoś z Was orientuję się czy jest to do dostania w internecie?Są to ludzkie estry kwasów Omega.
O własnie, mam pytanie odnosnie kwasów omega3, bo one są 'dobre na wszystko'. Polecacie jakis preparat z duzym stezeniem omega?
no właśnie ten ma duże stężenie.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
03 kwietnia 2015 10:14
Evson najwiecej chyba w oleju lnianym
Ostatnio dostałam od weta preparat Estrivital(nazwa może się odrobinę różnić- bo wyrzuciłam opakowanie i nie pamiętam), teraz chciałabym kupić kolejne, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może ktoś z Was orientuję się czy jest to do dostania w internecie?Są to ludzkie estry kwasów Omega.


To jest preparat Estera Vita firmy Skotan.
Jest dostępny tutaj: [[a]]https://www.naturalne-kosmetyki24.pl/pl/p/Estera-Vita-Kwasy-Omega-3%2C6%2C9-i-wit-E.-300ml/95[[a]]

Nigdzie więcej go nie znalazłam... nawet na stronie producenta...
no właśnie ten ma duże stężenie.

Ja też dostałam ten olej. Nie było po nim jakiś spektakularnych efektów.. Cena tego preparatu zabija. Przy dawce 30ml/ dzień, miesięcznie wychodzi 900zł.
to może polecicie mi coś innego? Kwasy Omega ogólnie warto dawać, nie musi to być koniecznie ten preparat. Może olej lniany? Polecacie jakiś konkretny?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 kwietnia 2015 13:16
Hpnza,
olej z wątroby dorsza (cod liver oil) aczkolwiek trzeba uważać latem, bo
może nastąpić reakcja skórna) oraz algi morskie - to bardzo dobre źródła
kwasów omega.
Lniany daje ale myslalam jeszcze wlasnie o algach. Jakie dajecie?
Lniany daje ale myslalam jeszcze wlasnie o algach. Jakie dajecie?


Ja dawałam algi z Dodsona ale teraz są niedostępne.

Kup olej lniany tłoczony na zimno - sprzedaje Baborówko 5l za ok 100zł
Lniany daje ale myslalam jeszcze wlasnie o algach. Jakie dajecie?

Pisałam w wątku o ziołach, ale nie było odpowiedzi, też się nad tym zastanawiałam i w końcu napisałam do p.Podkowy bo widniały jako niedostępne, niedługo ma przyjsc dostawa. Czy ktoś je stosował?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 kwietnia 2015 07:32
nettex też ma algi w dobrej cenie, trzeba szukać po sklepach internetowych np tu:
http://yard-equites.pl/witaminy/1810-algi-granulowane-seaweed-pouch-nettex-2000-g.html

ja używam oleju stieffel, http://animalia.pl/produkt,27791,516,stiefel-lein-ol-olej-lniany-dla-koni-5l.html cena nie zabija a wystarcza na długo. Ja tam widzę po nim efekty na sierści, ale żeby kaszel się zmniejszył to nie wiem. Choć kobyła stała na oleju całą jesień i zimę i teraz na wiosnę kaszle mniej niż kucyk, który był na diecie i oleju nie dostawał.

Teraz za radą Grace mam olej z czarnuszki, dziewczyny jak to pięknie pachnie! i podaje się tylko 20 ml dziennie, czyli mniej niż lnianego

a, i pamiętajcie że lniany trzeba trzymać w chłodnym, ciemnym miejscu, więc na wiosnę i lato go odstawiam, bo nie mam lodówki w stajni, a bez tego traci swoje cenne właściwości.
O chyba kupie te nettex.
I tez podaje teraz olej z czarnuszki 25 ml, kon go nie cierpi  😁
My jeszcze w starej stajni, koniowi sie poprawiło odkąd ma tez owies moczony, niestety siano na razie jest tylko roztrzepywane i polewane bo takiego przelanego i wymoczonego nie tyka  🙄 Nie wiem jak to rozwiązac.
Pare parsknięć na początku jazdy, wydolnosc super.
Czy taka ściółka bedzie sie nadawała? http://www.alterpal.pl/podsciolka-dla-koni.html
Kurcze mam problem ze znalezieniem trocin, a na te ze sklepów jeździeckich mnie nie stać.

No i gdzies w polowie kwietnia przeprowadzamy sie do kameralnej stajenki gdzie kon bedzie miał trawiaste padoki oraz  boks angielski  😅
Evson, twój też? Mój się obraża i zamiera na jakieś 5 min. Mam wrażenie, że jak się ruszy, to w celu destrukcji wszystkiego. Ale nie, zamiera z tą urażoną miną. 😉
Spróbujcie posypywać EM BOKASHI (jest np. u Podkowy). Mój zje z tym wszystko 😉 Kupiłam z myślą o ściółce, ale się nie da, bo ryje w niej jak dzik. 
Evson, do mnie w środe przyjdzie pellet, dokładnie taki http://www.dvpellet.com/sciolka.html
Wet mówił, że dla kaszlaków jak najbardziej, dam znać jak to wyjdzie 🙂
Poszukuję artykułów weterynaryjnych o tematyce jak w wątku. Ktoś, coś posiada na temat RaO? Byłabym wdzięczna  :kwiatek: Potrzebuję doczytać na zaliczenie
mam pytanie odnośnie podawania mycosorbu. Jak udaję się go Wam przemycić koniowi? Mycosorb musi być koniecznie rozpuszczany w wodzie?
ja sypię do owsa na mokro. Ale szczęście w nieszczęściu mam konia wszystkożernego, bo to ponoć jest niedobre.
Mój początkowo nie chciał tknąć nawet z dodatkiem miodu. Próbowałam w owsie na mokro lub w wysłodkach.

Kilka razy podałam strzykawką wymieszany z wodą + sok malinowy.
Potem znow była próba z paszą + ten sok i poszło 😉
sok jest lepszy, niż miód, bo ma dość mocny zapach, który jest w stanie pokryć gorzki i też silny zapach drożdży.
Witajcie,
jestem nowa w tym wątku i mam kilka pytań.
Dostałam dziś wyniki endoskopii mojej klaczki (Irena) i wyniki badań alergicznych, jest to początek RAO, uczulona jest dosłownie na wszystko i to bardzo mocno bo jak powiedział wet nie starczyło im skali do pomiaru...
Od przyszłego tygodnia zmieniam stajnie na angielską, będzie stała na trocinach, jadła moczone siano i owies, wychodziła na padok itp...
Dodatkowo zamówiłam szczepionkę odczulającą, będzie za 6-8 tygodni, a do tego czasu ma dostawać ventipulmin.

Czy ktoś z was stosował to odczulanie? Czy faktycznie są takie dobre efekty?
Co jeszcze mogę zrobić, żeby polepszyć jej warunki? Stan jest na razie bardzo ok, mam normalnie jeździć, ale jestem trochę przewrażliwiona i trochę przerażona i chcę dla mojego konia jak najlepiej, więc jak ktoś jest w stanie mnie uspokoić lub mi coś doradzić to będę bardzo wdzięczna...
Witajcie,
jestem nowa w tym wątku i mam kilka pytań.
Dostałam dziś wyniki endoskopii mojej klaczki (Irena) i wyniki badań alergicznych, jest to początek RAO, uczulona jest dosłownie na wszystko i to bardzo mocno bo jak powiedział wet nie starczyło im skali do pomiaru...
Od przyszłego tygodnia zmieniam stajnie na angielską, będzie stała na trocinach, jadła moczone siano i owies, wychodziła na padok itp...
Dodatkowo zamówiłam szczepionkę odczulającą, będzie za 6-8 tygodni, a do tego czasu ma dostawać ventipulmin.

Czy ktoś z was stosował to odczulanie? Czy faktycznie są takie dobre efekty?
Co jeszcze mogę zrobić, żeby polepszyć jej warunki? Stan jest na razie bardzo ok, mam normalnie jeździć, ale jestem trochę przewrażliwiona i trochę przerażona i chcę dla mojego konia jak najlepiej, więc jak ktoś jest w stanie mnie uspokoić lub mi coś doradzić to będę bardzo wdzięczna...


Mi w sumie Pani dr odradziła szczepionkę odczulająca, ponoć rzadko dziala, a sporo kosztuje... Gdyby faktycznie działała to podejrzewam ze większość z tego wątku zaszczepiloby konie i mieli święty spokój i nie zmagało sie z dylematami ile czego podawać jak przemycać zeby kon jadł, jakie robić inhalacje itd.  😉 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się