własna przydomowa stajnia

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 kwietnia 2015 19:45
Ja mam w polisie wpisaną ilość koni (też mam w PZU), poczytajcie dobrze.
Ja mam oc w PZU z tytułu posiadania i użytkowania koni. Nie wpisuje się ani imienia ani ilości. 50 zł na rok na 100 tys.
jedna firma a kazdy ma inaczej...od warunkow po kwote ...
masakra :P
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 kwietnia 2015 20:21
Faktycznie jakoś śmiesznie, u mnie składka 69zł, ubezp. na 50tys. i na wniosku wpisana liczba koni.
Przecież to zależy od oferty, wykupionych polis (wszystkich), historii ubezpieczenia (nie tylko OC). Ja mam konie w pakiecie z domem i czymśtam jeszcze - takie combo. Płace kilkaset zł za całość, z tego konie to jakieś 30 czy 40 zł rocznie... kwoty ubezpieczenia nie pamiętam niestety 🙁
Ja za 120 zł rocznie mam wpisane dwa konie i psa, plus jakies ubezpieczenie dot mieszkania, ale nie wnikałam ... chyba takie podstawowe od zalania lub spalenia. Kwota 100 tys.
https://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-osob-fizycznych-w-zyciu-prywatnym

[[a]]http://manus.pl/uploads/OC%20w%20%C5%BByciu%20Prywatnym%202013.pdf[[a]]
polisa pzu. Patrz str7, klauzula 7. Niezależnie od ilości koni. Składka w tym roku wyniosła mnie 54 zł.
horse_art- lepiej nie korzystać z żadnej polisy🙂
ja jak byłam w ubezpieczalni pzu i chciałam konia i stajnię ubezpieczyć to babka mi jakieś spore kwoty za stajnie podała, a co do ubezpieczenia konia powiedziała, że muszę mieć najpierw od lekarza komplet badań konia i opis z jego faktycznym stanem zdrowia... i się chwilowo wstrzymałam, ale muszę wreszcie to ogarnąć.
aniaagre, bo co innego oc na konia, a co innego ubezpieczenie konia. To drugie mocno kosztowne i obwarowane wieloma warunkami 😉
No właśnie. A mi babeczka krzyknęła OC około 200 .Wstrzymałam się bo chciałam od 1 maja ale teraz czytając Was będę bardziej dociekać -dlaczego taka kwota i co w skład ubezpieczenia chodzi. Dzieki dziewczyny. Instruktor ponoć 70zł rok. Czy też coś wiecie o tym ?
Angela, nrapwdę zależy od zakresu ubezpieczenia, kwoty, pakietu
Jak pisałam ja mam ubezpieczenie OC posianania i użytkowania koni, mieszkanie, NNW, cośtam jeszcze - spory pakiet. W takiej opcji pojedyncza polisa (tu: wymienione OC) wychodzi relatywnie taniej.
W PZU mam wykupione tylko 2 ubezpieczenia: OC instruktora (123 zł/50 000) oraz OC osób fizycznych w życiu prywatnym z tytułu posiadania i użytkowania koni (klauzula nr 7) 48,39 zł/ 100 000. To wysokość składek rocznych. To chyba zależy od pośrednika. U poprzedniego tez w PZU, ubezpieczenie OC instruktora na 50 000 kosztowało około 170 zł.
a moze 30 zl za 50 tys..moglam sie pomylic (zawsze jakis dziwaczny sposob jest robienia tego ubezpieczenia, place po czasie, innej pani...jakies dziwy :P)  -wybaczcie . i to by sie zgadzalo ze za 100 tys 50 zł - faktycznie nie pamietam wyzszej kwoty. to musialo byc ok 30 i ok 50...
jak bede przedluzac to wypytam co jeszcze mozna ciekawego dorzucic 🙂

AnetaW, nie mistrzyni tylko mega-mistrzyni 😀
Dzięki LSW, rzeczowe informacje, muszę odnowić moje ubezpieczenie  :kwiatek:
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
16 kwietnia 2015 10:04
Cześć.
Mam krótkie pytanko, nie na temat powyższych rozmów... ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć.
Czy jest ktoś, kto ma swoją przydomową stajenkę bądź mały kameralny pensjonat w okolicy niedalekiej od Elbląga ?
🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 kwietnia 2015 14:11
Pytanie do korzystających z siatek na bele z korszy  🙂  Jakiej grubości sznurek macie 2 czy 3 mm?  :kwiatek:
Dzięki LSW, rzeczowe informacje, muszę odnowić moje ubezpieczenie  :kwiatek:

Pomyślałam o OC a tu przyszło wznowienie z Generali o którym zapomniałam. Porównując do PZU płaciłam dość dużo tzn. 130zł na 100 000zł, więc czas zmienić 😉
A ja czekam na wycenę 😉 Pewnie jutro dostanę więc powiem jak wygląda suma ubezpieczenia które mi zaproponowano.
Dziewczynyyyyy.... czy wysłodki zalane w południe ciepłą wodą mogą się skisić? Zalewam wysłodki razem z owsem około 12-14. Dzis miały jakiś dziwny zapach o 19 🙁 konie ochoczo zjadły, ale ja teraz mam nerwa
Przy ciepłej temperaturze mogą skisnąć przez ten czas. Jednak konisko powinno tego nie ruszyć chyba, że koń należy do odkurzaczy...
Jak zadawałam kolację,  nic nie czułam, ale nosiłam siano, coś tam ogarniałam i jak weszłam z podwórka do stajni, to poczułam ten "niecodzienny" zapach 🙁 kurde, stały w chłodzie...
wrrrr... poszlam dzis z konmi na pół godziny na trawe, pozniej dalam skiszone wyslodki... noc mam do tyłu ... Qr...
czesio, a skąd koń ma wiedzieć, że takie wysłodki to mogą być be? 🙂 dla przykładu: sianokiszonkę podajemy im i oczekujemy, że będą jadły

Megane, bym się bardzo nie przejmowała. aczkolwiek warto zwrócić uwagę, że temperatury zaczynają rosnąć
Megane, i czy wszystko ok? Po nocy oczywiście 😀
Wszystko w porządku 😉 wszystko żyje. Koniska były zdziwione ilością nocnych odwiedzin 😉
Latem często zdarzało mi się podawać "pachnące" wysłodki i nic się nigdy nie działo, kisły nawet w cieniu jak było gorąco. Ale żeby skisły teraz, musiałyby stać cały dzień w słońcu  🙄
No i dostalam wyliczenia -z domem 446zł rocznie a same konie 250.
Instruktor 107 na rok.
Będę chyba pytać jeszcze w innym miejscu
😤 wrrrr - kładą kanalizację...  Studzienka wychodzi na mają bramę. wrr. Nie wiem jak konie wyjdą na padoki?
czesio, nie da się dogadać? nam 'niedawno' wodociągi kopali i byli naprawdę elastyczni
u nas, bez pytania postawili skrzynke prądową dokładnie na bramce padoku teraz trzeba się przeciskać obok niej, albo wejście przesuwać ;] dobrze, ze choc poprosil zeby ogiera zabrac.  na drugi dizen idzie z nim stajenny i niespodzianka... pol metra na przecisnięcie się (skrzynka juz na terenie pastwiska). teren dizerzawiony, to nas nie pytali. ciekawe czy wlasciela w ogole poinformowali (jest "gdiześ"😉
😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się