Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

kolebka, w UG, nadleśnictwie albo na policję. Ja bym poszła do gminy i na policję. Za takie wysypisko należy się ładna kara.
czy w Polsce można sobie jakos zaznaczyć, że nie życzy sobie reanimacji, ani sztucznego podtrymywania życia? w sensie, że przyjeżdza ratownik, widzi jakiś tam dokument i nie reanimuje, nie pdołącza pod respirator? czy jak to działa?
Dzięki! Na szczęście mój anty ostrzega.
Dla niepewnych z czym mają do czynienia: strona śledzenia przesyłek poczty zaczyna się od emonitoring, a to "coś" od adresu IP.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 kwietnia 2015 19:52
No to ja chyba miałam inne...
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,20.msg2332569.html#msg2332569
abre nadleśnictwo się tym nie zajmę, bo to prywatny las i cały prywatny teren. Ale na policję zgłosze, może też straż miejska? Będę jutro działać, strasznie mnie to wkurzyło bo to taki miły zakątek, a teraz dwie wersalki na ścieżce  🙇

Co ciekawe - wysypisko śmieci mamy 3km dalej, przyjmują odpady wielkogabarytowe za darmo.  🙄
W SM to ja jakoś nie wierzę ale policję na własne oczy widziałam jak przeczesywała podwarszawskie dzikie wysypisko i dokumentów w śmieciach szukała 🙂 Zrób zdjęcia tego jak to wygląda, tak żeby było widać papiery i zanieś na komendę 🙂
dzięki za wskazówkę  :kwiatek:

Jeśli oni nic nie zdziałają, to pozbieram te śmieci i wyrzucę państwu przed dom 😀
Facella, to samo: suport coś tam. Po kliknięciu nie otwiera się emonitorig (poczta) tylko strona wyglądająca identycznie.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 kwietnia 2015 21:05
kolebka ja bym na Twoim miejscu trochę się pobawiła, wzięła kogoś do pomocy, jakieś większe auto dostawcze. Spakowałabym śmieci i wywaliła panu za płot. Bo adres też masz? 😉
Nienawidzę takich wysypisk w lasach, u mnie tego pełno 🙁 I to nie worki ze śmieciami tylko stare kanapy, pralki...  😵
maiiaF, dzięki, faktycznie dało się w Empiku na zamówienie 🙂
strzemionko  bardzo mnie korci taka opcja  🥂

Taa, u mnie dwie wersalki, telewizor, jakieś kable, meble i stolik... plus masa jakiś drobiazgów typu nocnik, parasole  🤔
Gillian   four letter word
16 kwietnia 2015 21:08
E., nie, uporczywie ratuje się wszystkich. Jest procent pacjentów niereanimacyjnych ze względu na wiek+zaawansowane choroby, kiedy wiadomo, że przedłużanie życia nie ma sensu i nie przynosi komfortu pacjentowi.
E nie wnikam czy pytasz tylko z ciekawości czy też nie chciałabyś być reanimowana, ale powiem tylko, że ostatnio po odkopaniu spod lawiny dziewczyny non stop ją reanimowano przez...9godzin! Non stop. Żyje i co więcej jest bez uszczerbku na umyśle.
edit:nie potrafię znaleźć inf w necie, ale opowiadał mi to ratownik górski więc wierzę mu ; )
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 kwietnia 2015 21:22
kolebka widzę, że jesteś z Krakowa, uwierz na słowo, że jakbym mieszkała bliżej to bym pomogła. Na prawdę nienawidzę śmiecenia, no nie  👿
A u nas w lesie znany hotel "karmi" zwierzęta odpadkami po klientach. (czyli torebki po herbacie i inne) klik W linku jest dokładniejszy opis i zdjęcia "pokarmu" dla zwierząt. Leśniczy i wszystko inne ma to gdzieś 🙂
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
16 kwietnia 2015 22:49
witam

kieruje do Was takie nietypowe pytanie - nie pomyślałabym o tym nawet, gdyby babka w sklepie mnie nie zapytała kiedy kupowałam bryczesy
Czy w ujeżdżeniu rangi regionalne/ogolnopolskie zawody można mieć białe bryczesy z CZARNYM LEJEM I CZARNĄ KIESZONKĄ ?  👀 🤔

http://www.amigo-konie.pl/7020-hkm-bryczesy-pocket-flap-global-team-z-pelnym-lejem-damskie.html
dokładnie te
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
17 kwietnia 2015 00:36
kolebka, studiuję leśnictwo, teoretycznie nie mamy wstępu do tego pięknego prywatnego lasu. 😉 Jeśli byłby to teren N-ctwa należy zgłaszać straży leśnej, w innym wypadku ja bym poszła na policję/straż miejską. Ale jestem bardzo ciekawa, co właściciel gruntu może ciekawego uczynić, skoro śmiecący zostawił takie kąski jak na tacy... Mistrz  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 kwietnia 2015 05:55
Sanndy w dziale jeździeckim jest wątek o przepisach dotyczących ubioru podczas zawodów - myślę, że możesz tam znaleźć odpowiedź  🙂
Gillian Rul  :kwiatek: 

a z tą lawiną, to moge uwierzyć, pewnie hipotermia zrobiła swoje
pamiętacie tego chłopczyka, on chyba z pod Krakowa był, co to zaginął babci, strazak znalazł go zaraz przy domu i jego temperature ciała zmierzyli chyba na 12st.?
no to z tą lawiną mogło być podobnie
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 kwietnia 2015 13:41
Co masz na myśli mówiąc "hipotermia zrobiła swoje"?
Gillian   four letter word
17 kwietnia 2015 14:53
smarcik, hipotermia ratuje życie. Chroni mózg. Człowiek zamarznięty ma wielkie szanse na odratowanie.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 kwietnia 2015 16:01
dzięki za wskazówkę  :kwiatek:

Jeśli oni nic nie zdziałają, to pozbieram te śmieci i wyrzucę państwu przed dom 😀


Koniecznie zrób zdjęcia i zgłoś sprawę (gdzie tylko się da, najlepiej na piśmie), lepiej sama nic nie ruszaj bo jeszcze ci problemów narobią. Posesja prywatna więc lepiej nie działać na własna rękę, lepiej niech właściciel dostanie nakaz uprzątnięcia terenu.

Swoją drogą to tak chwalona ustawa śmieciowa miała spowodować, że śmieci w lasach nie będzie przybywać bo wszyscy będą płacić (  😂 ). Tymczasem jest zupełnie odwrotnie, śmieci przybywa w lasach, w przydrożnych rowach. Dziś się sprzątnie a jutro pojawia się nowa sterta, między bloki wjeżdżają jakieś furgonetki i wyrzucają do śmieci do cudzych kubłów.
a z tą lawiną, to moge uwierzyć, pewnie hipotermia zrobiła swoje
z tym, że w przypadku zasypania przez lawinę ludzie się po prostu duszą
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 kwietnia 2015 18:03
Gillian wiem mniej więcej o co chodzi z hipotermią, bardziej zastanawia mnie właśnie to co napisała Rul, czyli lawina  😉 (tzn jak się ma hipotermia do długotrwałego zasypania pod śniegiem)
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
17 kwietnia 2015 21:05
Gdzie szukać sztywnej opaski chroniącej oko konia. Ale takiej, że jak koń będzie próbował trzeć o nią to i tak nie naruszy oka. Mega pilne  🙇
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
17 kwietnia 2015 21:19
Majorka tylko jak to kupić? nie ma możliwości wrzucenia w koszyk o cenie nie wspominając  👀 napiszę do nich meila, dzięki 🙂
Gillian   four letter word
17 kwietnia 2015 22:18
smarcik, lawina standardowo jest zimna 🙂
Tiaa kolo mnie w lesie ostatnio znalazlam pol wywrotki flakow. I teren niby pod monitoringiem
Jeżeli mam legitymację szkoły policealnej to jaka przysługuje mi zniżka w PKP?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się