Kącik Ujeżdżenia

keirashara dzięki za świetny pomysł! Następnym razem dużo wcześniej pojawię się tu - w wątku - z informacją o konsultacjach, a i wcześniej dam znać na fb czy innych portalach wiedzy wszelakiej. W końcu o to na chodzi, by jak najwięcej osób mogło z tego skorzystać i podać informację dalej 🙂 Za pierwszym razem organizowanie takiego eventu trochę mnie przeraziło i być może stąd nie pomyślałam o takich rozwiązaniach, jak mówisz - czyli np dołączeniu do "ekipy" województwa właściwie sąsiedniego, z którego wiele osób znam - ale następnym razem jak najbardziej trzeba to zrobić 🙂

reinko dzięki!  :kwiatek: Ja też znam Panią Anię od wielu lat, ale jako sędziego - który dużo mówi, dużo pisze, jest otwarty na dyskusję i pomaga jeźdźcom słusznymi uwagami. Pomysł treningów z nią podsunął mój aktualny trener - gdy podczas eliminacji do MPMK w Zakrzowie w tamtym roku napomknęłam: "O, ale fajnie byłoby posłuchać pani Ani tak na treningu od czasu do czasu, ona tyle widzi!", on odpowiedział: "Więc porozmawiajmy z nią, czy może czasem zajrzeć do Poznania na trening". A później to już była kwestia mojego ogarnięcia - gdy ukradziono mi paszport Lilith, nie byłam w stanie podnieść się finansowo i psychicznie na tyle, żeby ogarniać te konsultacje, później była zima i kolejne problemy... A od tego roku zaczęłam działać. Trener pomógł, zadzwonił, przypomniał pani Ani o nas - i później to już rozmawiałyśmy we dwie. Satysfakcja z tego, że się udało wreszcie, jest ogromna! I chciałabym się podzielić tym "robieniem sobie dobrze" z innymi, bo wiem, jak trudno jest jeździć, nie mając przy sobie dobrego trenera. Teraz go mam na co dzień - ale zaczynałam, mając 14 lat, trudnego konia i absolutny brak dobrego trenera ujeżdżeniowego w promieniu iluś kilometrów. A trener-skoczek, choć bardzo dobry, jednak nie umiał mi powiedzieć wszystkiego, co chciałabym usłyszeć...

juliadna chyba pisałaś do DressageLife  :kwiatek: Bo mnie przecież znasz 🙂
juliadna masz może zdjęcia Hormona Pony Sport?  :kwiatek: Tyle lat go nie widziałam!
Działa wam transmisja z Michałowic?
Kaarina, no właśnie nie. Specjalnie wstałam wcześniej, a tu lipa. Na 3 kompach sprawdzane, przez 2 różne źródła połączenia no i na tablecie też. I nic :/
Działa już 🙂
Może mi ktoś przypomieć jak powinno się jechać ustępowanie do lini ćwiartkowej?
Robić bardzo łagodnie aż do X i spowrotem, czy lepiej zrobić 'normalnie' pojechac na wprost po ćwiartowej i dopiero wrócić? Zeby nie bylo takie spłaszczone. Mam nadzieje że rozumiecie :P
Zorilla, wg mnie z wyprostowaniem pomiędzy ustępowaniem do, a ustępowaniem od linii.

PS X nie leży na ćwiartkowej 😀 Ale tak, zazwyczaj jedziemy do linii X-a, na wysokości X powinno być wyprostowanie, 2-3 kroki, i powrót. Tak mnie uczyli 🙂
Dzieki 🙂 no chodzilo mi o wysokosci xa 😉
Nie ma za co 🙂
Czy można gdzieś znaleźć zdjęcia lub filmiki z HPP Michałowice?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 kwietnia 2015 07:12
O zdjęcia pisz do juliadny. Jest galeria na FB dressage24
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
13 kwietnia 2015 13:56
proszę bardzo jest i Hormon 🙂

Dziękuje  :kwiatek:
Witam, potrzebuję pomocy  :kwiatek: Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak w praktyce powinien wyglądac podpunkt 11, nowego programu p4? Dołączam obrazek  🙂
o własnie moja juniorka dzisiaj jechała ten program :-)
robisz taki szeroki i płaski łuk od połowy krótkiej ściany do X, potem zaczynasz taki sam łuk w drugą strone kontrgalopem i jak dojedziesz do ściany to jedziesz po ścianie już prosto :-)
a czy można startować w białych bryczesach z szarym lejem 🤔 nic w regulaminie nie napisali...
mozna 🙂
Dziewczyny a pokażecie jak macie bądź będziecie miały wykonanie tego elementu 11 z programu P4 na filmiku linkiem jakimś czy coś?
Bo ja to sobie narysowałam na kartce dalej nie mogę sobie wyobrazić do końca chciałabym sobie to poprzeć filmem 🙂
Co prawda na razie nie jadę ale może się kiedyś przyda jak się programy zadomowią na dłużej 🙂
Będę wdzięczna  :kwiatek:
Wygląda mi to na stary program P8? Ja swojego czasu radziłam sobie jadąc wtedy pół koła 20m AX i odbijałam kontrgalopem do długiej ściany. Nie miałam na kartach żadnych uwag co do rysunku ćwiczenia.
To może poszukam zaraz starych P8 może znajdę wizualizacje 🙂
ja mam film z tego przejazdu, który został oceniony na 63 procent na koniu o słabym ruchu i bardzo pochwalony przez sędziego :-)  wiec raczej błędów w rysunku nie było Jak się wrzuci na youtube to dam
I tak, to jest stary P8
Już coś oglądałam ale nigdy bym nie wpadła na to jak to można jechać :P Typu: co autor miał na myśli 🙂
W razie czego będę wdzięczna za link do filmiku - chętnie się do edukuje na przyszłość 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 kwietnia 2015 21:43
Dziewczyny a pokażecie jak macie bądź będziecie miały wykonanie tego elementu 11 z programu P4 na filmiku linkiem jakimś czy coś?
Bo ja to sobie narysowałam na kartce dalej nie mogę sobie wyobrazić do końca chciałabym sobie to poprzeć filmem 🙂
Co prawda na razie nie jadę ale może się kiedyś przyda jak się programy zadomowią na dłużej 🙂
Będę wdzięczna  :kwiatek:

Od A do X pół koła wyjdzie i dalej jedziesz kontrgalopem na zmianę kierunku do H (do ściany dojedziesz przed H), gdzie przechodzisz do kłusa.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
20 kwietnia 2015 22:13
mam plan podjechać do Golden Horse w niedzielę z aparatem, kogo z Was spotkam? 🙂  😀
Nie wiem czy jestem na tyle stałym uczestnikiem wątku, żeby móc to napisać, ale mnie :P
obiecany filmik
Constantia No po Twoim tłumaczeniu od razu sobie poprawnie wyobraziłam 😉 Szkoda tylko, że napisane w taki sposób że ciężko wpaść na to o co chodziło autorowi...
Magda Pawlowicz dzięki za filmik 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 kwietnia 2015 08:25
juliadna, jak już wiesz, spotkasz na pewno mnie i dwie moje dziewczyny, które też na pewno nie obrażą się za foty 😁
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
22 kwietnia 2015 11:29
no niestety musiałam odwołać wyjazd do Warszawy.. następnym razem 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 kwietnia 2015 13:19
juliadna, no nie! Szkoda 🙁 ale daj znać jak następnym razem będziesz się wybierać do Wawy, mogę cię nawet jakimś obiadem ugościć 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się