R.I.P

Averis   Czarny charakter
26 kwietnia 2015 19:40
carmina, może cię to zdziwi, ale inteligentni ludzie czytają książki 😉 Nie tylko portale z niepodpisanymi artykułami. A telewizji nie mam i nie oglądam, ale twoja paranoja i powodowane nią wnioski są dosyć zajmujące 😉. Za to mam mózg.


Z mojej stronu koniec - to jednak absolutnie niestosowne w takim wątku.
Bischa   TAFC Polska :)
26 kwietnia 2015 19:57
Brawo za porównywanie Bartoszewskiego do Hitlera i Stalina... Właśnie wbrew własnym słowom to zrobiłaś.
To nie wątek na takie rozmowy, EOT.
gdyby każdy zrobił choć tyle co Bartoszewski świat byłby lepszy...
Bartoszewski nie jest czysty jak łza, ale kto z nas jest. Nikt nie wie jakbyśmy się zachowali w tamtych czasach. Nie nam osądzać.
A komentarze po jego śmierci w takim tonie jak napisała Carmina są po prostu nie na miejscu.
Dokładnie... nam z perspektywy czasu i wygodnego fotela łatwo ferować wyroki i mówić, co trzeba było zrobić i jak się zachować. NIKT z nas nie wie jak zachowałby się w sytuacji zagrożenia życia. To są tak ekstremalne warunki, że nawet nie jesteśmy w stanie sobie ich wyobrazić. Każdy z nas wie jak by było najlepiej, najładniej i najmoralniej - ale są w życiu chwile, gdzie człowiek myśli tylko o tym jak SAM ma dożyć kolejnego dnia. Nie ważne jakim kosztem. I ostatnie, co my możemy robić, to takie postępowanie osądzać albo komentować. Nie mamy o tym bladego pojęcia.
Dokładnie... nam z perspektywy czasu i wygodnego fotela łatwo ferować wyroki i mówić, co trzeba było zrobić i jak się zachować. NIKT z nas nie wie jak zachowałby się w sytuacji zagrożenia życia. To są tak ekstremalne warunki, że nawet nie jesteśmy w stanie sobie ich wyobrazić. Każdy z nas wie jak by było najlepiej, najładniej i najmoralniej - ale są w życiu chwile, gdzie człowiek myśli tylko o tym jak SAM ma dożyć kolejnego dnia. Nie ważne jakim kosztem. I ostatnie, co my możemy robić, to takie postępowanie osądzać albo komentować. Nie mamy o tym bladego pojęcia.
Pomijając osobę zmarłą. To co napisałaś jest absolutnie bez sensu. Mamy prawo komentować i oceniać ludzi i ich czyny. Idąc Twoim tokiem myślenia zapomnijmy o wydarzeniach z przeszłości i to wszystkich. Nie wiemy co my byśmy zrobili. Czyli II wojna to nieważne wydarzenie. Niemcy mordujący w obozach to też wg Ciebie nie ma znaczenia ? A masa bohaterskich ludzi oddających życie również za Ciebei sie nie liczy ? Zastanów sie dwa razy zanim takie bzdury napiszesz.
Inną sprawą jest pisanie w tym wątku źle o zmarłym. No nietaktowne to było.
Ja zrozumiałam ten post inaczej...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 kwietnia 2015 07:47
[quote author=Bischa link=topic=96508.msg2344557#msg2344557 date=1429949161]
Carmina, o zmarłych mówi się dobrze, albo wcale!


Serio..?! O Hitlerze czy Stalinie tez tak będziesz mowić? Żeby nie było, NIE porównuje Bartoszewskiego do Hitlera, bo zaraz ktoś z tym wyskoczy, czego jestem pewna

Averis- a Ty skąd bierzesz źrodła swych informacji? Opierasz sie głownie na wiedzy przekazywanej w TVN jak podejrzewam... Jako "rzetelne źródło"...

Ech, wystarczy trochę posłuchać, poczytać historyków, RÓŻNYCH opini, z przeciwstawnych stron... Ale u nas króluje jakieś lenistwo intelektualne...nie chce ciagnąć tematu, każdy może łatwo znaleźć wypowiedzi samego Bartoszewskiego, które są dla Polaków obraźliwe, kontrowersyjne nagrody (np Stresemanna), które ochoczo z rąk Niemców przyjmował,itd,itd że juz kwestia jego "profesury" to przy tym pikuś..
[/quote]

"AK zapluty karzeł reakcji"
Już kiedys było o kolaboracji z Niemcami całego AK.
Z takim poziomem argumentów nie da się dyskutować. Dno.
. No nietaktowne to było.

Ciągnięcie tego też
[quote author=Majowa link=topic=96508.msg2345568#msg2345568 date=1430114627]. No nietaktowne to było.

Ciągnięcie tego też
[/quote] To prawda
Majowa, czytaj ze zrozumieniem 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 maja 2015 20:22
John Nash

Christopher Lee. Olbrzymia strata.
Jan Kulczyk...
Bischa   TAFC Polska :)
14 stycznia 2016 13:11
http://www.pudelek.pl/artykul/87988/z_ostatniej_chwili_nie_zyje_alan_rickman/

Na fb mi sie wyswietlilo, nie przegladam Pudelka, inne serwisy tez podaja info.
2016 zaczął sie paskudnie...  🙁
Z Alanem Rickmanem strasznie mi przykro, strasznie... Bardzo lubiłam tego aktora. Oglądanie "Love actually" już nie będzie takie samo.
(przepraszam, że akurat ten przypomniałam, ale ubóstwiam ten film)
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 stycznia 2016 13:39
też właśnie przeczytałam na FB i chciałam się tutaj podzielić tą smutną wiadomością. Bardzo go lubiłam...

🙁
Bischa   TAFC Polska :)
14 stycznia 2016 13:40
Ja go przede wszystkim za HP i role Snape'a uwielbialam, ale tez za "Szklana Pulapke" i "Rozwazna i romantyczna".
Byl w tym samym wieku co Bowie i tez na raka zmarl 🙁
Nóż w serce  😕
Livia   ...z innego świata
14 stycznia 2016 15:14
Właśnie się dowiedziałam, strasznie smutno... Bardzo go lubiłam 🙁
Ja też właśnie zobaczyłam tą wiadomość, nie wiem co powiedzieć...
Po prostu nie zgadzam się 🙁
Gniadata   my own true love
14 stycznia 2016 20:19
jakaś czarna seria... Lemmy, David Bowie, a teraz jeszcze On... bardzo smutno 🙁
I jeszcze dziś Rene Angelil - mąż i manager Celine Dion 🙁
Bischa   TAFC Polska :)
21 stycznia 2016 13:16
Maciej Łogin - wieloletni felietonista Łowca Polskiego
Bischa   TAFC Polska :)
26 stycznia 2016 22:30
Należy też do wątku dodać Bogusława Kaczyńskiego...
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 11:31
Dodany zostal w moim przedostatnim poscie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 lutego 2016 21:03
w wypadku samochodowym zginął słoweński poeta Aleš Debeljak, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy świata
🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się