żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Averis   Czarny charakter
20 marca 2015 14:48
[s]Czy ktoś kupował tę podkładkę? Jak z jakością?[/s] Już znalazłam opinie  :kwiatek:

http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i5186519710.html
Quanta, Halo.  Tylko moja nie wyłysiała. Zrobiły się w niej dziury







Da się coś z tym zrobić ? czy lepiej kupić nową ?
korysindex4, skóra musiała być felerna, po jakiejś bliźnie, infekcji. Taka słabsza, "sparciała" w tym miejscu. Może mole nadżarły? Ja bym to załatała futerkiem. Doszyła łatę do zdrowej skóry, pewnie trzeba wyciąć z nadmiarem.
Jeśli nie możesz tego reklamować. Bo jeśli pranie było zgodnie z instrukcją - to reklamacja się należy.
Gorzej jak było prane w ponad 40 st., gdy skóra (białko) ulega denaturacji.
podkładka ma ok 2 lat,więc reklamacja już przeszła.Najwyżej postaram się znaleźć kogoś,kto mi ją naprawi
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 marca 2015 20:13
mils - dzięki!  :kwiatek:
Quanta, Halo.  Tylko moja nie wyłysiała. Zrobiły się w niej dziury

Niestety to wina prania w proszku.
Czy moglby ktoś zmierzyć długość podkładki mattes rozmiar L- od futra z przodu do futra z tylu? Chodzi mi tylko o przestrzeń pomiędzy nimi. Baaardzo prosze  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
26 marca 2015 16:49
Nikas tak na szybko, 46cm.
Dziękuje bardzo!!!  :kwiatek:
Czy moglby ktoś zmierzyć długość podkładki mattes rozmiar L- od futra z przodu do futra z tylu? Chodzi mi tylko o przestrzeń pomiędzy nimi. Baaardzo prosze  :kwiatek:

48cm
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 marca 2015 08:45
Dotarł do mnie wczoraj Acavallo Hexagone i  ... jestem zła trochę bo będę go musiała reklamować i odsyłać, a zależało mi na czasie  🤔 .
Wszystko fajnie, żel mi się bardzo podoba tylko jest jedno ale ... nie jest pokryty tą błyszczącą powłoką na całej swojej powierzchni. Miejscami jest matowy i taki bardziej miękki niż w miejscach gdzie ma błyszcząca powłokę. Te braki są zarówno po stronie graniastosłupów jak i tej gładkiej. Mam wrażenie jakby się utlenił, w miejscach pozbawionych błyszczącej powłoki stracił swoją sprężystość w pewnym stopniu  🤔 .

Czytałam kilka stron wcześniej, że był już tu omawiany podobny problem, z tym że mój żel nie zostawia tłustych plam na dłoniach, w pudełku ma tłusta plamę i ok, jednak te "otarcia" ...
Mam nadzieję, ze mi go wymienią bez problemów.
Może to głupie pytanie, ale jak odróżnić mattesa z korektą tylu od zwykłego?  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
02 kwietnia 2015 17:10
Milku2000, ten z korektą, jak sama nazwa wskazuje ma podwyższony tył.
Może mi ktoś polecić tanią i sprawdzoną podkładkę podnoszącą przód siodła?
Przeglądając asortyment jednego ze sklepów trafiłam na ciekawostkę w postaci podkładki futrzanej pod siodło z magnesami Torpol. Czy takie magnesy maja jakikolwiek sens znajdując sie jednak dość daleko od grzebietu ??
Klami nie mają sensu. Zresztą jak każdy inny wynalazek zaopatrzony w statyczne magnesy.
Dorcysia, dzięki. Tak też myślałam, ale wolałam zapytać.
Ja mam mały problem, gdyż kupując już używane siodło od prywatnej osoby nie zwróciłam uwagi na łęk (nie chodzi o rozmiar tylko wykonanie i stan) i po ponad roku/dwóch używania coś mi zaczęło przeszkadzać podczas jazdy. Okazało się, że ta osoba nie powiedziała mi, że lęk (przedni) już chyba raz się złamał, pozniej musiał być chyba spawany, a u mnie po prostu po codziennym użytku spawanie puściło i wróciła ta sytuacja ze złamaniem. Łęk jest metalowy i dość wąski.
Myślicie, że skoro na stronie Daw-mag napisali, że jest możlwość naprawy starych/nieznanych siodeł to wart spróbować? A moze ktos z Was juz wysyłał im siodło i wie jak robią i jakie maja mniej wiecejtego ceny? Bardzo nie chciałbym kupować nowego siodła i staram się tego uniknąć, a rymarz wątpię, że byłby w stanie bez masakrowania całego siodła mi to zrobić, ew wymienić łęk. Co o tym myślicie?:kwiatek:
Czym tak na prawdę różnią sie podkładki żelowe od siebie? Oprocz cena? Dlaczego jedna kosztuje 150 zł, a inna 270?
witam czy ktoś może mi powiedzieć czy podkładka mattesa o profilu ujeżdżeniowym będzie pasowała pod siodło wszechstronne?z góry dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Ja mam mattesa dr pod skokówkę
dzięki Dramka, a mogłabyś mi jeszcze napisać jaki masz rozmiar siodła a jaki podkładki? dzięki🙂
Ma ktoś taką podkładkę? Jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu?
http://www.gnl.pl/podkladka-amortyzujaca-torpol-nelson.html
Jak różni sie grubością (i czy w ogole) zwykły żel acavallo, anatomiczny i hexagon? Czy jakies inne żele (nie droższe, chetnie tańsze) sa godne jeszcze uwagi? I ktory z tych trzech najlepiej chroni i amortyzuje przy dopasowanym siodle?
Czy posiada ktoś taką podkładkę pod siodło?
Chodzi mi o jej konkretne działanie, jak się sprawuje, czy jest dobra jakościowo, czy może polecacie coś lepszego?
Nigdy nie miałam z taką podkładką doczynienia- stąd moje pytania.

Myślicie, że jeżeli siodło przy przednim łęku jest położone za nisko względem kłębu konia (nie uciska go!) to taka podkładka coś da, czy lepsze futerko pod siodło? 🙂 Od razu poprzedzam zbędne pytania: mam dwa siodła i akurat to, którego używam rzadziej ma tą lekką 'wadę' więc koniowi krzywda się nie dzieje, a wiadomo, że wolę, aby było mu bardziej komfortowo, a ja wolę mieć czyste sumienie. Nie, nie mam możlwiości wymiany łęku ani wyeliminowania jazdy w tym siodle. 🙂
czy ktoś posiadający mattesa rozmiar M mógłby mi zmierzyć odległość między futerkami? baaaardzo proszę  :kwiatek:
w sensie kanał ? u mnie 6-7 cm
chodziło mi o długość wzdłuż kręgosłupa, tam gdzie leży siodło, od przedniego łęku do końca tylnych oduszek czyli między obszyciami z futerek, ale dzięki za odzew 😉
Mattes M ma w całości 54cm czyli odległość między obszyciami 44cm 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się