Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

nefrytowa, tak, o Lotus.
Ja ze swojej strony stajnię bardzo polecam. Jak na stajnie w mieście to jest bardzo dużo terenu, piękny, otoczony drzewami i stawem plac do jazdy, padoki, hala (10x50). Stajnia przylega bezpośrednio do lasu, więc dysponuje dobrymi terenami do jazdy (dużo górek, możliwość dłuuuugieeego galopu nad Wartą). Bardzo dobrej jakości pasza, karmienie 3 razy dziennie, sprzątane w boksach codziennie poza niedzielą. Stajenny gaduła ale zna się na koniach, niczego nie przeoczy i o wszystko można się dogadać. Stajnia jest kameralna, przeważnie jest cisza, spokój i nikt nikomu w drogę nie wchodzi.
Obecnie, z tego co wiem, jest tylko jeden wolny boks.
W "Stajni Wyszynki" są 3 boksy wolne. 55km na północ od Poznania.
Hala, pastwiska. duże boksy 😀
www.wyszynki.pl
w Harmony Farm są jeszcze 2 boksy wolne - do wyboru w stajni murowanej albo boks angielski
Figofag, stajnia wygląda super- totalnie moje klimaty! Ale za brak edycji postów 🤬
przepraszam 😡 rzadko tu bywam
Co prawda nie pensjonat, ale mam nadzieję że mi wybaczycie bo potrzebuję poznańskiego wątku....
Czy poza Horsetransem mamy w wlkp jeszcze kogoś kto pożycza koniowóz dwukonny? Posypały mi się opcje i potrzebuję pilnie coś znaleźć  :kwiatek: :kwiatek: (jeżdżę od lat, auta nie zepsuję jakby co  😁 )
Dziękuję wszystkim za pomoc! :kwiatek:
Jeszcze mam jedno pytanko, wiem, że to nie ten wątek, ale innego nie mogłam za bardzo znaleźć. Ponieważ kupno jest odłożone teoretycznie na maj, a zawsze los może spłatać figle, chciałabym rozejrzeć się też za czymś w dzierżawę/współdzierżawę, najlepiej pod kątem ujeżdżenia 😀 Jakby ktoś coś wiedział to mile byłyby widziane pw  ❗
Hejka wszystkim.
A znacie jakąś fajną stajnie dla klaczy ze źrebakiem ? Priorytety to : duże boksy sprzątane codziennie, pastwiska, brak szkółki i najlepiej hala ...
Dziękuję wszystkim za pomoc! :kwiatek:
Jeszcze mam jedno pytanko, wiem, że to nie ten wątek, ale innego nie mogłam za bardzo znaleźć. Ponieważ kupno jest odłożone teoretycznie na maj, a zawsze los może spłatać figle, chciałabym rozejrzeć się też za czymś w dzierżawę/współdzierżawę, najlepiej pod kątem ujeżdżenia 😀 Jakby ktoś coś wiedział to mile byłyby widziane pw  ❗


nefrytowa jeżeli nadal się zastanawiasz,ja mogę opowiedzieć o stajni Podkowa w Gruszczynie,mój koń pare lat tam spędził,oraz o stajni Góra...w razie co pisz na priv  ;-)
Szukam stajni w okolicach Poznania dla konia z RAO, co prawda wczesny etap, ale uczulona na wszystko więc potrzebuję dla konia:
- boks angielski
- padokowanie (najlepiej całodzienne)
- możliwość postawienia konia na trocinach
- moczenie siana i owsa

Dla siebie:
- hala

Generalnie szukam stajni w której mona się dogadać na przykład za dodatkową opłatą na dodatkowe usługi...
Macie może jakieś miejsca godne polecenia?
w stajni z kopytem zapytaj, mysle ze sie dogadasz o wszystko z łukaszem
W Kopycie nie ma hali jak na razie i nie wiadomo kiedy będzie, a na trocinach konia nie postawisz, chyba że sama sobie te trociny kupisz.
a na stronie jest info o hali... nie widzę za to na żadnym zdjęciu boksu angielskiego...
trociny kupię sama, to jasne, bardziej zależy mi, żeby ktoś je sprzątał, dorzucał itp bo w wielu stajniach jest to problem i trzeba sobie samemu boks sprzątać - co w sumie dla mnie aż takim problemem nie jest.
Tylko nic mi nie da to, że mój koń będzie stał na trocinach, jeśli inne konie w stajni będą stały na słomie 🙁
ale niestety wszystkiego mieć nie można...

Jeśli znacie kogoś kto ma konia z RAO to będę wdzięczna za wszelkie informacje, gdzie koń przebywa, w jakich warunkach itp
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 kwietnia 2015 05:46
Popytaj w wątku o rao.
U mnie te konie stoją pod wiata.
U nas, w Łopuchowie stoi jedna kobyłka z rozedmą, niedługo wchodzi kolejny koń z problemami oddechowymi. W trakcie budowy są boksy angielskie z dostępem do padoku (nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie będzie to funkcjonować, myślę że otwarte 24h/dobę przy dobrej pogodzie). Z tego co wiem, mają być gotowe na przyjęcie koni pod koniec czerwca, ale po dokładniejsze informacje lepiej dzwonić do kierowniczki. Siano moczone i trociny to żaden problem (sama trzymam kobyłkę na trotach- kwestia dopłaty do pensjonatu i ma się trociny po cenie hurtowej bo stajnia zamawia większe ilości). Jeśli chodzi o infrastrukturę ośrodka to było to już wielokrotnie wspominane, więc nie będę już spamować 😉
Paaaai oczywiscie ze sobie sama kupisz. jeszcze brakuje zeby za 500 zl  miec trociny w cenie  🙄
na co komu hala latem? mają w planie, konstrukcja juz jest na miejscu. wiec do konca roku moze uda sie postawic

jeden angielski mają na pewno.
gadaj z nimi osobiscie, tak najsensowniej 😉
a  jak chcesz pod wiatą caly rok to dawaj do mnie 😉. tyle ze ja za bydgoszcza jeszcze 60 km 😉
To bym chyba 2 godziny dojeżdżała do Ciebie w jedną stronę 😉
Dziękuję wam wszystkim za informację, mam już jakiś pogląd teraz i muszę podjąć decyzję...

a co myślicie o Marianowie?
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 kwietnia 2015 15:47
Pozytywnie. 
Broń Boże Swadzim dla konia raO.
OBIBOK znam stajnie za niewiele większe pieniądze, które oferują w cenie trociny. Co do hali to miała być już na zimę, niestety nie powstała.
Pozytywnie. 
Broń Boże Swadzim dla konia raO.


Pozytywnie o Marianowie?

dlaczego broń Boże Swadzim?
tak pytam choć i tak się tam nie wybieram, boksu angielskiego nie uraczę...
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 kwietnia 2015 16:40
Tak, myślę że Marianowo całkiem ok.  A Swadzim zapylony, nawet zdrowe konie w okresie zimowym kaszlaly.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
12 kwietnia 2015 01:07
Marianowo ogólnie ok ale jeśli nic się nie zmieniło od 1,5 roku (mniej więcej tyle czasu temu tam byłam) to boksów angielskich tam nie widziałam i konie wychodzą na padok na 4h. Hala jest i robi wrażenie 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 kwietnia 2015 05:16
Te boksy co są po lewej idąc stajnia są też angielskie, mają połowę przynajmniej górna taka .
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
12 kwietnia 2015 19:32
Aaaa to może nie zwróciłam uwagi 👀 w takim razie przepraszam za błąd 😉
czy ktos moze powiedziec cos na temat stajni w szczepankowie
podobno sa trzy
Paaai to dowiedz sie proszę, na których z profesjonalnych, odpylonych i przygotowanych dla COPDOWCÓW trocinach konie tam stoją,
bo wiem doskonale ile kosztuje utrzymanie na takich trocinach , moze mają takie, ktorych jeszcze nie próbowalam. ... skoro tak tanio im wychodzi
OBIBOK nie wiem na których i w sumie mnie to nawet nie interesuje, wiem że na pewno nie są to zwykłe ścinki z tartaku. Z resztą jak ma się gdzie trzymać to można zamówić większe ilości takich PROFESJONALNYCH trocin w niższej cenie. Tylko trzeba poszukać dobrze 🙂 Jak masz jakieś pytania jeszcze to zapraszam na pw, nie chcę robić spamu.
hej!
Kogo polecacie w Poznaniu jako trenera? Szukam kogoś kto widzi z czym mam problem i jak temu zaradzić, szkolenie skoków i treningi na płasko.
Chodzi o podejście wszechstronne.
Dziękuję za informację! :kwiatek:
OBIBOK- a profesjonalne zawsze oznaczają lepsze? Moje konie stoją na wiórach ze stolarni od 3 lat i WET powiedział, ze są bardzo dobre, konie dobrze się czują, żadnych objawów. A worek nie kosztuje 50 zł, tylko połowę mniej.

scarllet- jakie okolice Poznania?
Dziękuję wszystkim za pomoc! :kwiatek:
Jeszcze mam jedno pytanko, wiem, że to nie ten wątek, ale innego nie mogłam za bardzo znaleźć. Ponieważ kupno jest odłożone teoretycznie na maj, a zawsze los może spłatać figle, chciałabym rozejrzeć się też za czymś w dzierżawę/współdzierżawę, najlepiej pod kątem ujeżdżenia 😀 Jakby ktoś coś wiedział to mile byłyby widziane pw  ❗

Jeśli szukasz stajni lub konia w dzierżawę pod kątej ujeżdżenia to skieruj się na Podkowę Gruszczyn 🙂 jeśli chodzi o pensjonat sami trzymamy tam konia i jesteśmy bardzo zadowoleni, dobra opieka, zawsze ładnie dościelone, siano do bólu, nikt o niczym nie zapomina, konie codziennie na dworze, las za płotem, parkury z kompletami przeszkód, oddzielny czworobok 20x60 i 2 hale. Kilku trenerów- skoki i ujeżdżenie. Sami organizują zawody ujeżdżeniowe, odznaki itd. Na prawdę polecam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się