Konie czystej krwi arabskiej

Widze, ze ogolnie czas powrotow😉
Na to wygląda 🙂 W końcu wiosna, trzeba coś robić!  😎
moje dzisiaj zaliczyły wizytę kowala i córka moja je trochę zreaktywowała 😉
Pochwalę się, że wczoraj z arabskim Saksem (2009, Desperado RU - Saracenka  / Borek) zajęliśmy 2-gie miejsce na 83km podczas zawodów w Trokach (Litwa) 🙂 Trasa twarda, kamienista, pagórkowata, różnica wzniesień wg endomondo ok. 80m (co przy naszych treningowych max 15m było wyzwaniem 😉




pierwsze 3 - fot. Aiste Narbutaite

Natomiast tydzień wcześniej półkrwista córka arabskiego Wigora (Elef - Wieża / Doktryner), klacz Verwa (2007, matka xx) wygrała 80km w Samorinie (prędkość 17,4 km/h, bardzo dobra na bramkach)

Murat super, że wracacie do formy:-) pięknie u Was wiosennie 😀

Mój koń ma właśnie TE dni 😵 Zachowuje się jakby jej ktoś podmienił mózg na worek buzujących hormonów, aż mam ochotę kopnąć ją w dupsko żeby się ogarnęła 🤔 Wczoraj na przykład poszłyśmy na spacer głównie z zamiarem popasu, ale ona zamiast jeść kręciła się i cały czas rżała do koni 🤬, musiałam wrócić do stajni po lonżę żeby rozładować jej złe emocje  🙄 na szczęście w końcu się uspokoiła i była w stanie coś zjeść jak normalny koń 😉 oczywiście po powrocie do stajni, pomijając już rozpaczliwe rżenie, musiała przed wałachem zaprezentować swoje fochy rżąc, prężąc się a na końcu kopiąc w jego boks  😵 z roku na rok jest z nią coraz gorzej pod tym względem, a dodatkowo teraz złożyło się to z przymusową przerwą od pracy i w rezultacie mam konia głuptasa  😂 całe szczęście, że jej to przejdzie, a do tej pory bez kija i sporej dozy cierpliwości nie podchodź  😎 ach te baby... 😉

iza90 gratulacje  :kwiatek: świetne zdjęcia 😉

iza90 wielkie gratulacje!!!  🏇 Chwal się częściej tutaj!
marlin mnie by nerwy poniosły już dawno  😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 kwietnia 2015 11:02
iza90 gratuluję  😅
larabarson jestem jej w stanie wybaczyć takie fochy tylko ze względu na to, że generalnie jest wspaniałym koniem 💘 ale właśnie w takich chwilach żałuje, że nie mam wałacha  😜 czekam teraz z utęsknieniem aż wróci jej myślenie  😁
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 kwietnia 2015 14:08
Iza90 super, wielkie gratulacje!! 😅 Piękne konie! Koniecznie częściej wpadaj, pokazuj i pisz  🙂
Dzieki 🙂 mam troche malo arabeczkow, zeby czesciej wpadac 😉 ale jest szansa, ze to co mam troche w tym roku postartuje
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
26 kwietnia 2015 16:41
iza90 gratulacje  😅

Ja dzis wzielam konia troche w obroty, ale najpierw byla przymiarka ochraniaczy. Myslalam , ze bedzie gorzej ale kon po kilku krokach - bocianich korkach, zaczal normalnie chodzic i ogolnie mu spasowaly. Puscilam na lonzownik, aby troche sie do nich przyzwyczail potem wsiadlam, a na koniec poszlismy na spacer. Plusy - kon spokojny, choc troszke spiacy :P
Na spacerze grzeczny, minus - nie zauwazylam otarcia i czaprakiem zdarlam skorke, wiec w najblizszym czasie zero jazd 🙁 Posmarowalam kremem na otarcia i licze, ze sie zagoi szybko 🙂
Stajnie mamy w trakcie remontu, konie spia na padoku. Mlody dzis tak wydarl wrotki na padoku ze tylko chmura kurzu za nim szla - niestety aparat odmowil posluszenstwa wlasnie w tym momencie 🙁
Mamy przeszody w koncu  😅




Szamanka znaczy jednak eks-moje mu spasowaly?😉
Iza90 okurcze, ogromne gratulacje, swietny wynik!🙂

Ja mam jeszcze pare z padoku mlodej, przynajmniej widac ze ksztalty odzyskala, jeszcze plecy trzeba tylko nadrobic 😉 Chyba ja zostawie na tym eggersmanie, pal licho kase, dobrze wyglada i miedzy uszami przestalo jej sie dymic 🙂 i chyba smakuja jak widac  😁

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
26 kwietnia 2015 16:53
faith zeby nie zapeszac ale sa idealne - kon zadnych odpalow przy zakladaniu, jedynie patrzyl sie co ja mu zakladam. A jak widac na zdjeciu nawet sie w nich galopowac dalo 😀 Pod siodlem tez bez fochow czy jakis brykow. A oslona juz jest i mozna zaczac na dragach pracowac. A Manti wyglda super - moje to dopiero ani plecow ani szyji nie ma :P Ale wyrobimy sie 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 kwietnia 2015 18:35
Ale Manti wyjaśniała  🙂
szsmanka fajnie młodemu w ochraniaczkach 😉 świetne przeszkody- skakałybyśmy 😁 niestety u nas ogony uwzięły się na drągi i każdy jeden jest ugryziony 😵
faith ładne to Twoje siwe, jest akurat w fazie siwienia, którą najbardziej lubię 😀
Dzisiaj nauczona wczorajszymi wybrykami rudej zaczęłam od lonży z drążkami żeby nie miała okazji się zastanawiać nad swoimi wariującymi hormonami 😁 a później mogłyśmy już spokojnie iść ćwiczyć żuchwę na trawie 😉
Bardzo mnie dzisiaj zdenerwowała grupa motocyklistów off roadowców, którzy ostatnio jeżdżą w okolicy stajni, przemknęli z taką prędkością szutrową drogą koło padoku, że przez chwilę sama nie wiedziałam co się stało, koń znajomego mocno się  spłoszył, ruda siła spokoju, ale pomyślałam sobie, że dosłownie chwilę wcześniej jeździłam na młodziku, który miał na sobie siodło drugi raz w tym sezonie, nie wiem jak by się to skończyło ale na samą myśl przeszły mnie dreszcze 🤔 Najgorsze jest to, że mam wrażenie, że motocykliści celowo przyspieszyli 🤔, bo padok jest dobrze widoczny z daleka, było ich chyba z 6 a huku narobili niesamowitego tak kręcili obroty, akurat przy koniach 🤔 Jestem w stanie wszystko zrozumieć, ale szanujmy się, przecież równie dobrze na którymś z koni mogło siedzieć dziecko !
Dzieki dziewczyny  :kwiatek: faktycznie wyjasniala troche, dla mnie im bielsza tym ladniejsza chociaz nieobiektywnie jest dla mnie najpiekniejszym koniem swiata  💘
Marlin a twoja tak przy kazdej rui? Moja tez kaprysi ale tylko przy pierwszej w sezonie🙂
faith raz lepiej, raz gorzej 🙄 ale jeszcze nie przechodziła rui bezobjawowo 😵 ostatnio ma fazę na przeraźliwe rżenie, czasem w rui jest strasznym wypłochem a w stałym repertuarze ma tak zwane końskie zaloty na padoku/pastwisku, czyli najpierw podchodzi do wałachów i się przymila po czym po chwili bez żadnego powodu rzuca się z zębami albo kopie 🤔wirek: tego nie ogarniesz 😵 muszę jeszcze uważać w stajni na korytarzu, bo jak pozwolę jej podejść za blisko do jakiegoś konia to kwik i kop murowane 🙄 oczywiście ma swojego kopytnego ulubieńca, którego namiętnie męczy swoimi zalotami 😉 biedny zwierz 😵
My dzisiaj z niuniem bylismy na małym rajdzie "przedmajówkowym" choć jeszcze do końca nie wiem co będę robić w majówkę, bo mam aż 10 dni wolnego 😉
Jestem z niego bardzo zadowolona, bo kompletnie nie interesowały go inne konie, a jak się rozjeżdżaliśmy to się obrócił i heja do domu, nawet się za nimi nie obejrzał. Pełna kontrola, aczkolwiek widzę, że przez tą codzienną jazdę to ma skubaniec taką kondycję jak nigdy, co prawda mocno się spocił, ale to dlatego, że ma jeszcze kłaki zimowe, a dziś gorąco jak w piekle, ja byłam w krótkim rękawku.
Jak już miał w tyłku ponad 30 km i mu pozwoliłam decydować o tempie to dawaj galopem, nie było po nim czuć zmęczenia.
Endomondo nie objęło stępowania końcowego, bo tyle godzin wykończyło mój telefon 😉
https://www.endomondo.com/workouts/510673939/16330073?country=pl&lang=en&measure=metric&fb_action_ids=840474059358210&fb_action_types=endoapp:track
Mam tylko takie jedno rozmazane uszowe, ale nie chciało mi się go zatrzymywać 😉
iza gratulacje!

marlin współczuję humorków 😉 Moja na szczęście nie jest jakoś specjalnie humorzasta, za to nie da się przegapić, jak się grzeje, bo podstawia się do wszystkiego, co tylko ma cztery nogi, wałach, klacz, wszystko jedno. Jak się zdarzy, że sąsiadka z wiaty obok grzeje się w tym samym terminie, to robią kilometry w stępie, bo chodzą wzdłuż płotu i wdzięczą się do siebie wzajemnie. Wariatki.  🤔wirek:

szamanka moja do dzisiaj pierwsze dwa-trzy kroki zadami po założeniu ochraniaczy robi metodą "na bociana", przy czym zwykle ma to związek z faktem, że jak je zakładam, to tak totalnie ignoruje fakt, że coś jej robię przy nogach, że potem następuje chwila zdziwienia, że coś się na nich pojawiło 😉

Wczoraj pojeździłyśmy na placu, koń mi się naprawił i nagle magicznie galopuje na placu  😅 Ze stępa, z kłusa, proszę bardzo, od pierwszej łydki, bez dyskusji. Co prawda nadal z miną wyrażającą święte oburzenie  🙄 a;e przynajmniej galopuje zamiast wynosić w kłusie w tempie torpedy.  😁

A właśnie zapomniałam powiedzieć, że jak kąpałam małego to on tez się grzał  😁 No tak mi dupką kręcił, ogon odstawiał jak nigdy :P
No i teraz tak pięknie pachnie, kocham kosmetyki od Y&YH  😍
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 kwietnia 2015 09:24
czy ktoś z was wybiera się w tym roku do Michałowa na MP ??  🤣
edit. aaa i co najważniejsze czy ktoś może mi polecić jakiś nocleg gdzie bez obawy mogę zatrzymać się z dzieckiem ? 3 dni i oczywiście blisko stadniny  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 kwietnia 2015 09:25
a ja urzęduje w Bieszczadach i tęsknie za moim arabiszczem🙁

jeszcze tydzień ponad i wracam🙂
zduśka być może ja będę. Mam rodziców w Kielcach, także to rzut beretem. Ale jeszcze nie wiem na pewno.

edit. TheWunia, matko, jak ja bym chciała mieć dziesięć dni wolnego jednym ciągiem!
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2345645#msg2345645 date=1430123701]

edit. TheWunia, matko, jak ja bym chciała mieć dziesięć dni wolnego jednym ciągiem!
[/quote]

A to dzięki maturzystom 😉 i właśnie tak myślę co by tu z taką ilością czasu zrobić i nie bardzo wiem
Oddaj trochę 😉 Już ja bym znalazła sposób zagospodarowania  😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 kwietnia 2015 14:01
Dormane i Psytadel  🤣



niegrzeczny Dormane

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
27 kwietnia 2015 16:33
derby a czego sie nie odzywasz??? :P
zduśka w lesniczowce moze byc? czy wolisz gdzie indziej? Bede teraz na majowke w Michalowie zalatwiac bryczke na slub 🙂 A moj tata zna cala wies wiec moge Ci cos znalesc 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 kwietnia 2015 18:07
O matko, widziałam pierwszą fotkę na FB i myślałam, że to folbluty  😁 I co Psytadel został w tyle?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 kwietnia 2015 18:54
Psytadel zrobił bardzo dobry galop, niewiele długości za Dormanem. Za tydzień mają się ścigać. Dormane powinien wygrać, a Psytadel może zrobi niespodziankę i załapie się na płatne miejsce? Jakkolwiek fizycznie ten koń jako tako może dawać sobie radę, to niestety jego psychika nie jest w stanie sprostać stawianym wymaganiom.
haha, garbonosy arab  😂 no to są prawdziwe jaja!  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się