Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Halo nie odwracaj kota ogonem,mam gdzies czy jestes na mnie zla. Dla sadu rownie wazne byloby czy kupujacy usluge zorientowal sie co kupuje, przejrzalas oferty? Bo chyba nie,skoro dalej ciagniesz ten temat. co do liczb, policz skoro cie to interesuje,ja tak jak ty swoja wiedza sie nie dziele za free😉 i nie mow mi co powinnam a czego nie,hodowcy zaprzegowcow robia swoja prace bdb i wiedza czego uzywac a czego nie. Dla mnie koniec tematu ty wiesz swoje ja wiem swoje, zaprzegowcy wiedza swoje.Dobranoc.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2339463#msg2339463 date=1429387748]
Te pozostałe konie nie-hodowlane, to na jakich matkach? coś więcej o nich?
[/quote]

6 x JUDIA xx (Alhijaz – Judyka) – reprezentantka rodziny kl. Justita, która silnie zakorzeniła się w SK Strzegom, a z której to pochodzą konie odnoszące sukcesy na torze wyścigowym takie jak: Jaka Bądź, Jak Najlepsza, Jaka Taka, Judytorian, Judykana, Judyton, Jura, Juggler, Jaspis, Jangtsenkiang, Joung Islander i wiele innych

4 x CZANTORIA sp.  (Hajfong – Czandora), hod. SK Nowielice – reprezentantka jednej z lepszych rodzin żeńskich – kl. Czubatka, z której to pochodzą takie konie sportowe jak: Czad, Czandra, Turbud Czar, Czuwaj, Czarodziejka i wiele innych.

3 x DEMANISSA xx (Double Alleged – Demanika) – reprezentantka rodz. kl. Croix d'Augas, z której pochodzą tak znakomite konie wyścigowe jak: Dobrawa, Dolores, Driada, Debora, Dogaressa, Dorwid, Dersława i inne

2 x MODELKA sp. (Cavallo – Modnisia) – hod. M.T Siergiej, reprezentantka posadowskiej rodz. kl. Marica z której pochodzą takie konie jak: Modest, Moderato, Mascara, Metaxa, Magnolia, Modystka

skupiłem się tylko na tych klaczach, które były nim kilka razy stanowione ale uwierz mi wśród pozostałych jest jeszcze kilka ciekawych przedstawicielek dobrych rodzin żeńskich, więc aż prosiło by się aby uzyskać od nich potomstwo hodowlane. Nie będę się bardziej rozwijał w tym temacie, bo nie chodzi o to by za właściciela ogiera odwalić robotę, albo stworzyć mu za darmochę gotowy materiał promocyjny, ale prawda jest taka, że być może i Wolf daje dobre konie użytkowe natomiast pod względem hodowlanym zawodzi…..
Karla🙂, ja nie mam gdzieś jak ty się zachowujesz (tu, w piśmie). Zaskakująco skandalicznie. Na poziomie kiepskiego telemarketera. Dobranoc.
Pozostając dalej w temacie ogłoszeń/ofert stanówki oraz tego jak się one mają do rzeczywistości – ogłoszenie maryska 1 og. Ramirez (prt scr poniżej)


W SWOIM RODOWODZIE MA WIELE ZNANYCH KONI SPORTOWYCH KTORE ZAZNACZYŁY SIE W HODOWLI NIE TYLKO POLSKIEJ ALE TAKŻE SWIATOWEJ MIĘDZY INNYMI - CORRADO I, LORD , ALOUBE Z ,CALETTO I , MANGAN XX , ORANGE BOY XX

cieszy mnie to, że usunęłaś/usunąłeś błędy które były w poprzedniej ofercie stanówki ale ta wersja również do idealnych nie należy i może wprowadzać w błąd osobę zainteresowaną (a takie oferty drażnią mnie podwójnie) nie wiem czy jest to zabieg celowy czy błąd powstały zupełnie z innych względów.

Błąd nr 1- nie wiem jak Ty ale ja ogiera Orange Boy xx nie znam, Orange BAY natomiast owszem, niby jedna literka, a różnica duża to raz, a dwa w jaki sposób zaznaczył się on w światowej hodowli ?

Błąd nr 2 – w jaki sposób og. Corrado I, Lord czy Caletto I zaznaczyły się w polskiej hodowli ? Czy to po trosze nie jest mijanie się z prawdą ?

Pomijam fakt że og. Mangan xx i Orange Bay były końmi wyścigowymi, nie sportowymi, ale to najmniej razi bowiem dla niektórych wyścigi są sportem.

RAMIREZ UKOŃCZYŁ ZT GNIEZNO Z WYNIKIEM DOBRYM .

moje gratulacje, nurtuje mnie tylko jedno pytanie (w kontekście Twoich poprzednich wypowiedzi)  po jakiego wała ogier ten kończył zakład zaprzęgowy jak w rubryce „przeznaczenie sportowe” widnieje informacja, że do zaprzęgu to się on nie nadaje, do hodowli również (a 600 zł za stanówkę się woła :P) Dlaczego nie Bogusławice ?
Pomijam fakt, że brak tutaj kluczowej informacji, która być może stanowiła by kryterium wyboru dla potencjalnego zainteresowanego a mianowicie tego, że ogier ten ukończył ZT na przedostatnim miejscu.

Nie odbieraj tego jako formę ataku bo tak nie jest, po prostu widząc taką ofertę stanówki i szukając ogiera dla swojej klaczy na pewno bym ją pominął, bowiem uważam że jest to trochę nabieranie ludzi, co mnie szczególnie dziwi bowiem ogier ten ma kilka osiągnięć na swoim koncie, których nie zaakcentowałeś.
Silver_gold, teraz chyba ZT nie jest wyznacznikiem dla hodowców, nie jest wiarygodny, poza tym "maści" też się sprzedają 😉
Jak ktos chce konia sportowego, to szuka tego, co ma wyniki, jak kolorowego, to moze byc i sprzed ostatniego miejsca 😉
Silver, przeciez byly przypadki,ze kon na jeden ZT sie nie dostal,a zaprzegowy wygrywal.
Megane dla świadomego hodowcy każda informacją pozwalającą nawet w najmniejszym stopniu określić/oszacować predyspozycję oraz wartość użytkową danego ogiera jest dla  niego ważna. Niezależnie od tego w jakich "klimatach" przebiegała próba, bo jedni hodowcy zwracają uwagę na to, drudzy na coś innego. Mało wiarygodne mogą być też wyniki uzyskane w zawodach towarzyskich w mini LL lub L klasie, więc już tak nie czepiaj się tego ZT.

Co do maści hmmm ogier ten ma już 7 lat, w bazie PZHK widnieje tylko 1 jego potomek, maści kaszt. Wg. Bazy koni ogier ten posiada 3 szt. potomstwa, w tym dwa hodowli jego właściciela i tylko jedno z nich jest srokate. Więc o sile dziedziczenia z jaką ów maść przekazuje, nie może być jeszcze mowy. Taki toto lotek. A cena za stanówkę hmmm moim zdaniem wysoka. Pytanie tylko co się na nią "składa".

Za 600 zł możesz pokryć swoją kobyłę: brandenburskim SOMMERHIT'em (Sandro Hit - Pamina), holenderskim NOBODY (Indoctro - Zinda), za 500 zł - MARSEM sp. (Avero - Marsala), CZATRANEM sp. (Trachit - Czubata), SIR ROBIN'em (Robin II Z - Sankcja), WOLF'S PANTER'em kwpn. TP (Harland - Jiranda) za 400 zł - ALANEM sp. (Tjungske - Alabama), a więc ogierami już sprawdzonymi (poza Alanem oczywiście, ale go bronią wyniki uzyskane w ZT i championacie w skokach luzem).

Więc to co napisałaś, nie przemawia do mnie w żaden sposób

edit:
------------------------------------------------------------------------------

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2339618#msg2339618 date=1429424622]
Silver, przeciez byly przypadki,ze kon na jeden ZT sie nie dostal,a zaprzegowy wygrywal.
[/quote]

skoro były to je podaj będziemy bynajmniej wiedzieli jak ów ogier skończył i dlaczego na ZT wierzchowy sie nie dostał
Pesal,na wierzchowy nie zostal przyjety(bonitacja),zaprzegowy wygral.z tego co pamietam wtedy byli duzo kontrowersji co do kwalifikacji i finalu.
Pesal ukończył ZT wierzchowo-zaprzęgowy, gdzie z elementów wierzchowych ocenie poddano tylko i wyłącznie ruch pod jeźdźcem w trzech podstawowych chodach, resztę stanowiły elementy zaprzęgowe. Ogier ten jest w starym typie konia małopolskiego z mocno rozbudowanym zadem, grubą szyją, średnią kłodą. Jednym słowem nie ma się czym zachwycać.

Wracając jednak do meritum, co poza licencją wygranie ZT mu dało ? Na 37 szt. potomstwa zarejestrowanego w PZHK, tylko 4 szt. są hodowlane. Pytanie czy to dużo czy mało ? Dla mnie mało. No chyba, że miarą sukcesu jest "udział" w programie ochrony.


edit:
----------------------------------------------------------

Smutna prawda o ZT zaprzęgowych jest taka, że poza nielicznymi przypadkami służą one wyrobieniu licencji tym ogierom, które na ZT wierzchowy zakwalifikować się bądź ukończyć go by rady nie dały. Później i tak "reklamowane" są jako wybitni ojcowie koni skokowych, a prawda jest taka, że kolejny ogier średniej jakości zalewa nam rynek, że o jego potomstwie nie wspomnę, które z zaprzęgami i tak ma niewiele wspólnego za ta prężnie zasila szkółki rekreacyjne lub dodatnio wpływa na wzrost produkcji koniny.
Silver,wlasnie o to mi chodzilo,to jeden z tych bardziej znanych przykladow niespelnionego czempiona zt...kon swoje lata ma, uzytkowany w sporcie nie byl, potomstwo jest jakie jest.
Dlatego obawiam się, że podobny los może spotkać też i inne ogiery ZT zaprzęgowy kończące. Skoro czempion zt nie dał rady, to jaka jest szansa że ten z przedostatniego miejsca sobie poradzi ?
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2339623#msg2339623 date=1429425768]
dla świadomego hodowcy każda informacją pozwalającą nawet w najmniejszym stopniu określić/oszacować predyspozycję oraz wartość użytkową danego ogiera jest dla  niego ważna.
[/quote]
A jednocześnie (i ty też?) radośnie piszesz "kwpn" bez tego "drobnego" dodatku TP.
Przy czym zupełnie nie chodzi mi o tego ogiera, spokojnie wierzę, że się sprawdza i jest super. Chodzi mi o jakość informacji.
W sumie porównywalną do "świetny koń śląski, kasztan" (nie, jeśli chodzi o meritum, ale jeśli chodzi o zagrożenie dezinformacją, to już tak).
halo specjalnie dla Ciebie poprawiłem swój wpis i nie chodzi o to, że mam tą informacje w nosie tylko sprawa ta już tyle razy była poruszana w poprzednich postach, że każdy i tak już wie o co chodzi a przywołanie jego przykładu miało pokazać dysonans pomiędzy jakością a ceną stanówki Ramizera, w porównaniu do innych ogierów.

Co do dezinformacji o której piszesz, bądź połowiczego przekazywania prawdy to się z Tobą zgodzę, też mnie to strasznie drażni i irytuje bo to takie robienie ludzi w konia, dlatego podzieliłem się swoimi uwagami dot. ogłoszenia zamieszczonego przez maryska1


edit:
-------------------------------------------------------------------------

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2339738#msg2339738 date=1429440807]
A czy ktoś może mi wytłumaczyć jaki był cel tych dwóch ZT (w 2009 roku wierzchowy i 2010 roku zaprzęgowy)[/quote]

ogier ten podczas pierwszego tj. wierzchowego ZT nie uzyskał minimalnej ilości punktów indeksowych, które pozwalały by na wpis do Ksp a co za tym idzie wydanie licencji, natomiast wymagania jakie są stawiane ogierom kończącym ZT o profilu zaprzęgowym są prawie żadne - obowiązuje jeden stały próg indeksowy bez podziału na ogiery hodowli polskiej i hodowli zagranicznej (tak jak ma to miejsce w przypadku ZT o profilu wierzchowym) to licencje z palcem w nosie udało mu się uzyskać, a wszystko to zgodnie z zasadami kwalifikacji ogierów do ZT w 2010 r.

a swoją drogą Skaner będąc osobą, która oddawała ogiera do ZT powinieneś takie rzeczy wiedzieć  😉
Silver_gold, teraz chyba ZT nie jest wyznacznikiem dla hodowców, nie jest wiarygodny, poza tym "maści" też się sprzedają 😉
Jak ktos chce konia sportowego, to szuka tego, co ma wyniki, jak kolorowego, to moze byc i sprzed ostatniego miejsca 😉

Silver, to było pisane dla żartu, a Ty jak zwykle...
rynek jest tak duży, że kazdy cene może sobie rzucić jaką chce, aby tylko znalazł klientów...
Oczywiscie, ze oferta powinna być rzetelnie przedstawiona, ale nie oszukujmy sie, nikt nie napisze w ogłoszeniu stanówki, ze ogier zdał ZT na przedostatnim miejscu. Hodowca, prawdziwy hodowca sprawdzi takie rzeczy a ten, co mu tylko na maści zależy, bedzie miał wszystko inne w nosie, tylko bedzie liczył na prawdopodobieństwo urodzenia srokatego źrebaka. Kto mu zabroni ryzykować 600 złotych?
kolezanka pokryła swoją kobyłę ogierem z PSO. Klacz wlkp chyba, pokryła ją ślązakiem... pojechała na próby polowe młodą, kobyła się bardzo podobała, ochy i achy od sędziów za ruch i skoki, ale rodowodowo do dupy, klacz bez wpisu do KG, nie wiem, czy w ogole do wstępnej ją wpisali. Jak widać SO także nie poinformowało klienta, ze ogier to typ zaprzęgowy.
Megane to nie o typ ogiera chodzi, a o programy hodowlane i zasady wpisu do księgi, co nie zmienia faktu że podejście pracowników stada żadne, ważne ze skasowali za stanówkę. No ale tak to jest jak nieodpowiedni ludzie piastują nieodpowiednie stanowiska....
Silver To moja sprawa za ile kryje klacze .Jak mój ogier ci nie pasuje to kryj lepszymi my na krycie naszymi ogierami nie narzekamy i zrebięta sprzedają się dobrze . A ze podobają mi się konie kolorowe to wyłącznie moja sprawa .Przeciwnie do ciebie ja na Revolcie nie jestem anonimowy tak jak ty .
Silver To moja sprawa za ile kryje klacze .Jak mój ogier ci nie pasuje to kryj lepszymi my na krycie naszymi ogierami nie narzekamy i zrebięta sprzedają się dobrze . A ze podobają mi się konie kolorowe to wyłącznie moja sprawa .Przeciwnie do ciebie ja na Revolcie nie jestem anonimowy tak jak ty .


jak dla mnie to swoje klacze możesz stanowić nawet i osłem, muł to też fajne zwierze. Jako potencjalny klient mogę poddać ocenie i skomentować przygotowaną przez Ciebie ofertę stanówki, szczególnie że jest ona tak rzetelna i fachowa jak Twoje dotychczasowe wypowiedzi…. podejście do klienta też odwzorowane z czasów komuny, jak ktoś dzwoniąc do Ciebie zapyta się o Orange Boy’a i kilka innych kwiatków też mu odpowiesz kryj Pan lepszymi ?

Co do pozostałych kwestii, to nieuważnie czytałeś moje wypowiedzi, pisałem o ofercie stanowienia og. Ramirez, a nie o Twoich ogierach. Odniosłem się do jednego konkretnego przykładu, nie przykładów. Oceniałem jej poszczególne elementy składowe, a nie ogiera i nie napisałem niczego, co było by niezgodne z prawdą, za to Ty się z nią mijasz, bo może się nie znam ale nie wiem jak mogą się sprzedawać źrebięta (liczba mnoga) po ogierze, którego liczba zarejestrowanego potomstwa w PZHK wynosi 1. Nawet jeżeli oprzeć się o informacje zawarte w bazie koni, to i tak są to trzy sztuki: rocznik 2013, 2014 i 2015. Klaczka z 2015 r. odpada bo podejrzewam, że w dalszym ciągu stanowi ona Twoja własność, chyba że sprzedałeś ją razem z matką w co wątpię, ogierek z 2014 r. to koń zarejestrowany w PZHK, problem tylko z tym z 2013 r. bo albo ktoś nie dopełnił obowiązku rejestracyjnego albo najzwyczajniej w świecie padł i dlategogo go nie ma w rejestrze. Więc o sprzedaży źrebiąt po nim na chwilę obecną nie może być mowy, chociaż życzę Tobie kolejki klientów po nie się ustawiających. I są to szczere słowa
Silver zapewne osłem to ty jesteś w dodatku anonimowym . Co do moich ogierów faktem jest ze Ramirez krył mało bo używaliśmy Romario .Ale życzę ci aby w Racocie choć jeden był taki ogier jak Ramirez .Przybłędo
 Brak kultury, obrażanie użytkowników


No chyba się zagalopowałaś, koleżanko
Miał ktoś może doczynienia z potomstwem ogiera Carnutte?
No i właśnie z takim czymś kojarzy mi się polska hodowla a raczej polscy hodowcy... Wszyscy są cacy, dopóki nie przyczepią się do mojego konia  🤔wirek:
Silver zapewne osłem to ty jesteś w dodatku anonimowym . Co do moich ogierów faktem jest ze Ramirez krył mało bo używaliśmy Romario .Ale życzę ci aby w Racocie choć jeden był taki ogier jak Ramirez .Przybłędo


Silver pisze spokojnie i zwraca uwagę na fakty. Mówicie o fantastycznej sprzedaży źrebiąt po ogierze, a Silver w prosty i czytelny sposób przedstawił, że ciężko o tą sprzedaż źrebiąt przy takiej populacji potomstwa. Na co hodowca i ogiernik zwraca się do potencjalnego klienta "Przybłędo" i "ośle" zachowując się jak najzwyklejszy cham. Smutne. I jak hodowca i ogiernik ma się kojarzyć z ekskluzywnymi zwierzętami sportowymi skoro zachowuje się tak prostacko... 
Jako iż w wiadomości prywatnej zostałam "wywołana" to chciałabym się wypowiedzieć.

Nie wiem skąd powstała plotka, że potomstwo Pantera nie może być wpisywane na podstawie prób wierzchowych, ale jeśli byłoby to coś "zasłyszane ode mnie" to informuję, że to NIE PRAWDA!
Jeżeli kiedykolwiek coś wspomniałam na temat potomstwa koni TP, to nie miałam na myśli Pantera, a SWOJĄ klacz - Zilandrę, ponieważ to jej potomstwo nie może być wpisane do Księgi i na stronie PZHK jest wyraźnie napisane, że chodzi o potomstwo od klaczy TP, a nie ogierów. Z tego co mi wiadomo, jako iż zapis ten wszedł w życie PO TYM jak Panter otrzymał licencję, to przepisy "nie działają wstecz".
Mój ogier Quentin Z, wygrał w ubiegłym roku preselekcję ogierów, ale właśnie z tego powodu na Zakład nie pojechał, mimo iż znajdował się w katalogu.

Informacja, że ogier od klaczy TP nie może iść na ZT, dotarła do mnie na dobę przed wyjazdem.

Dlatego osobę, która "tę plotkę" puściła, bardzo proszę o sprostowanie sprawy oraz podanie źródła - skąd takowa informacja wypłynęła, bo napewno nie ode mnie.  :kwiatek:

Odnośnie samego Pantera, jako iż stoi niemal po sąsiedzku mogę powiedzieć, że jest to wspaniały koń i myślę, że każdy kto go osobiście zobaczy, powie, że robi niesamowite wrażenie. Z resztą sama również pokryłam nim jedną ze swoich klaczy!

O jego potomstwie wiele powiedzieć nie mogę. Znam osobiście (choć "znam" to może zbyt wiele) jedną klacz po nim - Druję. Wygrała ona ZT wierzchowy w Białym Borze i wygrana ta zdecydowanie się jej należała. Klacz była nie tylko najlepsza ruchowo, ale takze znakomicie skakała. Poza tym, więcej źrebiat nie znam, ale faktycznie po okolicy się mówi, że Pan Tadeusz chętnie je odkupuje.


edit. a co jeszcze mogę napisać o koniach TP? Jakie one są, tego nie wiem. Moja Zilandra ma doskonały charakter, choć jest dość temperamentna. Jedyną jej "wadą" jest fakt iż ciężko utrzymać ją w odp kondycji - może "nic" nie jeść, a zawsze ma nadmiar masy. Z tego też wzgledu dość szybko się męczy. Na codzień bawię się z nią w mały sport, ale uważam, że pod dobrym zawodnikiem mogłaby chodzić coś więcej. Kobyła ma i serce i technikę i możliwości, co też przekazała synowi. W załączeniu jej foto.
Silver zapewne osłem to ty jesteś w dodatku anonimowym . Co do moich ogierów faktem jest ze Ramirez krył mało bo używaliśmy Romario .Ale życzę ci aby w Racocie choć jeden był taki ogier jak Ramirez .Przybłędo


nie zamierzam wyprowadzać Cię z błędu ani wdawać się z Tobą w pyskówkę. Po pierwsze nie ten poziom, po drugie nie jesteś w stanie dotknąć mnie tymi słowami. Tak zachowuje się tylko osoba „mała” o niskiej kulturze, więc sam sobie wystawiasz laurkę. Szacunek do klienta żaden. Za życzenia dziękuje, ale niestety kierujesz je do niewłaściwej osoby.

Z chcicą natomiast porozmawiam z Tobą na argumenty i dokonam porównania tych dwóch ogierów

RAMIREZ – hod. Leszek Garstka

ROMARIO – hod. SK Racot

RAMIREZ – ukończył ZT o profilu zaprzęgowym, na przedostatnim miejscu, uzyskując wynik poniżej średniej rocznika

ROMARIO – ukończył ZT o profilu wierzchowym, na miejscu 1-wszym (test 8 m-czny), uzyskując wynik powyżej średniej rocznika; wcześniej podczas testu 100-dniowego otrzymał ocenę bdb

RAMIREZ – zajął ostatnie miejsce w Czempionacie Użytkowym w Wolnych Skokach w 2011 r. w kat. ogierów starszych

ROMARIO – zajął pierwsze miejsce w Czempionacie Użytkowym w Wolnych Skokach w 2011 r. w kat. ogierów starszych

RAMIREZ – starty na zawodach regionalnych i towarzyskich w konkurencji skoków przez przeszkody

ROMARIO – starty na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej w konkurencji WKKW i skoków przez przeszkody

i co ważne bez ROMARIO nie było by RAMIREZA bowiem jest on ojcem jego matki – kl. Rawa.

ocenę tego, który z w/w ogierów jest lepszy pozostawiam czytającym jak i potencjalnym klientom zainteresowanym nabyciem jego nasienia


U góry widać ze klacz KWPN  zaprzęgowa daje rade .
Dodam tylko ze matka Totilasa klacz KWPN pochodzi z tych samych zaprzęgowych koni co Panter
Kl LOMINKA http://www.allbreedpedigree.com/lominka

Znany bardzo dobrze  ogier Lavendel pochodzi z matki zaprzęgowej a samego Lavendela przedstawiać nie trzeba
Kl Ulesk http://www.allbreedpedigree.com/uleska
Panie Lukaszu J z Racotu pochwal się swoimi ogierami
A jak miał wypasc skoro tak go fachowcy od zaprzęgów jeździli co ?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Tego już za wiele - kompletny brak kultury, notoryczne pisanie postu pod postem, notoryczne przemycanie reklam. Daję tydzień uciszenia na lekturę regulaminu i jeżeli jeszcze raz będzie jakiś problem, będzie banik.
A jak miał wypasc skoro tak go fachowcy od zaprzęgów jeździli co ?


złej baletnicy przeszkadza i rąbek przy spódnicy.......
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
20 kwietnia 2015 16:41
ale się wątek zeszmacił..
Miał ktoś może doczynienia z potomstwem ogiera Carnutte?


W Polsce, klacz po Carnute( Miss Carnute F), hod. Fimela dała vice- ZT w 2011, w Białym Borze
http://www.bazakoni.pl/michaelangelof-bajoudurouet-misscarnutef
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się