COPD

Używałam pellet z iglastych i nie widzę różnicy (poza ceną) w zestawieniu ze słomianym.
Boks czyścimy do zera najrzadziej co 2 miesiące.
Pomimo sprzątania 5 razy dziennie (jak się kiedyś uparłam i robiłam to sama) nigdy nie wyszło mi tyle co podawał producent. Zawsze ze 2 x więcej

TheWunia - ja zrobiłam testy - moja uczulona na wszystko niestety... ale właśnie ma przygotowywaną szczepionkę odczulającą, więc czekamy an ventipulminie :/

Uważam, że warto zrobić testy, przynajmniej może dowiesz się czego unikać, na co uważać i jak dalej postępować.
a jaki koszt jest tych testów?
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 kwietnia 2015 21:08
Moje ponoć przesiewowe kosztowały 300. Koleżanka robiła jakieś kompletne to coś koło 900.
No przebicie cenowe jest ogromne, jednak nie prównywalne z trocinami, które potrafią wykończyć finansowo. Co 2 miesiące do 0 ? ehh, więc wychodzi duużo drożej niż słoma.
Pytanie do torfowców: jaki macie patent na to, żeby moczone siano nie moczyło Wam torfu?
mój koń przeszedł na utrzymanie 24 h i objawów ma zero także polecam 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 kwietnia 2015 07:50
Alice,
jak się nie ma konia niszczyciela, to dobrym patentem jest zapakowanie siana do kastry budowlanej.
Kastra jest za niska i koń wyciąga siano i tak - sprawdzone.
Deska (sklejka) zamocowana w kącie boksu na zasadzie paśnika, ale od ziemi. Co dwa dni wybieram z tego resztki siana, żeby się nie zepsuły, można też wywiercić małe "wywietrzniki" w desce, żeby było powietrze. Jak masz moczone, możesz coś na ziemię pod siano podłożyć i powinno być ok. Tylko trzeba dbać i sprzątać.

Chodzi o efekt:
http://blog.classic-equine.com/2013/02/feeding-hay-in-stalls/

oczywiście odpowiedniej dla konia wysokości.
Można sprowadzić taki paśnik z UK, ale wychodzi drogo, więc zrobiłam sama.

Ok, dzięki 😉
Właśnie zastanawiałam się czy może być jakaś alternatywa dla dech, bo jak wiecznie będzie przylegać do nich mokre siano to pogniją. Fajne plastkoikowe rzeczy sprzedają w UK, ale niestety drogie: http://www.jswhorseboxes.co.uk/shop-online/yard-and-stable/classic-s-stable-hay-feeder-cl376.htm#prettyPhoto

Szkoda, że nikt nie wpadł na to w Polsce.
Alice - mój dostaje w siatce. Mam taką, która sięga mi do ramion i akurat starcza na cały dzień  😉

Mój stoi już 3 tydzień na torfie. Stajenni są zachwyceni i stwierdzili, że cała stajnia mogłaby być na torfie  🙂
Ja chce mojego z trocin przestawić na torf. tulipan jakiego używasz?
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 kwietnia 2015 10:56
mój koń przeszedł na utrzymanie 24 h i objawów ma zero także polecam 🙂

Mój jest tak utrzymywany, i objawy wystapily, zalezy na co masz alergie...
Mój też non stop na dworze i jak tylko byłam przerwa od leków to kaszle, a już miesiąc był spokój, wiec to raczej jakieś pyłki nuż kurz i pleśń
U mojej po paru latach spokoju pojawił się kaszel i lekka duszność  🤔 No nic, poobserwuję przez weekend jeszcze i zamówie ventipulmin.
Ok, dzięki 😉
Właśnie zastanawiałam się czy może być jakaś alternatywa dla dech, bo jak wiecznie będzie przylegać do nich mokre siano to pogniją. Fajne plastkoikowe rzeczy sprzedają w UK, ale niestety drogie: http://www.jswhorseboxes.co.uk/shop-online/yard-and-stable/classic-s-stable-hay-feeder-cl376.htm#prettyPhoto

Szkoda, że nikt nie wpadł na to w Polsce.


Szkoda. Niestety jesteśmy sto lat za murzynami. Możesz spróbować sklejkę z castoramy nie powinna gnić. U mnie się sprawdza, ale ja paruję siano, a ono nie jest takie mokre. Siatki w boksie się boję, bo koń może się zaplątać i kontuzja gotowa.
kurcze, to jak z tym pelletem? Ile to w końcu wychodzi? Boks nie jest wielki (ok 10m2), konie dużo na dworze, ale za to koń syfiarz straszny....
kurcze, to jak z tym pelletem? Ile to w końcu wychodzi? Boks nie jest wielki (ok 10m2), konie dużo na dworze, ale za to koń syfiarz straszny....


mnie wychodzi 300zł miesięcznie
Ja na razie też mam siatkę, ale siana nie moczę. Z moczonym w siatce mogłoby nie być tak różowo, bo już teraz pełno siana leży pod nią na torfie, a wtedy byłoby to mokre siano = niszczenie torfu.

My już od 1,5 miesiąca stoimy na torfie i nie wyobrażam sobie powrotu na słomę, nawet jakby koń nie miał RAO. Torf jest sto razy bardziej higieniczny. Nawet jak koń zrobi kupę to ona szybko obtacza się torfem, nie śmierdzi i nie robi się słomiano-kupowo-sikowa miazga 😉 Fakt tylko, że trochę ten torf pyli.
a torf jak cenowo wychodzi?
ok. 200 zł miesięcznie
kurczę, ale to 300 zł/msc za pellet to się MOCNO gryzie z tym co piszą sklepy/producenci jeśli chodzi o zużycie...
U mnie koszt pelletu około 150zł. ale pellet trzeba umieć sprzątać i podstawą są dobre grable.
Wg producenta mój pellet za 1100 powinien wystarczyć na rok ale nie widze takiej opcji ( chyba, że koń stałby 20 h na pastwisku a niestety takiej opcji nie mamy ) chyba po pellecie zdecyduje się na torf. U mnie koszt pelletu około 150zł. ale pellet trzeba umieć sprzątać i podstawą są dobre grable.

Dorcysia, zdradzisz sekret 🙂 ? Ja sprzątam grablami i ręcznie w rękawiczkach, schodzi mi ok 2h, ponieważ nie mam możliwości być w stajni codziennie
Tsezar - o, z Legnicy jesteś? 🙂 Gdzie stoisz? Skąd bierzesz pellet? I co to są te "grable"
Grable to są widełki do trocin, nazywane też gablami 🙂
http://yard-equites.pl/stajnia-i-padok/1537-widly-do-trocin-busse-solid.html
My sprzątamy codziennie rano. Konie od rana do wieczora na zewnątrz, jeżeli schodzą wcześniej to jeszcze wieczorem wybieramy kupy.
Na pierwsze ścielenie wrzucamy około 10 worków, potem przez dwa tygodnie wybieramy tylko kupy i poprawiamy materac który sie tworzy.
Potem trzeba wybrać mokre, wiadomo u wałachów wybiera sie środek boksu a u klaczy mokre są boki. Są niestety konie, które robią sobie mieszankę pelletowo- gówniano- szczochową i u nich sprzątanie polega głównie na wyrzucaniu kup i przemieszaniu reszty. Sprzątanie takiego bałaganu dokładnie nie ma sensu, bo tylko marnuje sie pellet.

Gniadata   my own true love
19 kwietnia 2015 09:46
patrzylam w szukajce ale malo co znalazlam: czy ta mieszanka ziolowa dla copdowcow Podkowy coś daje faktycznie? moje zwierze znowu kaszle, wczoraj jak tylko to uslyszalam to zaczelam inhalacje na nowo ale cos bym jeszcze dla niej ogarnela na ta wiosne zeby zdusic to cholerstwo poki jeszcze sie na dobre nie zaczelo. najbardziej jestem przekonana do ziol ale o panu Podkowie opinie slyszalam takie sobie i nie wiem czy nie lepiej samej skombinowac kilka ziolek i poszukać np w naszych ogloszeniach...
Ja sama komponuje mieszankę ziół, kupuję w zielarskim lub aptekach które sprowadzają zioła.
Jak przeliczałam to wychodzi prawie tak samo cenowo co gotowa mieszanka 🙂
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
22 kwietnia 2015 13:15
ja zamawiałam z Podkowy, ale własną mieszankę. Bardzo dobre ziółka, pomagają i cena też korzystna.
Gniadata   my own true love
22 kwietnia 2015 15:49
Jukiii ja jak juz to bym chyba ściagała od nas z ogłoszeń, kiedyś widywałam zioła, jak teraz jest to nie wiem, bo ciągle zapominam sprawdzić.  😵
a zioła dajesz takie, jak Podkowa, czy coś jeszcze dorzucasz? 😀

Frosska no ja niestety słyszałam o Podkowie raczej średnie opinie, dlatego trochę się boję kupować u niego, szczególnie, że ta mieszanka dla koi z RAO tania nie jest. no ale przemyślę to jeszcze, szczególnie, że mówisz że ziółka okej :kwiatek:


Właśnie, zapomniałam. Mam artykuł o ziołach wspomagających układ oddechowy z któregoś tam Konie i Rumaki. Może komuś się przyda :kwiatek:
1 strona 2 strona 3 strona 4 strona
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się