Ochraniacze

To wszystko tłumaczy 🙂

Generalnie Kentaury pokazują dobrą jakość do ceny, nie niszczą się  🙂

Choć ja muszę się przyznać do tego że 8 lat temu kupiłam komplet zwykłych Yorków i mam je do dziś, co prawda tyły prawie umarły ale jakoś nie mogę ich wyrzucić , bo na błoto używam. Dodam że jeżdzę 5 razy w tygodniu na dwóch koniach , więc to były pancerne Yorki.

xxagaxx, toc nawet na moim Smoczysku Kentaury full mam zapiete na środkowy kołek. Gdzie Veredus L zapinam tak.... no zapinam. 😉
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
12 kwietnia 2015 17:12
Mam pytanie czy dostanę gdzieś paski z rzepami do veredusów  pro jump ? Czy zostało mi już tylko doszyć nowe rzepy ?
Martita   Martita & Orestes Company
12 kwietnia 2015 17:35
Budlejowe_love Zapomnij, już nie produkują z tego co wiem. Też kiedyś pytałam.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 kwietnia 2015 20:21
polecacie ochraniacze BR pro max? 👀 planuje sie wyposażyc w jakieś dłuższe, pełne ochraniacze i te wizualnie bardzo przypadły mi do gustu, a jak z praktyka?


Zairka też mam ten problem i ostatecznie chyba stanie na brązowych crossowych Premier Equine - macałam je na Cavaliadzie i wydają się naprawdę przyzwoicie. Opcjonalnie rozważam Hansbo z futrem- takie jak ma na Malachita tuch.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
12 kwietnia 2015 21:27
Martita , to pozostał mi tylko szmuteg  rzal i wymyślanie nowego pomysłu na usprawnienie rzepów w moich veredusach
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 kwietnia 2015 10:51
lusia722, dzięki :kwiatek: Mój właśnie podróżuje w owijkach z podkładkami, ale jednak ta odległość mnie przeraża, pewnie bez zasadnie 😉 W takim razie wybiorę jakieś mieszczące się w moim budżecie z dużą ilością rzepów 🙂
Dziewczny pomocy - z jednej strony za piątym trafieniem mam trzy pary pasujących ochraniaczy transportowych, ale nie wiem które wybrać ze względu na materiał w środku, może macie jakieś doświadczeni. Bardzo proszę o pomoc  :kwiatek:

1) pierwsze ochraniacze mocne, grube , jednakże z rzepami- paskami, ale dosyć mocnymi i chyba podwójnie zszytymi, ogólnie lezą super, są najtańsze ale z barankiem w środku - czy w długiej trasie (np 200 km na początku wrzesnia etc, oglnie będą użytkowane na dosyć krótkich i rzadko) nie będzie w takich ochraniaczach za gorąco?

2) rozmiar pony, ale w sumie leżą jak pozostałe, ekstra grube mocne, rzepy meeega szerokie i długie, bardzo mocne, skórzane umocnienia na dole ochraniaczy, tylko że w środku nie ma nic oprócz takiego jakby nylonu? takie śliskie coś, koleżanka mówiła że mogłyby się zaparzyć nogi, ktoś miał doświadczenie? No i w tyłach są 4 rzepy z czego ten przy stawie skokowym jest zapięty tak do połowy/trzech czwartych.

3) najdroższe coby bez umocnień na dole, tak samo mocne i grube jak pozostałe, z szerokimi mocnymi rzepami (takie na okrągło szerokie), mają w środku jakiś taki polar, również zapinają się w porządku.

najbardziej podobają mi się te pony, ale co z tym nylonem w środku? no i czy może być rzep zapięty do polowy (reszta rzepów zapieta normalnie). Te pierwsze tez są mega fajne, ale to futerko - czy nie będzie za gorąco? Jak z czyszczeniem tego.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 kwietnia 2015 20:52
drabcio ja bym Ci polecała jednak ze wzmocnieniami skórzanymi/pcv na dole. Ostatnie ochraniacze, które były bez wzmocnień skończyły po podkową mojego konia i poszło wszystko - rzepy, lamówka i materiał 😉 Obecne ze wzmocnieniem na dole w razie nadepnięcia mamy po prostu przecięte to wzmocnienie i ochraniacze nadal są do użytku.
i w razie czego koń bez podków i w bukmanie absolutnie nic nie robi - martwi mnie ten material sliski w środku w nich
anetakajper   Dolata i spółka
17 kwietnia 2015 06:59
Muszę się pochwalić ochraniaczami jednorazowego użytku. Ochraniacze Bucass kontaktowe polecam  😤
W pierwszym dziura jest na wylot!

Są gorsze od styropianowych horze!
Wiecie gdzie wymienią mi gumki w Carbon Gel? Bo pies mi dziś pogryzł gumki w nówkach!  🤬  👿  🍴
Przyszły do mnie skorupki KenTaura. Jestem zachwycona 😀 naprawdę miękkie podszycie, na nodze wyglądają bardzo ładnie. Jedyne co to są dość szerokie, Veredusy Lki na Siwym zapinam na środkowe kołki, a tutaj musiałam zapinać na maxa. Ale docelowo mają być dla Ąckiego, a on ma szersze szpyty, to powinno być ok.

jaki masz kolor?masz zdjęcie na koniu? dla konia, który nosi veredusy zarówno M jak i L to pewnie cob będzie lepszy niż full?
D+A, mam granatowe. Mogę zrobić zdjęcie a najbliższym czasie jak chcesz 😉
Nie widziałam Coba, ale tak jak pisałam Full wypada większy niż Veredusowe Lki, więc jeśli koń ci się mieści w Mki to bym chyba celowała w coby.
To bardzo proszę o fotkę, bo czaję się właśnie na granatowe dla Siwego🙂

Nadal jesteś z nich zadowolona?
D+A, tak. Naprawdę są fajnie wykonane, jak na taką cenę to według mnie naprawdę warto 😉 Tylko to są takie zwykłe skorupki, bez jakis bóg wie jakich bajerów 😉
a jaka firma robi skorupki "z bajerem", jakieś takie fajniejsze w kolorze granatowym?
Zdjęcia moich KenTaurów, ale absolutnie nie były czyszczone 😉 Przy okazji kaloszki WW



Dziękuję :kwiatek: rozumiem że masz tylko przody? na zdjęciu sklepowym tyły niezbyt mi się podobają.

Szkoda że Veredus nie robi granatowych ochraniaczy.
D+A, tak, kupowałam same przody. Też boleję nad brakiem granatowych Veredusów.
Haha... to tak jak i ja. :/
Czy miał ktoś z Was ochraniacze Euro Star?



[quote author=D+A link=topic=30.msg2343551#msg2343551 date=1429805232]
Dziękuję :kwiatek: rozumiem że masz tylko przody? na zdjęciu sklepowym tyły niezbyt mi się podobają.

Szkoda że Veredus nie robi granatowych ochraniaczy.
[/quote]
Ja mam komplet brązowy juz prawie rok, jestem zadowolona z przodów jak i z tyłów  🤣
Livia   ...z innego świata
24 kwietnia 2015 08:32
Przyszłam z opinią o Nortonach Carbon, które użytkuję już ok. 1,5 miesiąca. Póki co nic się nie dzieje, gumy tak jak trzymały, tak trzymają, kołki się nie wypinają, a w tereny jeżdżę często i miewamy atrakcje w postaci przejazdu przez bród albo małe bagienko 😉 Mimo dość ostrego szorowania szczotką neopren się nie postrzępił póki co. Także jestem z nich bardzo zadowolona.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 kwietnia 2015 08:28
Ja przychodze zameldowac, ze Woof Weary Double Lock sa niezniszczalne 😀 skoro po kilku miesiacach intensywnej pracy moj kon nadal ich nie zniszczyl, a co najwyzej tylko porysowal skore to jestem gotowa wystawic im certyfikat niezniszczalnosci  😁
Starał się może ktoś kiedyś wybielić Białe ochraniacze? I udało mu się?  🏇 Bo ja już jedną metodę wypróbowałam i jest gorzej!  😵 😵
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 kwietnia 2015 18:12
zależy jaki materiał.
białe skorupy Veredusa, nieśmiertelne pro light cifem traktowałam jak już nic innego nie zostało.
białe schocke guards niestety po wybielaczu było o tyle 'lepiej', że żółte plamy zamieniły się na szarawe 😉
sei właśnie posiadam Veredusy Pro light i chciałam trochę je wybielić ale nie mam pomysłu jak by to tu zrobić, jedną metodę na internecie wyszukałam ale nie sprawdziła się a bardziej mi zostawiła żółte plamy  😵
xequus potwierdzam, Woof Wear double lock rulez!  👍
Też cioram już dobre pół roku i po praniu są jak nowe...
Vendettka ja mam te WW białe właśnie, i jak chcę "do białości" wyczyścić, to zamaczam, płuczę/myje szczoteczką, a potem robię papkę z proszku Persil do bialego i odrobiny wody i wcieram tę papkę w ochraniacze, zostawiam na jakiś czas, a potem spłukuję i do pralki (oczywiście z Persilem do białego  :hihi🙂. Na moje WW działa...
U mnie już w drugim tylnim double locku przetarł sie szew w wyniku czego odpadł rzep. Mój szewc bierze za taka naprawę chyba ze 20zł, więc mam nadzieję, że często tak się nie będzie robiło.
A jak sie spisują WW Club?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się