Konie czystej krwi arabskiej

zduśka no czekałam na Ciebie nieśmiało  🤣
TheWunia relacji niewiele bo dopiero w tą niedzielę byłam u wariata i mogłam sama na własne oczy zobaczyć jak to wszystko wygląda.
Chłopaki nasze (zduśki i mój) łażą teraz razem po padoku więc siłą rzeczy muszą się przyjaźnić, haha.
Generalnie zdziwiłam się jak zobaczyłam Czesia po tych 2 (chyba) tygodniach bo prawie cały jest już w hreczce, ładnie wygląda  😍
Zrobił się z niego mały wypłosz bo boi się np. że powiewająca siatka go zje albo szeleszczący liść na drzewie i inne takie ale wierzę, że się w końcu ogarnie  😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 kwietnia 2015 20:42
No, pod Kają od razu wszyscy wyglądają jak szport pferdy!  😉
My byłyśmy wczoraj w terenie od 18 do 21  😁.
larabarson,zduśka dzięki za pomoc :kwiatek: super się prezentują wasze koniska 😉

Wojenka ja już się nie wybieram o tej porze szczególnie do lasu, ostatnio bałam się, że zaraz jakiś dzik mi na plecy wskoczy, albo łoś konia stratuje, straszne rzeczy się działy i to o dziwo głównie dla mnie 🤔
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 kwietnia 2015 20:56
Wojenka kiedy znowu będziesz? ? Bo chętnie bym pojechała z Tobą w teren. 
TheWunia dzięki.  A co do zaprzyjazniania się to raczej nie mają innego wyjścia  😎 z resztą jak Larabarson napisała hehe
O ja, ale się z nich zrobili sportowcy! Ekstra 😀
Ja myślałam, żeby małego gdzieś wysłać, ale po długim namyśle stwierdziłam, że muszę jakoś w wakacje tak wykombinować, żeby pojechać gdzieś razem z nim na miesiąc i się szkolić jako para 🙂 jak ktoś coś poleca to chętnie poznam
thewunia a dawaj, pewnie 😉 moja koza ocipieje z radosci!!! 😉 😂
No, pod Kają od razu wszyscy wyglądają jak szport pferdy!  😉
My byłyśmy wczoraj w terenie od 18 do 21  😁.

To prawda...ja nie wiem jak ta dziewczyna to robi ale serce rośnie jak się na nią patrzy a do tego jest przemiłą osobą i mogłabym tak pisać ochy i achy w nieskończoność  😉
Do 21 w terenie? Matko, wilcy jakieś Was tam nie napadły? 🤣
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 kwietnia 2015 07:02
zduska, larabarson ja sie ide schowac z moim chudym osiolkiem  😵
Super konie wyglądają na tych fotkach  🏇
brawa!! i ekstra ze tyle się u nas dzieje ,uważam otwarcie sezonu za bardzo udane jesli chodzi o nasz wątek  😍
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 kwietnia 2015 07:49
zduśka dobrze Rudziu wygląda!
larabarson no no miło na Czesia popatrzeć, robota nie idzie w las  😀
TheWunia zapomniałam zapytać jakie Drako ma ochraniacze na tych fotkach?
Mi jest niezwykle przykro, ale ja bym nie był tak zachwycony jazdą tej Pani, a przez to urodą zdjęć. Na wszystkich zdjęciach, oba konie mają makabryczne ustawienie głowy i szyji. Myślę też, że ułożenie siodeł może powodować pewne wątpliwości, ale tu na forum są zdecydowanie lepsi znawcy dopasowania siodeł i oni lepiej to ocenią.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 kwietnia 2015 08:16
angeldust zwróć uwagę na to, ze np mój koń jest do korekty. Jeżdżony jest tak w jakimś celu. Z resztą pisałam wczesniej czemu tam pojechał.. Bo nie dało się nic zrobić - jeździć. Rudy byl zrolowany albo odgięty i w sumie aktualnie praca polega na tym by nie blokował się a szedł do przodu ...moze mieć nawet leb w górze byle zadem ruszył. A dopasować siodło do 8 różnych koni to wyczyn. Niestety jeźdźcowi tez musi być wygodnie robić swoje, więc ta kwestię zostawiam na drugim planie.
Edit i jeszcze jest to ich druga jazda. Z reszta zapraszam do nas, wsiądziesz i zobaczysz co masz pod tyłkiem. Niestety mi momentami brakowało siły aby cokolwiek z nim.zrobić . A tłumaczę po to by uświadomić, że nie należy po kilku zdjęciach wyciągać pochopnych wniosków  🙂
Mi przykro nie jest i wiem, że ta akurat trenerka wie co robi i jak robić. Co do siodeł to również nie będę się wypowiadać i tak samo nie będzie poddawane ocenie tutaj na forum gdyż tak jak powiedziała zduśka jest to prywatne siodło trenerki, która przy jeździe 8 koni dziennie nie będzie się roztkliwiać nad indywidualnym doborem siodła.
Co do siodła to w miarę rozumiem, ale jak można uczyć konia lub go korygować w złym ustawieniu tego nie rozumiem. Ale ja się nie znam. A napisałem co widzę w dobrej wierze oraz trosce o konie. Właściciel konia ma zawsze rację, bo głosuje swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Zatem drogie Panie Wasze konie, Wasza wola, a mi nic do tego 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 kwietnia 2015 08:38
ale jestem dumna z Rudziszona🙂


Wsiadłam wczoraj po 2 tyg przerwie a chodziła jak złoto. Jakby kompletnie przerwy nie miała. Miód cud malina  😍
Wieczorem ją wykąpałam, wyszorowałam, zaplotłam. Jej grzywa to w połowie czarna- ale mają taki padok..piaszczysty, że niestety brudasy niesamowite;/

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 kwietnia 2015 08:40
Wiadomo, ze moja sprawa  😉 a co do ustawienia to o tym można pomyśleć za jakiś czas. Najpierw jest ruch na przód, aktywność zadu, praca nad rozluźnieniem ..... A reszta sama przyjdzie  😉
Edit. Pisze z telefonu i urywa mi tekst...wrr

angeldust ale dzięki za czujne oko  😉 i za otwartość no to ważna cecha  🙂

Derby kąpałaś? Pewnie masz myjkę wewnętrzną co ?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 kwietnia 2015 08:44
tak, tak wewnętrzną z ciepłą wodą na szczęście więc ja w zimie też ją hartowałam🙂
Polecam przeczytać jakąś podstawową książkę. W takim ustawieniu nie jest ani możliwa praca zadu, ani rozluźnie ani ruch naprzód. Polecam pobiegać z brodą dociśniętą do klatki w niskim ustawieniu głowy. Zobaczyć swój luz wynikający szczególnie z rozluźnionej potylicy i swobodnego przepływu powietrza. Pobiegać tak dwa tygodnie i sprawdzić czy napewno prawidłowy ruch biegania sam przyjdzie?  😉 Ja jestem otwartym sceptykiem. Lubię sprawdzać na sobie.
Widzę, że dzieje się w wątku 🙂

Ruda od tygodnia znaczy na przód i jeśli dzisiaj nadal tak będzie, to wzywam weta (to znaczy wetka oczywiście o tym wie i ten tydzień czekania jest na jej polecenie). Niby każdego dnia jest trochę lepiej, więc mam nadzieję, że już będzie dobrze. Ale niepokoi mnie to, bo nie ma żadnego widocznego powodu - nic nie grzeje, nic nie spuchło, żadnych śladów, żeby np. dostała kopniaka albo coś, kopyta w porządku... Kurczę, wolałabym jakieś widoczne powody, przynajmniej wiadomo by było, o co chodzi.
Ech te konie, zawsze coś...  🙁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 kwietnia 2015 08:52
angeldust chciałam być naprawdę miła ale chyba się nie da. Zostaw swoje komentarze dla siebie. Nie znasz konia wiec nie komentuj. Rudy sam się tak ustawia i bardzo proszę niech sobie tak idzie. Nie musisz mnie odsyłać do lektur bo swoje wiem i co nieco poczytałam a Tobie proponuję zejść na ziemię i pomyśleć, że nie wszystko da się przejechać jak w schemacie czy książkowo. Najlepiej puścić wodze i niech biegnie  😉 skończmy ten temat naprawde.
Derby to szczęściara z Ciebie  🙂
angeldust Ta osoba wie co robi WYNIKI mówią same za siebie 😉

Jeśli ktoś kto jeździ/trenuje to wie, że to nie jest tak, ze się wsiada, jedzie i jest od razu wszystko idealnie. Zwłaszcza jeśli koń wymaga korekty to trzeba przede wszystkim CZASU. Z koniem pustym na ręku praca jest dość mozolna i momentami mało "przyjazna dla oka".

Czekam dziewczyny na fotki za jakiś czas 🙂
Tyle się tu dzieje, u mnie za płotem, muszę Was odwiedzić kiedyś przy niedzieli 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 kwietnia 2015 09:03
Murat będzie dobrze! Ruda też mi raz znaczyła kilka dni jak podejrzewam wgalopowaliśmy w kamienie i dźgnęła się w jakiś ostrzejszy.
zduśka To jest otwarte forum, więc sobie pozwoliłem skomentować. Teraz już rozumiem, że jeśli coś pisać to tylko dobrze 😉. Oczekuję zatem niecierpliwie na kolejne zdjęcia i postępy. Przepraszam za mój wrodzony sceptycyzm. Jako, że ostatnio w Polsce były dwie największe światowe gwiazdy pozytywnego myślenia obiecuję solennie milczeć albo pisać tylko pozytywnie. Tak mi dopomóż Bóg i wszyscy święci.
Polecam przeczytać jakąś podstawową książkę. W takim ustawieniu nie jest ani możliwa praca zadu, ani rozluźnie ani ruch naprzód. Polecam pobiegać z brodą dociśniętą do klatki w niskim ustawieniu głowy. Zobaczyć swój luz wynikający szczególnie z rozluźnionej potylicy i swobodnego przepływu powietrza. Pobiegać tak dwa tygodnie i sprawdzić czy napewno prawidłowy ruch biegania sam przyjdzie?  😉 Ja jestem otwartym sceptykiem. Lubię sprawdzać na sobie.



A w jakim ustawieniu twoim zdaniem jest możliwa?
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2336252#msg2336252 date=1428997956]
angeldust chciałam być naprawdę miła ale chyba się nie da.[/quote]

Nie bardzo rozumiem dlaczego można komentować zdjęcia z ogłoszenia a forumowiczów już nie? No chyba, że się chwali. To już któryś raz jest foch za "niepoprawne" komentarze. O ile wiem, nie ma na forum obowiązku wyrażania jedynie pochlebnych wypowiedzi.

ps. Jako jeździecki laik uważam fotki z ogłoszenia za kompletnie nie handlowe i nie zgadzam się z opinią angeldust, chociażby dlatego że moim zdaniem dwie fotki to za mało do oceny treningu, ale nie o tym jest ten post
ogurek Od teraz jest już taki obowiązek  😉.

P.S. Cieszę, że nie zgadzasz. Ja nie zgadzam z Tobą. To jest 5 zdjęć i na wszystkim jest to samo ustawienie. To już reguła 😉

martynka.n na początek w takim, które rozluźni potylicę i umożliwi swobodne oddychanie.
Jeśli dziewczyny ci piszą, że konie są problematyczne to widocznie są, a przypuszczam, że osoba, która na nich siedzi wie co robi. Wystarczy obejrzeć kilka filmików z jej przejazdów. Co do ustawienia głowy - bo widzę, że tylko na tym się skupiasz (!) - ono nie zawsze jest książkowe, a twój, przypuszczam, "nos przed pionem" to bajki i niewiele ma wspólnego z jazdą na zepsutym, chowającym się czy problematycznym koniu. Wszystko trzeba wypracowywać stopniowo. Twoja krytyka jest lekko nie na miejscu, zresztą pokaż swoje zdjęcia/filmy, pokaż jak jeździsz swojego konia/konie, bo nie wiem ile ich tam masz.

Twoja krytyka jest lekko nie na miejscu, zresztą pokaż swoje zdjęcia/filmy, pokaż jak jeździsz swojego konia/konie, bo nie wiem ile ich tam masz.


Jakby napisał, że trenerka nie umie jeździć, bo ma za długie włosy i piegi, może i bym się z tym "nie na miejscu" zgodził, ale napisał co mu się nie podoba i dlaczego, można się z tym zgodzić lub nie, można polemizować albo nie, można w końcu strzelić focha albo pisać że to nie na miejscu. Wszystko to można, ale każda wypowiedź świadczy o jej autorze.
Co do drugiego, to nigdy tego nie zrozumiem, czyli zamykamy wszystkie gazety i programy sportowe, wszystkich komentatorów bez medalu olimpijskiego na bruk...
Nie, oczywiście, że nie. Krytyka jak najbardziej, ale podparta argumentami, a na tych zdjęciach niewiele było widać. Wątek arabski słynie z tego, że większość wrzuca focie z terenu, ziemi, bosku, z marchewkami itp. Nieliczne osoby wrzucają coś z treningów, a te zdjęcia, które z treningów są różny poziom mają (niestety), ale akurat zdjęcia dziewczyn nie były złe w porównaniu ze zdjęciami "niuńków w ręku" i innych dziwnych jazd itp, bo świadczą o tym, że z arabami też da się coś zrobić, da się popracować też ujeżdżeniowo. Dodatkowo obraz uzupełniają filmiki tej dziewczyny-trenerki na YT. Nie są złe. Krytyka angeldust spowodowała to, że dziewczyny od razu usunęły zdjęcia cośrobiących arabów.

Jeszcze a'propos zdjęć:
Nie było tam widać zrolowania czy nosa przy klacie, raczej nos za pionem, a to akurat nie jest złe i o niczym nie świadczy. Konie na zdjęciach szły dobrze od zadu, jeździeć siedział dobrze, ręka wyglądała na delikatną. Można się było faktycznie przyczepić siodła, bo leciało na tym siwku na łopatki, ale sprawa została wyjaśniona.
Obraz nie był zły, a skrytykowany został sromotnie za jazdę w złym ustawieniu szyi i głowy. Bzdura. Nie każdego konia ustawisz przed pionem, bo nie zawsze budowa konia jego wyszkolenie etc na to pozwala.

Po takiej krytyce większość "jeźdzców" wbija sobie do głowy, że kontat jest be, że tylko nos przed pionem, że najlepiej na luźnej wodzy i do lasu, a konie zero mięsni, zero zadu, zero szyi, ogólnie lipa. Powinniśmy prpagować dobre jeździectwo zwłaszcza w kąciku arabskim, a nie krytykować każdy przejaw "cośrobienia z arabem".

edit: dopiszę jeszcze, że zdjęcia konia od Zduśki śledzę od jakiegoś czasu i dopiero teraz można powiedzieć, że koń jest prawidłowo jeżdżony, bo wreszcie ma za przeproszeniem dupę i szyję, wcześniej miał tylko bebconek i cieniutką jak patyk szyjkę.
martynka bo właśnie o to tutaj chodzi, że można wrzucać sweet focie konisiów z marchewką lub słodkiego maluszka latającego po padoku ale jak już nie daj boże wstawi zdjęcie z konkretnej roboty to zaraz mundry spod ziemi się wyłoni i wciska swoje 3 grosze.
Jak chce się krytykować robotę uznanej, świetnej trenerki, mającej spore doświadczenie w pracy z arabami to proszę przedstawić swoje umiejętności. Też chętnie sobie pokrytykuję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się