Stajnie w Lublinie

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 kwietnia 2015 12:04
504-231-602 🙂
Biczowa, dziękuję ogromnie 🙂  :kwiatek:
Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu fascynują mnie zimnokrwiste konie robocze. Jako, że jedną z moich pasji jest rolnictwo ogrodnictwo. Jako, że moją pasję wraz z rodziną realizuję na niewielkim obszarze (10a ornego+ łączka + sad)  naturalnym wydaje mi się uprawa takiego areału przy pomocy konia. Niestety w naszej wsi od kilka lat temu zdechł ostatni koń roboczy. Sam zakup konia nie stanowi dla mnie za dużej bariery finansowej, bo mam oszczędności, jednak większy problem stanowiłby pensjonat, gdyż jestem studentem. Niestety nie mogę hodować konia samodzielnie, bo na wsi jestem jedynie w weekendy i w wakacje.
Wobec tego moje pytanie, czy jest jakiś pensjonat w Lublinie i okolicach, który kosztowałby 300-350 zł. Jestem zainteresowany zwłaszcza stajniami w południowej cz. Lublina i okolicach a szczególnie stajnią w Skrzynicach.
W ramach zapłaty wchodziłaby w grę pomoc- albo osobista, albo przy pomocy konia- np. koszenie łąki, czy wywóz obornika.
Z góry dziękuję za pomoc.
.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 kwietnia 2015 17:50
Stajnia w Skowronkach na Sławinku szuka konia, pensjonat 350zł ale koń chodził by w rekreacji
Ja zapraszam do SJ Łąki.
Cena pensjonatu to 500 zł, ale warunki rewelacyjne, karmienie 3 razy dziennie, padok trawiasty, duża ujeżdżalnia, hala, instruktor na miejscu i do dyspozycji prawie 24/h 😉
pociągowy, jeśli nie przeszkadza Ci odległość od Lbl to zapraszam na drugą stronę Wisły.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 kwietnia 2015 16:12
Dziewczyny i co, będzie sobie tego konia do orania pola dowozić na miejsce?  😉

pociągowy a może pogadaj z gospodarzem, który miał tego ostatniego konia? Pewnie ma warunki do trzymania kolejnego  🙂
Gdzie robicie badania sportowe w Lublinie? Jest jakaś przychodnia, w której nie czeka się miesiącami i da się załatwić wszystko w jeden dzień?
Ja robię prywatnie w Luxmedzie u dr Wieleby. Badania na własną rękę + wizyta trwająca 15minut. Wszystko zajmuje mi dwa dni.
Ten gospodarz niestety jest już po drugiej stronie...
Niestety oferta z Sławina jest raczej nie dla mnie- konik, którego planuję zakupić raczej wierzchowcem nie będzie 😉
Właśnie z chęcią udostępniłbym konia do rekreacji- do kuligów, czy przejażdżek bryczką- mógłbym nawet sam powozić, czy jak już wcześniej napisałem do pomocy przy pracach stajennych, bo też moją intencją nie jest, by koń dla mojego widzi mi się stał cały tydzień i czekał na mnie.  Mógłbym nawet nawiązać współpracę z jakąś firmą zajmującą się organizacją kuligów o współwłaścicielstwie konia. Również myślałem np. o dopuszczeniu klaczy i umowie z właścicielem, że on "przejmie" źrebię
Z góry dziękuję za porady, czy podanie stajni, gdzie coś takiego by przeszło.
pociągowy, rozejrzyj się na wsi, popytaj gospodarzy, którzy mają krowy czy jakieś inne zwierzęta. Przy innych zwierzętach jeden koń dodatkowo do obrobienia nie jest uciążliwy, więc może ktoś zgodziłby się na trzymanie go u siebie za te 350 zł.
Gdzie robicie badania sportowe w Lublinie? Jest jakaś przychodnia, w której nie czeka się miesiącami i da się załatwić wszystko w jeden dzień?


Polecam dr Sygacza w Kraśniku, szybko, bez żadnych problemów, koszt 50zł.  😉
pociągowy, żebyś był bliżej to ja chętnie bym przystała na taki układ. Też mi się marzy konik do drobnych prac polowych i jazda wozem za moimi wierzchowymi jak dziewczyny jadą w teren. Ale ja do Lublina mam 72 km.
Pociągowy nie wiem czy AKJ jeszcze istnieje, możesz zapytać, ale opinie krążą bardzo różne na temat tego miejsca i dobrobytu koni.
.
Czy ktoś Wybiera się na treningi majowe do Magdaleny Prasek?
Mam takie pytanie, bo ja jeszcze nie miejscowa 😉 Czy wiecie może gdzie w lubelskim można uczyć się powozić w kierunku sportowym?
Byłabym bardzo wdzięczna za informacje  :kwiatek:
najbliżej to chyba w Jagodnym. Niestety.
Eee tam -w Dębinie gm. Zakrzew również mają powożenie w ofercie
[[a]]http://stajniadebina.pl.tl/Cennik-i-regulamin-szk%F3%26%23322%3Bki-je%26%23378%3Bdzieckiej.htm[[a]]
Wiecie czy są osoby, które udostępniają swoje konie na zawody chodzi mi o Lublin+najbliższe okolica oczywiście odpłatnie 👀 ❓
Wiem, że stajnia Kapriola kiedyś tak zrobiła, że udostępnila konia na zawody. Jednak nie wiem czy kompletnie obcej osobie także na to pozwolą.
Ale, że dzierżawa czy tylko na zawody?  🤔 Bo ja nie wyobrażam sobie że komuś robię konia, jeżdżę codziennie,  a potem on sobie jedzie na zawody na nim..
Wtedy ten koń był tylko na zawody, jakby wypożyczony. Nie chce rzucać nazwiskami na publicznym forum, wiem, że koń zawodniczki miał kontuzje i pojechała zawody na koniu z Kaprioli.
Serio trochę dziwna sytuacja, tym bardziej, że koń ten był w dzierzawie w tym samym momencie.
I nie była to całkiem obca osoba dla Kaprioli.

Opisuje bo widzialam ta sytuacje, więc możliwe ze da się jakoś dogadać żeby pojechać zawody na czyimś koniu.
w czym problem, jesli sie wszyscy dogadali. A poza tym, co to kogo obchodzi?
.
Moje pytanie było do diołem , ja nie orientuje się teraz wogóle co się dzieje na parkurach więc nawet nie wiedziałam, że chodzi o konkretną sytuację i nie mam pojęcia zielonego o kim mowa. Piszę tylko, że nie wyobrażam sobie wypożyczania konia na zawody, tak o za pieniądze... Jeśli była taka sytuacja to pewnie było dogadane i wgl i nikomu nic do tego, a już na pewno nie jest to rozmowa na forum, pt. "wszyscy wiedzą o kogo chodzi ale nikt nie napisze" 😉
kortina Ojj to przepraszam, myślałam, że pytanie bylo skierowane do mnie ( mój egoizm mnie przerasta :lol🙂 Wszystko najwyraźniej da się dogadać.
Czy ktoś się orientuje, czy jakaś lubelska stajnia lub osoba prywatna ma do wydzierżawienia na wakacje dwa fajne konie skokowe z możliwością przeniesienia ??  :kwiatek: :kwiatek:
Czy ktoś robił może zdjęcia podczas Mistrzostw Akademickich w Pólku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się