Styl western (dawniej kącik)

jak siodło lezy na kłębie to jak dasz cieńszy pad to będzie tylko gorzej!
trzeba by cienki pad ale z korekcją przodu, albo inne siodło. Na koniki i konikopochodne się bardzo cięzko siodło dobiera, większość siodeł west jest za długich, coś o tym wiem...
ansc może wrzuć jakies zdjęcia? Tak jak Magda napisała- po opisie nie wygląda to zbyt dobrze.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 kwietnia 2015 20:26
a już na pewno nie da się tego skorygować tylnym popręgiem - nie do tego on służy! Tylny popręg musi być luźny i ratuje siodło przy gwałtownych manewrach np. w cielakowych konkurencjach
Byłam dzisiaj u rymarza i wszystko mi wytłumaczył, do czego służy tylni popręg też  😡 przyjedzie, wymierzy i skoryguje mi ławki w siodle.
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2015 19:21
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/8952_810936445665416_3739758235313917542_n.jpg?oh=d7f63c401568ef9f20c3f7fb7fc7cbbf&oe=559AB67E&__gda__=1437555487_7daeae464029fd3730e9ec417f3c8ed4[/img]

w tym roku z tego co wiem faktycznie nie ma zawodów jesiennych na Janiowym. W zeszłym roku były, w tym roku tylko w kwietniu (24-26), we wrześniu jest MP AQHA, NRHA i All-Breed w Żukowicach 🙂
Muchozol, http://www.plqha.com/go.live.php/PL-H41/zawody.html

Są w RR zawody.

A my dziś "robiliśmy" quarterka🙂😉) Mission i Bandit oficjalnie zostali parą i  skonsumowali swój związek.
Przyznam, że nie spodziewałam się, że Bandit jest aż takim dżentelmenem🙂 Pełna kultura🙂

.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2015 19:42
Muchozol, warto ^ ^ ostatnio było bardzo przyjemnie na MP i było co oglądać  🏇
Złota, ciekawe co wyjdzie  😀iabeł:

ja za to się już strasznie za Bułą stęskniłam a do Rzeszowa jadę dopiero w środę wieczorem :<
ale mam ciągły update, podobno się chłopak stara. Dzisiaj nawet video dostałam. Lekkie trening, bo go podobno plecki zaczęły boleć. Miał iść z kimś na słoneczko je wygrzać (na salarium nie wchodzi :P)

Muchozol, oferty jako takiej nie będzie , bo mam stajnię wypełnioną po brzegi. Nie mam nawet pół boksu wolnego.
Może w przyszłym roku będzie🙂

smartini, co wyjdzie🙂 hmm  mam nadzieję, że charakter będzie miało po tatusiu jednak. Oby szybko zaskoczyła i przestała się grzać bo pod siodłem jest nieznośna jak ma ruję.

A Budyń super pracuje🙂😉))

.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2015 20:09
Trochę Bogdan nawiózł jego dzieci, fajne są 😉 także trzymam kciuki za palomino  😎
jak na fakt, że jest systematycznie pod siodłem od 2 tygodni po jesienno-zimowej przerwie to nie moglibyśmy wymagać od niego więcej <3 to jeszcze nie to, widzę nawet na video że jeszcze nie jest tak plastyczny jak zwykle ale idzie w dobrym kierunku 😀

Muchozol, MP są otwarte, można startować 🙂
Muchozol, my też może pojedziemy- będzie raźniej🙂

smartini, widziałam kilka "Banditków" i ja też chcę  takie o. 🙂
.
Livia   ...z innego świata
11 kwietnia 2015 20:20
Złota, powodzenia, coby wszystko zaskoczyło 🙂

Muchozol, super! Ja też mam takiego powera zawsze po (też zasługa mojej instruktorki) 🙂 Mam nadzieję, że stopa też już lepiej?
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2015 20:25
Kwalifikacje były w PLWiR 🙂 w zawodach organizowanych przez PLQHA nie ma kwalifikacji. Oczywiście jest walka o tytuły w cyklu zawodów ale na MP można jechać 'z marszu'. A przynajmniej tak było i jak przeglądałam regulamin 2015 to nic się w tej kwestii nie zmieniło.
PLQHA ma inną politykę niż PLWiR, wiedzą, że jest 'nas' niewiele więc nie rzucają więcej kłód pod nogi. Arena potem i tak zweryfikuje umiejętności 🙂

a jak już jesteśmy w temacie zawodów, to takie będą statuetki w klasach AHQA za dwa tygodnie, właśnie dostałam wizualizację 😀


dostawa bluz też ledwo co przyszła  😀iabeł:
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
11 kwietnia 2015 20:58
Muchozol, no to se nagrabisz u męża - jeszcze będzie chciał zamiany konia na zawody 😁
smartini, bluzy fajowe 😀 A treningowy Budyń... 😍

My właśnie od dzisiaj mamy pełny trening, więc jak były postępy w ostatnim czasie tak teraz aż się nieco boje, że coś może być za szybko dla mnie - bo D. to sobie pewnie poradzi jak załapie o co chodzi. Mądra kobyła, gorzej ze mną jak się "zapętlę" 😁
Dzisiaj 3. wsiadanie na D. (miała przerwę z racji podbicia i na ~tydzień wypadła z roboty). Zdjęcie co prawda z kłusa na lonży (asekuracyjnie na początku). Później sobie tuptałyśmy luzem i nic nie było straszne, kobyła wyluzowana i spokojna - jest tak fajna w pracy, że jej nie poznaje 🙂 W poniedziałek zaczynamy z galopami pod jeźdźcem - ciekawe czy też będzie tak na luzie 😀
I nawet calkiem okrągła jest na tym zdjęciu, również w grzbiecie :-) I zadem przyzwoity wykrok :-) Jest nadzieja :-)
.
no z galopem był problem, zobaczymy, to trochę będzie taki sprawdzian tego, co uzyskałyśmy do tej pory :-)
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
11 kwietnia 2015 21:33
Muchozol, dziękował - bez Magdy tak naprawdę nic bym nie zrobiła 🙂 Dargana już coraz częściej i dłużej tak się obniża oraz zaokrągla - naprawdę jest nadzieja! 😀
Magda, dlatego nie zapeszam z tymi galopami w razie co - jestem ciekawa jak pójdą, ale bez spiny (z mojej strony, bo to jest kłopot u mnie :icon_redface🙂.
.
Livia   ...z innego świata
12 kwietnia 2015 06:56
Viridila, super że Dargana robi postępy i że pobyt u Magdy wam tak służy 🙂 Czekam na więcej zdjęć i relacji z pracy - na zdjęciu z lonży bardzo fajnie kobyłka wygląda, taka faktycznie okrągła 🙂

Muchozol, najważniejsze, ze Muchę doceniłaś 🙂 Niech teraz jazda sprawia wam naprawdę samą przyjemność, bez spiny 🙂
.
Wichurkowa   Never say never...
13 kwietnia 2015 09:10
Wiecie może jak nazywa się piasek na podłoże do reiningu??  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2015 09:18
Wichurkowa, a chcesz robic nawierzchnie? Bo jesli tak to zmartwię Cie - to nie jest kwestia jednego rodzaju piasku  🙄
Wichurkowa   Never say never...
13 kwietnia 2015 09:38
Domi chodzi mi o całość od podstawy aż po ostatnią warstwę i jeśli ma to znaczenie to chodzi o podłoże na hali🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2015 09:42
To ze na hale to oczywiste - w naszym klimacie są male szanse na utrzymanie reiningowej nawierzchni na otwartej arenie :P
Baza z ubitej na beton gliny, na to mieszanki drobnego piasku, gliny, iłu
Gdzies byl artykuł ale na telefonie nie jestem w stanie znalezc. Ale nie jest to takie hop siup a i utrzymanie jej jest bardziej pracochłonne
Wichurkowa   Never say never...
13 kwietnia 2015 09:45
Wiadomo że trzeba dbać ale budując stajnie w tym kierunku trzeba zrobić to na "igłe" niż potem co chwilę poprawiać.
Dzięki za info,i poszukam jeszcze coś na necie . 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się