Konie zimnokrwiste i pogrubiane

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
01 marca 2015 09:21
Piękne Wasze koniska, moja to chyba jakaś wielka nie będzie, taka w sam raz, w kwietniu stukną jej 3 latka.

TRATATA śliczna kluska 🙂 Jedna z Naszych klusek też w kwietniu kończy 3 lata 😉
A to nasze małe grube stadko 🙂
Hej, ja pierwszy raz w tym wątku 😉 Mam takie pytanie. Czy gdzieś w okolicach woj lubelskiego znajdę jakąś hodowlę koni zimnokrwistych? Szukam klaczy, z dobrym papierem, spokojnej, do bryczki dla mojego taty i szukam, szukam.. Ale nie chcę jakiegoś konia zza stodoły, bo możliwe, że chciałabym ją kiedyś pokryć i nie chcę kundla. I nic jeszcze nie znalazłam w ogłoszeniach, więc pomyślałam, że może w hodowli będzie łatwiej? 👀 :kwiatek:
Sporo, u Państwa Jagielskich, u Pana Ślepowrońskiego. na priv moge podac numer telefonu badz dane.
Euphorycznie, nonono! 😀 dawaj fotę golasa pod siodłem 🙂
kortina w Łuszczowie jest hodowla koni zimnokrwistych, to jakieś 15 km od Lublina ich stronka
Euphorycznie, nonono! 😀 dawaj fotę golasa pod siodłem 🙂


Oj na to to trzeba będzie poczekać bo ja właśnie zmieniam styl.
Moje własne kolano zmusiło mnie do przesiadki w westówkę ale jak tylko coś będę mieć to dam.  🏇
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2015 14:06
A jakie siodło zakładacie na swoje grubaski? U mnie w pracy koń praktycznie nie ma kłębu, a grzbiet szeroki, wręcz płaski. Westernowe i australijskie nie wchodzą (są kilometr nad koniem  🤣 ), rozklapane angielskie też ledwie pasuje i zaczęło się przekręcać.
A jakie siodło zakładacie na swoje grubaski? U mnie w pracy koń praktycznie nie ma kłębu, a grzbiet szeroki, wręcz płaski. Westernowe i australijskie nie wchodzą (są kilometr nad koniem  🤣 ), rozklapane angielskie też ledwie pasuje i zaczęło się przekręcać.


Mi udało się znaleźć właśnie na re-volcie używane siodło angielskie z bardzo szerokim łękiem. Trzeba po prostu szukać, albo robić na zamówienie 🙂
To musi być baaardzo szerokie siodlo i ja takie mam. Tylko cóż z tego jak trzeba zupełnie pasującego siodła sie pozbyć.  😵
ja dorwałam siodło dedykowane dla haflingerów/koni pogrubionych/zimnokrwistych i pasuje 😉
wcześniej miałam winteca wide /a właściwie nadal mam, tylko nie używam bo to nowe jakoś mi bardziej podpasowało :P /
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2015 20:45
Aaa... No nie wiem właśnie, czy ten Wintec Wide by pasował. Chyba prędzej jakieś się uda używane rozklepane angielskie znaleźć.
Tylko dodam, że jeszcze jedno jest ważne- najlepiej, aby siodło było pod dużą osobę (otyłą, do 120-130kg). Oczywiście, jeśli takich nie ma, to może być z siedziskiem 17-18 cali pod lżejsze osoby.
kasztankaija   Love you more and more and more.
10 marca 2015 10:07
Euphorycznie czekam na więcej zdjęć pod siodłem 🤬
TRATATA świetna! Ja zawsze marzyłam o karym koniu, a skończyłam z malowanym kasztanem  🤣
absenscarens ten na środkowym zdjęciu po prawej to też grubas? Bo nie wygląda  🤣

też chciałam Wam coś pokazać, ale właśnie uświadomiłam sobie, że cierpię na deficyt zdjęciowy  😵
kasztankaija  😡 jak tylko będziemy mieć kompletny westowy sprzęt to się pokażemy!  🏇
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 marca 2015 15:19
TRATATA świetna! Ja zawsze marzyłam o karym koniu, a skończyłam z malowanym kasztanem  🤣


A ja nigdy nie chciałam mieć zimnioka a teraz bym jej nikomu nie oddała  😜
Ja tam zawsze chciałam i kasztana i grubasa tylko mi z płcią nie wyszło...  😁
Jakieś z maja 2014 zaraz po przeprowadzce.  😎


Moja ulubiona perspektywa  😂
Jaki fajny kasztanek, podoba mi się 😅
kasztankaija   Love you more and more and more.
10 marca 2015 21:00
Euphorycznie jaki tam z niej grubas  🙄 🙂

zdjęcie z października, w dodatku jakość nie powala  🙁


kasztankaija, elegantka!
kasztankaija   Love you more and more and more.
11 marca 2015 07:07
Burza dzięki, ale ja czekam na zdjęcia Piórka, coś tam podejrzałam w Twojej galerii i chyba nie przestane się nim zachwycać  😀
kasztankaija niee ;P to Angloarab xD nasz stajenny rodzynek xD
euphorycznie śliczny rudzielec ! ;D
kasztankaija, a proszę, na wiosnę to nawet my parę fot złapaliśmy 🙂



Aczkolwiek czasem z rozrzewnieniem patrzę na stare zdjęcia .. 🙂 grubas jeszcze.

Burza, grzywa Wam rośnie jak oszalała :P
kasztankaija   Love you more and more and more.
11 marca 2015 12:27
Burza koń to jedno, bo wygląda świetnie, ale Ty! Ciebie też coraz mniej albo mi się tylko tak wydaje  🙂 . Z ciekawości, ile Piorun ma lat?
absenscarens tak też mi się coś wydawało właśnie  🤣
Cobrinha, pracujemy nad tym 😀 zbliżam się do kryzysowego momentu... 😀

kasztankaija, dziękuję 🙂 tak troszkę mniej 🙂 w sierpniu skończy 13 🙂
Burza fju fju kawał pakerka z niego! Piękniś!  😜
Euphorycznie, dopiero wracamy do formy po leniwej zimie, przyplątało się podbicie. Będzie lepiej 🙂
kasztankaija   Love you more and more and more.
12 marca 2015 07:58
My też trochę się leniliśmy ostatnio, ale teraz mam ogromną motywację i wracamy, Burza chciałabym, żeby moja też tak wyglądała jak Piorun! Kawał dobrej roboty  😉
Co tam u was? 🙂
Moja Tulipe De Moscou na pokazie w Skaryszewie 🙂
fot. Katarzyna Okrzesik
kasztankaija   Love you more and more and more.
16 kwietnia 2015 19:27
Wpadam tylko z prośbą o kciuki, mamy jutro długo oczekiwaną wizytę pani weterynarz, w końcu dowiemy się co jest przyczyną kaszlu, boję się najgorszego 🙁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się