Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Super, dziękuję wszystkim za odpowiedzi 😅 co do tego żółtego "koniowozu" to na pewno odpada, bo już kiedyś u nas był w stajni i trener nie ryzykował z wprowadzaniem koni do środka... stan pozostawia wiele do życzenia, dlatego szukam czegoś lepszego 🙂
Fufu,  moja Ruda podróżowała jeszcze przyczepą Jacka Stasiaka, mogę bardzo polecić. Przyczepa fajna, podczepiona do auta, które na pewno da radę. jedyne co - nie jest to najtańszy przewoźnik, ale za to bardzo słowny i terminowy.

Bardzo dużo osób jeździ koniowozem z Centaura, też jest fajny.

Można też wypożyczyć przyczepę, my chyba będziemy tak robić przy wycieczce na stanówkę.
fufu , ranczo w dolinie ma 2 przyczepy i jeden koniowóz  🙂
właśnie miałam pisać, że Snycerz mi przewoził konia jak wracaliśmy z Krakowa. Było to co prawda ze 7 lat temu, ale bardzo chwalę jakość przewozu.
Ranczo w dolinie to sama wszystkim polecam na przewóz konia 🙂 niestety ode mnie ze stajni za daleko i ceny kosmiczne. Spróbuję w PBA, a jeśli nie to po prostu zostaje mi wypożyczenie przyczepy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :kwiatek:

Katasia Dla mnie dla odmiany w całokształcie przygotowań ten jeden dodatkowy tydzień bardzo dużo zmienia 🙂

A tak z innej beczki → czy ktoś z Was wie może czy gdzieś w okolicach Łodzi można wypożyczyć koniowóz (optymalnie na 2 konie, choć większy też rozważę)?
Pba wypożycza
To mnie żółtym autkiem 😉 zdziwiliście, widać mam nieaktualne info. Chyba 3 lata temu korzystałam na krótkiej trasie i było ok. Pomyślałam o nich ze względu na lokalizację. A i ich ogłoszeń jest też wszędzie pełno, do wyrzygania aż 😉
Na Pomorskiej 290, jadąc w stronę Nowosolnej od ulicy Edwarda po lewej stronie  jest wypożyczalnia przyczep i mają też w ofercie przyczepę 2-konną, niestety nie znam warunków, po prostu widuje przejeżdżając tamtendy.
jagoda1966,  ja nie widziałam tego auta na żywo, więc nie mam prawa wypowiadać się o stanie technicznym. Jedynie mogę powiedzieć, że wizualnie są dużo lepsze, choć pewnie transport jest tańszy niż nowszych, bardziej "odpicowanych" autek.
Raz korzystałam z ich transportu bukmanką, przy zakupie konia i postawiłam tam konia na niecały miesiąc w stajni. Jedynie co to cena była zaskakująca, bo chyba z 20 kilometrów było przejechanych (10 na pusto + 10 na pełno) i zapłaciłam stówkę. Teraz raczej nie skorzystałabym z przewozu bukmaną bo mój koń jest ciężki (niecała tona ardena będzie 😉 ) a oni ciągną volvo osobowym, więc zwyczajnie mogłoby być ciężko takim zestawem. 

Ale ja nie potrzebuję złotych podestów, byleby przyczepa nie wyglądała jakby się miała rozpaść, więc nie jestem wymagająca, dlatego nie miałabym nic przeciwko przewozowi starszym i mniej komfortowym autem.
Dzięki za informacje 🙂
Czy ktos z udzielających sie stoi moze w hucie janowskiej?jeśli tak prosze o kontakt na priv :kwiatek:
No i Gajewniki odwołane, jest komunikat na stronie stajni, z powodu małej ilości zgłoszonych koni...
Szkoda, ale może jeszcze w innym terminie ruszą z inicjatywą ZR i ZT i uprzedzą wcześniej 🙂
Bo faktycznie sporo osób ostatnio narzekało na brak ujeżdzeniowych w regionie.
Z informacji bezpośredniej wynika, że było 8 zgloszonych koni. Zważywszy na to, że od nas były 3, to trochę słabo.

Podobno następne planują w maju i raczej chcą organizować je cyklicznie, więc jest nadzieja, że coś się wreszcie u nas ruszy 😉
To jak będą w planach, proszę, żeby ktoś rzucił hasło, tutaj na forum  :kwiatek:
Gdzie w okolicach Zgierza, Białej jest jakiś sklep z paszami? Do tej pory zaopatrywałam się w Uniejowie, ale w najbliższym czasie nie będę w tamtych okolicach, a kończą mi się wysłodki.
Kahlan,  cholerka, jest gdzieś! kupował mi tam chłop wysłodki... zapomniałam kompletnie nazwy. forumowa Huzar mi polecała, może ona pamięta nazwę?
Dzięki, poszło do niej pw. :kwiatek: gdyby komuś jeszcze jakiś sklep w tamtych okolicach się przypomniał to będę wdzięczna. 🙂
Kahlan, do Ciebie też poszło pw  😉
Dzięki. 🙂
Ale Paszerado (bo to o tym sklepie było pisane) to kompletnie nie te rejony, więc szukam dalej. 🙂
Ze Zgierza do Wielkiej Wsi nie jest tak daleko, to raptem 25 km  😉
Jednak będą to spore odleglości, bo w zupełnie przeciwnym kierunku niż stajnia. 😉 Liczyłam na coś bliżej, może uda się znaleźć. A jeśli nie to pozostanie oczywiście Wielka Wieś. 😉
W takim razie trzymam kciuki, żeby udało się znaleźć coś bliżej.... A tak swoją drogą, wydaje mi się, że, jak się zamawia większą ilość to Oni dowożą.
Dzięki, mam nadzieję, że się uda. 🙂 no niestety mam tylko jednego ogona do wykarmienia, więc większe ilości mijają się z celem. 😉 szukam dalej, a Paszerado pozostaje jako alternatywa. 😉
Czy w łódzkim mamy jakiegoś producenta stojaków treningowych?
Sama możesz zrobić ładne stojaki. Kup trochę drewnianych łat, listwy, kłódki i troszkę pracy ale nie na tyle by się zmęczyć. A gotowce są drogie.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
22 kwietnia 2015 20:24
Kogo spotkam w Bogusławicach w ten weekend? A może ktoś zdjęcia będzie robił?  👀
kto w łódzkim robi zęby (oprócz Maciaka) ?  :kwiatek:
Jarosław Buczyński.

Sama możesz zrobić ładne stojaki. Kup trochę drewnianych łat, listwy, kłódki i troszkę pracy ale nie na tyle by się zmęczyć. A gotowce są drogie.


Nie mam ani talentu ani czasu, a do tego wolałabym metalowe stojaki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się