M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 kwietnia 2015 13:04
Dzionka, no ba, jak oni nam, to powoli, a jak my im, to migiem! Podpisuj! Płać!

A dom prawdopodobnie będzie nie za duży, 4 pokoje, drewniany. Póki co w majówkę chcemy obejrzeć kilka działek.
malenstwo-  ja mam dzialke 10 ar na wsi, ale takiej cywilizowanej kolo Kielc (20km), uzbrojona. Trzy lata temu, gdy nie mielismy w planach budowy, chcialam ja sprzedac. Ceniona byla wtedy 80-100 tys. To u Was tanio jak barszcz. Jaka technologie planujecie- ja mam kanadyjczyka, dwa duze pokoje u gory. Na dole dalon, kuchnia i lazienka, wiatrolap.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 kwietnia 2015 13:36
To faktycznie! Ta "nasza" też 10 arów... Jaką technologię? O jajku, za trudne pytanie. Chyba też kanadyjska, ale głowy nie dam.

edit. z bala! Z bala będzie!
Wkurza mnie pośrednik. Ma chyba 10 mieszkań ogłoszonych które nas interesują i od dwóch dni do nas oddzawania... Się nie dziwię ze ma tyle ogłoszeń jak olewa kontakt z klientami  👿
Ale się u was dzieje. 🙂

U mnie zmiany po maleńku, na ile starcza czasu i finasów. Półki w salonie zawisły. Podoba mi się efekt. Pewnie uznałybyście, że się zrobiło "za dużo", ale dla mnie jest ok i czuję się w tym dobrze. Może nawet dojdą jeszcze jakieś maleńkie w okolicy biurka.

W zeszłym tygodniu zrobiłam sekretarzyk na biurko. Jeszcze zabrakło mi czasu na zrobienie szufladek, ale dokończę w tym tygodniu.
W planach:
- półki ukryte za firankami, bo jednak mam sporo książek i nie mam zamiaru na tym kończyć 😉
- mała szafeczka na kółkach pod toaletkę
- niewidoczne szuflady w kuchni (brakuje mi schowka na notatki, przepisy i inne papierki związane z kuchnią)
- kupno różnych "drobnostek" - pasujących pudełek ozdobnych, chyba jeszcze jakiś świeczników, kwiatów w ładnych doniczkach, może jakiś obraz/obrazki, itd...

No i największa robota (i pierwsza w kolejności) - ława na balkon. Też na wymiar, też ze schowkami, itd. Czyli kombinowana samodzielnie. 😉
Mam tylko do was pytanie o poduchy, bo to będę musiała zamówić. Projekt zakłada siedzisko 95x60cm i jakieś poduszki pod plecy (mogą mieć nieco ozdobny charakter).
Czy możecie mi podpowiedzieć jaki materiał wybierać, żeby był dobry na zewnątrz (nie nasiąkał zbytnio, wysychał sam od słońca i wiatru, nie łapał mocno brudu), a jednocześnie, żeby nie było odczucia plastiku pod tyłkiem?


A u nas pomału zmiany.Z ciemnego strychu powstało na razie takie coś.
iga - super! wygląda naprawdę dobrze
Dodofon dziękuję w imieniu taty bo to On osobiście wszystko(oprócz okien dachowych) zrobił sam.My kupiliśmy wszystko,a On codziennie sobie tam idzie i dłubie.Dzięki czemu mamy już zaoszczędzone trochę kasy. 💃
Idziemy dziś oglądać pierwsze mieszkanie... Jakieś 500 od obecnego  😁 trochę mniejsze niż zakładaliśmy, ale okna na 3 strony  👀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 kwietnia 2015 07:25
To zdaj potem relację! Mniejsze - to jak małe?
escada, super, jak było?
escada, ile metrów? Jak się spodobało? Nasze też nawet mniej niż 500 m od obecnego 🙂
Gillian   four letter word
30 kwietnia 2015 11:35
Energa wysłała zgodę na przyłącza zwykłym listem. List na poczcie wyparował. Dziękuję, dobranoc.
Gillian nie chce dobijać ale u nas od złożenia papierów do włączenia pierwszej lampki minął rok - a i tak w energetyce powiedzieli mi, że bardzo szybko 😵
41m zdam relacje 😉
U mnie w pokoju dzieci stanęła w końcu szafa (zabudowa wnęki) na zamowienia. Zwykła, biała.... wyszła brzydka jak kupa... z tego podou min. zrezygnowałam z zabudowywania tak samo w przedpokoju i kupiłam PAX'a w szwedzkim sklepie. Jestem wniebowzięta🙂. 10cm z jednego boku i 7 cm od sufitu sobie regipsem wypełnie i będzie "na wymiar".

Chyba się wyleczyłam z rzeczy "na zamówienie". Serio, zacznę wierzyć w teorię, że dobrzy polscy fachowc to są... ale za granicą.
Zależy - ja kupuje Paxa tez, ale cześć robie na zamowienie. Facet robi super rzeczy, ale drogo.
Taa jedyna ściana która mi nie leżała była oczywiście nośna  😵 no trudno, to dopiero pierwsze 😉
Gillian   four letter word
30 kwietnia 2015 19:44
pestka, wiem... gościu mówił, że mają 14 miesięcy na przyłączenie. No dramat jakiś.
Gillian a to nie jest tak, że przyąłcze się robi samemu a potem zakład energetyczny je "odkupuje" od Was? My coś takiego mieliśmy i prąd był w ciągu 2 miesięcy (może nawet szybciej). Jak już było gotowe to wciągu tygodnia zrobili nam odbiór oddali kasę i puścili prąd.
Gillian   four letter word
01 maja 2015 12:41
przyłącze na budowę mamy ciągnąć sami, ze skrzyneczki którą nam zamontują. Potem mają niby przyjeżdżać i sprawdzać postępy budowy, żeby zrobić właściwe przyłącze. Tak zrozumiałam, gość mocno mętnie tłumaczył. I cały czas podkreślał, że o trwa miesiącami.
Gilian- najlepiej to miec jakiegos znajomego elektryka, ktory bedzie wiedzial co i jak.
My mielismy co prawda prad na dzialce, ale skrzynka byla na drugim budynku, co nam przeszkadzalo.  Kolega kazal nam napisac pismo, ze budynek grozi zawaleniem, co grubo mijalo sie z prawda, ale przeciez tego nimt nie sprawdzal. Jak zanosilam pismo do zakladu energetycznego to pan milion razy sie upewnial ze zrobimy to na wlasny koszt i dostalam od reki pozwolenie. Wiec w kazdej procedurze mozna cos ugrac, tylko trzeba wiedziec jak.
Ja napisałam maila ze chce przestawić skrzynkę na prąd w inne miejsce i mi poczta przysłali zgodę.
Oczywiście mam to zrobić na swoj koszt i zgłosić cos tam.
Czy mamy tu jakaś singielke z mieszkaniem w mdm-ie? Potrzebuje zadać trochę pytań 😉
Otwieram jutro szampana 😀 Umówiliśmy się na jutro rano na podpisanie umowy deweloperskiej 🙂 Wszystko dograne, umowa bardzo po naszej myśli w końcu napisana, rachunek powierniczy, kasa zabezpieczona... Nic tylko oglądać strony z aranżacjami i skreślać miesiące w kalendarzu 😀 Ale się cieszę, o rany 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2015 14:35
Dzionka, no wreszcie!! Gratki
amnestria   no excuses ;)
06 maja 2015 14:40
Będziemy sąsiadkami! 💃
Gratulacje Dzią!
ash, amnestria, dzięki 🙂! Cieszę się na maksa 🙂 Trochę oczywiście boję tego wszystkiego, no ale chyba damy radę 🙂
gratki 🙂 to jeszcze rok, czy coś pokręciłam?
dziewczynka, termin oddania jest wrzesień 2016, ale mówią, że będzie w wakacje oddane - to mały budyneczek, na 59 mieszkań, więc może szybko pójdzie 🙂 Tak więc jeeeszcze...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się