Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

No ja się wypowiadać nie będę ja bym granat wybrała ale, że brąz do granatu też lubię więc za brązem tez jestem na tak 🙂
ładny brązowy kask to ładnej bazowej marynarki Klami 🙂 Serio serio 🙂 Na smoku będzie obłęd w ciapeczki 🙂 Jeszcze te złote elementy do tego 🙂
Ps. ubierz się w photoshopie :P Mogę Ci zrobić wizualizacje jak poślesz mi odpowiednie zdjęcia na maila 😀 Taka wizualizacja naprawdę pomaga 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 marca 2015 15:50
Klami trudny wybór, ale chyba brąz :P
DressageLife co taki skromny? Byłam pewna że jakiś ze swarkami masz 😀
Nabyłam w końcu tego Uvexa Exxtential 😉 Granacik nie jest granatowy oczywiście jak mój frak ale kolor ma praktycznie taki sam jak mój stary Ventex więc jestem mega zadowolona 🙂

Faktycznie mega, mega lekki, solidne zapięcie, fajne regulacje rozmiaru kasku. Wykonanie naprawdę super jak to, że kupiłam najtańszy model :P
leży nieco głębiej niż mój Ventex a to już jakiś sukces bo nie ma kasku który by leżał na mojej łepetynie głęboko.
Jak będę miała jakieś fotki to mogę wstawić 🙂
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
01 kwietnia 2015 21:22
A jaki masz obwód głowy i jaki w związku z tym rozmiar kupiłaś?
Ja mam 56cm obwód a kupiłam S/M, przymierzałam w Bergo M/L i był masakrycznie za duży dla mnie mimo, że mogłam go do mojego obwodu na najciaśniejszej opcji zwężyć. Także wiedziała, że S/M albo żaden :P
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
01 kwietnia 2015 21:52
Właśnie, ale tam jest taka dziwna numeracja, że S/M jest od 55 w górę, a ja mam równo 55. Myślisz, że nie będzie za duży?
Nie mam pojęcia niestety... Regulacji ma dużo ale ja trochę ściskałam już moja łepetyne w nim. Skorupa jako tako nie powinna być za duża wizualnie ale nie wiem jak regulacja podoła.
Najlepiej znaleźć gdzieś w stacjonarnym i przymierzyć. Albo kupić w sklepie internetowym i zwrócić.
Czy Casco Champ jest faktycznie głęboki? Nie tworzy wrażenia wodogłowia?
Mam KEDa, którego bardzo lubię (sucha głowa), natomiast nie lubię tego jak w nim wyglądam... Champ wydaje mi się własnie taki przylegający, czy dobrze myślę?
Powiedzcie mi proszę, jaka jest wentylacja w tych wszystkich tradycyjnych kaskach stylizowanych na Charles Owen?
Chyba będę zmieniać kask i zastanawiam się czy skłaniać się ku Busse York albo Kavalkade Elegance, czy też może iść w kierunku Casco...
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
09 kwietnia 2015 10:56
Przejazdem wstąpiłam do sklepu "Mustang" i przymierzyłam Uwex Essential rozmiar S/M. Teraz już wiem, że to jest to i zamówię taki!
nopebow -  wentylacja ? - nie ma żadnej  😁...  Ja miałam problem w Charles Owenie w czasie przejazdów na zawodach wytrzymać  😁. A już nie wyobrażam sobie treningów w nim , szczególnie latem .
Powiedzcie mi proszę, jaka jest wentylacja w tych wszystkich tradycyjnych kaskach stylizowanych na Charles Owen?
Chyba będę zmieniać kask i zastanawiam się czy skłaniać się ku Busse York albo Kavalkade Elegance, czy też może iść w kierunku Casco...


Casco ma b.dorbą wentylację  😉  tylko wiele osób mówi (i zresztą słusznie), że są niestety dosyć płytkie i dla osób z większą głową wyglądają niespecjalnie, no i (chyba) też nie chronią tak jak powinny, bo co to za ochrona, jak kask jest zbyt płytki?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2015 18:06
E. Casco Champ i Casco Spirit są głębokie.
a to sobie sprawdze, bo ten który ja mam, nie jest zbyt głęboki
więc pewne zależy od modelu
nopebow -  wentylacja ? - nie ma żadnej  😁...  Ja miałam problem w Charles Owenie w czasie przejazdów na zawodach wytrzymać  😁. A już nie wyobrażam sobie treningów w nim , szczególnie latem .

No to mnie pocieszyłaś 😁 muszę pomierzyć Casco, albo polecane tu Kedy 🙂
Z tych wszystkich kasków najlepsze są Samshieldy. Mają bardzo dobrą wentylację i co najważniejsze wymienne wkłady , można je dopasować do każdej głowy . W dodatku mozna mieć parę wkładów i prać sobie jak się ubrudzi , a nie jeździć w zapoconym smierdziuchu .  🤣
Smok teraz już większość kasków ma wyjmowane wkłady które można prać  😉
Smok teraz już większość kasków ma wyjmowane wkłady które można prać  😉
i dokupować w róznych rozmiarach i konfiguracjach ?. To nawet nie wiedziałem  🙄

To ile kosztuje wkład do Charlesa Owena ??? Czy Casco ?
Nie mam pojęcia jak z Casco i Charlsami, na pewno można dokupić wkłady np. do Uvexa i GPA
Nie mam pojęcia jak z Casco i Charlsami, na pewno można dokupić wkłady np. do Uvexa i GPA


Dp GPA to se w buty wsadź . Sa na rzepa który po 5 razach juz nie trzyma . 😤 A czy można dokupić , to chyba raczej nie ! Można wyjmować ten co się ma juz w kasku . Może w rekreacji to nie jest aż takie ważne , ale jak ludzie startują kilka dni z rzędu to dobrze mieć za każdym razem świerzy wkład , to niby drobiazg ale bardzo ważny !  😉 Nieraz w upale lepiej mieć rozmiar większy jak ci bania spuchnie  🤣
Ja tam po prostu  wolę  mieć  kask,  w którym  głowa  mi się  nie poci podczas startów  ; )
Ja tam po prostu  wolę  mieć  kask,  w którym  głowa  mi się  nie poci podczas startów  ; )


To super , tylko dzisiaj większość ma dobrą wentylację , może poza Owenem , ale pewno dla tego większość zawodników na Eurosporcie startuje w Samshildah albo KEP- ach .

Fajny film promocyjny Samshielda https://www.youtube.com/watch?t=63&v=FNe29S3_40U 



i KEP - a
Jakieś jaja sobie chyba Pikeur robi.
Na początku po otrzymaniu paczki myślałam, że to błąd w wysyłce ale jednak wygląda na to, że otrzymałam właściwy kask tylko Pikeur nie wiem skąd wziął zdjęcia katalogowe.
Różnica w kolorze jest ogromna, jak dla mnie to ten kask jest cały czarny a nie ma srebrnego panelu który widać na zdjęciu katalogowym.
Zamówiłam taki kask


a dostałam taki
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 kwietnia 2015 20:40
Somebody, z tego co widzę ona ma różne wersje kolorystyczne...https://www.equishop.com/pl/kaski/3803-kask-pikeur-pro-safe-classic.html   może zły wysłali?
Tak wiem, że ma różne ale takiego który dostałam nie ma nigdzie na zdjęciach a to znaczy, że to jest właśnie czarno szary tylko zdjęcie w necie jest niezgodne z tym co produkują
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 kwietnia 2015 20:51
Na zdjęciu wygląda jakby był cały czarny. Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do sklepu o potwierdzenie, czy faktycznie dobry wysłali... I zawsze możesz oddać za niezgodność z opisem, bo różnica jak dla mnie nie do zaakceptowania, jeśli miał być srebrno-czarny.
Już myślałam, że jestem jakimś daltonem, Miło, że też innym się wydaje, że jest czarny  😉
Dzwoniłam do sklepu właśnie po otwarciu paczki, że chyba się pomylili ale jak się okazało chyba jednak nie bo numer artykułu wklejony w kasku odpowiada numerowi kasku z szarą wstawką. Tylko dziwi mnie to, że kaski są już jakiś czas w sprzedaży i nikt by tego nie zauważył?
Po tym jak ostatnio stary kask poleciał mi na oczy, kiedy koń się potknął, schowałam sentymenty w kieszeń i zdecydowałam się na nowy. Stanęło na Uvexie Perfexxion Active CC. Granatowym 😍
Nowy garnek w końcu wybrany  🤣 Kupiony w ciemno.  Co sądzicie?




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się