Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Nie wiedziałam do końca do jakiego kącika pasujemy, ale chyba tutaj jakoś te zdjęcia ujdą 😉
Nigdy tu nic nie wstawiałam, bo jak widzę wasze "rekreacyjne" jazdy to ja się mogę schować.
Z powodu aktualnie nieudanych poszukiwań siodła trenujemy "troszkę" inaczej co by z formy nie wyjść 😀
TheWunia-o kurczę, tego jeszcze nie widziałam, haha. Jak wrażenia? I przy okazji-witaj w kąciku! 😅
TheWunia o kurcze  😲 nigdy w życiu bym tak nie zrobiła ... wyobraźnia mnie poniosła 😉
mtl   I M Equestrian
12 kwietnia 2015 19:50
Sto lat mnie tu nie bylo - ide nadrabiac  🏇
Co u nas - Dylan zostal mianowany moim glownym koniem wiec ostro trenujemy, a Siwy od miesiaca w boksie z kontuzja 🙁
mtl zdrówka dla Siwsona! co słychać? kiedy jedziesz z D. jakies zawody? 🙂
Dzionka, Averis, Mo B dużo zdrówka, marchewek i miłości dla chłopaków! 100 lat!
Kujka gojcie się i wracajcie do roboty! ucałowania dla Gila! 🙂  :kwiatek:
Isabelle trzymaj sie!  🙁
The Wunia ale czad! na to bym nie wpadła!  🏇

ja ostatnio mogłabym z konia nie zsiadać, poważnie! pogoda piękna, Rudy ma jakiś złoty okres w robocie, żyć nie umierać! jutro wsiada Trenerka, a ja zbieram się psychicznie do nadchodzącego maratonu kolokwialno-sesyjnego  😵
pozdrawiamy!  :kwiatek:

 

Isabelle strasznie przykre  🙁 Trzymaj się! 
Dzionka  :kwiatek: dzięki. Jeszcze sporo mam do poprawy, zwłaszcza galop, ale tym to już się Atea zajmie na lonży za tydzień  😁 W każdym razie staram się myśleć cały czas, żeby siedzieć dobrze. Nie chce się cofnąć nie mając trenera  😉  Jak zawody? Chwal się. Pokazuj zdjęcia/filmy/co tam masz  😀
Sankaritarina dzięki  :kwiatek: wcale nie- ochraniacze mam jasne ;P końskie ciuchy głównie mam czarne, a zielony, czerwony i beżowy czaprak są mniej wyjściowe, więc jak planuje foty to zakładam czarny 😁
Ash super  :kwiatek: są perspektywy na w miarę regularne wsiadanie?
TheWunia o jaaa  😀 nie wyłożyłaś się na tych nierównościach?  😁
Mtl Dylan się wyrabia  😀 a co Siwemu?

Dżastin, jak wam cudnie w takim różu!!! Co to? 😀
TheWunia, o wow, zazdroszczę opanowanego konia! Super sprawa 🙂

mtl, Dylan wygląda super, ale co siwemu 🙁?

ententa, dzięki 🙂! Też tak teraz mam, że bym ze stajni nie wychodziła 🙂 Powodzenia z powtórkami materiału 🙂

baffinka, nie no, naprawdę jest progres - dajesz mi nadzieję, że i ja w końcu kiedyś dobrze usiądę 😁
Zawody tak se - w LL miałam czysty przejazd i trafiłam w normę czasu, przez co byłam chyba 7 na 105 koni - naajs 😉 W L miałam woltę (bo mnie wysadziło z siodła na okserze, skoczyłam bez strzemion kolejną przeszkodę, ale kombinacji okser-4 fule-szereg nie chciałam już bez strzemion lecieć) i zrzutkę, a potem chyba dwie zrzutki w drugim przejeździe. Lkowy parkur był naprawdę trudny, wymiarowo postawili (jak nie lepiej, bo były skargi do komisji, że jest jedyne 15 cm za dużo na okserach :hihi🙂 i trudny był technicznie, do tego ze straszakami. Koń był złoty, skoczył najstraszniejszą przeszkodę, na której było dużo wyłamań ze mną uwaloną na jego jednym boku, bez strzemion 😀 Super się prowadził. No ale ja - wywalało mnie w kosmos na tych skokach noo... Sadził mocno do góry, nie tak jak w domu i trudno mi było wysiedzieć. No nic, biorę się za szeregi gimnastyczne przez najbliższy miesiąc i tyle 🙂 Koń w ogóle zasłużył na tonę marchewek - do koniowozu w sekundę, na zawodach pełen chillout, wszystko skakał bez zająknięcia, nie kombinował jak by tu wyłamać - no uwielbiam go 🙂
Mam tylko takie zdjęcie na razie, może ktoś mi coś jeszcze wyśle z przejazdów


TheWunia, ja bym nie miała odwagi 😀 i pewnie uzbroiłabym się we wszystkie możliwe poduszki, ochraniacze i kaski 😀
TheWunia Szał ciał! Mega wykonanie 🙂 Dużo tak jeździcie? Nie zakopują Ci się rolki w piachu? Zimą byłby zupełny odlot tak jeździć na nartach 😀
Dzionka Averis Mo.B Wszystkiego Najlepszego dla Kopytnych :kwiatek:
baffinka Trzymam kciuki! Nie wracaj bez pucharu 😉
Dzionka Gdzie byliście? Startujesz towarzysko czy przedłużyłaś licencję? 🙂
mtl Zdrówka dla Siwego, ale widzę że gniady dzielnie go zastępuje 🙂
ententa Świetny macie ten plac do jazdy na zewnątrz. Zawsze zazdroszczę jak wstawiacie zdjęcia. Aż chce się jeździć 😀

U nas w czwartek było lonżowanie na podwójnej lonży. Wychodzi co raz lepiej choć muszę poćwiczyć jeszcze zmianę kierunków w kłusie bo mam problem z płynnym przerzuceniem linek nad zadem (koń jest ode mnie sporo wyższy). Zapięty tradycyjnie pracował bardzo fajnie, poproszony o wyższe ustawienie ku mojej uciesze podniósł przód. Na koniec zmieniłam wypięcie i udało się popracować też w niższym ustawieniu, z którym mieliśmy kiedyś problem. Ale z tego co widzę co raz łatwiejsze są dla niego zmiany ustawienia, pod siodłem robi już dużo lepsze żucie z ręki.





W sobotę byłam na wycieczce nad Bugiem z większą ekipa niż standardowo, była cudowna pogoda 🙂







A wieczorem zapakowałam konia w przyczepę i wybraliśmy się z Malachitem do znajomych, a że stał kiedyś w tej stajni w pensjonacie to po wyjściu z przyczepy zachowywał się całkowicie spokojnie. Puszczony na padok chwilę pobiegał, wytarzał się po czym zaczął skubać trawę.



W niedzielę wybraliśmy się na pierwszy w powiecie wołomińskim Szlak Konny. Ze względu na "marudną ekipę" zrobiliśmy trochę krótszą wycieczkę niż było zaplanowane ale było bardzo fajnie 🙂



Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 kwietnia 2015 11:55
A ja wpadam po kciuki na jutro, bo przyjezdza wetka zrobic kontrolne zdjecia i Mlody wraca do rpboty! 😅 ostatnio juz wychodzi na krotkie lonze na klus i bardzo dokazuje mu energia, wiec czas sie dobrac chlopakowi do zadka 😤 a w weekend moze wpadne z jakimis zdjeciami moze 🙂
baffinka, trzymam kciuki za udane straty  🙂
krysiex213, przyjeżdżasz w moje strony. Może uda nam się zobaczyć na zawodach  😉
Isabelle, smutne. Trzymaj się. 🙁
Dżastin, jakie macie widoki  😜
TheWunia,szalona kobieto  :kwiatek:
ententa, rude ma moc  🙂
Dzionka, gratuluję  😀
Hermes,  kciuki są 🙂
tuch, ale pracowity weekend spędziłaś. Ale fakt pogoda była cudna więc można było popracować. 🙂

My też pracowicie. A właściwie to Julka intensywnie pracuje bo ruda chwilowo kontuzjowana. Dostała chyba delikatnego strzała na padoku bo noga trochę napuchła. Wprawdzie nie kuleje ale dałam jej parę dni luzu.
Za to moje dziecko można powiedzieć, że z konia nie zsiada. Codziennie jest w stajni, jeździ, sprząta boksy. 🙂 Jeden koń a tyle zmienił  🤣

Mamy filmik i fotki z weekendu.









tuch, ale super wycieczka 🙂! Sama bym tak chętnie zabrała konia na dwa-trzy dni i w porządny teren pojechała. Na szczęście lato już blisko i pewnie znów go wezmę na Mazurki 🙂 Byliśmy na zawodach w Podkowie. Zarówno LL jak i L były towarzyskie, więc nie przedłużyłam jeszcze licencji, ale zrobię to na dniach, bo kolejne zawody w Lidze Mazowsza już będą miały "normalną" Lkę.

brzezinka, dzięki 🙂 Fajna Julka, ma wymarzone dzieciństwo 🙂
baffinka tfu tfu ale jeszcze ani razu nie leżałam 😉
dzionka czy on taki opanowany to ja nie wiem, ale akurat to mu odpowiada. Każdy powód by biegać jest akceptowany 😉
Tuch te rolki mają na tyle duże kółka, że dopóki jest sucho to po wszystkim idą, nawet szyszkach  😁 A docelowo to miały być narty, tylko w zimę był u nas taki śnieg, że nawet do kostek nie sięgał.. Także się przebranzowilam 😉 a tereny macie bajeczne!
rudoslaw i kasbeg w razie czego to ty mam przecież bliżej do ziemii niż z jego grzbietu 😀
windziakowa polecam!
brzezinka   😁

Hermes kciuki są!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 kwietnia 2015 16:18
Wet jednak przyjechał dzisiaj i....WRACAMY DO ROBOTY 😅
Dzionka gratulacje za otwarcie sezonu  🙂
brzezinka fantastycznie się prezentuję Twoje "maluchy"!
Hermes super  🙂

Szymcio pierwszy raz w roli modela.



W końcu udało mi się chłopaka doprowadzić do formy po tych wszystkich przebojach. Koksuje powoli, ale efekt jest wow dla mnie jako wiecznie kombinującego z żarciem właściciela. Żadna pasza nie zastąpi dobrego siana i regularnej roboty! Przypominam, że to koń z problemami gastrycznymi  😉
tulipan a ja poproszę Szymcia w cosmo-pantalonach. Widziałam, że robiłaś zdjęcia!
Już nie taki ładny w tych majtkach...  😡


Kary ma egzemę - żeby nie było, że to moje dziwne wymysły go tak stroić  😜
Windziakowa, dzięki :kwiatek:
TheWunia, ale czad! ja widziałam gdzieś kiedyś na yt jak koleś przeskakiwał na rolkach przeszkody za koniem
brzezinka, dzięki🙂 podpisuje się pod Dzionką, nie jedno dziecko marzy o takim dzieciństwie 😀
Burza, dzięki, uwielbiam różowy! 😀 to schocke dynamic orchid 🙂 szkoda tylko że zdjęcia takie niewyraźne, bo na żywo sama nie mogłam się napatrzeć🙁 co tam u Was w ogóle?
tulipan, ale czarność 😍

Dżastin, o proszę nie pomyślałam, że to Schock.
U nas nic, nuda. Jeździmy sobie 😉 chcę do lasu i co zaplanuję to pogoda się wali.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 kwietnia 2015 07:21
Nadrabiam, bo wyskoczyłam jak Filip z Konopi z kciukami 😁
TheWunia, z rolkami takiej kombinacji jeszcze nie widziałam!
mtl, Dylan jest całkowicie w moim typie, pokazuj go częściej! A co u Siwulca?
ententa, fajny obrazek z Was 😉 powodzenia na sesji!
baffinka, o Twoim postępie to aż miło mówić. Super wyglądacie!!
Dzionka, gratuluję zawodów! 😉 a gdzie startowaliście?
tuch, Ciebie to już wiesz, że za te tereny nie lubię 😁
brzezinka, świetna jest ta Twoja córa i jest bardziej stabilna w siodle niż ja! 😁 😍 ile ona ma lat?
tulipan, Szymcio jest boski! 😍 w cosmo-pantalonach pełen seksapil 😁
Kurcze zupełnie nie mogę znaleźć wątku, więc może tu sie uda.
Czy ktoś był w sobote na ujeżdżeniowych w Podkowie Leśnej i robił zdjęcia lub zna kogos kto był i robił zdjęcia z przejazdów? Kurczę, udało mi się pierwszy raz w życiu wygrać i mam całe 3 zdjęcia robione z daleka i to z przejazdu treningowego  😤 Jakby ktoś coś to chodzi o przejazd fryzki  😉
Katasia napisz do Natalia Łabuzek photography na fb, była na skokach i ujeżdżeniu może akurat się załapałaś 😉
tulipan- jakiej firmy te pantalony? Sprawdzają sie? W poprzednich latach tez ich Szymek używał?  Pomaga?
Młody zeszłego roku miał tak koszmarna egzemę, ze chyba na to lato muszę sie w coś zaopatrzyć podobnego od ogona po uszy...  🤔
carmina, mój chodził w derce z kapturem cale lato jak staliśmy w stajni zaraz kolo Wisły i komarów i innego badziewia była masa. Łuszczyła mu się skóra od ugryzień i odpadała płatami razem z sierścią. Po zapakowaniu go w derkę jak ręką odjął, koń się wygoił w tydzień. I sam się niemal ubierał w tą derkę po jeździe, widać było, że mu przynosiła ulgę.

Tak to mniej więcej wygląda, tylko tutaj ma odpięty kaptur od kantara.
dzionka- ale u Was to chyba brzuch nie okryty?
Dzionka nie dzięki! Kiedy jakaś Wasza fotorelacja? 🙂
tuch najlepiej, że w tym roku prawie całą zimę spędziliśmy na zewnątrz, kocham ten plac miłością wielką  😜 ale Twój koń ma fajną szyję!  😍
Hermes dziękujemy! kciuki są, 3mane każdą kończyną, którą mamy za dalszą, bezkontuzyją wspólpracę! Wrzucajcie jakieś fotki! 😀
Brzezinka oj tak, tylko wypadałoby się mi ogarnąć i będzie pięknie! Julka widzę, że sie dorywa z Kucką! super wyglądają! Zdrówka dla rudej!  :kwiatek:
Tulipan musisz wrzucić jakieś porównanie, bo jedo jest z każdym dniem coraz więcej  😜
Burza co u Was słychać? 🙂

Wszystkim solenizantom życzymy 100 lat i dużo zdrowia! 🙂

Dżastin, ale super wyglądacie i ten róż 😀

ash, gratuluje, domyślam się jaki fun to musiał być po takim czasie nie siedzenia w siodle, nawet jak nie było wybitnie 😉

TheWunia, mega! Ja muszę przystosować sobie swoje koniki do takich bajerów - masz jakieś specjalne terenowe rolki?

mtl, kciuki dla Siwego, długo jeszcze stoicie? Dylan wygląda świetnie.

tuch, zazdroszczę terenów, pojechała bym na takim grubasku, w westowym siodle i w takie miejsca 💘

brzezinka, dziewczyny prezentują się świetnie, Młoda wygląda jak by była siodle urodzona 😉

tulipan, wygląda bardzo elegancko, natomiast pantalony - przeszał 😁



U nas fajnie 🙂 kobyła w niedzielę się rozkuła, więc do jutra ma jeszcze wolne, natomiast zeszły tydzień dzielnie rzeźbiłyśmy, w weekend za to wpadła do nas najwspanialsza z wspaniałych Marta Balicka  😍 i mam mnóstwo pięknych zdjęć. W weekend prawdopodobnie lecimy na zawody, może się nie pozabijamy 😉


Sinfonie z pracy w tygodniu:
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/11099993_878518382205179_5178197029268190837_n.jpg?oh=135ab8b99674d6b6cbefb9aa3e7f3d5c&oe=55A1916C[/img]
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11133839_878547495535601_1894790811874437374_n.jpg?oh=50f226083f44041846daaf2175f2a40f&oe=55AC6E51[/img]



+ MBalicka Photography, którą gorąco polecam  😍 💘 jedno z moich ulubionych zdjęć, rodzinne:
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11105149_881982665192084_4932313787010684970_n.jpg?oh=ce68da702ca080876e80747061499736&oe=559E74F5&__gda__=1437234729_467d02d5c29d971ecbc5641496a7c2ff[/img]
Dzionka, tulipan, Dżastin, Hermes, ententa, Nirv    :kwiatek:  :kwiatek: :kwiatek:
Dzionka, Dżastin, sama marzyłam o takim dzieciństwie.  🙂
Hermes, we wrześniu skończy 10 lat.  🙂
Nirv, piękne to Twoje siwe, jest kawał baby....  🙂 A gdzieś mi się przeczytało ( no chyba, że mi się to śniło) że byłaś niedawno na podkarpaciu...???
brzezinka, dziękuję 🙂 ano byłam, koleżanka - wtedy jeszcze właścicielka kobyły wysłała ją na miesiąc do Wierzawic na tuning, ja się w ostateczności na nią zdecydowałam i stamtąd odebrałam 🙂 Sinfonie jakaś bardzo wysoka nie jest, ale jest kawał konia, chciałam jej założyć veredusy M 😁 nie dopięłam ich
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się