żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Dorcysia dziękuję baaardzo 🙂 :kwiatek:
Patrzę co obecnie jest na rynku podkładek z futra owczego i zastanawiam się - Mattes czy jednak coś innego?
Nie ukrywam, że cena jest tutaj jakimś czynnikiem.
Czy ktoś korzystał z podkładek z futra owczego Mattesa i innych z futra owczego? I ma porównanie?
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
24 kwietnia 2015 06:01
marszylka, ja korzystałam i wg mnie inne przy mattesie wypadają słabo . podobno York ma b.fajnej jakości podkładki ale niestety takiej nie posiadam 🙁
Klami, dzięki 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 maja 2015 06:15
Tylko w artykule jest z CSO klik ale w polskich sklepach jej nie znalazło  😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 maja 2015 06:19
na zdjęciu jest C.S.O nie Acavallo, ale ci producentki mają tożsame produkty 😉 różnicy w cenie też nie będzie dużej. C.S.O chwilowo jest niedostępna, jej koszt na polskim rynku będzie wynosił ~595 zł.
czyli mówicie że CSO i Acavalo będą podobne? A widział ktoś to na żywo? Bardzo jest grube? Bo nie wiem czy mi pod siodło wejdzie.
Nie wiem czy powinnam pisać tu, czy w żółtodziobach.
Powiedzcie mi, mądre kobitki, czy acavallo hexagone powinno leżeć tymi sześciokątami w stronę grzbietu, czy w stronę siodła? Jak wy go kładziecie? Różne wersje słyszałam, próbowałam tylko tak jak na zdjęciu.

edit: zmiana rozmiary zdjęcia
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
18 maja 2015 16:01
Wiecie może co to za podkładka na zdjęciu?

http://equista.pl/editorial/519/nowosci-memory-foam-material-przyszlosci


A ktoś ma i mógłby może powiedzieć, jak się sprawuje? Miałam okazję ją obejrzeć niedawno na żywo, jest dość gruba i wydaje się dobrze wykonana, ale ciekawa jestem jak to z nią jest po dłuższym okresie użytkowania  👀
malinowaa, ja też widziałam na żywo. Trochę cieżka, ale kurcze zamówiłam i zobaczymy co będzie. Najwyżej szybko odsprzedam 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
18 maja 2015 20:50
malinowaa, ja też widziałam na żywo. Trochę cieżka, ale kurcze zamówiłam i zobaczymy co będzie. Najwyżej szybko odsprzedam 😉


To zdaj potem relację, bardzo jestem tej podkładki ciekawa  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 maja 2015 20:59
Ja mam podkładkę memory foam firmy Lamicell.  Są dwie,  jedna obszyta taką jakby siateczką z silikonowym napisem a druga obszyta neoprenem. Ta pierwsza jest lżejsza i bardziej oddychająca i dlatego ją wybrałam. Moje konie wydają się być zadowolone.
Ostatnio zmagałam się z problemem podkładkowym. Potrzebowałam podkładki, która podniesie mi przód siodła. Oczywiście w pierwszej kolejności pomyślałam o Mattesie i szukałam używki, bo niestety nie dysponuję dużym budżetem. Niestety Mattesa ni widu, ni słychu w ogłoszeniach a potrzebowałam futra na cito. Zgłosiłam się do Parforce pchnięta trochę desperacją i trochę pochlebnymi opiniami na forum. Pan Jakub i jego żona okazali się bardzo wyrozumiałymi i pro-kilenckimi ludźmi, więc dość sprawnie ustaliliśmy czego potrzebuję i oczekuję. Dzisiaj podkładka przyszła i jestem nią absolutnie zachwycona! 😍 Piekne futro, bardzo dobra jakość wykonania. Szczerze, to przeszła moje oczekiwania. Zdecydowanie można ją porównać z Mattesem. Za takie pieniądze, dla mnie hit.


Pytanie do użytkowników zeli Veredus Top Ridding oraz Akton. Zakładacie je pod czaprak, czy na czaprak ?? Jakoś nie mogę się przekonać do zakładania czegos jednak sztucznego i nieoddychającego bezpośrednio na końskie plecy.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 maja 2015 21:01
Mam pytanie  :kwiatek: czy istnieje jakaś żelowa podkładka chroniąca kłęb (dla wykłębionych koni)? Np. z grubszą warstwą żeluna kłębu itp
Rozumeim że podkłądki żelowe pod przedni łęk to nie to o co ci chodzi? Takie niby wypełniacze na brak mięśni za/nad łopatkami (no, wokół kłębu) tak czy siak na samym kłębie też powinna podnieść
Kayra   Kucusiowy wariat :P
31 maja 2015 19:48
drabcio, a są takie wypełniacze ? Szukam coś takiego i nie bardzo wiem jak to ugryźć. Jedynie co to starego gluta przeciełam na pół i pomogło.
http://www.sklep-skoczek.pl/acavallo-podkladka-podnoszaca-przedni-lek.html ten akurat można nakleić na normalny acavallo lub w ogóle bez stosować, ale nie wiem jak z przyczepnością
Kayra   Kucusiowy wariat :P
31 maja 2015 19:52
Hmm to widziałam, ale one są typowo podnoszące przód? Ja szukam takiego cieniutkiego jak te zwykłe żele, chyba mi zostaje kupno takiego i po prostu przecięcie na pół...
Dworcika   Fantasmagoria
31 maja 2015 21:34
http://www.sklep.horsemarket.pl/produkt/1323912/

Kayra może coś takiego? U nas świetnie się sprawdziło, bo wypełnia dookoła, ale na kłębie nie leży.

xymena, a z ciekawości - ile za takie cacko sobie życzą? 🙂

Gillian   four letter word
31 maja 2015 21:41
Klami, ja zakładam na gołe plecy żel Lamicella Memory Pad a on jest zupełnie nie oddychający, gruby i pancerny. Tak koń sobie wybrał i już. Nic się zupełnie nie dzieje, sierść się nie wyciera, skóra w porządku, absolutnie nie jest odparzony. To jak ja zakładam taki średniopółkowy żel na mojego francuskiego pieska, to mając do wyboru Veredusa lub Aktiona w ogóle bym się nie zastanawiała nad odparzeniami 🙂
Dworcika, zapraszam na pw bo to zamówienie indywidualne 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 czerwca 2015 06:26
Dworcika, super wygląda dziękuję, a powiedz mi czy on jest taki cienki jak żel "glut"?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 czerwca 2015 06:38
Hmm to widziałam, ale one są typowo podnoszące przód? Ja szukam takiego cieniutkiego jak te zwykłe żele, chyba mi zostaje kupno takiego i po prostu przecięcie na pół...


A może coś takiego?
http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/podka-adki-a-ele/pozostaa-e-podka-adki/podkladka-chroniaca-klab-gel-eze.html
Kayra, troszkę grubszy, bo obszyty neoprenem, ale gruby nie jest 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
01 czerwca 2015 10:56
Klami, ja Aktona zakładam na czaprak, w pokrowcu w dodatku :P
Pedantyczne zboczenie i też nie przemawia do mnie kładzenie bezpośrednio na plecy...
Gillian, hmm.... twoje obserwacje brzmią pocieszająco, może jednak spróbuję. Mój jest właśnie straszny "delikates". Niemal każda wcierka poza najprostszym MSM Lotion sprawia, że schodzi mu skóra z nóg, a zwykła Absorbina go praktycznie blistruje. :/ Natomiast na plecach to nawet MSM nie za bardzo, bo od razu pojawiają się zdecydowanie niepożądane efekty. Stąd moje obawy.

Moon obecnie robię tak jak Ty, ale ten pokrowiec lub sam żel wystający spod siodła doprowadzają mnie do szału. Wizualnie drażnią mnie strasznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się