Ochraniacze

D+A, pewnie bardziej opłaca się zakup w UK tych ochraniaczy i akurat teraz Premiere Equine ( w swoim sklepie internetowym) ma promocję do 7 kwietnia - 30% na wszystkie produkty.
No właśnie widziałam. Tylko tutaj http://www.premierequine.co.uk/PBSCCatalog.asp?CatID=2015813 z serii Air cooled widzę, że są aż 3 rodzaje:

- 2015 Air-Cooled Super
- Air-Cooled Original
-2015 Air-Cooled BL1

Czym one się różnią? Które polecacie?
Super  light - z super lekkiej syntetycznej  skóry
Original - główny  materiał to nylon  balistyczny,  syntetyczna skóra tylko w miejscach  newralgicznych
B L -  całe  ze skóry  syntetycznej
a z Waszego doświadczenia, które najlepiej kupić? Nylon nie będzie lepszy od syntetycznej skóry? Skóra syntetyczna nie pęka?
Najtansze,  skóra i wkkw,  mycie i szczotkowanie jej będą uciążliwe,  ha mam chyba z syntetyku
Też mi się wydaje, że model original będzie najbardziej praktyczny. Dla konia, który veredus olimpic nosi L, ale w M tez sie mieści lepsze będą premier equine M czy L?
Ja na swoje konie uzywam M,  L na dlugosc i szerokosc sa ogromne, przede wszystkim na szerokosc, nawet jak najmocniej dociagne to odstaja, a M sa naprawde uniwersalne po nogi folbluta po nogi sp , od koni 160-170
Miał ktoś może w ręku te nowe ocieplacze stajenne Horze Supreme (http://www.febro.pl/product-pol-1341--10-Ochraniacze-stajenne-Horze-Supreme-PRO-tyl.html ) Warto ? Czy też lepiej kupic sprawdzone Torpole ?
Dziękuję bardzo za pomoc :kwiatek:
Ktoś bedzie robił zamowienie w premier equine?  :kwiatek:
Klami osobiscie nie, ale maja rzetelna recenzje 🙂 http://quantanamera.com/horze-supreme-stable-boots-ochraniacze-stajenne/
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 kwietnia 2015 06:44
Dziewczyny, latem będziemy jechać z koniem blisko 1000 km w jedną stronę. Jako, że mam dosyć napięty budżet, już powoli rozglądam się za jakimiś transporterami. Czy możecie polecić mi coś na prawdę dobrze chroniącego, nie przekręcającego się i nie przegrzewającego nóg?
Do tej pory zawijałam go na transport, ale nie zdążyło nam się jechać razem dalej niż jakieś 100km...
Dziewczyny, latem będziemy jechać z koniem blisko 1000 km w jedną stronę. Jako, że mam dosyć napięty budżet, już powoli rozglądam się za jakimiś transporterami. Czy możecie polecić mi coś na prawdę dobrze chroniącego, nie przekręcającego się i nie przegrzewającego nóg?
Do tej pory zawijałam go na transport, ale nie zdążyło nam się jechać razem dalej niż jakieś 100km...


Mam Schockemohle i Jarpole - przyznam że obydwa komplety bardzo lubię, ale polecam mimo wszystko Jarpole 😉 mają świetny system zapinania przez co nie zsuwają się ani nie obracają.
nie wiem czy dobrze ale szukam ochraniaczy tego typu najlepiej biale



foty sciagniete
chce kupic komplet a tu nie dalam rady
moze ktos zna jakas strone w necie

z gory dziekuje
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 kwietnia 2015 14:50
arivle my mamy takie zwykłe czarne Horze i nic im się nie dzieje w trakcie podróży, a najdłuższa trasa jaką  zaliczyły to ponad 3400km w jedną stronę. Sporo koni podróżuje z podkładką +owijką długie trasy i też się to sprawdza.
Ja lubię takie z dużą ilością rzepów, bo są wg stabilniejsze np. Amigo.
Przyszły do mnie skorupki KenTaura. Jestem zachwycona 😀 naprawdę miękkie podszycie, na nodze wyglądają bardzo ładnie. Jedyne co to są dość szerokie, Veredusy Lki na Siwym zapinam na środkowe kołki, a tutaj musiałam zapinać na maxa. Ale docelowo mają być dla Ąckiego, a on ma szersze szpyty, to powinno być ok.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 kwietnia 2015 17:06
polecacie ochraniacze BR pro max? 👀 planuje sie wyposażyc w jakieś dłuższe, pełne ochraniacze i te wizualnie bardzo przypadły mi do gustu, a jak z praktyka?
Zairka, sporo osób w wątku się już wypowiadało o tych ochraniaczach i zdania są podzielone - wygląda na to, że wiele zależy od partii ochraniaczy 😉 Moje przody mają dziury w materiale, ale koń chodził w nich dzień w dzień przy intensywnym treningu ujeżdżeniowym, a jest dodatkowo z tych mało szanujących ochraniacze 🙂
edit. tak to wygląda u mnie: [url=http://re-volta.pl/galeria/foto/135836#f]klik[/url], [url=http://re-volta.pl/galeria/foto/135837#f]klik2[/url]

Ma ktoś może ochraniacze Zandona i powie jak się sprawują w użytkowaniu na codzień?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 kwietnia 2015 17:30
gabb. a po jakim czasie materiał sie przetarł?
Zairka, pierwsze przetarcia pojawiły się mniej więcej po półtora-dwóch tygodniach codziennego użytkowania, a po miesiącu była już dziura. A o ochraniacze dbałam, po każdej jeździe były dokładnie czyszczone.
Zairka z tego typu ochraniaczy chyba nikt nie narzekał na Horze Laval, ale czarne. Białe ponoć są słabsze.
ententa, dzięki za link. 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 kwietnia 2015 18:44
Zairka z tego typu ochraniaczy chyba nikt nie narzekał na Horze Laval, ale czarne. Białe ponoć są słabsze.

tylko że ja potrzebuje brązów i już mam okrojony wybór 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 kwietnia 2015 18:49
Zairka ja opisywałam brązy. Wpisz w wyszukawarce to znajdzie Ci wszystkie posty. Moje BR wylądowały w koszu - dziury w materiale i popękane skorupy wewnątrz.
Moje również już do kosza praktycznie się nadają.
xxagaxx, ktore masz Kentaury?
Wg mnie to one są raczej mniejsze, bo jako nie liczni mają rozmiar Cob i Full osobno, a nie razem.

Jeśli chodzi o transportery to ktoś mi polecił Mustanga, które zamówiłam. Dziś przyszły i jestem w szoku , że za 200 pln można mieć tak wykończone i wykonane ochraniacze transportowe. Do tego zapakowane w świetnej torbie z rączką na zamek  😀

Początek maja zostaną przetestowane.
Kusi mnie żeby zamówić dla drugiego konia też  🙄
To ciekawe. Ja mam konie drobne i mam 2 pary takich cob. To jedyne na rynku pasujące dobrze i jeszcze stosunkowo krótkie na szczęście. Pewnie masz full i może one są dość spore?
Perlica, no oczywiście że mam full ;'😉 Inaczej bym ich do Lek Veredusa nie porównywała. Zadziwiło mnie to że one są większe od Veredusa (przynajmniej jeśli chodzi o długość gum, skorup nie porównywałam)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się