Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Pozwólcie, że dołączę do Waszego grona razem z Gniadym 🙂
Dzierżawiony, ma na imię Danio i jest chyba największym dzieciakiem pod słońcem 🤣
Dzisiaj, podczas pierwszej jazdy wyszła ciekawa sytuacja, coś w stylu: 'Mamo, patrz, jakie drągi! *tup tup tup* Ale super! O, galopujemy? Lubię galopować! BARDZO LUBIĘ GALOPOWAĆ, BIEGNIJMY NO! ... Ale jak to już koniec? :< Wiesz co, mam Cię pod ogonem, BIEGNIJMYYYYY!'
Ale koń o wielkim sercu, choć z rozumkiem... trochę gorzej.
Foto jakości stajennej, na inne nie miałam nawet czasu ze względu na brzydką pogodę 🙂
Na szczęście to tylko podbicie i jest już o wiele lepiej 🙂
Z tydzień czasu i mam nadzieję będzie ok  🏇

Oj te konie psują nam krew bo to jedno wyskoczy a to drugie i znowu coś wymyślą , ale w sumie co byśmy bez nich robili ?  😁
😵  😵  😵
coś w stylu: 'Mamo, patrz, jakie drągi! *tup tup tup* Ale super! O, galopujemy? Lubię galopować! BARDZO LUBIĘ GALOPOWAĆ, BIEGNIJMY NO! ... Ale jak to już koniec? :< Wiesz co, mam Cię pod ogonem, BIEGNIJMYYYYY!'

  🤔wirek:  🤔wirek:  🤔wirek:

Może jednak do dziecinnego kącika się zapiszesz, tam chętnie poczytają takie teksty.
Nie można bardziej inteligentnie opisać charakteru twojego konia ???  🤔
kujka Nie martw sie tak bardzo, bardzo... Złamana szczena to nie tragedia - mój ŚP vollblut autystyczny złamał sobie żuchwę trzasnąwszy się samodzielnie o kółko do lonżowania... Nie było tam żadnego innego konia, stał sobie chłopak w tym kółku na placu i zapewne oddalił sie do swojego świata, po czym prawdopodobnie coś go do rzeczywistości ściagnęło, więc machnął łbem i przywalił o rurki...  matko z ojcem - małżonek (całe szczęście nie ja!!!  :zemdlal🙂 przyjechał do stajni, zagląda do boksu, a tam rzeźnia, wszędzie krew... A  konik stoi sobie i szuka marchewki po kieszeniach, jak gdyby nigdy nic... Zadrutowany był dopiero dwa dni później, bo żaden wet nie mół wcześniej przyjechać  😤
Przez cały ten czas normalnie żarł siano, owies gnieciony/zaparzany i domagał sie marchewek  👍 Miał mieć zdjete druty tak po 10-14 dniach, a zatem regulaminowo po 10 zdjął je sobie sam. Miał potem przerwę  "na fajkę" między przednimi zębami, ale z czasem sie to ściągnęło i nie było śladu po rozlazłej szczenie... Żadnych powikłań i problemów. Najmniej przyjemne było codziennie czyszczenie rany i drucików z resztek siana i innego paskudztwa, aromat , zwłaszcza przez pierwsze parę dni był okrutny. I płukalismy mu ranę dwa razy dziennie. Bardzo szybko wrócił do formy.
Tak że uszy do góry, będzie dobrze!

"zdolność koni do samookaleczenia jest niezmierzona"
doorka43 to raczej na Twój post można zareagować tak -  😵
Windziakowa z przymrużeniem oka opisuje swojego konia, a Ty się wielce obruszasz.


Swoją drogą - Windziakowa - witaj 🙂 Ile Danio ma lat?
Ze tak dodam do postu Amnestrii: zdumiewa mnie jak ktos sie nie udziela w watku a potem wpada zrobic rozpierdziel dla uciechy wlasnej albo sie na kims wyzywa bo tak.  🤔wirek:
Windziakowa wyobraziłam to sobie dokładnie - mam  cię "w poważaniu' - bignijmyyy... 😂
Skąd ja to znam... 😉
Konie to takie duże dzieci są (czasami)
robakt   Liczy się jutro.
08 kwietnia 2015 10:42
doorka43 wiele razy mój 16-letni koń ma minę: mamo wskoczę Ci na ręce i uciekajmy pliiiisssssssssssssss 👀 i nie czuję się infantylnie tak myśląc, trzeba brać poprawkę na rzeczywistość i mieć do siebie dystans.
Ze tak dodam do postu Amnestrii: zdumiewa mnie jak ktos sie nie udziela w watku a potem wpada zrobic rozpierdziel dla uciechy wlasnej albo sie na kims wyzywa bo tak.  🤔wirek:

A to jest jakiś ściśle zamknęty, a ty masz monopol na ten wątek bądź na to forum ? - pewnie tak  🤔
i może trzeba wstawiać tak jak ty - po klikanaście zdjęć w każdym wątku, żeby rościć sobie takie prawo ?

Skoro wam się to podoba, komunikacja-  poziom jak w przedszkolu - to wasza sprawa.

I się nie wyżywa "bo tak" tylko wyraża opinię - i to jest moje prawo.

doorka43 wiele razy mój 16-letni koń ma minę: mamo wskoczę Ci na ręce i uciekajmy pliiiisssssssssssssss 👀 i nie czuję się infantylnie tak myśląc, trzeba brać poprawkę na rzeczywistość i mieć do siebie dystans.


Ciekawe, co twój koń sobie myśłi jak na ciebie patrzy ?
doorka43, zacytuję Twój wpis z kącika puchnących: "A tak na marginesie, to strasznie wkurzające - mam wrażenie, że na forum jest całe stado czyhających na okazję, żeby tylko komuś przywalić... a żadnej sympatii i życzliwości" Wyluzuj.
dommaz, uff, dobrze, że to tylko podbicie 🙂
Windziakowa, gratuluję, znałaś go wcześniej?
budyń, dzięki, Dino zawsze był przystojniakiem 😉 Pociesznie wyszedł Twój ogon na tym zdjęciu, musisz mu szkolenie w zamiataniu zorganizować.
Brzask, co za pech z aparatem! Rude widze w formie.
Kasija, spóźnione życzenia dla młodej!
tulipan, Kaśka robi wrażenie!
Weź idź wkurzać gdzie indziej.
To Kącik Rekreanta, on się rządzi swoimi prawami (albo bezprawiem, zależy jak spojrzeć :wysmiewa🙂

A wyrażać opinię to też trzeba umieć. Ty nie wyrażasz opinii tylko obrażasz - w szczególności używając emotek takich jak:  😵 🤔wirek:
Ale aż sobie przejrzałam inne Twoje posty i Tyś jest chyba zadymiara. Ode mnie ignor, nie tracę czasu na ludzi, którzy najwyraźniej wszystko biorą na poważnie.
Averis   Czarny charakter
08 kwietnia 2015 13:17
amnestria, ma rację. Skoro mogę wstawiać tu przerobioną w pejncie podobiznę mojego konia, to nie widzę nic złego w takim opisywaniu zachowań czyjegoś podopiecznego. Jeżeli ktoś myśli, że konie to są majestatyczne zwierzęta i należy im się czołobitność, to chyba mało kopyt w życiu widział.



Burza,Strzyga, gdy tylko założę Karemu działalność gospodarczą, to macie miejsce w sekcji PR 😎 No, Strzyga też w grafice i artdizajnie.
No, jak powyzej, polecam masc na hemoroidy 😉
Doorka43-przepraszam, że nie opisuję jak to mój rumak rączo galopuje. Wybacz, padam do stóp i zaczynam się biczować 😁 Wiesz, jestem chyba na tyle młodą osobą, że mogę sobie jeszcze na to pozwolić-jeszcze zdążę być kimś, kto zachowuje się jakby miał kij w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
Dziewierz-najciekawsze jest to, że jechał całkiem skupiony, i w pewnym momencie odpalił mu się motorek. I z niego to na pewno duży dzieciak-dlatego się jako-tako dogadujemy.
Anai-tak, przez jakiś czas pracowałam z nim na lonży. I dziękuję :kwiatek:
Amnestria-około 6-7 lat, jutro się dowiem na 100% 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 kwietnia 2015 14:20
doorka43, polecam zainwestować, bo wnioskując z Twoich wpisów, przyda Ci się 😉

I przy okazji, ze się odezwałam proszę o kciuki, żeby dzisiaj Młody nabrał trochę rozumu i wszedł do przyczepy w końcu  🙇




Burza,Strzyga, gdy tylko założę Karemu działalność gospodarczą, to macie miejsce w sekcji PR 😎 No, Strzyga też w grafice i artdizajnie.


hihi a ja, a ja!? ja też kcem wielbić i obsławiać Karsona!

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/10001309_1495427490739404_788343163592180368_n.jpg?oh=f54c4c557a40b2b35e9bf1819d64275d&oe=559A9DB1&__gda__=1436302691_36944554b288f82ba58c7f307accddf2[/img]

Windziakowa, imię Danio musi motywować dziecinne zachowania 😀
Tulipan Wszystkie Twoje stworzenia to smoki!

u nas ciągle akcja "Patrz, leżę i wzdycham, RODZĘ!" a jak przychodzę do stajni... "A nie, sorry, jednak se tylko pierdziałam, a teraz jem siano."
u nas ciągle akcja "Patrz, leżę i wzdycham, RODZĘ!" a jak przychodzę do stajni... "A nie, sorry, jednak se tylko pierdziałam, a teraz jem siano."


dawno się z niczego tak nie uśmiałam  😁
Isabelle, aaaaa jaki Karson! Wypisz wymaluj! 😍
Averis, weź se to wrzuć gdzieś na Internety 😍
Averis, ty masz konia z plemnikiem, my mamy z f*ckiem na czole. Była opcja na imię Da Fuck 😁

Mnie baaardzo długo tu nie było, ale dzielnie śledzę i kibicuję wszystkim 🙂.

Windziakowa, witamy 🙂. Twój koń ma przeurocze imię 🙂.
galopada_, chcę konia z taką odmianą  😍 . Gdyby mi się taki urodził, to zapewne dostał by takie imię 😀. Jak ostatecznie się nazywa? 🙂
anai, Dino jak zawsze absolutnie cudowny, jestem jego dużą fanką 🙂.
faith, jak dwie Siwe? 🙂 Albo przegapiłam, albo dawno nie widziałam zdjęć dziewczyn w kąciku? 😉.

My z Giermkiem ostatnio mamy lekki kryzys :/. Ja zaczęłam panikować, a on jest baaaardzo czuły na strach jeźdźca i nie wygląda to najweselej. Nie wiem co mi siedzi w tym łbie (pewnie nic -.-), że robię się na nim totalnie sztywna, ale na drugim koniu jego właścicielki jestem dużo spokojniejsza. Na Siwym (ten drugi) nie czułam strachu nawet przy jego spłoszeniu się i dzikim galopie, a dwie szybsze fule na Gierasie sprawiają, że nogi mi miękną ze stresu 🙁 . Nie wiem jak to rozwiązać, a do tego coraz trudniej mi przekonać się, żeby wsiąść na G. Chciałyśmy z jego właścicielką przenieść Siwego tu, gdzie stoi Giermo, żebym mogła odpocząć od G. i nadal jeździć, ale nie ma wolnych boksów :/.
Zobaczymy co dalej. Dzisiaj wsiadłam na Giermka po kilku tygodniach przerwy od niego, bo wszyscy się pochorowali i musiałam. Dotąd nie jeździłam go, żeby jego właścicielka mogła go trochę poprawić, bo zrobił się ostatnio sztywniejszy przez moje głupoty. O dziwo nie było źle. Nie spanikowałam w galopie w lewo (mam ogromny problem z lewą ręką, a on ucieka od lewej wodzy i idzieeeeeee ze mną, a torpedę to on ma) i dotrwaliśmy do końca. Może coś z tego będzie 🙂.

Dla przypomnienia Giero z początku marca:
Cyśka, Destino. Zapraszam, młodzian ma aktualnie 2 lata i jest na sprzedaż 😁
😵  😵  😵
[quote author=Windziakowa link=topic=96726.msg2331987#msg2331987 date=1428440328]
coś w stylu: 'Mamo, patrz, jakie drągi! *tup tup tup* Ale super! O, galopujemy? Lubię galopować! BARDZO LUBIĘ GALOPOWAĆ, BIEGNIJMY NO! ... Ale jak to już koniec? :< Wiesz co, mam Cię pod ogonem, BIEGNIJMYYYYY!'

  🤔wirek:  🤔wirek:  🤔wirek:

Może jednak do dziecinnego kącika się zapiszesz, tam chętnie poczytają takie teksty.
Nie można bardziej inteligentnie opisać charakteru twojego konia ???  🤔
[/quote]

Po takim poście to teraz nie wiem czy ja tu mogę z dzieckiem na dodatek z kucykiem.  🤣
Ale zaryzykuję bo maluszki dzielnie pracują i coraz lepiej się dogadują.  🙂





galopada_, tylko ja za siwkami nie przepadam 😀. Gdyby został gniady...  🤣
brzezinka, szał ciał w tych kolorach  😜 .
brzezinka, ty uważaj, bo wkrótce dowiesz się, że to wszystko PhotoShop 😁
Jeszcze wyglądają w miarę realnie, ale już moment - prorokuję - i będzie, że to bajka, a skoro bajka - to ściema, nie? 🤣
halo, spoko, ja dowiedziałam sie kiedyś na rv ze poprawiam baskil, ułożenie nóg i podstawieni zadu w photoshopie 😂
robakt   Liczy się jutro.
08 kwietnia 2015 19:16
brzezinka jaka grzywa  😍 😍 😍
galopada_, pamiętam! Wtedy (przy okazji takiej rozmowy) quanta kompletnie nie zrozumiała mojego żartu i oburzona wrzuciła go w podpis.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 kwietnia 2015 20:08
brzezinka, uwielbiam Twoja corke!!! 😜

A my pozdrawiamy juz z nowego domku 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2015 20:24
Averis, zostanę Senior Grafik End Pijar Dizjaner.
Averis   Czarny charakter
08 kwietnia 2015 21:32
Isabelle, Ty masz miejsce poczesne w poczesnych miejscach <3 Taka sława, takie piękne podobizny! Kiedy Wy się oźrebicie, ja się pytam!

amnestria, no ba! Było w internetach, ale przegapiłaś! Ale wrzucę raz jeszcze, bo jest super!

galopada_, o nieee, czemu się tak nie nazywa, czeeemuuuuuuu! Jest super, Karson podziwia i łączy pozdrowienia.

brzezinka, o losie, tyle lat człowiek w siodle a i tak siedzi gorzej od Twojej latorośli 😁

Strzyga, daj sobie w stopce na forum ASAP. Tak na wszelki, żeby weszło w krew.

A my jeździliśmy z ciocią tuch, która jest super i dużo nas uczy, jeszcze więcej męczy, ale i tak Ją mocno kochamy, ale tego Jej nie powiemy, bo mamy godność.






Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się