Konie czystej krwi arabskiej

Dzięujemy za wszystkie komplementy ,zdjecie jest jeszcze z zeszłego roku,juz nie mogę się doczekać sesji tegorocznych  :kwiatek:
może 153cm? a nie 163?  😉
Na pewno 163, nie 153. Widać zresztą na zdjęciach , które znajomy mi pokazywał, gdzie stoi z innymi arabkami w jej wieku " normalnych " rozmiarów, że jest sporo wyższa  😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
08 kwietnia 2015 21:49
Dorosłych osobników w przedziale wzrostu 162-163 widziałam kilka, w Michałowie w obrębie linii wywodzącej się od kl. Dalida. Biegające na torze "francuzy" bywają takie albo i większe, ale żeby roczniak? To coś nienormalnego.
Z tego co wiem jest też koń u nich , 2  latek po tej samej matce i też spory , bo 160 cm, ale nie tak jak ona.
2 latek i 160cm jeszcze jest ok, ale roczniak i 160cm jest co najmniej dziwne.
A pokażesz zdjęcia?
Murat  :kwiatek:
szamanka tamten Pan się jeszcze nie zalicza do siwych (nie pamiętasz, jak barwa Twojego konia została ustalona w wątku i zdefiniowana jako różowa?? 😀iabeł🙂
Volarpia ocena eksterieru roczniaka (nie uwzględniając jego wieku) jest raczej kiepskim pomysłem. Co do wzrostu mam teorię ! Może po prostu zmierzyli ją z głową  😂 A na poważnie - zmutowany mix Francuza z Rosjaninem być to może, choć cały czas nie pasuje mi jedno z danych -wiek, wzrost, rasa- może faktycznie, ktoś wprowadził Cię w błąd ? Jest szansa zdobyć informacje na temat pochodzenia klaczy ?
może się hodowcy konie mylą i to jest 2 latek, a nie roczniak? xD
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
09 kwietnia 2015 16:21
Marengo czy to jest rozowy kon?? Moja droga to juz pomalu powazny Pan Siwek 🙂


szamanka różowy czy nie różowy w każdym razie śliczny jest  💘
fender ja tych zdjęć niestety nie mam pokazywał mi znajomy na swoim telefonie.
Marengo Masz racje, ale ma też strasznie krzywe nogi, co mnie zniechęca. Postaram się, ale w sumie nie wiem czy ktoś mi powie prawdę, jak będę coś wiedziała napisze  😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
09 kwietnia 2015 18:03
daria1595 czerwony kantar zapodany to i ja moge stwierdzic - jest sliczny 😀
Mam wyniki. W bronchoskopii wyszło, że ma ogromne ilości śluzu i krwi zalegające w drogach oddechowych, zalęgły się tam jakieś bakterie, których nazwy nie jestem w stanie powtórzyć (lekobakter?, agenobakter?) ale nie są one groźne. Głównym problemem jest choroba alergiczna co może być początkiem RAO, do końca tygodnia mam dostać rozpiske leków do załatwienia i bedziemy leczyć 🙂
Także w sumie to dalej do końca nie wiadomo skąd to się wzieło i co to jest
Moje małe stadko
szamanka przyznaję, zaczyna się robić przystojny 😉 Jakby mu tak jeszcze fiolecik zapodać 😍
Volarpia daj znać, jak coś więcej uda się ustalić  😉
TheWunia trzymam kciuki za szybką poprawę i ustalenie właściwej diagnozy!!

Mam pytanko. Użytkownicy siodeł wszechstronnych 17", w którym miejscu, po prawidłowym osiodłaniu, kończą się na arabskim grzbiecie Wasze siodła ? Zdjęcia mile widziane  :kwiatek:
angeldust Bąbel biegający przy siwej to mój faworyt stawki. Jakie to śliczne jest! 😜
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
09 kwietnia 2015 21:59
Marengo fiolecik??? Moj kon chyba by sie obrazil  😜

TheWunia trzymamy kciuki i kopytka za zdrowko Drako  :kwiatek:
TheWunia kciuki są! Nawet jeśli to RAO, to wielkim plusem jest, że zostało wyłapane na tak wczesnym etapie, dzięki temu będzie można to stosunkowo łatwo kontrolować i nie dopuszczać do pogorszenia. Najgorzej to przegapić i pozwolić się rozwijać, nie mając świadomości, co się dzieje.
The Wunia będzie dobrze 🙂 nie martw się na zapas 🙂 my z rozpoznanym RAO funkcjonujemy od kilku lat i jest ok, da się, trzeba trochę pozmieniać przyzwyczajenia ściółkowe, ale da się ( tfu, tfu od dawna już Ebar nie kaszle )
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 kwietnia 2015 08:26
TheWunia będzie dobrze!



Ja wróciłam do L5R🙂 Citri widać, że taki nieużytek była jak mnie nie było, brudas, roztrzepana, sierść wyłażąca nie wyczesywana, a feeee
hihihihi mnie nie było i się kobitka nie myła tyle czasu🙂
Ja wczoraj zrobiłam szał w stajni demonstracją działania brzeszczota 😀
no nie wiem, ja bym się nie odważyła, taki brzeszczot może powodować drobne mikrourazy naskórka, których pod sierścią nie widać, a są. Wypróbuj na sobie jego miły dotyk  😀iabeł: Proponuję gumowe zgrzebła i odkurzacz. Murat, a na kaszel profilaktycznie po dwie krople jodyny do poidła.
ganasz rudej się "brzeszczotowanie" podoba, zwłaszcza szyją się nadstawia i zadem 🙂 a ona taka królewna jest, że jakby jej cokolwiek nie pasowało "dotykowo", to by zaraz oprotestowała. Ona to chyba jak masaż traktuje. A tej sierści to nie wiem, jak można tyle mieć, mamut normalnie... a jeszcze mnie straszą, że kolejnej zimy będzie już wiedziała, że spędza ją na dworze, i wyhoduje dwa razy więcej  🤔 jakby i tak nie było dwa razy więcej niż zeszłego roku po zimie w boksie...
Kaszleć magicznie przestała  😅 ale i tak wetka dzisiaj będzie do innego konia, to na nią zerknie profilaktycznie.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Wiem, że dopóki mieszka u mnie to się nie pogorszy, bo weta mówiła, że tutaj to mogę klinikę kaszlakow robić  😁 wokół las, koń non stop na dworze, w boksie trociny 😉 
Tylko ja nie wiem jak będziemy się przeprowadzać gdzie pójdziemy 😉
Kaszle teraz tylko jak się rozgrzewa, ale to dobrze, bo może wywalić tego zalegającego gluta.
Tymczasem idę testować kolejne siodło 🙂
Tylko ja nie wiem jak będziemy się przeprowadzać gdzie pójdziemy 😉

Jak to gdzie? Do stajni uwzględniającej potrzeby koni z RAO, najlepiej wolnowybiegowej.
Jakbyś zdawała na studia do Krakowa, to ja Ci jedną taką stajnię mogę polecić.  😉
A weź, z takim smogiem?  🤣
Dlaczego nie wstawiacie zdjęć waszych arabiszców? Taka ładna pogoda to i zdjęcia powinny być, a ja lubie je oglądać 😀
Dziesięciodniowy pająk 
ogurek... czerwoną kokardkę jej zawiąż, bo ci jeszcze ktoś ukradnie  😍
ogurek Fajna, tylko co jej się stało w pyszczek?
ogurek jaki śliczny pająk 😍

My byłyśmy dzisiaj w terenie, przejechałyśmy 12 km, pogoda piękna 💘 Niestety zapomniałam rudej spryskać specyfikiem na kleszcze i po powrocie z lasu musiałam zabawić się w mordercę 😤, teraz przynajmniej wiem, że środek którego używamy działa 🙄.
Niestety zdjęcie jakości komórkowej, ale z 5 minut próbowałam uchwycić rudą i nasz cień na jednym zdjęciu 😁


marlin1990 a z ciekawości - jaki to środek? Chętnie zakupię coś co działa.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się