NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

etosha, licytować? Piszesz o Allegro? Jeśli tak - wystaw negatywa i po krzyku 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 kwietnia 2015 06:45
Ciekawa jestem, jak się zakończyła ostatnia sprawa... FirstLight, może się wypowiesz? Dostałaś paczkę?
Chodzi mi o re volte.
Straciłam dobrego kupca , bo ktoś licytuje tak dla hecy.Nie rozumiem tego.
Widocznie wariatów jest pełno w Polsce.
Licytuje? Czy daje propozycję ceny i nie odpowiada na PW?
Ja mam zasadę, że jeśli ktoś nei odpowiada w ciągu 24 h to go skreślam i wpisuję tu jako osobę niepoważną (nie nieuczciwą). I tak - takich wpisujących propozycje cenowe w ogłoszenia i kompletnie nie zainteresowanych kupnem są setki...
_Gaga, ale może takie osoby po wpisaniu propozycji w ogłoszeniu czekają na twoją odpowiedź, czy cena tobie odpowiada. Może w tym tkwi problem?
Milla, ja od razu po zaobserwowaniu propozycji cenowej w ogłoszeniu -  takie PW piszę i w 99% przypadków nie dostaję odpowiedzi. Jednym słowem bardzo często ludzie wpisują propozycje "dla jaj" bo kompletnie nie są zainteresowani kupnem... i takie osoby wpisuję do tego wątku jako "niepoważne" - nie nieuczciwe, bo to nie jest oszustwao czy kradzież...
drakonik1 za zaśmiecanie propozycji cenowych. Urwanie kontaktu. Propozycja mi odpowiadała. Jednak odpowiedzi od osoby jej wstawiając brak.

Edit, mniejsze zdjęcie
Podobnie jak _Gaga, zawsze odpisuję na propozycję. I podobnie, prawie nigdy nie otrzymuje odpowiedzi. Nie lubię tej opcji, przecież wystarczyłby PW z propozycją innej ceny.
Moim zdaniem opcja propozycji cenowych powinna zostać zlikwidowana. Inny sposób: wystawiajacy ogłoszenie powinien móc ją skasować. Skoro chcę coś sprzedać za minimum 10 zł, ktoś w opcji wpisze 15 i nie odpowie na PW, to odstraszy potencjalnych zainteresowanych kupnem rzeczy za te minimalne 10 zł 🙁
Też uważam że sam priv by wystarczył. Propozycje tylko komplikują sprawę 
To może ja odpowiem - FirstLight dostała paczkę z zamówionymi spodniami. Paczka szła równo 2 tygodnie. To bardzo długo i nie powinno tak być, ale nie mam na to wpływu. DHL to nie tylko kurier, ale jednocześnie grupa Deutche Post, odpowiednika naszej poczty. I dostarczają te paczki jak chcą. Nie wiem dlaczego. W zeszłym tygodniu wysyłałam spodnie DHLem do innej osoby i szły 2 dni.
Wysłałam komuś paczke 48 w czwartek i powinna być max w poniedziałek u adresata a doszła w środę. I co ja mogę? Cieszę się, że trafiałam na wyrozumiałą osobę i wspólnie ponarzekałyśmy na PP.
Bas jest numer paczki, czyli paczka wyslana. JA z de regularnie wysylam paczki do mamy. Pomine szczegol jak paczka do mojej mamy szla miesiac!... Szukali jej, namierzali ja i nie mogli znalesc, w koncu dotarla sobie bezpiecznie.  Moja mama wyslala mi w marcu kartke na urodziny- szla 3 dni, wyslala mi kartke na swieta wielkanocne- szla 11dni, jak napisalam pos swietach jak tylko karte dostalam, do mamy i podziekowalam, to pytala jaka kartke 😀 W sobote bede wysylkac wieksza paczke do mamy i oby szla szybko, bo w srodku mam tez kilka rzeczy, ktore mama dalej wysle.
Dlatego od dłuższego czasu wysyłam tylko paczki ubezpieczone. Jak zgubią, to zapłacą.
ale to w kraju przecież też notorycznie się zdarza! Wiele razy paczka kurierem szła mi po dwa tygodnie.

I żadna w tym wina sprzedającego, litości. Jest numer? zostało wysłane? to już jest moja - kupującego sprawa, żeby monitorować przesyłkę, dzwonić po kurierach itp. Trzeba być nienormalnym, żeby siedzieć w domu z dwa tygodnie, bo paczka idzie. L4 w pracy? Czy mityczne zwolnienie, bo "panie szefie, na paczkę czekam" ? Wystarczy zadzwonić, podać numer przesyłki i już są szczegóły i wiadomo kiedy wypatrywać... Ale obwinianie sprzedającego o nawalanie kuriera jest co najmniej śmieszne.
Ja tak miałam ze trzy lata temu jak wysłałam poleconym paszport konia do przepisania. Dwa tygodnie mijają i związek trakeński żadnego paszportu nie otrzymał. Aż mi się ciepło zrobiło. Polecony dotarł po 3 tygodniach a wrócił w dwa dni. Do tego mało -sprawdza się gdzie list się znajduje a tam tylko adnotacja o nadaniu a nic po za tym. I nic sie nie zmieniło nawet jak list odebrano . Nadal ta sama adnotacja.
Heh, ja najbardziej się zdziwiłam, jak PP puściłam paczkę ekonomiczną w środę przed 15, a w czwartek już była u adresata.
Mam pytanie,a może założyć też  listę osób nie poważnych.Bo w końcu te osoby tez robią problemy i koszty osób sprzedających.
Bo czasami przez takich wariatów tracimy pieniądze i osób zainteresowanych towarem.
A widziałaś listę nieuczciwych? Jest tam zakładka z listą niesolidnych.
Kupiłam u użytkownika smokecheebba ochraniacze, niby tylko 150 zł, ale po dokonaniu przelewu - 21.03, kontakt się urwał. Użytkowniczka nie odpisuje na wiadomości. Nie wspominała nic o jakimś wyjeździe i tym podobnych sprawach.  Użytkowniczka nie loguje się od 23 marca, ale moje wiadomości figurują jako odczytane. Czy ktoś może zawierał juz jakieś transkacje  z tą Panią? Posiadam imię i nazwisko - z danych do przelewu, dla zainteresowanych podam na PW. 
MYLOVEHORSE91 to oszustka. Zapłaciłam za towar 500 zł ( czekałam tydzień na wysłanie i zamiast kilku rzeczy dostałam tylko dwa stare czapraki , które kompletnie mają sie nijak do opisu. Sprawa trwa , może odzyskam pieniądze
MYLOVEHORSE91 to oszustka. Zapłaciłam za towar 500 zł ( czekałam tydzień na wysłanie i zamiast kilku rzeczy dostałam tylko dwa stare czapraki , które kompletnie mają sie nijak do opisu. Sprawa trwa , może odzyskam pieniądze


Mogę prosić o więcej informacji?
mnie zalamala poczta... Paczka wyslana 3 dni temu, do dzis dnia nie mozna jej sprawdzic na stronie, bo jakis imbecyl jej do systemu nie wprowadzil. Wczoraj wizyta z numerem na poczcie, gdzie przesylka byla nadana, pani w okienku posprawdzala, no nie ma, nie wiadomo gdzie jest przesylka bo nie mam jej w systemie,  nie tyle co nie ma aktualizacji, gdzie wysylka jest ale nie ma w systemie, ze wgl zostala nadana, mimo, ze mam numer wysylki i swistek z poczty! Ludzie panscy paranoja! Kobieta mowi zeby czekac i za 2 tyg. mozna napisac skarge. Jasna cholera, czy oni na poczcie idiotow bez szkoly zatrudniaja? Czy kompetentnych ludzi. Moje mysli na temat poczty: wysylasz przesylke zwykla bez numeru, my ja sobie wezmiemy, Twoja wina, ze nie doplaciles i zginela. Wyslesz z numerem, jak zaginie napisz sobie skarge i ktos moze dostanie nagane albo to olejemy. Wyslij przesylke polecona z dodatkowym ubezpieczeniem, gdzie koszty wysylki przewyzsza cene zawartosci, to wtedy jak sie zgubi to moze cos wyplacimy. Dzis rano znajoma, ktora pracuje w kancelarii pisala do mnie, ze wypisuje babce  pozew przeciwko PP, bo wyslala paczke, ubezpieczona, ponad 30 dni walczy z PP, a oni ja olewaja i zbywaja, podobniez pani na poczcie ja jeszcze wyzwala od najgoeszych, ze ich nachodzi. Rece i nogi opadaja...
Do mnie raz została wysłana przesyłka PACZKA 24 . Czekam czekam, po 3-4 dniach biegania na pocztę dzwonieniu okazało sie ze kurier wrzucił ją na teren mojej posesji  ( przy śmieciach, dobrze że akurat nie zabierali) i sam się podpisał w miejscu odbiorcy. PARANOJA.
A to ja też tak ostatnio miałam, kurier wszedł sobie na podwórko(!) postawił paczkę pod bocznym wejściem, podpisał się i pojechał  🤔
Znalazłam na drugi dzień, bo zazwyczaj nie wchodzę bokiem do domu. Jakby padało to by było ciekawie
moja była cała namokniętna, , padało, a paczka lezala na ziemi w krzach z 2 dni. Na szczęście to były tylko stajenne rzeczy 😉
niestety z kurierem to norma, że sobie sami podpisują i wrzucają na posesję, albo jeszcze lepiej ja raz dostałam paczkę z 3 dniowym opóźnieniem, bo w piątek Panu nie chciało się do mnie jechać, o godz. 18.00 dostałam tylko sms od kuriera z informacją, że paczkę przywiezie w poniedziałek, bo dziś już jest późno  😂 😂 😂 Sam sobie podpisał i do poniedziałku trzymał sobie w domu skandal, ale i tak się zdarza
Mi zostawił kurier pod drzwiami paczkę z siodlem. Jak ją zobaczyłam dostałam zawalu
A zgłaszacie wtedy jakieś skargi?
Bo powiem wam, że póki co mają 'farta', że klienci paczki się "odnajdują".
Ale niech ktoś podwędzi takie znalezisko, to nie wiem kto i jak będzie musiał się tłumaczyć.
Mi kiedys kurier antyrame kiedys przywozil, przy nim chcialam rozpakowac, paczke i zobaczyc, czy nie uszkodzona jest. Zaczal, ze on czasu nie ma, wec mu mowie, ze mam takie prawo, to ten znow, ze on nie ma czasu, wiec poprosilam o jego nazwisko i nagle znalazl czas... Ja sie nie cackam. Ja pracuje i swoja prace wykonuje dobrze i nie zarabiam kokosow, wiec niech  i poczta i kurierzy tez wykonuja swoja prace dobrze, za cos im kurcze placa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się