kącik zaprzęgowca

Dzięki piękne za linki do strony, bardzo ładnie tam widać jak konie są "zamontowane" do bryczki, w tandemie/ szydle  😉 a z doświadczenia jak wam się powoziło takim ustawieniem zwierzaków?? czy lepsza klasyczna para? A zakręty jak się takimi robi?
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 marca 2015 14:33
Ludności, prośbę mam. Czy możecie sfotografować dla mnie mocowanie dyszelkow do bryczki? Coś z moimi nie gra, ustawiają się pod kątem...wcześniej były łączone, teraz mam pojedyncze i coś jest nie tak...
Będę bardzo wdzięczna.
Po remoncie
BASZNIA Takie mogą być?



BASZNIA   mleczna i deserowa
24 marca 2015 16:17
Misiek69, tak, bardzo dziękuję. Takie rozwiązanie wymagałoby u mnie przerobienia, ale dokładnie problem by znikł.
Może ktoś jeszcze jeśli ma inne mocowanie?
BASZNIA





BASZNIA   mleczna i deserowa
24 marca 2015 20:30
Atea, dzięki serdeczne. Dobra, to już wszystko wiem, u mnie trzeba przerobić.
Atea, btw czy Ty jesteś w krótkich spodenkach 😀??
BASZNIA Nie ja, tylko szanowny Wacław  😀 Ale nie martw się, zdjęcia robiliśmy latem w innym celu 🙂
BASZNIA może po prostu zawias nie jest idealny i na takim ramieniu widać lekkie przekoszenie, ale jakie to ma znaczenie???? W pracy ustawia się tak jak być powinno, szkoda zawracać sobie głowę. W poprzedniej bryczce miałem podobnie, jeździłem tak trzy lata 🙂 a mocowanie było takie:
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 marca 2015 13:08
Atea, haha a już myślałam, że na Polnej lato :-).
konik123, zawias jest mocno nieidealny , i inaczej zrobiony, ma tak duży luz, że kon wychylony myślę że z 20 stopni nie powoduje zmiany wychylenia przodka. Dzięki serdeczne za Twoje foto. Mała przeróbka i będzie oki :-).

konik123, zawias jest mocno nieidealny , i inaczej zrobiony, ma tak duży luz, że kon wychylony myślę że z 20 stopni nie powoduje zmiany wychylenia przodka. Dzięki serdeczne za Twoje foto. Mała przeróbka i będzie oki :-).

ha ha ha, czyli masz wersję z opóźniaczem skrętu  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 marca 2015 15:12
Taaa. Nie powiem, jak kuc odbija od strasznej studzienki to się nawet przydaje ;-)
Widzieliście nowy regulamin rozgrywania zawodów krajowych?  😵

No to chyba nie kupimy licencji  🙁
"Działacze" to chyba największa plaga polskiego sportu i to nie tylko związanego z końmi.
https://www.facebook.com/irek.jagodne/posts/387729034765053😲# cała prawda o kondycji polskiego powożenia. nic dodać, nic ująć. na słowa działacz i związek mam alergię.
Tak, czytałem to. Ale co zrobisz? Najgorsze, że ten stary beton, sam wychowuje sobie następców, którzy podobnym betonem się staną.
Założyłam wątek na forum driving.pl na ten temat - jakbyście chcieli coś dodać to zapraszam - klik.

Ja czuję, że amatorom chcącym rozpocząć starty podcięli skrzydła do korzeni.
Kochani! jedno szybkie pytanie: Jak nazywają się fachowo te farbowane strusie pióra, zamontowane na kantarach pomiędzy końskimi uszami ??
Przeczytajcie proszę i podpiszcie, jeśli się zgadzacie:

PETYCJA

Może uda nam się jeszcze coś zaradzić  :kwiatek:
Moi drodzy 🙂 Mam pytanko mam możliwość kupić bryczkę firmy KALWAGEN i  o to moje pytanie czy ta firma jest dobra ?
Przeczytajcie proszę i podpiszcie, jeśli się zgadzacie:

PETYCJA

Może uda nam się jeszcze coś zaradzić  :kwiatek:

Podpisana 🙂

koniczkowatość moim zdaniem średnia półka ze wskazaniem na dobra,  przy zakupie nowej sporo sobie liczą za swoje produkty. firma, firmą, wszystko zależy ile lat i jak była użytkowana, nawet "Glinkowskiego" da się połamać, aczkolwiek ciężko 🙂  Koledzy mają wagonety z Kalwagena, z tego co wiem to są dość ciężkie, ale solidne konstrukcje.  Jak cena dobra to bierz 🙂
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.484870861633198.1073741837.258672837586336&type=1

Wiadomo już coś z tą petycją o zmiane regulaminu? Została przyjęta, czy za mała ilość osób się podpisała?
Zaprzęgowcy, serdecznie Was zapraszam na konsultacje z p. Krzysztofem Rembowskim  :kwiatek:
https://www.facebook.com/events/1432949180334148/
Witam wszystkich, mam takie małe pytanie a bardziej prośbę. Czy ktoś mógłby mi dobrze wytłumaczyć zasadę działania hamulcu na kranc oraz spowalniacza skrętu? 

🙂
Jeśli powinno być w innym wątku to przekierujcie,ale myślę że tu będzie najlepiej..
[b]EGZAMIN NA BRĄZOWĄ ODZNAKĘ W POWOŻENIU odbędzie się 16 maja 2015 r w Pietrzykowie k/Żar - woj.lubuskie. Wszelkie informacje-e-mail: barbasia.hip@gmail.com.
Mam do was pytanko czy wie ktoś z was moi drodzy gdzie dostanę końcówki do dyszli aby tanio ?
Kochani, w sprawie nowego regulaminu, w Strzegomiu odbędzie się spotkanie po maratonie tj. sobota 9 maja. Godzina będzie podana na zebraniu technicznym. Komisja Powożenia powiedziała, że wysłucha w dialogu postulaty zawodników i podda zmiany dyskusji. Więcej przeczytacie w linku: http://driving.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/657-komunikat-od-menagera-komisji-powozenia-pzj  kto nie może być, może napisać maila lub wiadomość jakie postulaty chciałby poddać dyskusji. My oczywiście przedstawimy postulaty które były podane w petycji.
rybka   Różowe okulary..
27 maja 2015 10:53
Zaprzęgowcy, mam do Was pytanko. Czy na zawodach trener  przed przejazdem może powozić końmi zawodnika, który za kilka min. ma przejazd?
Zaprzęgowcy, mam do Was pytanko. Czy na zawodach trener  przed przejazdem może powozić końmi zawodnika, który za kilka min. ma przejazd?

no a dlaczego nie?  może trener, może luzak.... nie słyszałem o takich ograniczeniach.
rybka Nie sądzę, by były takie ograniczenia. Czasem startuje się kilkoma zaprzęgami i gdy zawodnik jedzie przejazd ktoś musi zostać z drugim zaprzęgiem. Przyznaję jednak, że głowy nie dam sobie uciąć, nam jednak nikt nigdy nie zwrócił uwagi (ale większość towarzyskich jeździmy).

A my pozdrawiamy z naszych zaprzęgowych zabaw 🙂

żaczkowa   gone with the wind
18 czerwca 2015 13:50
Witam wszystkich 🙂

czy jest tu ktoś, kto zajmuje się dorożkami na Rynku w Krakowie?
Oprócz enklawy - z tego, co widzę od ładnych parę lat się tu nie udziela, a z postoju ją chyba kojarzę po bordowym cylindrze (dorożka a'la lakierowane ciemne drewno)

orientuje się ktoś może jak rozpoczęcie "dorożkowania" wygląda w Krakowie od strony prawnej? na stronie UMK opisali tak łatwo, miło i przyjemnie, a słyszałam, że latami czeka się na pozwolenie na wjazd na Rynek 🙁


dorzucam linki, jakby ktoś chciał poczytać i moje widoki z góry 🙂
https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub_dok_id=3276&sub=procedura&proc=SA-42
https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub_dok_id=3276&sub=procedura&proc=SA-55



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się