Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Graba.   je ne sais pas
21 kwietnia 2015 09:08
Jak najtaniej wysłać walizkę z rzeczami z francji do polski? pewnie będzie dość cięzka (ok 20 kg), więc kurierem moze wyjsc kosmicznie drogo...
Czy coś może grozić człowiekowi za wydzwanianie z numeru zastrzeżonego i gadanie głupot podchodzących pod oczernianie? Moja siostra jest w problematycznej sytuacji. Ojciec jej dziecka jest walnięty (delikatnie mówiąc), cholernie zazdrosny i zaborczy. Do jej narzeczonego KTOŚ zadzwonił z zastrzeżonego. Rozumiem, że policja jest w stanie namierzyć takiego człowieka, sęk w tym czy w ogóle zainteresują się ewentualnym doniesieniem.
Chess - teoretycznie możecie założyć sprawę o nękanie i stalking. W praktyce (chyba, że będziecie mieć szczęście trafić na kogoś, kto się "wkręci" w Waszą sprawę) na policji powiedzą Wam jak mi - że wam się wydaje, że co wam jeden telefon przeszkadza, a czy ktoś was atakował, a że on nie jest niebezpieczny, że olać, że póki nie zaatakuje to oni tego zgłoszenia nie przyjmą...  🙄 wątpię czy z mojego zgłoszenia choćby notatkę zrobili  🙄
Tak też myślałam... Jeśli telefon się powtórzy to planujemy nagrać rozmowę i tyle :/ W razie czego.
Czy gazeta 'Podróże' jest do kupienia w sklepach? Przeszłam już masę kiosków i jedyne, co znalazłam to dodatki, np. o samej Skandynawii. Trzeba tą pełną wersję przez internet zamawiać, przez telefon czy jak? Ktoś wie?
flygirl, ja kupowałam w Empiku
Czyli istnieje. 😀 Dzięki. :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2015 20:01
Pytanie mam iście debilne... Ale jestem tak skołowana, że wolę zapytać jak debil niż walnąć babola, który miałby szansę ładnie skomplikować mi życie  😤
Wg tego: http://sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-wlk jeśli zdawałam maturę w tamtym roku, to jeszcze się NIE rejestruję, dopiero po 28.04., tak?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2015 09:34
Nie chce mi się szukać tego za Ciebie ale na pewno masz zakładkę terminy rekrutacji w której jest podany termin Twojej rekrutacji. Strona, którą wrzuciłaś nie dotyczy Ciebie, ale nie ma tam ani słowa o tym, że masz się rejestrować po 28.04  😉 Zajrzyj do terminarza i będziesz wiedzieć kiedy.

edit: Dobra z nudów zajrzałam do kalendarza, Twoja rejestracja jest 25.05.2015 r.- 03.07.2015 r. do godz.23.59.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 09:49
Gdzie znalazłaś terminarz? Wczoraj szukałam chyba z godzinę 😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2015 09:54
Niebieska lista po prawej stronie strony -> "kalendarz rekrutacji"  😉
Scottie   Cicha obserwatorka
23 kwietnia 2015 11:51
Brał ktoś coś na raty w Media Markt? Nie bardzo mam jak zadzwonić na infolinię do nich, a chciałabym się dowiedzieć, czy wystarczy zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków, które wystawią mi kadry? Czy muszę dostarczać ten ich bankowy wzór zaświadczenia do kadr i musi on być przez kadry wypełniony?
W sobotę minęły dwa tygodnie jak rozsiałam nawóz na trawę. Od kilku dni wpeirniczaja ją sarny. Czy nic im nie będzie?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 kwietnia 2015 12:46
Scottie 2 lata temu braliśmy na raty konsolę w Media Markt, z tego co pamiętam nie trzeba było żadnego zaświadczenia tylko telefon do firmy 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
23 kwietnia 2015 13:07
strzemionko, nie mam żadnej przeszłości kredytowej, nie będą robić problemów? Ehh chyba i tak będę musiała zadzwonić na infolinię do nich. Dzięki za pomoc 🙂
Scottie, brałam raty, co prawda w Euro AGD RTV, ale chyba zasady przyznawania są podobne, bo zależą od banku, a nie sklepu. Zanosiłam wtedy do sklepu zaświadczenie z kadr o rodzaju i czasie zatrudnienia oraz wysokości dochodów. Sklepy mają te bankowe zaświadczenia, ale powinny honorować też takie firmowe, bo przecież dotyczą tego samego. Byle informacje zawarte na firmowym druczku spełniały ich wymogi. 😉

I też nie miałam wtedy żadnej historii kredytowej, a przyznali mi kredyt na 3500 zł w rozłożeniu na 20 rat.

edit. za wcześnie wysłałam odpowiedź.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 17:06
Niebieska lista po prawej stronie strony -> "kalendarz rekrutacji"  😉

Faktycznie! Z tym że to w ogóle nie ten wydział i dopiero teraz to widzę  😵 a na "moim" wisi rekrutacja 2014/2015... Powtarza się to, co było rok temu, znowu dochodzę do wniosku, że to całe studiowanie chyba nie jest dla mnie, skoro nie ogarniam głupiej rejestracji  😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2015 18:58
A na jaki chcesz wydział? To Ci poszukam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 19:26
Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek elektroradiologia (bo co najśmieszniejsze, znalazłam informacje na bieżący rok dla kandydatów ze starą maturą i tylko na kierunki pielęgniarstwo, położnictwo i fizjoterapia...). Dzięki wielkie za pomoc  :kwiatek: głupio się przyznać, ale czuję się jak debil, mam wrażenie że dostęp do informacji jest specjalnie utrudniany (selekcja takich matołów jak ja?  :lol🙂, a strony uczelni mało przejrzyste i naprawdę ciężko jest mi na nich cokolwiek znaleźć...  😵
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 kwietnia 2015 19:27
Zrobilam sobie "uPoda" z telefonu- oplaca sie wymieniac szybke czy lepiej od razu kupic nowy? Bo sam telefon dziala, nawet teraz z niego pisze.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2015 19:30
Jaki masz telefon? Ja 2 razy rozbiłam Lumię 520, za pierwszym wymiana 160zł. Za drugim zamówiłam szybkę na allegro za 40zł i też działa  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 19:31
Podejrzewam, że iPhone'a 😉
A propos jabłek... Jak jakiś album jest dostępny na iTunes i tylko tam, to zwykły zjadacz chleba z Androidem nie ma szans go legalnie dostać? 🙁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2015 19:37
Facella wracając do studiów - ta strona jest straszna, żadnych aktualizacji od zeszłego roku (mam na myśli Twój wydział)  😵 Napisz do nich maila, chyba będzie prościej niż szukać igły w stogu siana  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 19:38
Chyba tak właśnie zrobię, ale jutro, bo dzisiaj już nic sensownego nie sklecę... Ale pocieszyłaś mnie, myślałam, że tylko ja tam nic nie ogarniam.
Facella, a torrenty? :P
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 kwietnia 2015 19:56
Samsung Galaxy S3. Bardzo go lubię... 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 20:06
[quote author=budyń link=topic=20.msg2343678#msg2343678 date=1429815202]
Facella, a torrenty? :P
[/quote]
Legalnie chcialam...
mam wrażenie że dostęp do informacji jest specjalnie utrudniany (selekcja takich matołów jak ja?  :lol🙂, a strony uczelni mało przejrzyste i naprawdę ciężko jest mi na nich cokolwiek znaleźć...  😵

na stronie UŚ w o gole przestalam sie starac coś znaleźć, szukałam wydziału rosyjskiego na UAMie i niewiele lepiej, storne znalażłam po kilku dniach  😂
Podejrzewam, że iPhone'a 😉
A propos jabłek... Jak jakiś album jest dostępny na iTunes i tylko tam, to zwykły zjadacz chleba z Androidem nie ma szans go legalnie dostać? 🙁

ja wiem, że to może być zbyt oczywiste, ale czy po prostu przez stronę zespołu próbowałaś? w ostateczności jeśli tak też Ci się nie uda to odezwij się na PW, kupię Ci i wyślę Ci pliki na maila a ty mi oddasz kasę na konto  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2015 22:04
Powiem tak: rudy mój oznajmił, że od przyszłego tygodnia wypuszcza stare EPki na iTunes, więc jak go znam, to będą dostępne wyłącznie tam. Jak się pojawią, to pewnie poleci pw, bo ja chcę mu statystyki nabijać 😁 dlatego torrenty średnio wchodzą w grę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się