Obozy jeździeckie

Hej 😉
jeżeli ktoś szuka fajnego obozu polecam https://www.facebook.com/sjlaki?fref=ts
można podszkolić umiejętności skokowe ( możliwość uczestnictwa w zawodach podczas pobytu) oraz ujeżdzeniowe 😉 
Domika, pytałam p.Asi i chodzi o to, że na sportowym będzie praca para koń+jeździec, czyli trzeba jeździć na tyle, żeby już móc coś robić z koniem, głównie pewnie będą osoby ze swoimi końmi (ale jeździłam na tych koniach które były dostępne w zeszłym roku i można z nimi też dużo zrobić, bdobrze są ujeżdżone), rekreacyjny dla tych którzy pracują nad sobą i tych, którzy chcą sobie po prostu pojeździć.

Ogólnie w zeszłym roku nie było podziału, ale Ci dobrze jeżdżący rzeczywiście dużo mogli zrobić mimo braku podziału. Teraz będzie po prostu łatwiej o możliwości. Kadra jest na wysokim poziomie, więc niezależnie od wysokości Twojego poziomu, możesz sobie popracować.
fanelia, cieszę się z Waszej decyzji 🙂 Jestem pewna, że przy Waszych wymaganiach będziecie zadowolone 🙂

Cztery, tak, jak pisze konik-Czarne Błoto coraz więcej skacze. Jazd mniej, ale baaaardzo konkretne i w zupełności wystarczające.
Witam polecacie jakiś obóz dla chłopaka 11 lat  z przygotowaniem do boj , łódzkie lub przyległe województwa , może ktoś z chłopaków jedzie na taki obóz ?Pozdrawiam 😀
zoriczkowa dzięki bardzo! 🙂
Dziękuję za wszystkie informacje. Chwilowo wybór obozu od 3 tyg mieliśmy wstrzymany bo córka miała podejrzenie aseptycznego zapalenia kości pięty. Nazwa poraża, a generalnie chodzi o zmniejszone odżywianie kości z powodu przeciążenia. Ostatecznie zostało to wykluczone i może wrócić do jazd i do wyboru obozów. Wahałam się nad Heartland i Wiktorowem (Czarne Błoto bardzo mi się podoba, ale jednak odległość działa na plus ww.), ale ostatecznie wybieramy Wiktorowo. Głównie dlatego, że wiem, że w Wiktorowie uczą jazdy bardzo dobrze, zniechęciła mnie też wypowiedź widzexxcie. Wielkie dzięki za wszystkie komentarze!:-)
Hej 🙂
Czy zna ktoś może obozy typowo ujeżdżeniowe? Najlepiej tak po 2h porządnych treningów 😀
Dużo słyszałam o Czarnym Błocie i Lewadzie, warto?
Dzięki 🙂
Nadal szukam obozu 🙄
Cena do 2500 zł za 2 tygodnie
Jazdy indywidualne lub w małych grupach
Najchętniej dwie godziny dziennie lub możliwość dokupienia jazd.
Mile widziany układ jazda na maneżu+teren (niekoniecznie)
Chcę się czegoś nauczyć, kończę w tym roku 16 lat i chciałabym iść bardziej w stronę uje niż skoków.  🙂
Fajnie jak są dodatkowe zajęcia typu siatkówka, wypad nad wodę itp.
Kolejny warunek to do 150-200km od Gdańska  😉
Machowa - W tym roku SK. Plekity ma organizowac obozy 🙂. Mają profil na fb  https://www.facebook.com/stadninakoni.plekity?fref=ts. Podpytaj 🙂.
Yamaha Lewada to rewelacja, 4 lata pod rząd tam jeździłam i jestem mega zadowolona. Bardzo dużo można wyciągnąć doświadczenia i informacji o ujeżdżeniu z tego obozu, jak najbardziej Polecam !  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 kwietnia 2015 16:51
Ja w Lewadzie byłam dawno, bo jakieś 5 lat temu, ale bardzo dobrze wspominam te obozy. Pyszne jedzenie  😍
A dużo z ujeżdżenia się w Lewadzie robi? I jakie są konie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 kwietnia 2015 18:53
Ja pamiętam, że jak trafiłam do 3. grupy, to robiło się łopatki, trawersy i ustępowania, chyba też zwykłe lotne. Wyższe grupy (było 6 grup) robiły więcej elementów. Ja wtedy byłam dzieciakiem bez żadnej świadomości jeździeckiej i coś tam się jeździło  🤣 a konie od typowych rekreantów, co chodzą na ogonach, po całkiem fajne, dobrze ujeżdżone konie.
Machowa, w Twoje wymagania idealnie wpisuje się wspomniane wyżej Czarne Błoto (koło Torunia).
Yamaha, Lewady nie znam, ale Czarne polecam z całego serca 🙂
Misskiedis - ja słyszałam z pewnego źródła, że jedziesz do nas 🙂 I to na wszystkie turnusy 🙂 Jak ci zależy na odznace to może trzeba coś pomyślec i w jakiś tydzień jak nie bedzie obozów pojechać. Popatrz na terminy w jaroszówce i w stragonie (morawa k/stzegomia). I mam nadzieję, że umiesz grać w kenta bo u nas to podstawa 🙂

Tak w ogóle to polecam się - u nas kameralnie, domowo (max 10-12 osób w tym śpi tylko część, reszta na półkoloniach). Raczej młodsza młodzież (najwiecej w wieku tak 11-13 lat). Nie udajemy sportu, jeździmy rekreację na poziomie - co najważniejsze dla przyjemności i w miłej atmosferze 🙂 Mamy bardzo ciekawe w treści i formie zajęcia, które inni nazywają "teoretycznymi" (moje  ponad 7 lat doświadczenia w komercyjnej edukacji przydaje się do wymyślania ciekawych zajęć).
dwa razy się ten sam post dodał...
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 kwietnia 2015 19:28
Misskiedis, to może jakieś spotkanko? esef mnie też już zapraszała do siebie, więc miałabym podwójną motywację  😁
Facella - KONIECZNIE 🙂 Ja Misskiedis znam tylko z neta, najpierw stąd a później weszła do rodziny moderując moją grę 🙂 I obiecała przyjechać na caaaaałe wakacje 🙂
elementy ujeżdzeniowe w lewadzie zależne są od tego do jakiej grupy trafisz, tak samo konie są przydzielane 😉 każdy koń jest bardzo dobrze ujeżdżony 😉
Ja bym się tak nie nakręcała tymi elementami w Lewadzie, bo robienie elementów dla robienia elementów jest zupełną pomyłką. A póki człowiek nie siedzi naprawdę dobrze, nie ogarnia w pełni siebie i konia pod sobą, to nigdy te elementy nie będą poprawnie wykonane. I nie, nie trzeba danego elementu żużlować przez dziesiątki godzin, żeby być w stanie go prawidłowo wykonać, jeśli koń na to pozwala.
No ale to taki OT w sumie
na dosiadzie skupiają się tam bardzo, zresztą po to jest ten cały podział na grupy 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 kwietnia 2015 22:53
Esef, no nad odznaką dalej myślę, parcia nie mam, startować nie będę więc w sumie... po co mi? 😁 A kenta to się muszę nauczyć. Ale mogę przywieźć prawo dżungli i czarne historie 😎
Facella, spotkanko z chęcią 😀
co do Lewady to mogę powiedzieć tyle, że koleżnka (mając lat chyba 18) pojechała tam z dosiadem  w stylu "kowboj-samouk" a wróciła jak rasowy dresażysta. Zmiana była ogromna. Ale było też trochę rzeczy na które narzekała. Poza tym nie wiem co się dzieje poza jazdami (ja np. duży nacisk kłade na to żeby czas poza jazdami był ciekawy), ale ona jechała tam poprawić dosiad a nie dla zabawy, i cel osiągneła.

Misskiedis - u nas też parę osób ma niczym nieuzasadnione parcie na odznakę więc można spróbować zorganizować wyjazd.
Tu masz terminy turnusów u mnie: http://www.stajnia-lipce.pl/wakacje.php, sprawdź tam gdzie mówiłam terminy odznak i niniejszym zostajesz głównodowodzącym organizatorem tego projektu 😀 Moje gratulacje!

aha, edit: siostra moja chce jechać srebrną odznakę, i poza tobą na bank bym miała 2 osoby na brąz to akurat po 2 osoby i w 2 konie można pojechać.
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
18 kwietnia 2015 00:59
Cześć  😉
Na wstępie - najlepiej województwo pomorskie i okolice  ❗
Razem z bardzo dobrą kumpelą szukamy obozu na wakacje. Zależy nam, żeby nie było to "klepanie tyłka" jak to w większości miejsc bywa, tylko "coś więcej".
-treningi skokowe/ujeżdzeniowe
-'porządni', wymagający instruktorzy
-no i przede wszystkim dobra atmosfera
Po prostu zależy nam, ab ten tydzień/dwa spędzić najproduktywniej jak się da i wynieść z tego jak najwięcej.
Czekamy na odpowiedzi i pozdrawiamy  💘
Aż głupio się powtarzać 😉 ale znowu Czarne Błoto. Z tym, że tu głównie ujeżdżeniowo popracujecie (chociaż nie tylko).
a ja polecam Harmony Farm, przede wszystkim dlatego, że są małe grupy (max 4 osoby na placu, 2 instruktorów, więc treningi są prawie indywidualne, mega efektywnie) 🙂
Jullqa Czarne Błoto! 🙂
Witajcie 😉
Poszukuję dwóch pełnoletnich osób chętnych na obóz dla dorosłych w Skręcie w terminie 29 sierpień - 5 wrzesień 2015.
Zapisałam się wraz z koleżanką już jakiś czas temu, jednak okazało się, że te termin bardzo nam nie odpowiada i nie chciałybyśmy tracić zaliczki.
Zainteresowanych proszę o PW.

Jednocześnie poszukuję fajnego obozu dla dorosłych w innym terminie (mam 27 lat). Byłabym bardzo wdzięczna za cynk, gdzie znajdą się jeszcze wolne miejsca 😉 interesuje mnie Polska centralna i północna, aby był jakiś sensowny dojazd z Poznania.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
01 maja 2015 14:29
Może moje pytanie zaleje cała masa innych, ale spróbować zawsze można 😉. Pytanie brzmi:
Czy ktoś z revoltowiczów/voltopirów wybiera się na 3 turnus obozu letniego w OJ Equical?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się