wycieczki- weekendy z plecakiem

wątek dla lubiących weekendowe wycieczki  😉 promujący lokalne  atrakcje lub wydarzenia.

osobiście jestem weekendową "powsinogą" lecz czasem brak pomysłu gdzie by tu się wybrać z plecakiem pozwiedzać.

może macie jakiś pomysł na nadchodzący weekend?
chciałam pojechać z synkiem na przejażdżkę parowozem ale wolsztyn i krośnice sezon otwierają dopiero w maju, znacie inne miejsca?

mogę prosić o przerzucenie do towarzyskich  😡
Frans, zanim przerzucą do towarzyskich, to ci tu odpowiem.

Stary Książ, Książ ze stadniną.
Zamek Bolczów
Kolorowe Jeziorka
Dolina Pałaców i Ogrodów - tu sobie można dowolnie wybrać listę pałaców.
Muzeum Kolei w Jaworzynie Śląskiej.
Kopalnia Złota w Złotym Stoku, obok też jest fajny park średniowiecznych wynalazków.

Edit: Wałbrzyska Palmiarnia i teraz też jest otworzona gdzies w Wałbrzychu Stara Kopalnia, ale nie wiem co tam można zobaczyć.
        Pławna dolna - Zamek Legend Śląskich, gród średniowieczny i Arka Noego.
        Zamek Grodziec
        Zamek Grodno
        Zamek Czocha
       
Lubiąż, klasztor pocysterski.
Zwłaszcza podczas Korso Kwiatowego (najczęściej na początku maja), bo wtedy udostępnione są do zwiedzania podziemia i klasztorny kościół.
do atrakcji dołączam krośnicką kolejkę wąskotorową
dzieciaki zachwycone i cena przystępna.
mi brakuje jakiejs wyszukiwarki imprez/festiwali/festynow w danym rejonie w danym czasie... jest cos takiego?

Moja mama byla dzisiaj w Parku Krajobrazowym "Łuk Mużakowa" niedaleko Zar (lubuskie), na granicy z Niemcami. Pieeeeeeeeeekne miejsce! Duzo tras spacerowych/rowerowych, kolorowe jeziorka na zalanych pokopalnianych pozostalosciach, mozna przejsc mostem do Niemiec i zwiedzic przepiekny palac, stajnie i ogrody, po ktorych chodza poprzebierani w klimacie ludwika ludzie... mega 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się