Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 kwietnia 2015 11:35
No pewnie szałowym prezentem urodzinowym! 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 kwietnia 2015 11:38
maleństwo, tez juz wypatrzylam na fejsie 😉

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 kwietnia 2015 16:23
mamnadzieje ze teraz się uda


Aaaa wpadam na chwile sie pochwalić🙂😉)) dostałam od męża na urodziny przewodnik po Rzymie!!!!! Zorganizował Rodzicow na weekend do blizniakow i lecimy!!!🙂😉))
Ale jak to fajnie zaaranżował - wcisnął mi pod rękę jak spałam pudełko.No to sie obróciłam,bo mi było niewygodnie:P  to on znowu mi wcisnął z drugiej strony.I mnie budzi,ze jakis prezent.Ja patrzę i sobie mysle-pogrzało go-czy musi mnie budzić 5.30,zeby dac mi naszyjnik?Zagladam a tam książka.Sobie mysle,ze chyba naprawde go pogrzało.Patrze "spacer po Rzymie" .Pakuj sie kochanie-powiedział 🙂😉)
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 kwietnia 2015 16:49
Diakonka 😍 😍 😍 No zajefajnego masz tego swojego chłopa! gdzie takich sprzedają?? 👀 😁 Zazdroszczę! 😅
Tez zazdroszczę. Nawet nie samego Rzymu, ale inwencji i pomysłu męza. Ja ucieszyłabym się gdyby mąz mi kino zaproponował i opiekę na ten czas dla dzieci znalazł.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 kwietnia 2015 19:08
Diakonka, wszystkiego najlepszego i rowniez zazdroszcze meza, ktory tak mysli i dba.

Moje urodziny jutro, okragle, zaloze sie, ze moj zapomni i/lub oleje...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 kwietnia 2015 19:10
Ekstra!
Ja inwencji nie zazdroszczę, bo mój mąż ma super pomysły, ale niestety chyba nigdy nie będzie nas stać na takie coś 😉 Zazdro!
Agata-Kubuś - super, że donosiłaś! teraz życzę spokojnego i szybkiego:P ja urodziłam 37+3:P
Dziewczyny z Warszawy. Mam do was pytanie. Jutro z okazji urodzin Ayana jedziemy z Sopotu do Warszawy pendolino. Ayan jest fanem pociagow  😉 W Warszawie chcialabym zabrac dzieci do zoo. Jak najlepiej dojechac z Dworca Centralnego do zoo? Nie moge znalesc aktualnych danych na temat autobusow, ktore kursuja na tej trasie. Mozna do zoo dojsc pieszo? Zaraz sprawdze jeszcze google maps  😉 Zostajemy do niedzieli w hotelu w centrum. Co mozna zrobic z dziecmi przez pare godzin w Warszawie Centralnej? Moze macie jakies pomysly.  🙂
Julie, dziękuję że pytasz  :kwiatek: czuję się w miarę żwawo jeszcze, choć kondycji nie starcza na wiele. Kręgosłup niestety nie daje rady na tę wagę. Plus brzuch już mam dużyyyyyy 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 kwietnia 2015 20:23
Liliana możesz też kolejką chyba dojechać: http://warszawa.jakdojade.pl/#tabId=0& lub tak: http://warszawa.jakdojade.pl/#tabId=0&. Zapytaj w wątku warszawskim, tam dziewczyny powinny lepiej wiedzieć 😉 http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,4154.0.html
Scottie   Cicha obserwatorka
24 kwietnia 2015 20:29
Kolejką do ZOO to raczej nie, od pociągów daleko jest. Pieszo też zajełoby to pół dnia. Czarownica, w linkach się nie wyświetlają proponowane rozwiązania 😉 ale z jakdojade.pl warto skorzystać.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 kwietnia 2015 20:32
Liliana.Ishi, a nie mozecie wysiasc na dworcu wschodnim? To wtedy beda ze 3 przystanki i kilka autobusow i tramwajow do wyboru, a od biedy to 20 minut piechota i tez bedziecie. Dworzec Centralny jest po drugiej stronie Wisly- kawal drogi. Jesli jednak musicie z centralnego to daj znac rozpisze Ci trase.
Tak musimy z Centralnego, bo mamy przy dworcu centralnym hotel i tam zostawiamy bagaze. Dzieki wszystkim za pomoc  :kwiatek:
Dla dzieci - pałac kultury wjechać na ostatnie piętro. Pochodzić po starówce. Ćentrum nauki Kopernik - trzeba zarezerwować bilety jak są. Jak jestes w Mariocie (hotelu) to na dole masz basen.
Poszukaj w necie są autobusy piętrowe - jak w London - do zwiedzania miasta (wycieczka)
Mozna pojechać do łazienek.
Mogę zarzucić fotorelacją z tygodnia w Borach Tucholskich...? 😀
Wybrałam 5 z 1055 zdjęć.

Portrecik w kapelutku:



Podlewa:



Robi błoto:



Zjeżdża ze zjeżdżalni naturalnej:



I jest wykąpany:



A dla najwytrwalszych także filmy.
Wyraża zachwyt nad motylem:

Każe mi próbować czy sok jest zdrowy:

I śpiewa na hamaku:




Dodofon jestesmy w Mariocie na ostatnim pietrze. Ayan lubi jezdzic winda  😉 Mamy pociag powrotny po 12😲0, wiec nie bedziemy miec duzo czasu rano. Spakuje stroje do plywania tak na wszelki wypadek. Jezeli dzieci wstana pozno to pojdziemy na basen. Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc  :kwiatek:
Dziewczyny prosze o przesylanie pozytywnych mysli 🙁 ciagle chudne i nie moge przytyc. Utrata masy jest na tyle duza ze zagraza poronieniem :-(
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
25 kwietnia 2015 08:50
Chuda, dostajesz coś przeciwymiotnego? Nie zaproponowali Ci hospitalizacji żeby zobaczyć o co chodzi?
Ja nie wymiotuje na tyle, żeby to wpłynęło znacząco na wagę. Na razie szpitala nie zaproponował zobaczymy za 3 tygodnie jak nie przytyje to pewnie wtedy już będziemy działać. Na razie muszę więcej jeść (chociaż ja jem "puste kalorie" czyli ciastka, pączki w ilościach dużych wiec te kilogramy powinny się pojawić oprócz tego normalne jedzenie) leżeć i zacząć brać więcej magnezu, żelaza. Już sobie zamówiłam witaminy.

aha i na następnej wizycie idę na test obciążeniowy glukozą czy jakoś tak
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
25 kwietnia 2015 09:06
Nie jestem przekonana czy te puste kalorie to akurt dobry pomysł, ale może dziewczyny coś mądrzej podpowiedzą. Ja pustego i sztucznego nie jadłam, za to proponuję:
- jajka (dobre na wszystko  😉 )
- ser żółty (postaraj się bez barwnika annato, polecam Hochland w plastrach), mozarella
- chleb pełnoziarnisty
- mleko, jeśli nie tolerujesz to bez laktozy (do nabycia w lidlu w dobrej cenie)
- zamiast słodyczy suszone owoce, szczególnie morele (dużo potasu)
- z warzyw - papryka, pomidory (potas - pomaga we wchłanianiu magnezu), ogórek (dobrze nawadnia)
- woda mineralna, np Muszynianka, ma dużo magnezu, ja piłam butelkę dziennie, mimo że niby jest za wosoko sodowana, ale w badaniach wszystko miałam w normie
- mięso (jeśli Ci nie wchodzi, to nic na siłe, mi nie wchodziło i nadal nie wchodzi)
- kasza gryczana (dużo magnezu), generalnie KASZE wszelakie
- jogurty naturalne

edit - moim daniem trochę nie o to chodzi, żeby się najeść kalorycznego i sztucznego. Masz przybierać na masie zdrowo i urodzić zdrowe dziecko, w świńskim jedzeniu jest dużo świństw... Jak chcesz ciastko to zjedz owsiane, jeśli masz siłę to zrób je sama, jeśli chcesz podrzucę Ci przepis na ekspresowe i pyszne, a przede wszystkim zdrowe.
Ja dorzuciłabym do diety w zwiększonej ilości jakiś zdrowy tłuszcz, np. Kokosowy. W dietach "na masę" zaleca sie dodawać nawet do każdego posiłku.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
25 kwietnia 2015 09:14
Zgadzam się z Quendi, o oleju kokosowym można chyba tylko mówić dobrze.

+ migdały (super na zgagę i mają magnez) i orzechy laskowe
tak z tym, że ja jeszcze muszę uwzględnić rzeczy, których nie mogę jeść przy migrenie. Sera, czekolady, pomidorów, jogurtów, cytrusów, orzechów no i przetworzonych produktów z dodatkiem glutaminianu. To nie jest tak, że ja jestem tylko te słodkie, jem normalne jedzenie też 🙂 tylko, że słodycze w większej ilości niż się powinno 🙂 Mięsa nie jem bo mi nie wchodzi. Nie i koniec. Ale jem dużo ryżu i kaszy bo akurat je lubię. Dużo owoców i warzyw. Muszę chyba podwoić porcje po prostu.
Właśnie przeczytałam, że może to być też objaw cukrzycy ciążowej. Zobaczymy będę jeszcze więcej jeść
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
25 kwietnia 2015 09:24
Na krzywą cukrową za wcześnie, ale zrób cukier na czczo.
wszystko ok 🙂 w normie
Chuda a w jakiej postaci dostarczasz białko? Soja, fasole wszelakie? Może tego za mało?
slojma   I was born with a silver spoon!
25 kwietnia 2015 09:31
Dziewczyny prosze o przesylanie pozytywnych mysli 🙁 ciagle chudne i nie moge przytyc. Utrata masy jest na tyle duza ze zagraza poronieniem :-(
gdyby bylo zle to nikt nie wypuscilby cie ze szpitala. Tak jak dziewczyny pisza jedz zdrowe posilki nawet jesli slodycze to lepiej jakies owsiane ciastka etc. Jest tez duzo fajnych przepisow na zdrowe slodycze w internecie.
Quendi Pije mleko.

slojma być może, ale lekarz od tak sobie by tego też nie powiedział...
Chuda mleko to zdecydowanie za mało zeby zacząć przybierać na masie  🙁 odstaw słodycze i skup sie na zabilansowanej diecie. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się