Odznaki PZJ

Ahaaa!!! Teraz już rozumiem 😀. Dziękuję za informację!
Czyli jednak jak już się brać to za BOJ a nie JK 🙂. Dzięki! Pozdrawiam!
http://www.pzj.pl/szkolenia-i-odznaki/odznaki-jezdzieckie

tu masz conieco o tych odznakach jeżdżę konno.
w sumie nigdzie nie mogę dczytać co daje ta odznaka, a to pewnie dlatego ze nic niedaje  😂 
za w sumie wymagania takie samo jak na BOJ
bo wszędzie już dalejm, jak tam masz np. wymagania do startowania w konkursach, to wszędzie piszą o BOJ/SOJ, nic o odznaka jezdze konno
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 kwietnia 2015 15:09
Ta odznaka dawała możliwość wygrania wyjazdu na olimpiadę 🤣 No i pewnie jest to jakaś motywacja dla dzieci i zapewne częściowo po to robione. Plus jak zawsze kasa 🏇
podoba mi się to, że się starają i jest tyle różnych możliwości i odznak i w ogóle takiego wciągnania w jeździectwo
serio
ale czasami mam wrażenie, że pzj robi tobez pomysłu. bo skoro jest BOJ, to po co odznaki, które "nic" nie dają? konkurs, z wyjazdem na olimpaidę, jak najbardziej supet, ale czy nie można było tego połączyć z BOJ?
mam wrażenie, ze zamiast jednego sensownego planu odznak i szkoleń w pzj jest bbajzel i nikt kto by to ogarniał jakoś sensownie  🤔 
nie wiem, takie moje zdane jest  😡
E., zaprojektuj lepszy system, taki, żeby wszyscy byli zadowoleni 😉 i doprowadź do jego wdrożenia.
JK jest dla dzieciaków - i instruktorów, którzy mają dużo "narybku". Podobnie jak są odznaki "już pływam" - za 50 m.
JK niektóre dzieciaki ogarną po jednym dłuższym obozie, brązu - nie ma mowy.
Halo
myśl tkóra mnie najczęściej nachodzi
Francja, tam mają (już nie pamiętam dokładnie) 7-9 stopni odpowiedników naszych odznak
a nie jak my BOJ SOJ i ZOJ (która ZOJ) nic nie wnosi sensownego
więc1szy stopień dostają wszyscy po jakimś tam kursiku (typu właśnie nasza odznaka JK). i jakoś tak wsyztko odbywa się stopniowo, łatwiej po kolei zdobywać stopnie, bo jest ich więcej, i różnica poziomu między nimi nie taka duża.
no i nie ma tam żadnych dodatkowych odznak typu Jeżdżę Bezpiecznie, lub Jeżdżę Konno.
więc na początek proponuje złożyć ten cały system odznak w jedność, a nie każda Odznaka sobie
i dać więcej odznak, żeby po kolei wdrażać ludzi w system, a nie właśnie takie mam BOJ,ale nie ucze się do SOJ bo to za dużo, a ZOJ nie zdaje, bo po co mi ona (ani to to do sportu nie potrzebne, ani by być instruktorem).
E., u nas sięgnęli po system niemiecki.
Jeśli masz dojście do francuskiego, to podlinkuj.

Tylko tak: jest JK, BOJ, SOJ, ZOJ - źle. Podstawowy zarzut - że trzeba zdawać (BOJ i SOJ) i trzeba wydawać kasę.
To co by było, gdyby tych odznak było 7- 9???
http://www.hipologia.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=830&start=30

jest tam też linki do strony (po francuzku niestety), można sobie co nieco poczytać o nich szkoleniach
poczytaj teksty "katarzyna"
http://www.pzj.pl/szkolenia-i-odznaki/odznaki-jezdzieckie

tu masz conieco o tych odznakach jeżdżę konno.
w sumie nigdzie nie mogę dczytać co daje ta odznaka, a to pewnie dlatego ze nic niedaje  😂 
za w sumie wymagania takie samo jak na BOJ
bo wszędzie już dalejm, jak tam masz np. wymagania do startowania w konkursach, to wszędzie piszą o BOJ/SOJ, nic o odznaka jezdze konno


Tak tak właśnie tam czytałam trochę, i zastanawiałam się czy JK ma taką samą pulę pytań co np. BOJ i czy jakieś schematy przejazdów etc, ale teraz to mi się wydaje, że albo "certyfikowany" trener/instruktor dostaje coś od PZJ albo ma jakiś swój indywidualny sposób na egzamin (o ile go przeprowadza 😉).
Dziękuję Wam za rozjaśnienie tematu! 🙂 🙂
Rudoslaw90 cześciej bywa, że nikt nie przeprowadza! mnie sie kiedyś instryktorka spytała, czy chce JK. Ot tak sobie, bo maja jakieś tam wolne druczki, tylko że musiałabym zapłacić za wystawienie karty (serio, za "nic" chciala mi dać, bo im po jakims obozie zostało)  😵
Jak długo trzeba czekać na zarejestrowanie w PZJ z BOJ, SOJ?
Przyznam, że troche mnie to martwi bo znajome zdawały odznake w październiku lub listopadzie i nadal nie ma ich w spisie, ja zdawałam 2 tyg temu SOJ ale na wakacje przydałoby mi się już być w tym durnym spisie. I po jakim czasie przychodzą legitymacje?
2 tygodien to jeszcze może cie nie być w spisie
ale od listopada/października to już dawno koleżanki powinny być, ja bym zadzwoniła do organizatora i się dowiedziała, co się dzieje, czemu nie wyslła pisma do pzj?
kozdanda, częstym błędem jest niepodpisanie oświadczenia o prawie do dysponowania danymi.
Gdzie można sprawdzić kiedy i w jakim ośrodku jeździeckim w mazowieckim są organizowane odznaki?
Córka się szykuje do BOJ. Przeczytałam większość wątku i mam takie dwa pytania.

Zapis "program może być czytany" oznacza, że można w czasie przejazdu jadącemu wskazywać co powinien w kolejnym punkcie zrobić?  I może jadącemu program czytać w trakcie przejazdu?
Gdzie taka osoba ma/może stanąć?

I drugie - jeżeli oceniamy przejazd skokowy na BOJ to zamiana nogi w galopie ma być lotna czy można to zrobić przechodząc do kłusa? Bo jedni piszą , że nie jest oceniane inni, że bez lotnej zmiany przejazd jest niezaliczony.


Isadora, Twoja osoba może sobie stanąć w B lub E i czytać program, nie wskazywać co jeździec ma zrobić, czyli czytasz np. "w C w prawo, w K kłusem" etc. , nie "zagalopuj tu a tam zakłusuj a teraz w pełnym siadzie i skróć wodze" ;-)

Nogę w przejeździe skokowym można zmieniać dowolnie, byle skutecznie (przed zakrętem).
odpowiedam na pytanie nr 2
wszystko zależy od komisji egzaminującej, ale podstawą doo niezaliczenia przejazdu jest najazd wykonany "ze złej nogi". nie spotkałam się jeszcz nigdy, żeby kogokolwiek oblali za brak zmiany lotnej. tego chyba nawet na srebrną odznakę nie ma  👀  a na brązową na pewno  🙂
jedyne co zwróćcie uwagę, że jeśli już przejdzie do kłusa, to żeby to było 2-3 kroki kłusa (wykorzystane na zmianę nogi), a nie "pół ujeżdżalni i zagalopowanie tuż przed samą przeszkodą". jeździ się w galopie (jedynie krzyżaka z kłusa).
[quote author=_Gaga link=topic=62.msg2333094#msg2333094 date=1428575096]
Nogę w przejeździe skokowym można zmieniać dowolnie, byle skutecznie (przed zakrętem).
[/quote]

( EDIT: bo dla mnie to jest przegięcie, kiedy osoby dobrze jeżdżące, u których właściwie nie ma się do czego przyczepić, oblewają przez zwykłą zmianę nogi zamiast lotnej na skokach.. i to na brązowej właśnie)


Stąd było moje pytanie.
Isadora
mój poprzedni post, czyil " wszystko zależy od komisji egzaminującej"
widocznie w tych przejazdach było coś więcej, niż brak lotnej zmiany nogi. a może było to poprsotu tak, że puścili po części ujeżdżeniowej, ale "będziemy się bacznie przyglądać co będzie dalej".
nie chce mi się wierzyć, że ktoś nie zdał BOJ tylko za brak lotnej!
te egzaminy przy których ja pomagałam, to oblewali ludzie już naprawdę nic nie potrafiący, a nie tylko nie potrafiący lotnej
Pozostaje mi mieć nadzieję, że trafi na normalną komisję, bo jeździ przyzwoicie🙂
jeżeli jeździ przyzwoicie, i koń z gatunku tych niewrażliwych, to naprawdę mnie masz się czym stresować! 🙂  to w końcu nie GP ani IO 🙂 
będzie dobrze, porpoście instruktora, żeby dobrze przećwiczyć program i skoki i będzie dobrze
ja tam w was wierzę i trzymam kciuki na powodzenia  😅
Dziękuję za dobre słowo🙂
Wie ktoś może na jakiej stronie można sprawdzić w jakich terminach będą odznaki w wawie i okolicach? z góry dziękuję :kwiatek:
Według strony pzj jedyny egzamin w Mazowieckim będzie 25.04 w Szarży. Czy to możliwe?  😲 Chcę wysłać dzieci na brąz ale termin w Szarży odpada, raczej maj-czerwiec. Ktoś coś wie? Strona pzj jest nieaktualna, czy nigdzie więcej nie będzie odznak?
corralline, na pewno będą. Np. 16.04 jest w Gostyninie (zapewne daleko), stąd wnoszę, że gdzie indziej też będą.
Może wybierz sobie kilka ośrodków, gdzie bywają odznaki i zadzwoń o info?
To chyba faktycznie dobry pomysł. To teraz pytanie - gdzie w okolicy Warszawy bywają odznaki? 🤣 Oprócz Aromeru i Szarży, to wiem 😉
Odznaki robią Samselowie w Huzarze (Żyrardów) i zwykle dwa razy w roku była też w Aldragho w Piaseczenie.
Nie mogę znaleźć tej informacji na stronie PZJ  🤦
Jaki czas po zrobieniu srebra można przystąpić do złota? Dobrze pamiętam, że to był rok?
Tak, rok
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się