dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

[quote author=_Gaga link=topic=78.msg2331562#msg2331562 date=1428406654]
Feniks1238, marny stosunek ceny do jakości. Marka żadna, ceny suplementów porównywalne i często wyższe od innych, sprawdzonych, które są wiele lat na rynku...
[/quote]


Dzięki !
A możesz polecić jakąś marke ?
Z preparatów ogólnych: Foran - Chevinal Plus na przykład 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 kwietnia 2015 11:34
Zależy do czego 😉
Np. tak jak _Gaga napisała - witaminy: Foran Chevinal, biotyna: Equistro Kerabol, Officinalis Biotin 😉
Z ogólnych witamin polecam też Marstall Force
Czy ktoś używa witamin z firmy Leovet ?
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2015 08:45
Pisze z telefonu i cieżko mi jest przeszukać wątek. Muszę zamówić cos z Cortaflexu na strzykające stawy. Cos wspomagającego prace stawów, bo kobyla sporo pracuje. Bede wdzięczna za podsunięcie pomysłu.
ash, ja stosuję aktualnie preparat firmy Dromy
Działa o wiele skuteczniej, niz Orling czy Cortaflex a cenowo o wiele przyjemniejszy:
http://dromy.pl/DROMY-DEVILs-FLEX-1000-ml,p,24
Po 2 opakowaniach tegoż chcę przejśc na coś słabszego ale tego samego producenta 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2015 09:13
_Gaga, dzięki, juz siadam do czytania o tych suplementach 🙂
Za wiele nie wyczytasz, bo to nowa firma na naszym rynku
Ja zaryzykowałam i wzięłam na próbę preparat z linku i na prawdę jestem pod wrażeniem
Klacz lat 17, w ciągłym ruchu, powoli widać było po niej wiek... Orling, czy Cortaflex odrobinę pomagały na przednówku a Dromy sprawiło, że mam 17 letniego konia w kondycji 6 latka 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 maja 2015 11:11
[quote author=_Gaga link=topic=78.msg2350659#msg2350659 date=1430813048]
ash, ja stosuję aktualnie preparat firmy Dromy
Działa o wiele skuteczniej, niz Orling czy Cortaflex a cenowo o wiele przyjemniejszy:
http://dromy.pl/DROMY-DEVILs-FLEX-1000-ml,p,24
Po 2 opakowaniach tegoż chcę przejśc na coś słabszego ale tego samego producenta 🙂
[/quote]

Ash a kobyła ma zdiagnozowane zwyrodnienia, czy generalnie stawy mają 'gorsze smarowanie'?  Bo to, co stosuje Gaga to preparat raczej dla takich z już zdiagnozowanymi zwyrodnieniami - czarci pazur, co by nie patrzeć, ma dość silne działanie przeciwbólowe. 

A może algi kobyle zapodasz- ja mojemu starszakowi planuje właśnie zrobić algową kurację, ogólnie na poprawę jakości pracy aparatu ruchu (przy czym my serwowaliśmy sobie komóry macierzyste na jesieni- więc starszy jest w dobrej formie jak na swoje lata).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 maja 2015 12:56
Ja zakupiłam wczoraj Yarrowia Equinox Hooves. Zobaczymy czy będą widoczne jakieś efekty.
bjooork jakie algi podajesz? podlinkujesz?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 maja 2015 13:02
Evson na razie planuje podanie- zaczęłam się rozglądać za czymś sensowny - swego czasu Dodson miał fajne, ale nie wiem czy są dostępne na rynku. Agata Siczek dla odmiany napisała  dziś na swoim FB o algach Equiphyt Polska.
Znajoma zachwycała się tym preparatem,oraz mówiła ze konie z Roleskich biora własnie to na stawy
http://recovet.pl/produkty/konie/w_trosce_o_stawy/PROMOCJA_Flex_Mobil_3_1_GRATIS/
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2015 19:28
bjooork, zwyrodnień brak, słabe smarowanie ma. Tak jak ja 🙂
Tego preparatu z linku nie biorę pod uwagę wlasnie ze względu na działanie przeciwbólowe.
Dromy Artro juz bardziej bo jest Msm i glukozamina.
ash, w preparacie z linku tez jest MSM i glukozamina... moja klacz nie ma zwyrodnień...
A.   master of sarcasm :]
10 maja 2015 18:57
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tych oto witamin: http://sklep.bergo.pl/Horse-Vital-Plus-Eggersmann-10kg? I czy ogólnie preparaty Eggersmana są dobre?  :kwiatek: Jak pamiętam, kiedys tymi paszami karmiono w niektórych stajniach na Słuzewcu ale coś tam było nie tak jak powinno.
A., bardzo fajne witaminy, podaję je koniom od stycznia chyba (z resztą z polecenia z tego wątku) i wypadają na plus. 🙂
A.   master of sarcasm :]
10 maja 2015 19:01
Olson dzięki  :kwiatek: Potrzebuję ogólnych witamin, a te mają całkiem niezłą cenę i odpowiedniej (dla mnie) wielkości opakowanie  😁
Gillian   four letter word
10 maja 2015 19:16
A., dawałam kiedyś te witamy, jak nie było Chevinala dostępnego. Koń chętnie jadł, wyglądał dobrze.
Poszukuję działającego preparatu uspokajającego dla konia. Nie chcę czegoś co podaje się ciągle, tylko przed i w trakcie trwania stresujacych sytuacji, mam na myśli zawody. Koń w domu jest spokojny, po długiej przerwie w startach zaczął znowu wyjeżdżać i praca z nim jest bardzo trudna. Boi się wszystkiego, jest zdecydowanie za bardzo pobudzony, do przodu i momentami wymyka się spod kontroli pod siodłem.
Możecie polecić coś skutecznego?
Czy ktoś się może orientuje, jaką ilość drożdży zawiera Foran Chevinal? Znalazłam tylko informację, że wzbogacony ekstraktami z drożdży i miodu, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ile dokładnie - czy kropelkę czy może ciut więcej...
Czy ktoś stosował suple Equiform lub Mervue Labs?
Czy możecie polecić jakieś konkretne suplementy, które warto podawać przy niedoborze potasu? Czy w ogóle lepiej postawić na elektrolity? A może połączyć jedno i drugie? Głupia jestem w tym temacie totalnie, więc będę wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek:
Podawał ktos:
Eggersmann Horse Vital Plus ? Widać jakies efekty?
Stosował ktoś moze kiedyś 'shaker gard'? były jakieś efekty? zastanawiam się nad kupnem, ale nie jestem pewna, czy warto
Kinia16322, a jakich efektów oczekujesz? Wrzuć w wyszukiwarke - wielokrtnie omawiane. Ja używam i jestem zadowolona.
Dziewczyny jaki preparat zastosować na mięśnie oraz stawy? Dodam że koń nie ma problemów z nimi, bardziej bym chciała profilaktycznie coś dać. Głównie rozchodzi się o układ mięśniowy, ponieważ koń raz w życiu przeszedł mięśniochwat i wtedy podawałam Excell E od Equistro.  Nie zależy mi na przyroście masy mięśniowej tylko na jej wspomaganiu 🙂
Jest masa tych produktów i nie wiem który wybrać. Najchętniej coś tańszego lub bardziej wydajnego niż Excell E 🙂
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się