Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Pierwsze filmy z Przeglądu Ogierów na Partynicach - 28.02.2015 - śląski ogier Bazyli
[quote author=koniczkowatość link=topic=99.msg2305703#msg2305703 date=1425319795]
mam pytanko małe czym różni się ogłowie okularowe z całymi okularami a ogłowiem też z okularami ale pół okularami nie mogę tego pojąć ?🙂
[/quote]
Różnica jest niewielka w użytkowaniu : przy pół-okularach koń ma większe pole widzenia na boki, a nadal nie widzi, co jest z tyłu. Przy pełnych jest zasłonięte wieksze pole widzenia, bo koń widzi to, co ma przed sobą.
Piękny Bazyl! Nawet ja się gdzieś w kadr załapałam. To teraz kolega ze stajni (już nie) mojego Marcepana. Marcel wrócił do hodowli, pierwsze klacze pokryte, zobaczymy co będzie po tylu latach 🙂
Wątpię czy jeszcze sie widzieli w tej stajni 🙂 🙂
Dave Pool źle się może wyraziłam - mówiąc stajnia miałam bardziej na myśli tego samego właściciela niż budynek  😀
Hexa, rozumiem, ale pewnie niedługo i w stajni sie zobaczą 🙂
Czy siwy Santiago naprawdę został WAŁACHEM ????  😕
Small Bridge - też mi z tego powodu przykro, bo były plany żeby tego ogiera w tym roku wypromować. Ale właścicielka podobnie jak większość innych właścicieli ogierów ma dosyć takiej hodowli jaka jest w Polsce. Najgorsze jest to że ten wałach ma uznanych synów...
Jeszcze w tym roku są ostatnie sztuki po nim 🙂
og Eckermann po Indygo uznany w rasie śląskiej.
http://www.stadoksiaz.pl/aktualnosci/pokaz/id/395
Fajny ten Eckermann. Dobrze,  ze jest możliwość użycia potomka ogiera Indygo. Plus świeża krew.
http://allegro.pl/konie-rasy-slaskiej-i-szlachetna-polkrew-i5200353648.html
https://www.facebook.com/StajniaSarbiewo?fref=ts
Witam, ktoś podpowie coś o tej stajni/ hodowcy/ koniach ? Warto tam pojechać ( mam dobry kawałek drogi), cz może znacie jakieś dobre miejsca do kupienia ślązaka- takiego do zaprzęgu i pod siodło, wszystko na poziomie takim mocno amatorskim?
Nie wiem nic o tej hodowli , ale moze napisz skąd jesteś to podpowiemy Ci gdzie bliżej masz jakieś hodowle 🙂

Co do eckermana fajny, ale szkoda że siwy 🙂
Okolice Żagania, te bliżej granicy  😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 marca 2015 07:41
Znam kilka koni z Sarbiewa-ładne, niezłe ruchowo, dobre charakterowo, przyjemne do pracy. Myślę, że warte obejrzenia i sprawdzenia  🙂
Szef w przypływie ludzkich odruchów 🤣 zrobił mi wolną sobotę, i tak sobie myślę że w ten weekend pojeżdżę sobie pooglądać kunie
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
27 marca 2015 10:52
Okolice Żagania, te bliżej granicy  😀


Toż masz więcej ślązaków w twoich okolicach, więc po co szkukasz na drugim końcu Polski. Wystarczy przeszukać portale ogłoszeniowe.
W tych okolicach są przynajmniej 3 porządne hodowle ślązaków... Zapraszam na pv
Rafał12 - niedaleko jest miód ogier z licencją. Do zaprzęg i pod siodło. Za dwa miechy na mięso idzie🙁 Odezwij się na priv jeśli cię interesuję.
ja tez bylabym zainteresowana tym miodkiem
Witam,
Czy ma ktoś może zdjęcia potomstwa po śl. Boy ?
Dokładnie chodzi mi o Klacz Blenda po Bogocie O: Boy.
Bardzo mi zależy na jakiś zdjęciach tej kobyłki 🙂
Na dole jej zdjęcia, mogę podać więcej informacji na priv.
Pozdrawiam
blendzior95 - szukaj po matce, bo Boy to dość dużo potomstwa miał 😉 Mój wałaszek też po nim jest.
keirashara Dzięki za podpowiedź 🙂 Może mi się uda 🙂
mam zdjęcia /nie moje/ jakiejś blendy, [s]ale opisanej jako córka korda po boyu - matka się zgadza.[/s]

edit. jest dobrze, źle przeczytałam opis zdjęcia 😉
Tak to ona wielkie dzięki 🙂
Witam, piszę pracę magisterską na temat żywienia klaczy rasy śląskiej i mam do Was ogromną prośbę o wypełnienie mojej ankiety. Będę wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję :kwiatek:

http://interankiety.pl/interankieta/a204791843b84e42fe1b2561cfb9c580
wyslałam - tylko nie wiem co wpisać w koszty leczenia - zwykle nie trzeba leczyć - ale w tym roku była klinika i jak mam Ci to średnio podać ? jak to rozłożę na 2 lata co je mam to wyjdzie tysiak rocznie na jedną, a to bzdura , jest kontuzja jest leczenie i nie dotyczy to rasy/płci/karmienia :P Trochę głupie to pytanie.
Dziękuję bardzo za wypełnienie. Masz rację, to głupie pytanie.  Moja Pani Promotor je wymyśliła, więc je zostawiłam 🙂 Nie będę brała go pod uwagę 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 maja 2015 18:19
Poszło! Przez niektóre pytania ciężko przebrnąć, ale dałam radę  😉
[quote author=Pati😉 link=topic=99.msg2355237#msg2355237 date=1431358885]
Dziękuję bardzo za wypełnienie. Masz rację, to głupie pytanie.  Moja Pani Promotor je wymyśliła, więc je zostawiłam 🙂 Nie będę brała go pod uwagę 🙂
[/quote]
lepiej było  spytać jak często zdarzają się kolki - to w końcu strikte związane z żywieniem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się