Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cień na śniegu, a to nie jest nr infolinii Playa?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 kwietnia 2015 21:48
vanille, używam Sport Truckera, myślę że jest podobnie - te programy nie mają na telefonie map, żeby GPS wystartował musi ściągnąć mapę z netu, potem już idzie. Możesz np. uruchomić GPS w domu z wifi i powinno działać

Ja normalnie latałam bez neta, a z GPSem, jak jeszcze używałam Endomondo 😉
W ogóle to chyba jest osobny wątek dla tej aplikacji  👀

A Cień na śniegu nie jest w Playu, więc z jakiej paki mieliby dzwonić... wciskać przenosiny i kolejną super-duper ofertę  🙄
ale to jest nr boku play:
https://www.play.pl/pomoc/kontakt/
na samym dole jest podany jako nr kontaktowy dla połączeń z innych sieci.
Ludzie często używają "mierzyć siły na zamiary" choć oryginalnie miało to inne znaczenie  😉

no własnie to kojarze, ale wydaje mi się ze bardziej - nie wiedza jak uzyc niz zmienili jego znaczenie  🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 kwietnia 2015 07:32
Hmm no ja cały czas spotykam się z tym określeniem w kontekście właśnie porywania się z motyką na słońce, podczas gdy cały wers brzmiał "mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił" i jak analizowaliśmy tę pieśń na języku polskim w liceum lata temu to była mowa, że chodzi o koncentrację na celach a nie środkach  😉 Ale każdy słysząc to i tak myśli o tej motyce i słońcu  😉
Chess, raczej odwrotnie - im większy wydruk, tym większa odległość z której go oglądasz a co za tym idzie plamka może być większa i ostrość nieco mniejsza. Billboardy np. przygotowywałam w 240 DPI. 300 do wydruków A0 będzie prawdopodobnie ok. Dlaczego prawdopodobnie? Bo liczy się również rozmiar w pikselach. Jeśli zdjęcie było małe, zostało mocno powiększone a 300 DPI zostało wpisane na sztywno to efekt może być słaby.
[quote author=smarcik link=topic=20.msg2336595#msg2336595 date=1429030133]
Ludzie często używają "mierzyć siły na zamiary" choć oryginalnie miało to inne znaczenie  😉

no własnie to kojarze, ale wydaje mi się ze bardziej - nie wiedza jak uzyc niz zmienili jego znaczenie  🤔
[/quote]Nic nie zmienili, tylko ludzie często mówią niechlujnie. Trochę jak przy "najmniejszej linii oporu" (czy linia oporu może być mniejsza lub większa?). Niechlujnie - mam na myśli brak namysłu nad tym, co się mówi, co znaczą słowa itd.

[[a]]http://sjp.pwn.pl/szukaj/mierzy%C4%87-si%C5%82y-na-zamiary.html[[a]]
o dobrze to chyba wykresle to ze spisu frazeologizmów do pracy bo nie widze promotora czytającego 'wyżej d** nie podskoczysz'  😁
Wczoraj znalazlam fajny jeden po polsku 
Zabawna rzecz dzieje się z końmi: wychodzą z użycia, a wchodzą w modę.
  😀
Jakimi farbami są malowane konie na szkoleniach? Chodzi mi o to gdy na potrzeby wykładu maluje się na końcu np kościec.
ale to jest nr boku play:
https://www.play.pl/pomoc/kontakt/
na samym dole jest podany jako nr kontaktowy dla połączeń z innych sieci.


Może i tak, ale ja faktycznie nie jestem w Play i nie mam zamiaru tego zmieniać, a poza tym  dlaczego mam wysłuchiwać jakiejś muzyczki i czekać aż się ktoś odezwie? To dość irytujące, zwłaszcza kiedy dzwonią w godzinach pracy a ja nie mam czasu tkwić przy telefonie i słuchać muzyki...
Przy rezerwacji hotelu na trivago/booking.com mam informację, że hotel w kazdym momencie może chcieć ode mnie zapłaty. To jak już będzie chciał, to dostanę informację na maila czy coś? Bo nie widzę nigdzie magicznej opcji "zapłać"  👀
Miałam na myśli plakaty, które ogląda się z, pi razy oko, 2-3 metrów. Na moim nie ma zdjęć, tylko dość proste tło i dużo tekstu, rozmiarowo sam plik ustawiłam od razu pod rozmiar wydruku. Już dałam do drukarni. Zobaczę co wyjdzie. Domyślam się, że duże reklamy i bilbordy działają inaczej.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 kwietnia 2015 21:26
Teodora czyli moja interpretacja pokrywa się z przytoczoną przez Ciebie słownikową. Ale wydaje mi się, że w tym wypadku wiele osób naprawdę nie wie co ten zwrot oznacza.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
16 kwietnia 2015 09:08
Jest na forum ktoś kto z prawem pracy jest na bieżąco? Potrzebuję pilnej pomocy  🙇
Freska, może zadaj to pytanie także w "Kąciku porad prawnych". Chyba tam są większe szanse na szybką odpowiedź.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
16 kwietnia 2015 09:35
Huzar dzięki, napisałam  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 kwietnia 2015 09:54
Zrobiłam przelew na złe konto  😵 Da się to jakoś anulować?
Chciałam zrobić sobie przelew z rachunku na konto oszczędnościowe eMAX. No to kliknęłam przelew własny i zrobiłam na konto eMAX.. tylko, że to było konto eMAX EURO, walutowe  😵 mogę zrobić przelew w drugą stronę ale stracę kupę kasy na podwójnym przewalutowaniu  🙄 Wiecie może czy jest jakakolwiek szansa na cofnięcie operacji? (nie wymagało to potwierdzenia więc nie zauważyłam błędu  🙁 ).
Gdzie w polskiej księgarni (może być internetowo) kupie 50 twarzy greya w orginale po angielsku?
smarcik dzwoń do banku, to jedyny sposób.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 kwietnia 2015 11:39
Eh no trudno, niech stracę.. to było tylko 500zł więc tragedii nie ma, póki co straciłam ze 20zł na tej zabawie, jeśli kurs skoczy to zrobię przelew w drugą stronę.. Nauczka na przyszłość, żeby lepiej patrzeć na numery kont  😉
Karmelita, na empik.com mają po francusku, po angielsku nie widzę, ale możesz podejść do empika/napisać do nich, czy nie ma możliwości sprowadzenia 😉 mi kiedyś sprowadzili jedną, której w ofercie na stronie w ogóle nie mieli, warto spróbować 😉
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
16 kwietnia 2015 12:48
Mam studencką rozterkę... Nie będzie mnie na zajęciach w przyszłym tygodniu, z powodu wyjazdu. W związku z tym muszę złożyć pisemną prośbę o usprawiedliwienie do profesora.
Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś schemat pisania takiej prośby? Co powinno być zawarte? Rozumiem, że obowiązkowo miejsce, data i moje dane (górny lewy róg?), ale co z takimi zwrotami jak "do kierownika przedmiotu XYZ", czy wyśrodkowany tytuł np. "Usprawiedliwienie" lub "Prośba"? Czy na końcu powinnam zaznaczyć "Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby", czy też potraktować to, jakby samo pismo załatwiało sprawę? To niezwykle inteligentny człowiek, przy którym popełnić błąd to gorzej niż wstyd.. Help 😡
Przy rezerwacji hotelu na trivago/booking.com mam informację, że hotel w kazdym momencie może chcieć ode mnie zapłaty. To jak już będzie chciał, to dostanę informację na maila czy coś? Bo nie widzę nigdzie magicznej opcji "zapłać"  👀


hotel ma prawo ściagnąć należność za pierwszą zarezerwowaną dobę jako zabezpieczenie. Musi poinformować podczas robienia rezerwacji o takiej polityce, nie musi natomiast informować o zablokowaniu pieniędzy na koncie.
Gdzie kupię naprawdę duuuuże męski bryczesy (rozmiar 58, pas ok 105cm...), najlepiej z tych tańszych, nie zależy mi na pełnych lejach i super firmie, mają być do ciurania dla osoby początkującej. Czy może po prostu lepiej kupić "normalne" spodnie bardziej nadające się do jazdy niż jeansy?
[quote author=infantil link=topic=20.msg2337385#msg2337385 date=1429127243]
Przy rezerwacji hotelu na trivago/booking.com mam informację, że hotel w kazdym momencie może chcieć ode mnie zapłaty. To jak już będzie chciał, to dostanę informację na maila czy coś? Bo nie widzę nigdzie magicznej opcji "zapłać"  👀


hotel ma prawo ściagnąć należność za pierwszą zarezerwowaną dobę jako zabezpieczenie. Musi poinformować podczas robienia rezerwacji o takiej polityce, nie musi natomiast informować o zablokowaniu pieniędzy na koncie.
[/quote]
Jak rozumiem, ze w kazdej chwili moze pobrac kwote zaliczki itp. tylko ze ja nie łaczyłam konta bankowego z profilem na booking.com wiec tak czy tak chyba musza sie ze mna skontaktowac. I mi by bylo na reke zaplacic od razu calosc, a jakos nie widze w ogole opcji z placeniem. Pogubilam sie z tym.
Taka sprawa. Przyszedł mi mail od "Poczta Polska". Że przesyłka nie odebrana (nie spodziewałam się żadnej przesyłki). Ze mam ściągnąć i rozpakować pdf, który pdf-em nie jest (jakieś nieotwieralne *.exe). Obawiam się, że to ściema i jakiś trojan. Ktoś coś?
Nie otwieraj!!! Widziałem ostrzeżenie w TV. To jakieś zawirusowane g@@no.
Miałam podobny kilka dni temu. Wylądował natychmiast w koszu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 kwietnia 2015 18:47
Taka sprawa. Przyszedł mi mail od "Poczta Polska". Że przesyłka nie odebrana (nie spodziewałam się żadnej przesyłki). Ze mam ściągnąć i rozpakować pdf, który pdf-em nie jest (jakieś nieotwieralne *.exe). Obawiam się, że to ściema i jakiś trojan. Ktoś coś?

Parę dni dokładnie o to samo pytałam, nawet wstawiłam screen wiadomości...
w sumie nie wiem gdzie zapytać, może tutaj ktoś pomoże  :kwiatek:

Natknęłam się w lesie na dzikie wysypisko (kolejne...), co ciekawe - wśród śmieci są koperty z adresem właściciela  😂  i dane, umowy, przelewy itp
Można coś z tym zrobić ? Potwornie irytuje mnie fakt zaśmiecania lasu i okolic, problem w tym że i las i okoliczne działki są prywatne 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się