Stajnie na Śląsku

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
14 kwietnia 2015 10:47
Na Jamnej (Mikołów Kamionka) są dwie stajnie.
Jamna "dolna" i wspomniana na wcześniejszych stronach stajnia Pandor, która nie likwiduje się, tylko zmienia właściciela. Przypuszczam, że o tej stajni napisała xxKooniexx, bo tam są właśnie wolne boksy, a stajnia angielska.
Livia   ...z innego świata
14 kwietnia 2015 17:33
Vesna, tylko że Preria nie spełnia kryterium odległościowego ani łatwo-dojazdowego 😉
Powoli szukam trenera, który poprowadzi mnie i konia ujezdzeniowo, dojedzie w okolice Mikołowa i nie zabije ceną  🤣 . Zależy mi przede wszystkim  na spokojnym podejściu do konia i co najważniejsze do mnie😉. Polecicie kogoś?
Jakby ktoś słyszał tez o kimś kto prowadzi treningi na własnym koniu tez proszę  o info  :kwiatek:
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 kwietnia 2015 21:33
wendetta nowa hala w Udorzu stoi tylko zamiast podłoża są wszędzie jeszcze materiały budowlane 😀 tak poza tym jest piękna  😍 Dziś widziałam 🙂

JSBach w Leo ponoć jest jedna dziewczyna, która jeździ ujeżdżeniowo i prowadzi treningi ujeżdżeniowe jak i trenuje konie pod tym kątem - tylko o niej słyszałam więc żadnych namiarów nie mam 🙁. Słyszałam tylko, że baaardzo fajna.
stajnia na Jamnej w Mikołowie, nie wiem niestety jak z przyjmowaniem ogierów i wolnymi miejscami, no i z tego co wiem mają rekreację.

Jezeli chodzi o Stajnia Jamna (na dole) to rekreacji nie ma i nie bedzie  😉

JSBach polecam Sandrę Rogacka  😅
JSBach , polecam p. Ize Kowalską, do mnie do Bielska dojeżdża więc myślę, że Mikołów to nie problem 😉
[quote author=CeraŁ link=topic=1780.msg2336777#msg2336777 date=1429043602]
wendetta nowa hala w Udorzu stoi tylko zamiast podłoża są wszędzie jeszcze materiały budowlane 😀 tak poza tym jest piękna  😍 Dziś widziałam 🙂
[/quote]
eh, szkoda, że nie mieszkam 30 km blizej udorza 🙁 do stadniny mam niebywały sentyment od dzieciństwa, miło by tam było kiedyś stanąć z wlasnym koniem. tym bardziej, że warunki pensjonatowe mają całkiem, całkiem.

edit. czy w Udorzu w ogole są organizowane jakieś zawody, coś jest planowane na ten rok?
Bardzo wam dziękuję :kwiatek:
CeraŁ   dużo dużo zmian..
15 kwietnia 2015 19:26
wendetta na ten rok na pewno nie bo kończenie hali im się ciągnie ale chyba już od przyszłego roku będą, przynajmniej tak słyszałam, w końcu hala typowo pod zawody jest zrobiona 🙂
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂 Będę szukać...Gdyby mi się udało jakiegoś starego rzęcha kupić to bym miała sprawę ułatwioną z dojazdem i mogłabym szukać czegoś dalej od aglomeracji. Zastanawiałam się też nad jakąś stricte prywatną stajnią, czasem tak jest że ktoś ma np 2-3 swoje konie i jeden boks wolny.
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
17 kwietnia 2015 18:51
Mirinda94, mam do sprzedania niedrogo wiekowe autko, ale w niezawodnym stanie. Jeśli nie zależy Ci na lansie, tylko na czymś, co Cię wszędzie dowiezie, mało kosztuje, każdy Ci to naprawi... i w dodatku jest małe, więc w każdej dziurze tym zaparkujesz, to polecam się (priv). i przynajmniej naklejka z koniem nie będzie Cię denerwować na klapie bagażnika :P
maliniaq   Just do your job.
18 kwietnia 2015 11:04
Moje pytanie nie odnosi się bezpośrednio do stajni, ale może słyszał ktoś lub wie, gdzie można najtaniej kupić niepomalowane zwykłe drągi, mogą być też obkorowane, pytaliśmy już w okolicznych tartakach, ale może ktoś ma jakiś inne, sprawdzone źródło? Najlepiej z okolic Gliwic, Zabrza
desire   Druhu nieoceniony...
18 kwietnia 2015 11:32
maliniaq, niepomalowane, zwykłe drągi w orzeszu w tartaku niecałe 10 zł kosztowały 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 kwietnia 2015 12:30
Ja na ogrodzenie brałam od leśniczego, drągi na przeszkody też.
Dziewczyny, którego weta polecicie do problemów kaszlowych? Fajnie jakby nie zdarł całych oszczędności, ale grunt, żeby był dobry.
lussi,
Poczytaj moje wpisy z dn. 27.03 - są na poprzedniej str. 😉

Oops, faktycznie, nawet czytałam i zapomniałam, dzięki! Poleci pw 🙂
Hej dziewczyny, mam takie pytanie (prośbę), czy ktoś zorientowany mógłby napisać jakie stajnie oferują pensjonat w okolicach Katowic? Najlepiej z halą, ale niekoniecznie, obowiązkowo pastwiska 🙂 Bardzo bym była wdzięczna za jakieś namiary 🙂
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
27 kwietnia 2015 20:23
Zapraszam na majówkę, piknik, zawody i inaugurację sezonu z Towarzystwem Miłośników Rekreacji Konnej "Hubert" w Katowicach! W tym roku wiele nowości: nowi organizatorzy, nowe miejsce, a także świeżo otwarta Stajnia Leśna Ostoja, jako gospodarz!

Spotykamy się 9 maja w Stajni Leśna Ostoja w Mikołowie, ul. Jamny 3 (dawniej Pandor).

Więcej informacji na naszej stronie facebookowej: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1590146181251132&id=1511977669067984&notif_t=like

Jednocześnie, w odpowiedzi na powyższy wpis - polecam pensjonat! Przestronne boksy, pastwiska, a także młodzi, sympatyczni i kompetentni właściciele 🙂
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
28 kwietnia 2015 05:39
Wie ktoś, czy w tej stajni opisywanej powyżej (Leśna ostoja) będzie rekreacja? 😉
Piszę do Was z pytaniem, czy bylibyście chętni do wzięcia udziału w parkurach otwartych w stajni Artano (centrum Rybnika, stare Rancho Gena). Mamy plan organizować parkury otwarte w każdą ostatnią niedziele (bądź sobotę) miesiąca. Chcemy wiedzieć, czy byliby jacyś chętni do wzięcia udziału. Pozdrawiam 🙂
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
28 kwietnia 2015 08:24
Patatajka, mój stan wiedzy na jakieś 2 tygodnie temu: na razie nie (brak koni rekreacyjnych), tylko pensjonat. Jednak może się okazać że za jakiś czas rekreacja się pojawi. Obserwuj sobie sytuację 🙂
Jeśli ktoś się będzie wybierał na zawody WKKW do Facimiecha - to będę miała jedno wolne miejsce w przyczepie.
Chętni pisać na PW. Będę jechała z okolic Wodzisławia Śl.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
28 kwietnia 2015 15:18
Hegemonia, dzięki. Będę ich śledzi 👀
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
28 kwietnia 2015 15:19
*śledzić

Proszę nie nabijać posta pod postem, od poprawiania literówek jest edycja!!!

Przepraszam, to z przyzwyczajenia. Postaram się zapamiętać 😀.
Czy ktoś jezdzi w stajni Dakar w sarnowie? Moge prosic o jakies dokladne informacje?
Zuziaa1234, co chciałabyś wiedzieć?
Właściwie to wszystko. Konie, trenerzy,  atmosfera. Zdałam BOJ i teraz interesuja mnie jakies treningi sportowe
Orientuje się ktoś jaka jest cena pensjonatu w Leo w Tychach?
Livia   ...z innego świata
29 kwietnia 2015 09:16
hektorkowa, koło 900 zł pewnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się